Sausakimša Šventoji stebina net rekordinės infliacijos laikais: už tokią kainą miegoti kone kopose atrodo nerealu

Palangos tiltas, 2022-07-04
Peržiūrėta
1289
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Delfi.lt nuotr.
Delfi.lt nuotr.

Lietuviškas pajūris galėtų būti tituluojamas stereotipų lobynu: Nida – turtingiesiems, Palanga – siautulingiesiems, Juodkrantė – ramiesiems, o štai Šventoji – taupantiems. Panašu, bent dėl paskutiniojo fakto tikrai nesumeluota: kol infliacija koreguoja kainas ne pirkėjų naudai, Šventojoje dar galima išgirsti sumas kaip iš fantastikos pasaulio.

Vis dar karaliauja nameliai 

Pravėsęs pirmasis Liepos savaitgalis nestabdo lietuviško pajūrio mylėtojų: tautiečių ir šalies svečių netrūksta nei vasaros sostinėje Palangoje, nei Šventojoje, kur senuoju Beždžionių tiltu šeštadienio vakarą pro žmones buvo sunku prasibrauti. Būtent Šventoji nuo seno tapatinama su kone pigiausia vieta pailsėti prie jūros Lietuvoje. Kaip kurortas atrodo šiemet, smogus rekordinei infliacijai? 

„Su žmona atvažiavom savaitgaliui tik. Tai už naktį namelyje dviems mokam 70 eurų. Jame yra viskas: mini virtuvėlė, tualetas, dušas, terasa. Nežinau, man atrodo labai normaliai. Būtume iš anksto užsisakę – kaip suprantu, būtų dar pigiau“, – pasakoja trumpam poilsiui atvykęs šiaulietis Saulius.

Ir iš tiesų, pasivaikščiojus po namelių nuomos vietas tampa aišku, jog dvivietis namelis su visais patogumais čia atsieis 60–100 eurų, keturvietį namelį ar plotą didelio medinio namo dalyje galima rasti už 70–110 eurų nakčiai. Kainos labai priklauso ir nuo laiko, kada namelis užsakytas, ir nuo numatomo oro, kuris šildamas akyse augina sumas. 

Viena išgirsta kaina pribloškė: kone kopose už dešimtinę 

Vis dėlto, tai – toli gražu ne mažiausia kaina, už kurią galite pernakvoti Šventojoje. Štai trys vaikinai sukinėjasi prie kito namelio. Paklausti, kiek jiems atsieis savaitgalis jame, vaikinai pribloškia atsakymu: viena naktis žmogui tokiame namelyje kainavo 10 eurų ir dar vieną eurą reikėjo sumokėti už patalynę:

„Nieko iš anksto neieškojom, atvažiavom ir vietoj išsinuomavom. Patogumas vienas yra, va namelyje turime šaldytuvą, alutį vis tiek atšaldys“, – juokiasi vienas iš namelio gyventojų. Vėliau vaikinas ranka parodo į netoliese esantį bendrų dušų pastatą bei biotuoletus. Kiek tolėliau paėjus taku randame ir šiems nameliams priklausančią bendrą virtuvę.

Toks poilsis be atskiro vonios kambario, komfortiško tualeto – tikrai ne kiekvienam, tačiau egzotika ir žavesys tame, jog šie nameliai stovi vos pora metrų iki kopų pradžios, tad jūros ošimas ir galimybė kone pliaže miegoti už 10 eurų atperka dalies turistų nepatogumus: 

„Čia kai kurie sako, kad Šventojoj smirda sovietmečiu. Nežinau, kas ko ieško – tam tuo ir smirda. Mes tai važiuojame labai dažnai ir gyveni realiai kopose. Gali pasistatyti prie namelio ir biotuoletą, jei tau bendro nesinori, ir specialią talpą vandeniui su kraneliu, tokios dabar parsidavinėja. Ir gyveni kaip turistas, juk jūra – visai prie pat, ją girdi dieną naktį“, – pasakoja metai iš metų vasaras Šventojoje leidžianti Irena.

Kainų skirtumą labiausiai pajuto kavinėse 

Moteris neslepia, kad Šventąją kaip poilsio vietą eilę metų renkasi dėl ramesnės nei Palangoje atmosferos, be to čia, pašnekovės teigimu, vis dar ženkliai pigiau, nei kituose lietuviškuose vasaros kurortuose: Irena tikina visuomet randanti nakvynę Šventojoje ir telpanti į 20 Eur už naktį ribas. Moteriai antrina ir iš Panevėžio į Šventąją savaitei atvykusi Alina su vyru – poilsiautojai rinkosi namelį be atskirų patogumų ir už parą tikina mokėję vos 25 eurus:

„25 eurai už visą namelį. Ten gali miegoti ir trys ar keturi žmonės, niekas ten neskaičiuoja. Mes dviese pasiekėm tą namelį. Nesinori labai išlaidauti šiemet, bet prie jūros vis tiek norėjosi. Ten realiai yra kaip miegoti palapinėje, tik kad geriau – yra lovos ir tvirtas stogas virš galvos, jei lytų ar ką. Visai žinokit smagu, senus stovyklavimo laikus su vyru prisimenam“, – juokiasi Alina ir tikina, jog norint bendroje virtuvėje galima ir pietus pasigaminti, tad išlaidos bus dar mažesnės.

Tiesa, būtų melas sakyti, kad infliacija aplenkė Šventąją: čia, sako anksčiau kalbinta Irena, kainų kilimas labiausiai pasijautė kavinėse: 

„Tarkim šiandien pietavau ukrainietiškoj virtuvėj, mėgstu ten nueiti kiekvienais metais. Tai praėjusiais metais tikrieji ukrainietiški barščiai su mėsa kainavo 4,50 Eur, o šiandien mokėjau 5,50 Eur. Guliašas kainavo man atrodo 7 Eur, šiandien 9 Eur mokėjau. Ir šiaip geros sriubos Šventojoje iki 5 Eur jau nelabai gausi. Šiandien viena už savo pietus sumokėjau 17,50 Eur – barščiai, guliašas ir gira“, – dalinasi moteris. Pramogos, sako Irena, taip pat šiek tiek brango.

Pramogų kainos nesikandžios 

Kalbant apie pramogas, valanda Šventosios upe paplaukioti vandens dviračiu čia atsieis 15 eurų, valanda vėžinimosi elektriniu paspirtuku – 8 eurus, o valandai išsinuomoti elektrinį dviratį galima už 15 eurų. Tiras – neatsiejama nuo Šventosios pramoga ir tirų čia vis dar apstu. 10 šūvių atsieis 3 eurus, jei nepretenduojate į prizą, ir 5 eurai už 15 šūvių, jei norite išmėginti sėkmę kažką laimėti. 

Šios vasaros Šventosios naujovė primins Nidą: žymieji Tuk-Tuk taksi pradėjo darbą čia vos prieš savaitę, kol kas jų – vos du, anot nuomotojų, žiūrima, ar tokia pramoga turės čia paklausą. Nuvažiuoti Tuk-tuku iki norimos vietos Šventojoje jums atsieis 3 eurus.

O kaip iš kurorto išvažiuosi be rūkytos žuvelės? Kilogramas karšio čia kainuos apie 6–8 eurus, ešerys – 9–10 Eur už kilogramą, už skumbrės kilogramą teks pakloti apie 10 Eur, o kalmarų kainos svyruoja tarp 26 ir 28 Eur už kilogramą.

DELFI

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos meras Šarūnas Vaitkus pirmadienio rytą pranešė apie kopose įžūliai rekonstruojamą karinį statinį, dėl kurio nukasta ir kopa.


Penktadienį (rugpjūčio 5 d.) policija pradėjo tyrimą dėl mįslingos 60-mečio vyro mirties. Praeiviai jį rado gulintį kopose, Jūros gatvėje, ant medinio takelio.


Norintiems kiek ilgiau šią vasarą pabūti prie lietuviškų Baltijos jūros krantų, bet nemėgstantiems permokėti už apgyvendinimą ar tiesiog teikiantiems prioritetą poilsiui gamtoje visai netoli jūros, yra labai puiki išeitis – kempingai. 


16 eurų už karštą patiekalą. Tokiomis kainomis stebina kurortinė Palanga.


Lietuviškas pajūris galėtų būti tituluojamas stereotipų lobynu: Nida – turtingiesiems, Palanga – siautulingiesiems, Juodkrantė – ramiesiems, o štai Šventoji – taupantiems.


Jei statybos pajūrio kopose Lietuvoje atrodytų sunkiai įsivaizduojamas dalykas, tai atvykę į Palangą tuo neturėtų nustebti. 


Susidarė įspūdis, kad Šventąją, vadinamąjį šeimų kurortą, pastaruoju metu itin pamėgo panevėžiečiai. Mat iš pasirinktinai kalbintų žmonių du pasitaikė panevėžiečiai. Ponas Arvydas užsuko trumpam, važiuodamas pro šalį, ieškojo smėlyje gintarų, o atostogauti atvažiuos vėliau. Sako, jau treti metai renkasi šitą kurortą.


Šeštadienį, liepos 4-ąją, į Palangos policiją kreipėsi 1997 m. gimęs Vokietijos pilietis, kuris nurodė, jog jam miegant kopose, Palangoje, Vytauto g., buvo pavogti asmeniniai daiktai.


Kęstutis Jurkštas, 31 metų „airBaltic“ aviakompanijos kapitonas, prieš pusantrų metų su žmona Gertrūda atsikėlė gyventi iš Vilniaus į Palangą ir abu ja neatsidžiaugia. Kęstutis gruodį net 10 kartų iš Rygos skrido į Palangą. „Gruodį Rygoje nakvojau tik tris ar keturis kartus. Visas kitas naktis praleidau savo namuose netoli Šventosios“...


Šiais laikais pirkėjus sunku nustebinti maisto produktų brangimu. Vieną dieną girdime apie neregėtas benzino kainas, kitą dieną – apie didėsiančias vandens kainas. Tačiau kiaušinių kainos privertė išsižioti ir, regis, jau visko mačiusius lietuvius. Ar nutiks taip, kad per Velykas už vieną kiaušinį mokėsime vieną litą? O gal Velykos šiemet bus be...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius