Kaip atrodo kone brangiausi būstai Lietuvoje ir kodėl jų architektui Rakauskui „negražu“ kartais yra komplimentas

Palangos tiltas, 2024-11-18
Peržiūrėta
1142
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Architektas Donatas Rakauskas. FOTO: DELFI MONTAŽAS
Architektas Donatas Rakauskas. FOTO: DELFI MONTAŽAS

Rudenį lietuvių numylėta Palanga visai kitokia. Tylu, ramu, tačiau poilsiautojų vaikštinėdamas vis tiek sutiksi. Tad argi ne puikus laikas nuodugniai apžiūrėti ir įvertinti, kaip pastaraisiais metais kurortas pasikeitė ir ką jis turi geriausio, rašo delfi.lt

Kodėl senojoje Palangoje būstai kainuoja milijonus?

Architektas Donatas Rakauskas galėtų vadintis tikru Palangos kurorto architektūros ambasadoriumi. 55-erių vyras čia gyvena ir kuria. Per 30 kūrybos metų daugiau nei pusė pastatų suprojektuota būtent Palangoje. Ir šiandien Donatas laidai „Kasdienybės herojai“ pažadėjo parodyti įspūdingiausius savo kūrinius, į kuriuos lankydamiesi šiame kurorte jūs tikrai turėjote atkreipti dėmesį – „Viešnagė“, „Lūšis“, „Eglės apartamentai“, viešbutis „Palanga Life Balance SPA“.

Kūrėjas neabejoja – kai kalbame apie nekilnojamąjį turtą, epitetai „pigus“ ir „geras“ retai eina koja kojon. 

„Stebuklų paprasčiausiai nebūna, – sako architektas. – O brangioje vietoje pastatytas pigus pastatas ateityje bus vertas tik tiek, kiek jo sklypas, jo ateitis – būti nugriautam.“

Gali skambėti kiek neįprastai, tačiau beveik visą savo gyvenimą Donatas iš tiesų praleidžia viename kvadratiniame kilometre – senoje gražioje Palangos dalyje, kuri prasideda į pietus nuo Basanavičiaus gatvės ir baigiasi ties Birutės parku. Beje, tai ir pati brangiausia kurorto dalis, kurios nekilnojamojo turto kainos jau lenkia Vilniaus kainas.

„Čia yra erdvės, kiekvienas architektūros objektas yra ne pastatų, o gamtos fone, apeinamas iš visų pusių. Čia daug medžių, kurie tampa atspirties tašku“, – sako pašnekovas. 

Architektas sako nesantis bohemos žmogus, todėl mažame kurorte jam netrūksta nei renginių, nei bendraminčių susibūrimų. 

Be to, paprastai architektų studijose dirba nemaža grupė kūrėjų, o štai Donatas didelius ir įspūdingus pastatus kuria visiškai vienas. Kitas kūrėjo išskirtinumas – architektas vienu metu kuria tik vieną objektą. o tris mėnesius skiria vien idėjos išsigryninimui.

Donatas sako, kad sukurti puikų objektą vien talentingo architekto neužtenka. Užsakovas, tai yra pastato savininkas, jo požiūris, išsilavinimas, pagaliau pasitikėjimas – pusė rezultato sėkmės. Jie turi būti bendraminčiai. O užsakovai, neva patys viską išmanantys geriausiai, patyrusiems architektams tik kelia šypseną. 

Visą interviu žiūrėkite vaizdo įraše. 

Gyvenimo būdo laida „Kasdienybės herojai“ – tai stiprių asmenybių jaudinančios gyvenimo istorijos. Kas savaitę – interviu su gerai žinomais, o gal išskirtinį gyvenimo būdą pasirinkusiais žmonėmis. 

 

Rūta Lapė, delfi.lt

Kasdienybės herojai

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Rudenį lietuvių numylėta Palanga visai kitokia. Tylu, ramu, tačiau poilsiautojų vaikštinėdamas vis tiek sutiksi. Tad argi ne puikus laikas nuodugniai apžiūrėti ir įvertinti, kaip pastaraisiais metais kurortas pasikeitė ir ką jis turi geriausio. 


Vasarą podiumu po atviru dangumi tampa ne tik Palangos J. Basanavičiaus gatvė.


Po Lietuvą šią vasarą keliaujantis DELFI Kelionių ambasadorius Orijus Gasanovas kaskart į draugiją pasikviečia žinomą šalies moterį. 


NT kainoms šalyje stabilizuojantis, panašu, toli gražu ne visi pardavėjai linkę mažinti kainų. Net jei būsto dydis siekia vos 18 kvadratinių metrų, pardavėjai šiandien vis dar drąsiai prašo daugiau nei 6 tūkst. eurų už vieną kvadratinį metrą.


Nedaug kas žino, kad patys prabangiausi, prestižiškiausi ir privačiausi apartamentai Palangoje slepiasi Meilės alėjoje esančiame bokšte.


Lietuviškas pajūris galėtų būti tituluojamas stereotipų lobynu: Nida – turtingiesiems, Palanga – siautulingiesiems, Juodkrantė – ramiesiems, o štai Šventoji – taupantiems.


Artėjant vasaros sezonui, iš kurortuose nuomojamų būstų iškeliami Ukrainos karo pabėgėliai jau turi naujas gyvenamąsias vietas, daliai jų būstai dar ieškomi, sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė .


Viešosios įstaigos Palangos asmens sveikatos priežiūros centras (ASPC) šeimos gydytoja Sigita Didjurgienė – atidi, rūpestinga, komunikabili, maloniai bendraujanti. Ją gerbia ir pacientai, ir kolegos. Ji pastebi, kad prastėja jaunųjų pacientų sveikata ir ragina visus gyventojus dalyvauti valstybės finansuojamose prevencinėse programose. Anot gydytojos, daugelio ligų...


„Žmogus, dar neapgavęs Lietuvos. Garbė palangiškiams, kad čia gyvena Albertas Žulkus ir jo darbščioji šeima. Štai kur tikrasis savo valstybės patriotas. Kūrėjas – grynuolis. Eruditas. Oho, kiek daug knygų perskaitęs. Taip pat didžiulę kolekciją bibliografinių retenybių, įvairiausių tautiškų leidinių net tada, kai juos draudė viešumoje...


Kaip vasaros sezonas prabėgo artimiausiai Palangos kaimynei Šventajai? Kokių permainų reikia miesteliui? Kokiomis nuotaikomis gyvena Šventosios seniūnas Eugenijus Čilinskas? Tai bandėme išsiaiškinti nuvykę pas seniūną E. Čilinską į svečius.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius