Pernai Palangoje išduoti 384 statybos leidimai, 2022-aisias – 473, 2021-aisiais – 616

Linas JEGELEVIČIUS, 2024-03-29
Peržiūrėta
1271
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šarūno Mažeikos (Delfi) nuotrauka
Šarūno Mažeikos (Delfi) nuotrauka

Statistika byloja, kad Palanga yra  vienas sparčiausiai augančių Lietuvos miestų, geidžiamiausia investicijų į nekilnojamą turtą vieta. Kiek buvo išduota statybų leidimų Palangoje pernai? Užpernai? Kas apsunkina statybų leidimų išdavimą sparčiau? Skaitykite naujame laikraščio „Palangos tiltas“ numeryje.

Palangos miesto savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas Žydrūnas Žvirblis sakė „Palangos tiltui“, kad 2023 metais išduoti 384 statybą leidžiantys dokumentai (2022 metais – 473; 2021 metais – 616).

Statybą leidžiantis dokumentai išduodami pagal statytojų prašymus.

Palangos miesto savivaldybės administracija nemato problemos dėl statybos leidimų išdavimo. Terminai leidimo išdavimui nurodyti Lietuvos Respublikos statybos įstatyme. Statinio projektui patikrinti, skaičiuojant nuo statinio projektą privalančių patikrinti subjektų paskelbimo Lietuvos Respublikos statybos leidimų ir statybos valstybinės priežiūros informacinėje sistemoje „Infostatyba“ dienos, yra numatyta:

 20 darbo dienų – ypatingojo statinio statybos ir rekonstravimo atveju;

10 darbo dienų – kitais, negu nurodyti šios dalies 1 punkte, atvejais.

 Kaip rašė „Palangos tiltas“, 2015-2019 metais Palangos miesto savivaldybė sulaukdavo apie 400 prašymų statybos leidimams išduoti, o rekordiniai metai buvo 2020-ieji, kai buvo išduota buvo apie 800.

 Palanga su 50 000 gyventojų – ne svaičiojimas, o artima tikrovė ir pajūryje dirbantiems nekilnojamo turto brokeriams, ir kurorto politikams.

„Pagal tokias tendencijas, kokias dabar matau Palangos nekilnojamo turto rinkoje, Palangą su 50 tūkstančių gyventojų matau iki 2050-ųjų. Tai – tik trumpos perspektyvos klausimas,“ – „Palangos tiltui“ yra sakęs vienas žinomas kurorto brokeris.

Jūsų komentaras:

Kurortas OF.. 2024-04-04 06:08 (IP: 172.69.150.251)
Palanga puikus tarsi miegamasis rajonas

Taip pat skaitykite

Statistika byloja, kad Palanga yra  vienas sparčiausiai augančių Lietuvos miestų, geidžiamiausia investicijų į nekilnojamą turtą vieta. Kiek buvo išduota statybų leidimų Palangoje pernai? Užpernai? Kas apsunkina statybų leidimų išdavimą sparčiau?


Higienos instituto duomenimis, pernai Lietuvoje mirė 42 884 žmonės – tai 4 862 asmenimis mažiau negu 2021 m. dėl COVID-19 pandemijos pabaigos. 


Skirtingai nei daug kitų savivaldybių, Palanga lieka ištikima sau – mokinių skaičius didžiausiame šalies kurorte naujais mokslo metais vėl padidės. Kaip sakė Savivaldybės Švietimo skyriaus vyr. specialistė Vilma Varpiotienė, planuojama, kad Palangos bendrojo ugdymo mokyklose 2022-2023 metais mokysis 2186 mokiniai, iš jų 146 ukrainiečiai. Anot jos, Palangos bendrojo ugdymo mokyklose...


2021-aisiais stebėjome vis aukštyn kopiančias nekilnojamojo turto (NT) kainas, tačiau tai žmonėms nė motais – paskolų būstui prašo vis daugiau gyventojų. Ekspertai sako, dėl biurokratinių pinklių ir situacijos užsienyje pokyčių 2022 m. daug neišvysime: statybos vėluos, būstų trūks ir jie toliau brangs. Vis dėlto vienoje Lietuvos vietoje noras įsigyti būstą gali sumažėti.


Vonios kambarys – viena svarbiausių erdvių visuose namuose. Juk būtent čia prasideda ir baigiasi mūsų diena, būtent šioje patalpoje praleidžiame ne tiek jau ir mažai laiko, juk šiandien vonios kambarys yra skirtas jau ne tik higienos, bet ir SPA, aromaterapijos ar grožio procedūroms atlikti. 


Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas Saulius Skvernelis siūlo, atsižvelgiant į valstybės finansines galimybes, 2022 metais skirti 12 milijonų eurų  vienam iš Šventosios jūrų uosto rekonstrukcijos etapų – molų įrengimo darbams. 


Unikalioje vietoje – pušynų apsuptyje ir visai šalia jūros – esanti garsioji vila „Auska“ bei jai priskirta teritorija tarnaus bendruomenės poreikiams – čia bus teikiamos sveikatinimo ir socialinės paslaugos. Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė sakė „Palangos tiltui“, kad tikisi, kad detalusis „Auskos“ žemės sklypo planas bus patvirtintas pirmoje 2022 metų...


Tuščia kalbėti, bet 2020-ieji dėl koronaviruso pandemijos ir karantino buvo slogūs ar net košmariški. Kita vertus, jie parodė kiekvieno mūsų ir mūsų visų širdžių gelmę, atsparumo ir atkaklumo lygį. Akivaizdu, kad per antrąją karantino bangą rudenį ir žiemą esame gerokai labiau prisitaikę. Kai rašau šias eilutes, pirmieji medikai šalyje yra skiepijami nuo COVID-19. Iki naųjų metų pabaigos...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Drakonui 2012-aisiais nesikandžiojus, viltys, kad ir Gyvatė 2013-aisiais nekirs

Linas JEGELEVIČIUS, Livija GRAJAUSKIENĖ, 2012 12 27 | Rubrika: Miestas

Jeigu Rytų Drakonas šiais metais jūsų nei prarijo, nei apkandžiojo, ar galite būti tikri, kad 2013-aisiais Gyvatė jums neįkirs į kulkšnis? O gal visus drakonus sugebėjote taip prisijaukinti, kad skirtis su jais ir pasitikti mažiau nuspėjamą gyvatę yra labai sunku? Kokie buvo praeinantys metai žinomiems palangiškiams? Ir ko palangiškiai tikisi iš Naujųjų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius