Iš 2500 palangiškių prisiregistravusių miesto poliklinikoje 1500 sutiko skiepytis nuo koronaviruso

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-02-10
Peržiūrėta
3015
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jūratė Mikutienė yra Palangos ASPC (poliklinikos), direktorė ir šeimos gydytoja
Jūratė Mikutienė yra Palangos ASPC (poliklinikos), direktorė ir šeimos gydytoja

Skiepijimo nuo koronaviruso tempai Palangos poliklinikoje gerokai paspartėjo ir jos direktorė Jūratė Mikutienė tikisi, kad iki vasario mėnesio pabaigos pavyks paskiepyti daugumą miesto senjorų, kuriems yra virš 65 metų ir kurie yra prisirašę poliklinikoje. „Mes turime 2 500 pacientų, visiems, esantiems rizikos grupėse, padedant baseino darbuotojoms, buvo paskambinta – sužinota, ar jie ketina pas mus skiepytis. Pusantro tūkstančio išreiškė savo sutikimą skiepytis,“ –„Palangos tiltui“ sakė J. Mikutienė, Palangos asmens sveikatos priežiūros centro (PASPC), žinomo miesto poliklinikos vardu, direktorė.

Pradėta prieš tris savaites

Anot jos, skiepijimas prieš koronavirusą savivaldybėje prasidėjo prieš tris savaites.
„Medicinos personalo darbuotojai – ir pas mus, ir miesto sanatorijų, jau buvo paskiepyti pirmąja vakcinos doze. Ja jau buvo paskiepyti ir Globos namų seneliai bei personalas. Jau šiandien ir rytoj daugumai jų bus suleista antroji vakcinos dozė,“ – „Palangos tiltui“ sakė J. Mikutienė.

Anot direktorės, pirmieji antrąją „Pfizer“ vakcinos injekciją gaus mobiliajame COVID-19 tepinėlių ėmimo punkte Palangoje dirbantys medicinos darbuotojai, taip pat Globos namų gyventojai ir personalas, Karščiavimo klinikos Klaipėdoje (jos paslaugomis naudojasi ir palangiškiai – aut.) darbuotojai.

Iki šiol bendras paskiepintų asmenų skaičius yra apie 500.

Vakcinacija vyksta ją suskirsčius į prioritetines grupes. Jų viršuje yra medikai, globos paslaugų tiekėjai, senjorai.

„Į prioritetinę vakcinacijos grupę buvo įtraukti ir mokytojai. Farmacininkai ir mokytojai taip pat bus skiepijami artimiausiu metu,“ – pastebėjo J. Mikutienė. „O po jų prasidės, kaip jūs vadinate, kurorto visuomenės atstovų – pirmiausia senjorų, sulaukusių 65-erių metų – skiepijimas,“ – pridūrė.

Su pastaba, kad senjorų skiepijimas gali nusitęsti iki vėlyvo pavasario, J. Mikutienė nesutiko: „Tikrai taip nebus. Dabar pradėjome gauti daugiau vakcinų kiekvieną pirmadienį po kelis šimtus. Manau, kad jau po kelių savaičių pradėsime senjorų skiepijimą,“ – sakė Palangos ASPC vadovė.

Pasitelkusi „Palangos investicijų valdymas“ baseino darbuotojas, poliklinika skambino prie poliklinikos prisirašiusiems palangiškiams – domėjosi, ar jie skiepysis. Gavus jų sutikimą, gyventojai buvo įtraukti į skiepijimosi sąrašus.

„Šiuo metu turime apie pusantro tūkstančio mūsų pacientų, kurie nori skiepytis. Iš viso mūsų centre yra apie pustrečio tūkstančio pacientų,“ – sakė J. Mikutienė.

Sulaukė „Moderna“ vakcinos

Šią savaitę, iš antradienio į trečiadienio naktį, poliklinika pirmąkart gavo kitos rūšies vakciną – „Moderna.“

„Moderna“ vadovybė praneša, kad bendrovės sukurti skiepai nuo koronaviruso, organizmą atsparų turėtų išlaikyti iki poros metų, nors prieš pateikiant galutines išvadas dar reikės atlikti papildomų tyrimų.

O kokius skirtumus tarp „Pfizer“, būtent kuria iki šiol buvo vskiepijami Palangoje, ir „Moderna“ mato Jūratė Mikutienė?

„Moderna“ laikymos sąlygos yra paprastesnės. Šaldytuve laikomos „Moderna“ vakcinos galioja apie mėnesį, o „Pfizer“ reikia specialių, itin žemą temperatūrą palaikančių šaldiklių. Paprastame šaldytuve „Pfizer“ gali būti laikoma ne ilgiau kaip 5 dienas. Be to, „Moderna“ suleidimo procedūra yra paprastesnė, jos nereikia skiesti. „Pfizer“ vakcina patariama skiepyti nuo 16 metų, o „Moderna“ – nuo 18 metų. Gavome 200 „Moderna“ dozių,“– sakė J. Mikutienė.

„Pfizer“ ir „Moderna“ pranešė apie 95 procentų efektyvumą klinikinių tyrimų metu.

Žiniasklaidoje taip pat minimas ir kitas skirtumas tarp „Moderna“ ir „Pfizer“ vakcinų prieš koronavirusą – tai pacientui suleidžiama dozė. „Pfizer“ pranešė spaudai, kad jos vakcina sugebėjo sukelti imuninį atsaką į virusą trigubai mažesnėmis dozėmis nei „Moderna“ vakcina. Tačiau tai – ir dviejų varžovių viešųjų ryšių dalis, o mokslininkai kol kas taip pat neskuba su išvadomis.

Dažniausiai pasitaikęs „Pfizer“ ir „Moderna“ vakcinų nepageidaujamas poveikis buvo ilgiau kaip parą trukę rankų skausmai, karščiavimas ir nuovargis.

„Šiuo metu pasirinkimo – kurią vakciną leisti – nėra, bet tokia galimybė ateityje, ko gero, bus,“ – sakė J. Mikutienė. „Tačiau tie, kurie buvo skiepyti pirmąkart „Pfizer“ vakcina, ją gaus ir antru dūriu,“ – sakė gydytoja.

Šalutinių reiškinių nepastebėta

Anot jos, didžioji dauguma pasisiepijusiųjų nepatyrė jokių šalutinių reiškinių.

„Tik mažai daliai skiepų vieta paraudo ar šiek tiek ją skaudėjo,“ – sakė gydytoja.

„AstraZeneca“ vakcinos, kurios dar Palanga negavo, veiksmingumas, teigia gamintojas, siekia 90 procentų. Ji šią savaitę buvo registruojama Lietuvoje.

„Esu girdėjusi, kad ji nelabai tinka vyresnio amžiaus žmonėms,“ – sakė J. Mikutienė.

Šiuo metu per 40 bendrovių pasaulyje vykdo apie 100 skirtingų COVID-19 vakcinos kūrimo projektų, teigia užsienio žiniasklaida. Vis dėlto, tik keletas kandidatų spėjo patekti į klinikinius tyrimus.

Paskirtos trys sveikatos priežiūros įstaigos

Savivaldybės gydytoja Irma Kučinskienė sakė „Palangos tiltui“, kad ji, kaip savivaldybės gydytoja, koordinuoja skiepijimą nuo koronaviruso infekcijos, t.y. surenka informaciją iš prioritetinių grupių įstaigų ir perduoda ją skiepijančioms asmens sveikatos priežiūros įstaigoms, bendradarbiauja su Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, užtikrinant sklandų prioritetinėms grupėms priklausančių gyventojų skiepijimą.
„Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu Palangoje yra paskirtos trys asmens sveikatos priežiūros įstaigos, atliekančios gyventojų vakcinaciją: VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centras, S. Kulikauskienės įmonės Bendrosios praktikos gydytojų centras ir „Ave Medica“ klinikos Palangos skyrius. Savivaldybė koordinuoja šių sveikatos priežiūros įstaigų veiklą, susijusią su vakcinacija,“ – sakė I. Kučinskienė.

Masinė apklausa nebuvo vykdoma

Anot jos, masinė gyventojų apklausa nebuvo vykdoma – tai daroma pagal prioriteto eiliškumą.
„Šiuo metu jau apklausta daugiau nei pusė vyresnių nei 65 metų amžiaus senjorų, kurie yra prisirašę prie savo šeimos gydytojų Palangos asmens sveikatos priežiūros įstaigose. Ši apklausa tebevyksta,“ – pabrėžė I. Kučinskienė.

Anot jos, taip pat šiuo metu greitaisiais serologiniais testais testuojami Palangos švietimo įstaigų darbuotojai, turintys tiesioginį nuolatinį ar laikiną kontaktą su mokiniais, ugdomais pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo programas, bei dirbantys bendrojo ugdymo mokyklos specialiosiose klasėse. Baigus testavimą, bus vykdoma šios švietimo įstaigų darbuotojų grupės apklausa, kiek jų sutinka skiepytis nuo COVID-19 ligos.

„Per šią savaitę dviem skiepais bus paskiepyta 210, o pirmuoju skiepu – 270 asmenų. Toliau pagal prioritetus bus skiepijami specialiąsias sveikatos paslaugas teikiantys medikai, vaistinių darbuotojai bei švietimo įstaigų darbuotojai, turintys tiesioginį nuolatinį ar laikiną kontaktą su mokiniais, ugdomais pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo programas, bei dirbantys bendrojo ugdymo mokyklos specialiosiose klasėse. Toliau sektų vyresni nei 65 m. amžiaus asmenys,“ – sakė I. Kučinskienė.

Pasak ją, gauta Sveikatos apsaugos ministerijos informacija, kad Palangai vasario mėnesį preliminariai paskirta per 1000 dozių.

 

 

Jūsų komentaras:

Horst Wessel 2021-02-10 13:43 (IP: 162.158.134.91)
Soroso ir zydu my.za.lai- vakcinos yra NUODAI. Kad jos nors kiek apsaugo nuo virusu yra totalus MELAS. Zydai sako kad milijardas doleriu brangiau uz milijarda uteletu vergu.

Bon 2021-02-10 11:10 (IP: 162.158.134.77)
Astra zanecavakcinos veksmingumas tik apie šešiasdešimt procentų, nustokitmeluoti, šiosvakcinos atsisakė net afrikos šalys,pas mus bus bandoma toliau meluoti irįtikinti, kad šiuo brudu galima skiepyti senjorus

Taip pat skaitykite

Palangos meras Šarūnas Vaitkus antradienį, birželio 22 dieną, kreipėsi į visus Palangos ir Šventosios gyventojus, ragindamas neužmiršti brangiausio turto – savo sveikatos – ir skiepytis nuo koronaviruso.


Balandžio 12-ąją, apie 12.10 val. Palangoje, Vanagupės g., pastebėta, kad iš automobilių stovėjimo aikštelėje stovėjusio automobilio „Kia Sportage" bagažinės yra pavogta vyriška rankinė, kurioje buvo 2500 eurų, įmonės dokumentai, spaudas ir USB atmintinė. Pradėtas vagystės tyrimas.


Lietuvoje antradienį buvo užfiksuoti 768 koronaviruso atvejai, devyni asmenys mirė. O Palangoje antradienį COVID-19 buvo konstantuotas dviems palangiškiams, šiuo metu 16 palangiškių serga šia liga. Nuo pat pandemijos pradžios pernai kovą koronavirusu yra susirgę 995 palangiškiai, tai yra beveik vienas iš 18 Palangos miesto gyventojų. Koronavirusas...


Dar vienas žingsnis suvaldant koronaviruso pandemiją – pedagogų skiepijimas nuo koronaviruso. Nors Švietimo ir Mokslo ministerija paskelbė, kad jos duomenimis, iš maždaug 30.000 pedagogų ir mokymo įstaigų darbuotojų jau pasiskiepiję yra beveik 28.000, „Palangos tiltas“ abejoja tokia statistika –mūsų kurorte sutiko pasiskiepyti tik maždaug...


Dar vienas žingsnis suvaldant koronaviruso pandemiją – pedagogų skiepijimas nuo koronaviruso. Nors Švietimo ir Mokslo ministerija paskelbė, kad jos duomenimis, iš maždaug 30.000 pedagogų ir mokymo įstaigų darbuotojų jau pasiskiepiję yra beveik 28.000, „Palangos tiltas“ abejoja tokia statistika –mūsų kurorte sutiko pasiskiepyti tik maždaug...


Skiepijimo nuo koronaviruso tempai Palangos poliklinikoje gerokai paspartėjo ir jos direktorė Jūratė Mikutienė tikisi, kad iki vasario mėnesio pabaigos pavyks paskiepyti daugumą miesto senjorų, kuriems yra virš 65 metų ir kurie yra prisirašę poliklinikoje. „Mes turime 2 500 pacientų, visiems, esantiems rizikos grupėse, padedant baseino darbuotojoms, buvo paskambinta –...


Pirmadienį, vasario 1 d., Palangoje buvo registruoti du koronaviruso atvejai, 190 palangiškiai buvo laikomi juo dar sergantys, o 606 jau pasveiko. Bendras COVID-19 atvejų skaičius pirmadienį buvo 823, devyni palangiškiai nuo koronaviruso mire nuo pandemijos pradžios.


Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento Palangos skyrius ketvirtadienį, birželio 25 dieną, informavo, kad pasveiko dar vienas koronaviruso infekcija COVID-19 sirgęs Palangos miesto gyventojas.


Net ir atlaisvinant karantiną, iki pusės miesto poliklinikos paslaugų – ir kai kurios gydytojo konsultacijos – bus ir toliau teikiamos tik nuotoliniu būdu. Miesto poliklinikoje nuo šiol jus sustabdys prie registratūros – joje bus reguliuojami pacientų srautai pas gydytojus. Po kiekvieno paciento apsilankymo bus dezinfekuojamos ir vėdinamos patalpos. Prie gydytojo...


Palangos asmens sveikatos priežiūros centras tapo patogesnis neįgaliesiems bei sunkiai vaikštantiems žmonėms – Savivaldybei skyrus lėšų, gruodžio pabaigoje miesto poliklinikoje įrengtas keltuvas, kuriuo naudodamiesi pacientai gali paprasčiau patekti į antrame pastato aukšte esančius kabinetus bei gauti čia teikiamas procedūras.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius