Kaip Lina ir Aurimas „demaskavo“ E. Židanavičių. Ar politika Palangoje – tik šventųjų reikalas?

Linas JEGELEVIČIUS, 2013-09-30
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Kartais politikų bendros fotografijos slepia jų priešiškumą ar neapykantą (iš kairės: Š. Vaitkus, E. Židanavičius ir P. Žeimys.

Kartais politikų bendros fotografijos slepia jų priešiškumą ar neapykantą (iš kairės: Š. Vaitkus, E. Židanavičius ir P. Žeimys.

Beveik šimtui elektroninių adresatų – savivaldybininkams ir Tarybos nariams išsiuntinėjusi paslaptingo Aurimo pasirašytą laišką ir 17-os metų senumo teismo nuosprendį kurorto liberalsąjūdiečių naujojo pirmininko Eimučio Židanavičiaus baudžiamojoje byloje ne mažiau paslaptinga ponia Lina Pukelienė, matyt, įsivaizdavo „paslaptimi“ susprogdinsianti „bombą“. Bet E. Židanavičiaus teistumas – maža paslaptis kurorte – politikas jį nurodė ir 2008 ir 2012-ųjų rinkimų kandidato deklaracijose.
Įrašas, kad yra teistas, kontroversiškai vertinamą kurorto politiką lydės iki grabo. Bet su pasimėgavimu gromuliuodami „naujieną“, kažkodėl visi nutylėjo kelis svarbius dalykus.

Visuomenė turi teisę į visą tiesą
„Palangos tiltas“ anaiptol nebuvo, nėra ir nebus šio teisto politiko užuovėja. Priešingai: mūsų redakcija vienintelė šiandien detaliai primena kurorto visuomenei, dėl kokių nusikalstamų veikų ir epizodų E. Židanavičius 1996-ųjų metų gegužės 13-ąją dieną Klaipėdos apygardos teismo buvo už turto prievartavimą nuteistas trims metams laisvės atėmimo su turto konfiskavimu, bausmę atliekant bendrojo režimo pataisos darbų kolonijoje.
Bet redakcija gina požiūrį, kad nusikaltęs žmogus, atlikęs bausmę ir išnykus teistumui, turi teisę atversti naują gyvenimo lapą – net dalyvauti politikoje ir užimti joje aukščiausius postus.
Jeigu tai leidžia įstatymai ir tokią valią išreiškė rinkėjai.
Todėl vardan teisybės, redakcija šiandien išdėsto ir kitas aplinkybes, kurios lydėjo ar lydi E. Židanavičiaus išrinkimą partijos skyriaus pirmininku.
Pavyzdžiui, kodėl „be penkių minučių“ liberalsąjūdžio skyriaus pirmininkui už turgavietės sutvarkymą Šventojoje ir apie tai pasigyrimą „Palangos tilte“ Seimo nario Prano Žeimio rankomis savivaldybės administracijos direktorė  Akvilė Kilijonienė įteikė paklausimą Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT)?
Kodėl E. Židanavičiui, jau tapus partijos skyriaus pirmininku, iš miesto valdžios sulaukė kitos staigmenos – dalį narių UAB „Palangos klevas“, kuriame E. Židanavičius dirba buhalteriu (bendrovė valdo miesto ir Šventosios turgus – aut.), stebėtojų taryboje pakeitė dar neseniai aršiais E. Židanavičiaus politiniais priešininkais buvę savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Bronius Martinkus ir buvęs Liberalsąjūdžio Palangos skyriaus pirmininkas Tomas Julius Žulkus, taip pat ir konservatorius, savivaldybės Juridinio ir personalo skyriaus vedėjas Petras Kaminskas?
Kodėl pirmasis naujosios turgaus stebėtojų tarybos darbas buvo pašalinti iš stebėtojų tarybos pirmininkės pareigų Eleną Kuznecovą?
Išaušo saldi revanšo valanda?
E. Kuznecova – ji ir savivaldybės Tarybos narė, konservatorių frakcijos narė – neabejoja tuo: „Vienas veiksmas be kito veiksmo nevyksta“.
Jei UAB „Palangos klevas“ yra vienintelė pelningai, į miesto biudžetą letenos nekišanti savivaldybės įmonė, kokie tikrieji motyvai slepiasi už sprendimo į stebėtojų tarybą paskirti tuos, kurie kraujo dabar mielai nuleis ir turgaus buhalteriui?
Ar ekonominiai?
Ar derėtų nosį sukti į šoną nuo blogo politikos kvapelio?
Klausiant pirštu tektų durti ne tik į savivaldybės administracijos direktorę A. Kilijonienę (bet ji „Palangos tiltui” sakė, kad sprendimo keisti stebėtojų tarybos sudėties nepriėmė, nes tuomet atostogavo – tai padarė ir įsakymą pasirašė jos pavaduotojas B. Martinkus), kuri kreipėsi į STT dėl E. Židanavičiaus, bet ir šešėlyje tokiais atvejais mėgstantį stovėti į jos bosą partijos skyriuje ir savivaldybėje, merą Šarūną Vaitkų.
Ar kurorto meras negali pakęsti aktyvaus, bet gerokai lengvesnės svorio kategorijos ir dėl teistumo pažeidžiamo politinio priešininko?
Jeigu taip, tai visokiems aurimams ir linoms, viešinantiems senus teismo sprendimus, šiandien, matyt, labiau rūpi ne siekis priminti visuomenei apie tamsią vietos politiko praeitį...

Žmonėms burnų
neužčiaupsi

E. Židanavičius daliai palangiškių yra ir bus žinomas kaip reketininkas – tiesa, buvęs – ir žmonėms burnų neužčiaupsi.
Prieš daugiau kaip 17 metų Klaipėdos apygardos teismo už turto prievartavimą dabar Palangos miesto savivaldybės narys buvo nuteistas trims metams laisvės atėmimo su turto konfiskavimu, bausmę atliekant bendrojo režimo pataisos darbų kolonijoje.
Teismo kolegija nustatė, kad (kalba netaisyta – aut.) 1993-ųjų metų gegužės mėnesį teisiamieji A. Paulikaitis ir E. Židanavičius grupėje iš anksto susitarusių asmenų su E. Mažeika, Palangos mieste grasindami sunaikinti asmeninį turtą reikalavo, kad nukentėjęs, pasivadinęs „Majauskas“ stotų į klubą „Palangos verslas“, sumokėdamas 10000 talonų bei kiekvieną mėnesį mokėtų klubui nuo 3000 iki 5000 talonų už tariamas apsaugos paslaugas...
Visas šis pokalbis vyko E. Židanavičiaus kabinete ir pastarajam dalyvaujant... Tokiu būdu teisiamieji išreikalavo iš nukentėjusiojo, pasivadinusio „Majauskas“ 14000 talonų.
Teisiamasis A. Paulikaitis „Majauskui“ pasakė, kad klubas jį saugos nuo reketininkų bei nuo galimų turto vagysčių iš jo prekybinio kiosko.
Teisiamieji A. Paulikaitis ir E. Židanavičius kaltais, padarę inkriminuojamą jiems nusikaltimą, neprisipažino ir parodė, kad jokių asmenų stoti į klubą „Palangos verslas“ nevertė.
Anot jų, šis klubas buvo pozityvi organizacija, konsolidavusi Palangos miesto verslininkus, kiekvienas asmuo į klubą stojo laisva valia....
Kitame nusikalstamame epizode, teisiamieji A. Brazauzkas ir E. Židanavičius, pakartotinai, grupėje iš anksto susitarusių asmenų, Palangos mieste, grasindami sunaikinti asmeninį turtą, reikalavo iš nukentėjusiojo, pasivadinusio „Rimas“, 10000 talonų.
Teisiamieji A. Brazauskas ir E. Židanavičius, padarę jiems inkriminuojamą jiems nusikaltimą, neprisipažino...
Praėjus daugiau kaip 20 metų po įvykdytų nusikaltimų, E. Židanavičius šiandien kategoriškai neigia nusikaltęs.
„Neigiau tai prieš 20 metų, neigiu tai ir dabar, ir neigsiu paskutinę savo gyvenimo akimirką“, – „Palangos tiltui“ sakė savivaldybės Tarybos narys.
Visiems, abejojantiems, ar teistas politikas turi teisę aktyviai dalyvauti politikoje, E. Židanavičius atsako: „Noriu, kad mano, kaip politiko likimas, būtų tik Palangos žmonių – rinkėjų rankose. Jokiu būdu ne politikų – Liberalų sąjūdžio ir mano priešininkų rankose. Kita vertus, moralumas – kintama savybė, ir ypač politikoje riba tarp ,,moralu“ ir ,,nemoralu“ yra labai trapi. Tą turėtų žinoti visi, taip pat ir kiti Palangos politikai, nes gyvenime – ypač politikoje – kartais negali pajusti, kada ta riba gali būti peržengta“.
E. Židanavičius neslepia, kad puolimui prieš jį diriguoja konservatorius meras Š. Vaitkus.
„Tai – menka paslaptis ir man, ir palangiškiams, kurie seka miesto politiką, – sakė pašnekovas. – Š. Vaitkus kaip politikas yra bailus, absoliučiai nemėgsta oponuojančių nuomonių, ypač iš įtakingesnių partijų skyrių vadovų“.
Anot jo, paviešinta jo beveik 20 metų senumo baudžiamoji byla bei prieš jį inicijuotas STT tyrimas bei turgaus stebėtojų tarybos keitimas, negali būti vertinama kitaip, kaip siekis žlugdyti jį, naująjį liberalsąjūdiečių pirmininką.
„Liberalų sąjūdis yra viena aktyviausių partijų skyrių Palangoje. Skyriaus darbą gerai vertina partijos vadovybė, skyriaus nariai aktyviai dalyvauja skyriaus renginiuose bei miesto gyvenime. Esu aktyvus savivaldybės Tarybos narys, aktyvi veikla palangiškių labui, turiu savo tvirtą nuomonę, susilaukiu rinkėjų gerų atsiliepimų, sėkmingai restauravome Palangos ir Šventosios turgavietes, jos dirbai pelningai. Dėl to ir sulaukiau valdžios nemalonės, – sakė E. Židanavičius. – Nebijau jokių provokacijų. Kas žino mane ir mano darbus, tas pasitiki ir balsuos už mane ir Lietuvos Respublikos Liberalų sąjūdį“.
Ar Palangos rinkėjų širdis pasieks šie politiko žodžiai, ar išrašas iš jo senos baudžiamosios bylos, parodys būsimi rinkimai.

Konservatorių vadai daro sau meškos paslaugą?

Bet akivaizdu, kad valdžioje pirmu smuiku griežiantys konservatoriai ir jų lyderis Š. Vaitkus, administracijos direktorės – taip pat konservatorės A. Kilijonienės parašais jautriai reaguojantys į kiekvieną kartais negrabiai sakinius rezgančio E. Židanavičiaus „išsišokimą“, daro sau meškos paslaugą – leidžia prieštaringai vertinamam politikui pasijusti svarbiam, o palangiškiams siunčia žinią, kad liberalas politikas yra puolamas.
Štai, po E. Židanavičiaus komentaro „Palangos tilte“ apie prekybos paslaugų teikimą privačiose valdose liepos pradžioje, A. Kilijonienė suskubo skrebinti STT pareiškimą dėl E. Židanavičiaus teiginių.
„Jeigu E. Židanavičius slepia jam žinomus korupcijos faktus, jis galimai taip pat daro nusikaltimą“, – rašo A. Kilijonienė STT Klaipėdos valdybai, prašydama jos apklausti E. Židanavičių dėl teiginių komentare.
Rugpjūčio pabaigoje, „Palangos tiltui“ paskelbus straipsnį apie Šventosios turgaus sutvarkymą, kuriame žurnalisto paklaustas, kiek UAB „Palangos klevui“ kainavo turgaus sutvarkymo darbai, E. Židanavičius leptelėjo, kad tai yra „maža komercinė paslaptis“.
To užteko, kad konservatorius Seimo narys Pranas Žeimys skubėtų skrebinti raštą merui Š. Vaitkui. „Po iškilminga šventine ceremonija negali būti slepiama nuo visuomenės galimai nesąžininga, neatsakinga ir korupcinių požymių turinti veikla“, – dėstė P. Žeimys.
Puškuodamas meras pavedė A. Kilijonienei P. Žeimiui pateikti prašomą informaciją ir dokumentus.
Kitaip tariant, pasiųsti į turgų tikrinti buhalteriją, kuriai vadovauja pats E. Židanavičius, nors neseniai atliktas UAB „Palangos klevas“ auditas jokių nusižengimų neatskleidė.
Į politikų žaidimus STT nereagavo – tyrimas nebuvo pradėtas.
Tapusio skyriaus pirmininku E. Židanavičiaus laukė dar viena staigmena – pakeitimas beveik pusės turgaus stebėtojų tarybos narių.
Iš jos, B. Martinkaus sprendimu, pasitraukė  Antanas Sebeckas ir Nerijus Stasiulis, o E. Kuznecova buvo nušalinta nuo stebėtojų tarybos pirmininkės pareigų, o ją pakeitė pats įsakymą pasirašęs B. Martinkus.
E. Kuznecova iki šiol stebisi, kad jai „niekas nieko“ dėl tokio sprendimo nepaaiškino.
„Tokie sprendimai kelia nuostabą. Keisti bendrovės stebėtojų tarybos nebuvo jokios būtinybės – bendrovė, vienintelė tarp savivaldybės įmonių, neima pinigų iš biudžeto, o duoda jam. Audito rezultatai buvo labai geri. Kitaip, kaip nelabai gražia politika, tokių pakeitimų negaliu paaiškinti. Nenustebčiau, jeigu dabar bus pradėta ieškoti „kabliukų“ prieš turgaus vadovus. Vienas veiksmas be kito veiksmo nevyksta“, – „Palangos tiltui“ sakė E. Kuznecova.
Ji teigė apie sprendimą keisti stebėtojų tarybą norėjusi kalbėtis su meru Š. Vaitkumi, bet jai tai nepavyko.
„Jis gi meras – labai užimtas žmogus“, – sakė konservatorė, kurios nuomonė su partijos skyriaus pirmininku neretai išsiskiria.
Kad įmonės stebėtojų tarybos pakeitimas gali signalizuoti apie įmonės vadovybės pakeitimus, toli pavyzdžių Palangoje ieškoti nereikia: vasarą pasikeitus UAB „Palangos vandenys“ stebėtojų tarybai, rudenį iš įmonės vadovo pareigų teko trauktis direktoriui Pranui Madzajui.
Kitas iš UAB „Palangos klevas“ stebėtojų tarybos „savo noru“ pasitraukę narys Antanas Sebeckas „Palangos tiltui“ sakė, kad jam „buvo paaiškinta, kad reikia sustiprinti turgaus stebėtojų tarybą ekonomistais ir teisininkais“.
Paprašytas pasakyti, kas tai „paaiškino“, A. Sebeckas mandagiai nutylėjo.
Jis teigė, kad turgų administruojančios įmonės „rezultatai buvo geri, vadovai dirbo tvarkingai“.
Paklaustas, ar nauja stebėtojų taryba nepuls kirsti E. Židanavičiaus „šakos“, A. Sebeckas išsisuko nuo tiesaus atsakymo: „Kai kada tam tikros išvados pačios peršasi. Aš geriau patylėsiu. Mieliau su jumis padiskutuočiau apie miesto želdinius“.
Savivaldybės Juridinio ir personalo skyriaus vedėjas P. Kaminskas buvo atviresnis.
„Taip, tapti UAB „Palangos klevas“ stebėtojų tarybos nariu man pasiūlė direktorė A. Kilijonienė“, – teigė jis.
Anot jo, naujosios stebėtojų tarybos pirmininku išrinkti B. Martinkų pasiūlė T. J. Žulkus.
„Dabar norime labiau susipažinti su įmonės veikla ir spręsime, ką daryti toliau“, – „Palangos tiltui“  sakė konservatorius skyriaus vedėjas.
P. Kaminskas teigė į savo elektroninio pašto dėžutę negavęs E. Židanavičiaus baudžiamosios bylos nuosprendžio, nors redakcijai persiųstas savivaldybininkų susirašinėjimo bylos tema elektroninis laiškas rodo ką kita.
Kad miesto turgus dirba pelningai sutiko ir jo naujasis turgaus stebėtojų tarybos pirmininkas B. Martinkus.
„Apie 40 tūkstančių litų pelno įmonė pernai turėjo. Mano žiniomis, iki šiol nebuvo fiksuota kokių nors įmonės veiklos pažeidimų“, – sakė jis.
B. Martinkus teigė, kad A. Sebeckas ir N. Stasiulis „patys atsisakė“ būti stebėtojų tarybos nariais, o kodėl buvo nušalinta E. Kuznecova, sakė „nežinąs“.
„Neprisiminė“ jis ir kas pasiūlė jo kandidatūrą į stebėtojų tarybos pirmininkus.
Priminsime užmaršiam B. Martinkui: bičiulis T. J. Žulkus.
Paklaustas, ar stebėtojų tarybos keitimas nėra politiškai surežisuotas, B. Martinkus sakė, dėl tokios „baisios minties neturėsiąs ramybės visą savaitgalį“.
Ar tikrai bluosto jau nesudedate po tiek metų darbo savivaldybėje, pavaduotojau?

Turėtų būti daugiau
teistų politikų?

Savivaldybės Tarybos narys Edmundas Krasauskas „Palangos tiltui“ teigė E. Židanavičiaus bylos nuosprendžio negavęs.
„Matyt, dėl to, kad žinau apie tą bylą daugiau nei kiti, – spėjo politikas, kuris 1993-1996-aisiais dirbo Palangos miesto policijos komisariate. – Prie E. Židanavičiaus bylos teko ir man prisidėti“.
Anot jo, surinkta operatyvinė ir kitokia informacija „pilnai“ įrodė E. Židanavičiaus ir jo bendrininkų kaltę.
„Dėl to, kad viskas buvo aišku, ir teisme bylos nagrinėjimas neužtruko“, – sakė buvęs kurorto policijos vadas.
Bet E. Krasauską stebina, kad byla po 17-os metų vėl velkama į dienos šviesą. „Kitaip kaip politiniu užsakymu tai nepavadinsi. Juk žmogus atliko bausmę, įsigaliojo senaties terminas, tad kam ją dabar vėl kilnoti?“ – retoriškai klausė politikos veteranas.
Anot jo, galėjo būti ir daugiau teistų politikų savivaldybės Taryboje, jeigu visada būtų žiūrėta į jų veiksmus principingai.
„Pavyzdžiui, kodėl dabar niekas nenori pakelti Kurhauzo bylos ir pasižiūrėti, kaip jis iš grafo Tiškevičiaus pateko į Jackų rankas? Kodėl, pavyzdžiui, tuometinis meras P. Žeimys neapskundė Klaipėdos teismo sprendimo, pagal kurį Kurhauzas atiteko Jackoms? Kas gavosi iš to, visi matėme“, – sakė E. Krasauskas.
Jis mano, kad Palangos rinkėjai tegali nuspręsti turgaus buhalterio vietą kurorto politikoje.
„Patys matote, kad žmonės dabar E. Židanavičiumi pasitiki: išrinko skyriaus pirmininku“, – sakė pašnekovas.
Kitas „Palangos tilto“ pašnekovas Evaldas Petrauskas, buvęs Palangos kredito unijos (PKU) vienas vadovų, kuris dabar grumiasi teismuose dėl jam pareikštų nusikalstamų veikų, įvykdytų stovint prie PKU vairo, prisiminė E. Židanavičių išėjusį po bausmės atlikimo į laisvę.
„Kai kurie žmonės tada jo šalinosi. Jis buvo finansiškai sugniuždytas. Prisimenu, kad tada ir aš jam daviau šiek tiek pinigų pagelbėti. E. Židanavičiaus kolonija nesužlugdė, vien dėl to galima jį gerbti. Tegul jo likimą politikoje sprendžia žmonės. O man politika yra nešvariausias dalykas, kur svarbiausia žinoti, kur ir prie ko laiku „prisiplakti“, – nerinko žodžių E. Petrauskas.

Politikų ir buvusių
nusikaltėlių viražai

Jeigu kalbėtumėme apie tai, įdomūs kai kurie šiame straipsnyje minėtų veikėjų viražai.
B. Martinkus, „stipriai brūkštelėjęs per teisę” (Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) 2011-ųjų lapkritį paskelbė, kad B. Martinkus pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas dėl to, kad būdamas komisijos, sprendusios, kam turi atitekti prekybos vietos paplūdimyje, pirmininkas, nenusišalino priimant sprendimus – konkurse net 6 prekybos vietas laimėjo jo tuometinis viršininkas partijoje, buvęs Liberalsąjūdžio Palangos skyriaus pirmininkas T. J. Žulkus. Po VTEK sprendimo – ne be E. Židanavičiaus pastangų – prasidėjo B. Martinkaus ir T. J. Žulkaus saulėlydis partijoje), šiandien yra mero ir administracijos direktorės karžygys visuose miesto „ūkiniuose“ frontuose.
Ironiška, bet Liberalų sąjūdžio vadovybei už B. Martinkaus „griekus“ iki šiol suspendavus jo narystę partijoje, jis yra savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas, nors pagal Palangos miesto Tarybos valdančiosios koalicijos sutartį, tokį postą turėtų užimti liberalsąjūdietis.
Į B. Martinkaus politinį translytiškumą, regis, akis užmerkė ir savivaldybės meras, ir partijos skyriaus pirmininkai.
„Na, taip, mano narystė suspenduota, bet nepanaikinta. Tad esu ne neliberalas“, – kalambūrą žurnalistui surezgė B. Martinkus.
Be abejonės, toks „ne neliberalas“ kaip B. Martinkus vietą politikoje galėtų bandyti užsitikrinti tik įteikęs pareiškimą dėl narystės vienintelei partijai – TS-LKD skyriaus vadams.
Bet ar jis bus kam nors reikalingas po šios kadencijos pabaigos?
Konservatorių keliu jau žengė kitas naujasis turgaus stebėtojų tarybos narys T. J. Žulkus, kuris išsviestas iš liberalsąjūdžio skyriaus pirmininko pareigų, suskubo įstoti į savivaldybės Tarybos konservatorių frakciją. Draugystė su konservatorių vadu T. J. Žulkui suspindėjo naujomis galimybėmis.
Kodėl skyriaus konservatoriai būtent T. J. Žulkaus paplūdimio paviljone surengė šaunią TS-LKD dvidešimtmečio minėjimo šventę, aiškinti nereikia.
Akivaizdu, kad bičiulystė politikoje su tais viršuje yra būtina sąlyga visoje Lietuvoje tirštai sviestui ant duonos tepti.
Statant šerį, ims ir pervažiuos koks nors valdančiosios partijos volas, kregždutėms aplink lakstant.
Nepėsti ir E. Židanavičiaus sėbrai iš senos kriminalinės bylos, kurie, skirtingai nei E. Židanavičius, nepasuko į politiką, bet įsitvirtino kurorto versle.
A. Brazauskas, kurorte žinomas „Ančiuko” pravarde, dirba kurorte lošimo automatų versle – turi kelis objektus J. Basanavičiaus gatvėje.
Praėjusių metų rugpjūtį jis, Palangoje įsikūrusios bendrovės „Ogris“ direktorius, buvo sulaikytas Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro ir Nusikaltimų tyrimo biuro Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnų dėl galimai nusikalstamai vedamos buhalterinės apskaitos.
Bet kalbama, kad „Ančiuko” vieta kriminaliniame pasaulyje kur kas didesnė, nei eilinio mokesčių vengėjo.
A. Paulikaitis – taip pat versle Palangoje.
E. Mažeika, individualios įmonės „Morka Plius“ savininkas verčiasi ūkininkavimu ir prekiauja sultimis Palangos ir Šventosios turguose. Pastarajame jo paviljonas – turgavietės matomiausioje vietoje.
Gavęs liberalsąjūdiečių pasitikėjimą, E. Židanavičius neslepia toliau sieksiąs politinių ambicijų ir dėl to erzina tvirtai valdžią kurorte į rankas paėmusį Š. Vaitkų.
Lietuvos Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis „Palangos tiltui“ teigė, kad E. Židanavičius puikiai susitvarko su jam pavestomis partijos užduotimis ir yra vertinamas pagal nuveiktus darbus, o ne praeitį.
Sakote, visa politika – purvina?
Banaliai skamba, bet kam patikėsite valdžią po pusantrų metų – šventiesiems, „blatniesiems“, raudoniesiems, naujiesiems ar dar kam nors – spręsite jūs, palangiškiai.

 

 

Sveiki,
 
Šiuo laišku noriu informuoti apie Liberalų sąjūdžio vadovų, o tiksliau – jo pirmininko Eligijaus Masiulio vertybes, absoliučią toleranciją.
Tik šį kartą ne apie gėjų santuokas. Atlikau mažą tyrimą: informavau Liberalų sąjūdžio pirmininką ir valdybos narius apie tai, kad Palangos skyrius rengiasi išrinkti skyriaus pirmininku savo nusikalstama veikla palangiškiams gerai pažįstamą Eimutį Židanavičių, praeityje teistą už sunkų nusikaltimą – žmonių turto prievartavimą, nusikalstamo susivienijimo subūrimą. Kad neatrodytų kaip prasimanymas, pridėjau Baudžiamosios bylos kopiją. Prašiau, kad partijos vadovas užkirstų tam kelią. Ir ką Jūs galvojate? Jokios reakcijos! Vadinasi, ši rimta parlamentinė partija, deklaruojanti skaidrios politikos vertybes, pritaria, kad jos skyriui vadovautų kalėjimo duonos už žmonių reketavimą ragavęs asmuo? O gal taip liberalai suvokia individo saviraiškos laisvę?
 
Aurimas
 
P.S. El. pašto adresai paimti iš viešųjų internetinių puslapių.
 

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto meras:

Kategoriškai nesutinku, kad politinis atspalvis būtų suteiktas  UAB „Palangos klevas“ stebėtojų tarybos pakeitimui.
Visuomenė toli gražu ne viską žino apie UAB „Palangos klevas“ veiklą, todėl manau esant būtina viešai pareikšti kai kuriuos dalykus.
Meras neturi įgaliojimų pakeisti stebėtojų tarybos – ji buvo pakeista savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo, pavaduojančio direktorių, įsakymu.
Dviems stebėtojų tarybos nariams pareiškus norą palikti stebėtojų tarybą, buvo sudaryta nauja stebėtojų taryba.
Aš kalbėjausi su nusprendusiais stebėtojų tarybą palikti Nerijumi Stasiuliu ir Antanu Sebecku ir jie man minėjo, kad atsistatydina dėl asmeninių motyvų.
Neatskleisdamas kol kas visos informacijos ir pavardžių, noriu visiems pasakyti, kad prieš vasaros sezoną Savivaldybėje apsilankė vienas prekiautojas. Pokalbyje su juo teko dalyvauti ir man, ir vicemerui Sauliui Simei.
Jis mums skundėsi, kad Palangos turgavietėje norima jam sumažinti prekybos vietas, nes neva jis galbūt mažai duoda turgaus direktorei.
Jis prisipažino anksčiau ne kartą davęs lėšų turgaus vadovei asmeniškai jos kabinete, negaudamas jokių tai patvirtinančių dokumentų.
Darau prielaidą, kad galbūt ši informacija, kuri mums viešai buvo pateikta Savivaldybėje, pasiekė ir vėliau atsistatydinusius stebėtojų tarybos narius.
Štai dar viena aplinkybė – „Palangos tiltui“ paskelbus publikaciją apie Šventosios turgaus atidarymą po renovacijos, UAB „Palangos klevas“ buhalteris E. Židanavičius, žurnalistų paklaustas, kiek kainavo šie darbai, teigė, jog tai – komercinė paslaptis.
Jokiu būdu Savivaldybės įmonės panaudotos lėšos, kaip jis teigė, negali būti jokia „maža komercinė paslaptis“. Juk UAB „Palangos klevas“ vienintelė akcininkė yra Palangos miesto savivaldybė.
Dėl to Seimo narys P. Žeimys kreipėsi į Savivaldybės administraciją, kad jam būtų pateiktos visos turgavietės Šventojoje renovacijos sumos ir jas patvirtinančios sąskaitos.
Seimo narys gavo UAB „Palangos klevas“ direktorės atsakymą, kuriame buvo įvardinta suma, arti 200 tūkstančių litų, bet jokių sąmatų ar kitų jas lydinčių finansinių dokumentų jam nebuvo pateikta.
Kodėl bijoma pateikti finansines sąmatas, jeigu viskas yra padaryta skaidriai?
Dėmesį atkreipiu ir į tai, kad, pavyzdžiui, 2012-aisiais metais UAB „Palangos klevas“ į Savivaldybės biudžetą per visus metus sumokėjo tik 19 900 litų dividendų, kai tuo tarpu per tris mėnesius nedidelis ledų vežimėlis Jūratės ir Kastyčio skvere į savivaldybės biudžetą sumoka 25 tūkstančius litų.
Tokie dideli įmokų skirtumai galbūt sukėlė įvairių minčių.
Dar vienas aspektas, kurį norėčiau pabrėžti: 1993-aisiais metais dabartinis UAB „Palangos klevas“ buhalteris E. Židanavičius yra padaręs sunkų nusikaltimą – prievartavo palangiškių turtą – reketavo. O turgaus prekiautojai kalba, kad toje baudžiamojoje byloje minėtas vienas iš bendrų šiuo metu turguje valdo nemažai prekybinio ploto.
Tikiu, kad UAB „Palangos klevas“ naujoji stebėtojų taryba atsakys į šiuos ir kitus galimus klausimus.

Jūsų komentaras:

Taip 2013-10-18 20:46 (z / IP: 84.15.184.195)
Meras p. Vaitkus turi ką veikti. Šaunuolis. Stiprybės ir dar daug gerų darbų linkime jam padaryti .

palangiske 2013-10-13 14:03 (IP: 78.61.158.232)
O man atrodo, kad kazkas nori gera prekybos centra pastatyti vietoj turgaus, vieta superine, vietos daug, pakeis valdzia, turgu nustekens ir parduos kokiai Norfai. Svarbu gerus pinigelius gauti. Seniau Turgus buvo baisus: kampai primyzti, visur betvarke, siukslynas, bet tada ponai is savivaldybes patenkinti buvo. dabar kai turgus grazus ir tvarkingas, be to, del viso sito reikia padekoti p. E. Židanavičiui, jau savivaldybei blogai. Blyn, ponas Mere, geriau pasirupinkite, kad mieste daugiau pramogu butu, o ne prekybos centru. pastatykite koky vandens parka, dar ką nors, kad žmonės žiemą vasarą važiuotų į Palangą. Kodėl Druskininkuose visada pilna žmonių, o Palangoje net vasarą apstu laisvų vietų apsistoti.

?? 2013-10-11 09:02 (IP: 212.122.93.162)
turgus uzsidare????????/

Susidūres 2013-10-08 12:06 (IP: 81.7.123.77)
Pritariu komentarams, kad Palangoje savivaldybėje yra betvarkė kas susiduria tam rankos svyra, gali kalbėti kaip su siena. Labai daug tarybos narių yra korumputi tas pats židanavičius, martinkus, žulkus, simė su meru ir ne ką atsilieka pas viena turto belenkiek galėtu buvusi atvirą baseiną atstatyti.

Martinkaus talento gerbejas 2013-10-07 22:44 (Hjjjnj / IP: 50.75.215.70)
Prajuokino Martinkus, esa jis "ne neliberalas"... :):) reiketu pradeti rinkti sio didziiai ismintingo veikejo pasakymus.. Ir man teko gyvai tokiu pasakymu igirsti.. Na bet ne apie ji, siaip labai dziaugiuosi, kad galu galu po truputi tas purvas is vidiniu palangos savivaldybes koridoriu verziasi i isore. Zmones, ypac tie kurie nesusiduria su palangos veikejais gyvenimo ar verslo klausimais nelabai isivaizduoja, koks tai "vaizdelis".. Cia rasydamas kartais nusistebiu, kiek vienoje vietoje yra su teise pradilenkusiu zmoniu, bet zurnalistas teisus, suklysti gali visi, bet klausimas, kaip mes sugebame atsistoti ir kaip elgiames dabar? Zidanavicius nuteistas, bet ar jis dabar svaresnis, as nezinau.. Taciau teko jo klausytis, kai jis bande spresti palangos verslininku klausimus, na tai buvo imitacija. Taip jis sedejo. Jis klausesi. Taciau tuo ir baigesi. Tokios darbu imitacijos, morales imitacijos, isiklausimu i kitu zmoniu bedas imitacijos pilna visoje savivaldybeje, neiskirciau tame nei zidanaviciaus, nei mero, o tuo labiau martinkaus, simes ar kilijonienes... Nekalbant apie koki architekta braduna. Ir tai pasimato ne is anksciau ivykusiu bylu, ne is komentaru ir atsisaudymu, bet vien tik nuejus i ju kabinetus... Kas buvo ju kabinetuose, kas kalbejo, supranta, apie ka as... Tai lyg blogame epizode sustojusi laiko masina.. Tuomet koks skirtumas, vaitkus ar zidanavicius? O gal tuomet geriau paluckas arba petras petraitis? P.s. Paskutiniai zodziai is siokios tokios nevilties... Ir tiek bergzdziai eikvojamo produktyvaus laiko..

:D 2013-10-07 21:24 (IP: 78.61.200.13)
galejo E.Z. sau ramei dirbt, bet ne labai jau daug ka asps....t norejo, didziu virsininku but, visiem intrigas skalde, tai va ir prisiskalde......

volas 2013-10-07 20:21 (IP: 62.212.203.236)
Siandien volas pervaziavo turgaus direktoriu, ilgai laukti nereikejo. Kas sekantis? Buhalteris

zemesniam komentatoriui 2013-10-07 18:36 (. / IP: 212.122.93.162)
pisateliau 4, supranti , 4 klaidas padarei.....nebesimokyk

zemesnem komentarui 2013-10-06 21:31 (IP: 86.100.102.100)
Gali nesistengti. Taves viespats niekad nebeisgirs.

Žemesniam komentatoriui 2013-10-06 15:42 ([email protected] / IP: 90.211.185.72)
Už reketą niekada nebus atsiskaityta. Tai labai sunkus nusikaltimas, kurio faktinė duotybė išlieka visą gyvenimą. Taip kad nereikia skiest nesąmonių apie išnykusį nusikaltimą - niekas niekur neišnyksta, čia nėra koks menkas pažeidimas. Toks žmogus pavojingas visuomenei. Jei toks taptų meru, reketas taptų įteisinta forma. Apsaugok Viešpatie mus nuo tokių veikėjų.

vietiniui 2013-10-06 13:11 (IP: 78.61.104.50)
praeityje uz sunkius nusikaltimus jau atsiskaityta, o dabar uz juos net nebesodina, dabar kiti istatymai, kurie ne visiems galioja...

nujo[[[[[[[[[[ ]]]]]]]]] joooo 2013-10-06 10:34 (, / IP: 212.122.93.162)
jeigu su arxitektu sutars/ bradunu/ ,kuris po a.a.CEPIO geriausias, bedu sumazes

Vietinis 2013-10-06 10:10 (IP: 86.100.102.231)
Jūs man paaiškinkit prašau kodėl praeityje už sunkius nusikaltimus personos lenda į politiką ? Turginis nepasikeitė netapo jis šventuoju toliau bendrauja su savo sėbrais ančiukais morkom ir t.t kaip pavizdys ką jis padarė su partija, o gi pavertė savo UAB kas maišė pašalino arba nutildė ir dabar karaliauja. Kaip sakant apsaugokit mus nuo tokių ale politikų nes buvusių žulikų nebūna.

oi 2013-10-04 19:50 (IP: 78.61.104.50)
oi oi oi kaip apsimaliavojo tos linos ir aurimai...Vargsai tiek stengesi ikasti, o isejo atvirksciai. Uzuojauta tau, zinomas anonime. Ir sena kumele nusizviegtu - YYYY ha ha !!! Aciuuuu uz antireklama sau

Manekene 2013-10-04 16:24 ([email protected] / IP: 86.38.207.125)
Gal paciam p.Merui vertetu uzsukti i turgeli ir pasikalbeti su prekeiviais ten dirbanciais zmonemis?...Bet matyt bijoma isgirsti kad ten viskas gerai tvarka yra..,,Isrinktuosius,, paskirti i stebetojus lengviau,ir tos nenormalios,kuri beveik ant gatves jau islindusi prekiauja pliurpalais tiketi parankiau...Gerb.Mere,nuo savivaldybes iki turgelio 5 min.kelio,oras geras,vertetu pasivaikscioti su vicemeru..Gal ten rasite atsakymus i visus rupimus klausimus,ar auditorija ne ta??..Pavydas-kaip alchogolizmas sunkiai pagydomas.....

stebetojui 2013-10-03 09:58 (IP: 78.61.104.50)
teisingai- laaabai teisingai.O koks buvo turgus iki Zidanaviciaus, matomai visi noretu buvusios tarybines griuvenos su slapimo smarve.Artejant rinkimams reiketu laukti ir ginkluoto pasikesinimo, nes jau taip akivaizdziai be gedos puolama, nebesiskaitoma su priemonemis.Ar nesumazes tik gerbianciuju konservatorius ratas, kad tokiomis priemonemis isikande laikosi kedes.Kiek zinau, tai Zidanaviciui pritarianciu daugeja, nes patys zmones mato...

Kasparas 2013-10-03 00:30 ([email protected] / IP: 194.28.233.180)
Manau, jog sis straipsnis akivaizdi apgaule. Esu isitikines, kad yra visiskai normalu keisti stebetojus jeigu viskas vyksta svariai, o bandymas pasipriesinti rodo tik tai jog viduje vyksta kazkas nesklandaus. Tikiuosi, jog meras ir toliau ves Palanga link tiesos kelio ir uzkirs nusikaltimus vykstancius siame nuostabiame mieste!

Adas 2013-10-02 23:53 ([email protected] / IP: 213.159.46.10)
Paskutiniai duomenys tokie jog ponas Eimutis Zydanavicius sumoka nuo 20lt iki 40lt uz parasyta komentara semia tinklalapyje , tai jaigu jus esate zmogus kuris stebi tai is salies tai jus turetumete susidaryti nuomone apie tai , kas uzsakineja tokius straipsnius :)

Stebetojas 2013-10-02 23:49 (IP: 86.100.3.246)
Na praeitis mums Zidanaviciaus manau visiems yra gerai zinoma . Na o dabartis labai sipriai skiriasi nuo praeities ir jis manau eina teisingu keliu. Na o dabartinei valdanciajai daugumai labai nepatinka dabartinis Zidanaviciaus kelias. Labai, labai nepatinka. Jis trukdo savai saikai dirbti. Na o tai kas buvo praeityje, turiu omenije reketa, dabar vyksta Palangoje, tik savivaldybeje o ne turguje. Ir metodai susidorojimo dabar yra legalus „vadinasi pasalink konkurenta“ nes meras su savo komanda jauciasi Dievai esantys. Jei tu galvoji kitaip ir dirbi saziningai tu esi kliutis mero komandai. Tai labai gerai matosi ir is straipsniu laikrasciuose. Sekmes Zidanaviciui kovai su vejo malunais.

Saulene 2013-10-02 23:41 (IP: 213.159.46.10)
Perskaičius supratau, jog šis straipsnis yra ne kas kita kaip pačio E. Židanavičiaus užsakytas, kuriuo toks jausmas, kad nori sugluminti skaitytojus ir šie juo gailėtųsi. Bando įteigti kokia dabartinė Palangos valdžia yra netinkama, bet juk aš ne kvailė kaip ir kiti, žmonės žino kas yra TIKROJI Palangos valdžia ir kiek daug ji padarė tai parodys ir žinoma 2014 rinkimai.

sd 2013-10-02 23:25 ([email protected] / IP: 213.159.46.10)
:)

jonas 2013-10-02 16:37 (l, / IP: 212.122.93.162)
a jau mero, tai galejot NORMALESNE fotke surast, visai NEMERISKAI atrodo, kam taip KENKTI zmogui

jonas/. 2013-10-02 16:30 (/. / IP: 212.122.93.162)
labai PROTINGAS, RASTINGAS, GRAZUS ir tt ir tt sito laikrscio RIEDAKTOR.....

tamara 2013-10-01 23:51 ([email protected] / IP: 194.203.125.13)
Slykstu skaityti kaip ponas Jegelevicius parsidavineja. Sekanciuose straipsniuose turbut rasime, kaip Henrika Daktara skelbsime sventuoju.

sigute 2013-10-01 23:21 ([email protected] / IP: 78.61.70.82)
Nesuprantu kuom užkliūna E.Mažeika.Juk,kai jis pradėjo dirbti nei kas tom sultim prekiavo,nei kas tas patalpas nuomavosi.Bet,kai pradėjo po biskuti verslas judėti,tai pavydi.Yra tame turguje vietos eikit ir prekiaukit,bet ne visi nori brautis ant kito gero sukurtos verslo vietos.O politikai riekites tarp savęs,o tuos žmones dirbančius palikite ramybėje.Patys prekiautojai tempia kokį buroka i kabinetą,o paskui skundžiasi,kad neša kyšius.Ši turgaus direktorė tikrai dora ir nepasiduoda kitų provokacijoms nustumti kokį konkurentą,kad užimti jo išpuoselėta,dažnai be iseiginiu dirbta prekybinę vietą.Sėkmės jums politikai rinkimuose

Rozali 2013-10-01 21:20 ([email protected] / IP: 86.100.150.86)
Zidanaviciau baik verkslenti - viskas vyksta desningai - prisimink, kaip pats i turgaus direktoriaus posta isokai, kas prastume, ka atleisti reikejo, o turgu "Tvarkei" ar tik ne buvusios direktores uzdirbtais pinigeliais? Labai idomu butu suziniti, kiek pinigeliu paveldejai garsiajam turgaus tvarkymui ir kiek sutvarkes i biudzeta inesei? O tavo garsusis sukis " Sutvarkiau turgu - sutvarkysiu ir Palanga" viso labo tik parodo didelio zmogaus mazas smegenis. Saziningam ir doram zmogui nereikia irodineti, kad toks esi. Konservatoriams patarciau nesivelti i gincus su Turgaus direktoriumi (beje pareigos dabar vyr. buhalterio, o vargu ar zino kuo skiriasi debitas nuo kredito), jam gi reikalinga auditorija, tegul mojuoja veliava, kai niekas demesio nekreips -pavargs.

TOMAS 2013-10-01 21:16 (IP: 78.61.111.225)
O tai bus ivykis - pakeis turgaus buhalteri , naujieiji stebetojai,o kas darosi Lietuvoj ,matom - Prokurora ,,politiskai ,,bando isversti is kedes .Ocia tik uab'o buhalteris.

Buhalterija 2013-10-01 20:23 (IP: 86.100.150.167)
Teisto tipelio veikla turgaus buhalterijoje man asocijuojasi su lapinu ir jo parankiniais vištidėje. Dar kartą stiprybės Jums Mere, bendraujant su tokiais personažais. Būkime biedni, bet teisingi: Š.Vaitkaus padaryti darbai (daugelyje sferų įvesta tvarka) kalba už save.

Tai bent įžūlumas 2013-10-01 20:15 (IP: 86.100.3.253)
Čia tai bent kriminalas - pasikeitė stebėtojų tarybos sudėtis - jos nariais tapo teisininkai ir ekonomistai. Neįtikėtinas mero akiplėšiškumas :D O ir Seimo nariui užteko įžūlumo paprašyti atskleisti "mažą komercinę paslaptį" - dokumentus, patvirtinančius, kiek kainavo sutvarkyti Šventosios turgų. Tikrai nenuostabu, kad kilo toks nepasitenkinimas - koks gi kieno reikalas, kas dedasi turguje :D O dar kažkas nepatingėjo priminti E. Židanavičiaus kriminalinę praeitį. Visiškai "suprantu" dėl to "Palangos tilte" kilusį susirūpinimą :D

kleckas 2013-10-01 18:49 (IP: 78.61.103.139)
Juokiasi puodas, kad katilas juodas...Visa ta gauja su anciuku priesakyje darbuojasi "Palangos labui" ir toliau... GANA STIPRI GAUJA - buvusi ir esama... Taigi stiprybes Jums, gerbiamas MERE , BUS SUNKU... Laikykites!!!

nuomonė 2013-10-01 16:36 (IP: 86.100.60.162)
Nu ką Tomai nepavyko pasislėpti po svetimais vardais. Galvojai, kad niekas nesupras kas tų straipsnelių apie Židanavičių, kurie buvo platinami internetu, autorius.

Paaiškinkite. 2013-10-01 12:21 (IP: 78.61.226.98)
Ar Palangos politikai nesugeba dirbti be peštynių?

Viltis 2013-10-01 11:27 (IP: 188.69.226.103)
E. Zidanavicius atliko bausmę prieš 20 metų, tai gal jau reiktų palikti jį ramybėje dėl tolimos praeities klaidų. Palangos savivaldybės administracijoje yra ne vienas praeityje teistas. Tikiuosi, kad iš šios kadencijos bus dar daugiau teistų už visokias įtartinas veiklas. Sėkmės darbuose!

senjoras 2013-10-01 10:13 (IP: 78.61.56.200)
Šiandien Senjorų diena,ta proga skiriu eilėraštį : "ČIA nereik aiškiaregių- Vagys vagia iš vagių: Nuo vagių smagiai aptukus Jau net Žemė lėčiau sukas. Kad patenkint sukčių norus Keičiasi Žemelės oras. Kas lietuvio klastą matė, Kaip gėlė švelni gyvatė. Gal kas skraido, kaip tas aras, O skurde - vis proletaras. Jam vis ašaros pabyra, Nes vagių- kaip upėj ŽVYRO".

Va 2013-10-01 09:21 ([email protected] / IP: 78.61.16.85)
Įdomu,labai įdomu.Ar kas kalbėjote su verslininkais ,kuriuos reketavo Židonavičius , Brazauskas?Ko gero ,ne . Nusikaltimas nelygus nusikaltimui .Ponas Krasauskas , buvęs Palangos policijos komisaras tikrai žino , kad reketas-labai sunkus nusikaltimas.Jie tada ,dar 1996 reketavo , tačiau dabar pakeitė veiklos būdą-metėsi į verslą ir ...kas yra mafija?Mafija-tai kada nusikaltėlių struktūros veikia išvien su valstybės valdymo struktūromis .Visi buvę reketininkai dabar užsiima verslu ,o kai kurie jau ir vietos savivaldos organuose.Seimo rinkimų įstatymas , bei savivaldybės rinkimų įstatymas jau leidžia teistiems už sunkius ir labai sunkius nusikaltimus kandidatuoti į Seimą ir vietos savivaldybes .Čia kaip iš Švento rašto - Kristus pasakė muitininkui eiti paskui jį ...Kaip greitai visa tai įvyks,pamatysime .

Jonas 2013-10-01 09:21 (IP: 195.182.88.82)
IP: 78.61.56.200 Nu daba tai zidanavicius is vieno ip pils komentarus koks jis saunuolis :) Man su tokia reketininko praeitimi geda butu net i miesta islysti. Reketavo verslininkus dabar verslininku draugas, nu svieto pabaiga.

Sunku 2013-10-01 08:51 (IP: 195.182.88.82)
Sunku Merui su tokiais įsišaknijusiais, didelę patirtį turinčiais banditais kovoti. Stiprybės.

geras vaizdelis 2013-10-01 08:07 (IP: 78.61.56.200)
Labai teisingai šiame straipsnyje 'atspindėtas" Sebecko charakteris:pelė po šluota-išlenda,apsidairo,pasirūpina savimi...ir vėl po šluota.Faina pozicija- niekam neužkliūni,užtat pats gerai gyveni.Dėl kitų galvą sukti neverta...

mano nuomonė 2013-10-01 08:00 (IP: 78.61.56.200)
Perskaičiau,bet laaaabai vvvviiiiiskas painu.Todėl išvada tokia:mums, Palangos žmonėms ,nedirba jokia partija,jie dirba tik sau.Todėl 'liaudies' lūpose tie vadinami politikai- verslininkai tebeskamba kaip'Plaušės plėšikai"...gražu? O dėl E.Židanavičiaus,tai norėčiau pasakyti tik tiek- teistas ,grįžęs iš įkalinimo vietos,tai vadinasi 'atsėdėjęs", bet tai žmogus,kurio darbai Palangoje matomi.Ačiū jam.O KITI,KURIE ČIA MINIMI,labai panašu,...kad teistini, bet dar pamatysime.

Algis 2013-09-30 21:54 (IP: 78.61.51.119)
Kuo toliau į mišką, tuo daugiau medžių......

Taip pat skaitykite

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) penktadienį, likus 100 dienų iki Seimo rinkimų, penktadienį, liepos 3 dieną, patvirtino rinkimų apylinkių ribas. Rinkimų apylinkių skaičius sumažėjo – jų, palyginuti su 2019 m., bus 34 mažiau. Palangoje sumažės dviem apylinkėmis.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Teismas atmetė Eimučio Židanavičiaus skundą

Linas JEGELEVIČIUS, 2018 11 08 | Rubrika: Miestas

Vilniaus apygardos administracinis teismas išnagrinėjo administracinę bylą pagal pareiškėjo, Palangos miesto savivaldybės Tarybos nario Eimučio Židanavičiaus skundą atsakovei Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK), trečiajam suinteresuotam asmeniui Palangos miesto savivaldybės tarybos Etikos komisijai dėl jam nepalankaus sprendimo panaikinimo. Įvertinęs aplinkybes...Įvykiai praėjusį penktadienį prie Klaipėdos apygardos teismo labiau primena siužetą iš filmo apie gangsterius. Sulaukęs nepalankaus sprendimo byloje dėl incidento savivaldybėje su Viešosios tvarkos skyriaus vedėju Petru Keiniu 2016 metais, kurorto verslininkas Darius Miklovas, kartu su miesto Tarybos nariu Eimučiu Židanavičiumi suvaržė judėjimo laisvę, bandė ištraukti...


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė nutraukti tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės Tarybos nario Eimučio Židanavičiaus. UAB „Palangos klevas“ direktorius Andrejus Byčkovas kreipėsi į VTEK su skundu, kad E. Židanavičius, buvęs „Palangos klevo“ darbuotojas, nenusišalino Palangos miesto Tarybai svarstant klausimą dėl buvusios...


Lietuvos Aukščiausiojo teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija teismo posėdyje kasacine rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo baudžiamąją bylą pagal nuteistojo Svajūno Bradūno, buvusio Palangos miesto vyriausiojo architekto, ir jo gynėjo advokato Aleksandro Jokūbausko kasacinį skundą dėl Palangos miesto apylinkės teismo 2014 metų sausio 13 dienos nuosprendžio...


Beveik šimtui elektroninių adresatų – savivaldybininkams ir Tarybos nariams išsiuntinėjusi paslaptingo Aurimo pasirašytą laišką ir 17-os metų senumo teismo nuosprendį kurorto liberalsąjūdiečių naujojo pirmininko Eimučio Židanavičiaus baudžiamojoje byloje ne mažiau paslaptinga ponia Lina Pukelienė, matyt, įsivaizdavo „paslaptimi“ susprogdinsianti...


Šeštadienį Neptūnas kurorte išbarstys beveik 100 kg gintaro  4

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 05 03 | Rubrika: Miestas

80 kilogramų gintaro – tiek vadinamojo Lietuvos aukso rytoj, gegužės 5 d., planuojama išbarstyti Palangos pajūryje ties tiltu. Taip didžiausiame šalies kurorte bus švenčiamas Gintarinis Palangos savaitgalis.    Vyks ketvirtus metus Gintarinis savaitgalis Palangoje – jau ketvirtus metus rengiama šventė, kurios metu jūrų dievas Neptūnas...


Kasdien brangsta ne tik būtiniausi maisto produktai, nafta, dujos ar elektra, bet ir „gyvatuko“ mokestis. Redakcijoje apsilankiusi palangiškė Albina Rakauskienė, gyvenanti Alyvų take, piktinosi kiekvieną mėnesį vis kylančiu mokesčiu: „Dar 2010 metais miesto tarybos posėdyje buvo nutarta, jog mėnesinis mokestis už „gyvatuką“ neviršys 35 litų. O ką...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas