Po nepalankios teismo nutarties – D. Miklovo ir E.Židanavičiaus išpuolis prieš D. Mikienę

Linas JEGELEVIČIUS, 2018-05-10
Peržiūrėta
1199
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Po nepalankios teismo nutarties – D. Miklovo ir E.Židanavičiaus išpuolis prieš D. Mikienę

Įvykiai praėjusį penktadienį prie Klaipėdos apygardos teismo labiau primena siužetą iš filmo apie gangsterius. Sulaukęs nepalankaus sprendimo byloje dėl incidento savivaldybėje su Viešosios tvarkos skyriaus vedėju Petru Keiniu 2016 metais, kurorto verslininkas Darius Miklovas, kartu su miesto Tarybos nariu Eimučiu Židanavičiumi suvaržė judėjimo laisvę, bandė ištraukti iš automobilio ir gąsdino Danutę Mikienę, savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo pavaduotoją, kuri į teismą atvyko išklausyti neginčijamos nutarties dėl plačiai nuskambėjusio konflikto. Per dvi savaites D. Miklovui tai buvo antra nepalanki teismo nutartis: balandžio 20 dieną teismas patenkino Statybos inspekcijos ieškinį – verslininkas turės nugriauti statinius „Sporto lizde“, kurie buvo pastatyti neteisėtai gavus leidimą. „Palangos tiltui“ D. Mikienė papasakojo, kas nutiko.
– Kodėl nusprendėte su vedėju Petru Keiniu vykti išklausyti teismo nutarties?
– Taip padariau dėl to, kad dirbame viename skyriuje, be to, byloje esu liudininkė. Man ne tas pats, kas vyksta skyriuje. Ryte (gegužės 4 d.) atėjau pas administracijos direktorę (Akvilę Kilijonienę, – aut.) ir pranešiau, kad noriu vykti į Klaipėdą išklausyti teismo nutarties. Specialiame žurnale buvo pažymėta, kad nuo 13 iki 15 valandos nebūsiu darbe, man už tas valandas nebus sumokėta. Tokia yra tvarka savivaldybėje. Vykome į Klaipėdą mano asmeniniu automobiliu.
Mašiną prie teismo pastatėme apie 13 valandą. Turėdami laisvo laiko, truputį pasivaikščiojome, o sugrįžę prie teismo išvydome Darių Miklovą ir Eimutį Židanavičių, prie jų stovėjo dar keletas vyrukų. Vedėjas (P. Keinys) susijaudino ir susinervinęs įspėjo, kad iš jų reikia laukti provokacijos. Kad išvengtumėme galimo konflikto, pasiūliau jam neiti į teismo patalpas, jis tą ir padarė.
Atsisėdau teismo fojė (žiūrėkite mūsų video www.palangostiltas.lt), kad išvengčiau bet kokio susidūrimo su jais, tačiau priėjęs E. Židanavičius mane kamantinėjo, ką aš čia daranti, vėliau mane fotografuoti ėmė D. Miklovas.
Teismo salėje, skaitant teisėjui nutartį (Petras Keinys buvo išteisintas, nutartis – neginčijama), D. Miklovas stovėjo šalia manęs. Kai teisėjas paklausė jo, ar jis suprato bylos esmę ir ar jam reikia paaiškinti motyvus, jis pasakė: „Tai paaiškinkite“. Juos teisėjas skaitė apie 20 minučių.
– Kas vyko po to?
– Po visko aš išėjau iš teismo salės, išėjau į lauką ir priėjau prie sankryžos, kurioje degė raudona šviesa. Ketinau ją pereiti, ir eiti link savo automobilio. Man stovint sankryžoje, paskambino Petras Keinys ir įspėjo: „Danute, bėk, tave seka Židanavičius ir filmuoja“.
Sutrikau, įsižiebus žaliai šviesai, bėgte perbėgau gatvę ir net nėjau į kavinę, kur manęs laukė vedėjas, o skubėjau tiesiai prie mašinos viename kieme. Apsisukau: o gi E. Židanavičius lekia paskui mane ir šaukia: „Tau dabar bus pyzde*!” Vėliau, jau prie mašinos, man D. Miklovas pasakė dar baisiau: „Tave netrukus *****”
Atskubėjusi prie automobilio, sėdau už vairo, o Petras (Keinys) atsisėdo gale. „Važiuok greičiau, nes jau atbėga Miklovas su filmavimo kamera“, – paliepė. Pakeliu akis, o jis prie mašinos priekio jau stovi. Prieš tai E. Židanavičius trenkė į mano galinį stiklą. Bandžiau atbuline eiga riedėti, nors buvo pilna mašinų. Labai nervinausi, nes filmuodamas D. Miklovas ėmė rėkti: „Stabdykite! Neleiskite išvažiuoti, abu girti važiuoja. Žmogų užpuolė!” Visa drebėjau, o jis pribėgo prie mano durelių, jas atidarė, aš jas – į save, vos neiškritau iš mašinos, pavyko jas uždaryti ir užrakinau mašiną. O iš kitos pusės, jau važiuojant automobiliui, E. Židanavičius atidarė vedėjo (Petro Keinio) dureles. Iš jų rėkimo vienas per kitą net negalėčiau pasakyti, ką jie tuomet šaukė. Galiausiai man pavyko užrakinti visas dureles. E. Židanavičius vėl trenkė man per mašinos „kapotą“, vėliau patikrinau, liko įbrėžimas, policijai apie tai pareiškime taip pat išdėsčiau. Jie abu tęsė šūkalioti: „Užstokite kelią! Neleiskite važiuoti, abu girti. Kvieskite policiją...“ Kai kurie vairuotojai sustoję nustebę klausė: „Kas čia vyksta?“
– Kaip pasibaigė viskas?
– Kadangi man D. Miklovas trukdė važiuoti, lenkiantis su viena mašina, mano mašinos veidrodėlis per milimetrą užkliudė kitos mašinos veidrodėlį. E. Židanavičius ėmė rėkti: „Avarija. Avarija! Neblaivi padarė avariją“. Pravėrusi dureles, norėjau atsiprašinėti kito vairuotojo, kuris šūktelėjo D. Miklovui ir E. Židanavičiui, kad man leistų važiuoti. Man vairuotojas jokių pretenzijų nepareiškė. Kai pagaliau jie pasitraukė, aš paspaudžiau greičio pedalą ir nuvažiavau.
– Kodėl D. Miklovo darytoje nuotraukoje vedėjas P. Keinys matosi tarsi gulįs ant galinės sėdynės?
– Todėl kad jis buvo užfiksuotas tokioje padėtyje lenkdamasis, siekdamas mūsų video kameros. Ji buvo ant jo, bet man parkuojantis, ji nukrito.
– Ar kreipėtės į policiją?
– Taip, grįžę į Palangą, apie įvykį papasakojau administracijos vadovei, taip pat merui (Šarūnui Vaitkui). Buvo nuspręsta kviesti policiją. Merui paskambinus į ją, į savivaldybę atvyko Kęstutis Bončkus, kurorto policijos viršininko pavaduotojas. Jam rekomendavus, nuvykome su vedėju į Klaipėdą parašyti pareiškimo policijai. Esu įsitikinusi, kad savo veiksmais, tokiu terorizavimu jie siekė sukelti avarinę situaciją. Ji galėjo įvykti, nes patyriau didelį stresą. Klaipėdos policijoje vedėjas paprašė, kad patikrintų mūsų blaivumą, bet pareigūnas tik pakėlė antakius: „Jūs juokaujate? Mes turime tiek žmonių čia...“
Skunde, be kita ko, nurodžiau, kad buvo padaryta žala mano automobiliui – įbrėžtas jis, o aš patyriau didelį stresą ir verbalinį smurtą. Pagal mano skundą buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.
– Kaip jaučiatės praėjus beveik savaitei po įvykio?
– Jaučiuosi blogai. Iki šiol sukrėsta. Kaip taip žmonės gali elgtis šiais laikais? Man baisu. Manau, kad šie abu žmonės to ir siekė – įbauginti. Įbauginti mane pirmiausia kaip Viešosios tvarkos skyriaus pavaduotoją, įbauginti kaip moterį. Tikiuosi, kad jiems teks atsakyti už savo veiksmus.

Meras Šarūnas Vaitkus:
– Komentuoju ne tik išgirdęs savivaldybės darbuotojų Petro Keinio ir Danutės Mikienės pasakojimus, bet ir peržiūrėjęs turimą filmuotą medžiagą. Pakartosiu, ką po įvykio parašiau viename socialiniame tinkle: į Lietuvą grįžo 1990-ieji metai, kuomet buvo didelis nusikalstamumas, o žmonės buvo išmetami iš automobilių, vežami į miškus ir reketuojami. Taip elgtis sulaukus nepalankaus teismo sprendimo, ypač taip elgtis prieš moterį, sveiku protu yra nesuvokiama. Man atrodo, kad jų (D. Miklovo ir E. Židanavičiaus) veiksmai turi nusikaltimo požymių. Kaip miesto Tarybos pirmininkas inicijuosiu per Etikos komisiją tyrimą Tarybos nario Eimučio Židanavičiaus veiksmams prieš savivaldybės darbuotoją ištirti. Mano įsitikinimu, tokį kurorto verslininko Dariaus įsiūtį sukėlė ir šių metų balandžio 20 dienos jam nepalankus sprendimas dėl statinių jo kavinėje „Sporto lizdas“.

Darius Miklovas:
– Po teismo nuosprendžio laukiamajame prie teismo sekretoriato laukiau nuosprendžio išrašo. Belaukiant paskambino persigandęs (kaip supratauiš balso) tarybos narys E. Židanavičius ir pasakė, kad yra užpultas P.Keinio ir kad sulaukė grasinimų, jog su juo bus susidorota ir kad kuo skubiau atvykčiau ir jam padėčiau.Nebesulaukęs išrašo puoliau iš teismo ir viską pradėjau filmuoti.Bėgdamas šaligatviu pastebėjau besprunkantį automobilį, kurį vairavo Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo pavaduotoja D.Mikienė.Priėjęs prie automobilio pastebėjau ant galinės sėdynės gulintį vedėją P.Keini.Jis, pažvelgęs į mane, pradėjo rodytišpygą.Kaip supratau, D.Mikienė norėjo jį išvežti nepastebėtą. Nedelsdamas prašiau, kad būtu iškviesta policija, prašiau praeivės, kad užstatytų mašiną, kad šie asmenys nepasišalintų, o viskąvietoje išsiaiškintų policija.Žmonės, kurių prašiau pagalbos, pasielgė pilietiškai–užstatė automobilį ir paklausė, kas nutiko.Pasakiau, kad užpuolėžmogų ir nori pasišalinti.Tada P.Keinys atidarė galinį langą ir pradėjo filmuoti.Aš iškarto pajutau alkoholio kvapą ir mačiau nekoordinuotą jo elgesį. Girdėjau, kaip D.Mikienė prieštaravo, kad jis atidarytų langą, matomai tam, kad nepastebėčiau jo girtumo.D.Mikienė nepaisydama, kad negali pravažiuoti,vis tiek važiavo ir kliudė kito automobilio veidrodėlį, pasakė„atsiprašau“ ir pasišalino iš įvykio vietos.

Eimutis Židanavičius:
– Išėjęs iš teismo D. Mikutienės nei sekiau, nei filmavau. Aš ėjau į kavinę atsigerti kavos, kur buvau užpultas P. Keinio. Esu pakankamai sveiko proto, todėl moterų nei puldinėju, nei seku ar filmuoju. Džiaugiuosi, kad dar nesu jos apkaltintas seksualiniu priekabiavimu. O tokias insinuacijas komentuoti be galo sunku. Ar gražu rodyti špygas, trukdyti savivaldybės Tarybos nariui atlikti pareigas, jam neatsakinėti į klausimus, slėptis, jam grasinti, jį stumdyti, reikėtų paklausti Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo P. Keinio.
 

Jūsų komentaras:

Jonas 2018-11-18 03:57 ([email protected] / IP: 5.62.58.229)
Labas, mano vardas yra Jonas Romualdas. Šiandien vidurdienį gavau paskolą iš ponas. Teodoras. tai 100% tikra, kreipkitės į jį el. paštu: [email protected]

Taip ir toliau 2018-05-23 08:07 (IP: 86.100.46.182)
Saunuolis, Eimuti, taip ir toliau! Gerai dirbi ir gerai ant nuospaudu lipi valdantiesiems, kad kas antras straipsnis sitame pigiame laikrastuke apie Tave.

to Anglija 2018-05-15 07:03 (IP: 90.131.32.194)
nereikia buti naiviam. Pagarba redaktoriui ar kokim dar Ziabkui? Na juokinga! Man visa si Palangos istorija (bendrau paemus) kvepia lyg sumazintas MG Baltic variantas tik Palangoje. Tik cia ziniasklaidos suaugimas yra ne su verslu, o atvirksciai- su vietine valdzia. Tai kad jie paraso Miklovo nuomone- jie tai priversti padaryti, nes bando uzsitusuoti, nes kitaip ju tendencinguma pamatytu net ir 70 metu diedukai ir mociutes (kurie dabar sia valdzia labai ir remia). Pagarba tiems, kurie kovoja su tokiom apraiskom Palangoje, tik gaila kad Miklovas ir Zidanavicius (nors as nesu jo salininkas) tau daro per daug emocionaliai ir ne visai solidziai.

Anglija 2018-05-13 11:57 (IP: 195.1.147.78)
vis tik pagarba redaktoriui, kad cituoja ir kitą pusę: Darius Miklovas: – Po teismo nuosprendžio laukiamajame prie teismo sekretoriato laukiau nuosprendžio išrašo. Belaukiant paskambino persigandęs (kaip supratauiš balso) tarybos narys E. Židanavičius ir pasakė, kad yra užpultas P.Keinio ir kad sulaukė grasinimų, jog su juo bus susidorota ir kad kuo skubiau atvykčiau ir jam padėčiau.Nebesulaukęs išrašo puoliau iš teismo ir viską pradėjau filmuoti.Bėgdamas šaligatviu pastebėjau besprunkantį automobilį, kurį vairavo Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo pavaduotoja D.Mikienė.Priėjęs prie automobilio pastebėjau ant galinės sėdynės gulintį vedėją P.Keini.Jis, pažvelgęs į mane, pradėjo rodytišpygą.Kaip supratau, D.Mikienė norėjo jį išvežti nepastebėtą. Nedelsdamas prašiau, kad būtu iškviesta policija, prašiau praeivės, kad užstatytų mašiną, kad šie asmenys nepasišalintų, o viskąvietoje išsiaiškintų policija.Žmonės, kurių prašiau pagalbos, pasielgė pilietiškai–užstatė automobilį ir paklausė, kas nutiko.Pasakiau, kad užpuolėžmogų ir nori pasišalinti.Tada P.Keinys atidarė galinį langą ir pradėjo filmuoti.Aš iškarto pajutau alkoholio kvapą ir mačiau nekoordinuotą jo elgesį. Girdėjau, kaip D.Mikienė prieštaravo, kad jis atidarytų langą, matomai tam, kad nepastebėčiau jo girtumo.D.Mikienė nepaisydama, kad negali pravažiuoti,vis tiek važiavo ir kliudė kito automobilio veidrodėlį, pasakė„atsiprašau“ ir pasišalino iš įvykio vietos.

cirkas 2018-05-13 05:25 (jhgccs / IP: 90.131.44.159)
As netikiu nei mikiene, nei tuo labiau Keiniu.. na o apie Palangos mera as tyliu.. akivaizdu, kad jie turedami po savim policija, ziniasklaida daro viska, kad sumurkdytu jiems besipriesinancius ir neparankius asmenis. O tokiu " susidorijimo" su nepalankiais atveju Palangoje, patikekit, ne vienas ir ne ir ne trys..

Va va 2018-05-12 11:44 ([email protected] / IP: 78.60.135.19)
Tik skambiai pavadintas straipsnis, daugiau nieko. Šū...dų dėžė. Savivaldybės skyrių vedėjai su pavaduotojomis toliau teršia Palangos vardą. Apgailėtina!

švogerynas 2018-05-12 08:43 ([email protected] / IP: 86.100.63.84)
Mokesčių pravalgytojai - Mokesčių mokėtojai 1:0

Vieninga Palanga 2018-05-12 06:54 (IP: 188.69.208.31)
Ha ha ha... O kur E.Ž. kariuomenė? Sėdi dabar suskliaudę ausis. Nepergyvenki iki sąrašų sudarymo dar laiko yra. Visi užmirš :)

Rimas 2018-05-11 18:55 (IP: 78.57.230.163)
Reketininkas su barzdyla siaučia, juokdariai ant visos Palangos.ir Lt apsiš.........ir apsitapš.........

O jiems ne gėda... 2018-05-11 12:48 ([email protected] / IP: 89.249.91.118)
Eimuti, koks bus filmo pavadinimas?

zinau tiesa 2018-05-11 10:22 (IP: 78.60.132.117)
O kodėl ponia Mikienė negali paviešinti filmuotos medžiagos, kaip ant jos puola, grąsina jai? kodėl tai tik kalbos? Paviešinkite tą įrašą ir visiems bus viskas aišku. Nes D.Miklovas savo įraša paviešino, ir ten jokių užgauliojimų negirdėt. Bene melu kvepia ponia Mikiene?

Onai ir Eimučiui 2018-05-11 09:31 ([email protected] / IP: 86.38.203.189)
Cha cha cha. Ona Ona Rolijona..... Labai įdomu pasidarė, kokiais metodais toks „fruktas“ Eimutis tavo įmonėje pardavinėja sklypus ar butus??? Peržiūrėjus vaizdo įrašą, kyla minčių, kad atėjusį klientą pasitinka Eimutis 1990 m. stiliuko bandito povyza, pasitelkęs į pakalikus vietinį „čėčėną“, fotkina ir grąsina, kol vargšas praeivis nenusiperka kokios nors „pašiūrės“. Susimastyk, Ona. O Židanavičiui gerai pasakė D.Mikienė: aš ne turguje sėdžiu.......

Taip pat skaitykite

„Lidl“ parduotuvei Palangoje ruošiantis vasaros sezonui, prie parduotuvėje dirbančios komandos prisijungė ir „Lidl“ kolegos iš kitų miestų.


Palangos miesto savivaldybės administracija renka duomenis apie savivaldybės teritorijoje esantį asbesto turinčių gaminių kiekį.


Lietuvos regionų frakcijos narys Petras Gražulis renka parašus dėl interpeliacijos vidaus reikalų ministrei Agnei Bilotaitei ir prašo atsakyti į klausimus dėl planų uždaryti sanatoriją „Pušynas“. Seimo narys ministrės taip pat klausia, ar ši sutiktų tikrintis melo detektoriumi.


Informuojame, kad mobilusis punktas dirbs lapkričio  2 d., antradienį, nuo 9 val. iki 11 val. Lapkričio 1 d. Palangos mobilus punktas nedirbs.


Ar Palangos globos namai – o ir Palanga – liepsnoja „kovido“ virusu? Išgirdusi tokį klausimą, Palangos globos namų direktorė Irena Biriukaitė šypsojosi: „Niekas pas mus neliepsnoja – koronaviruso protrūkis pas mus – valdomas, visi ligoniai, mūsų globotiniai, yra be koronaviruso simptomų (vadinamieji asimptominiai ligoniai -L.J.). Kai...


Palangos socialdemokratų lyderės ir kandidatės į Seimą Svetlanos Grigorian išsisukinėjimai nuo klausimo apie jos dabartinę darbovietę verčia suklusti - ką nori nuslėpti kandidatė? "Palangos tiltas" išsiaiškino kur dirba S. Grigorian. Praėjusią savaitę, sulaukusi "Palangos tilto" klausimo, kaip pelnosi duonai, S. Grigorian slapukavo: "Aš...


Aistros dėl kandidatės į lopšelio-darželio direktorės pareigas toliau verda: šiandien, balandžio 30-ąją, miesto Taryba nuotoliniu būdu išklausė Rimą Narkienę, kuri praėjusiame Tarybos posėdyje valdančiųjų konservatorių balsais nebuvo patvirtinta lopšelio-darželio "Gintarėlis" direktore, nors visi Tarybos komitetai prieš tai balsavo už jos kandidatūrą.


Valstybės saugumo departamentas (VSD) driokstelėjo: „MG Baltic“ verslo grupė įkūrė Liberalų partiją kaip priemonę daryti įtaką šalies teisėkūrai ir visam politiniam gyvenimui, o Socialdemokratų partijos pirmininko kovoje aktyviai rėmusi tuometinį Ekonomikos ministrą Mindaugą Sinkevičių, o ne Gintautą Palucką, „MG Baltic“ siekė pastarąjį sukompromituoti. Kaip?...


Kas gali „vartoti“ viešą savivaldybės informaciją?

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2016 01 28 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Ką daryti visuomeniškai aktyviam Palangos gyventojui, kuris pageidauja žinoti, ką planuoja daryti jo išrinkta miesto valdžia, kokius ruošiasi priimti sprendimus, kaip vienu ar kitu klausimu diskutuoja politikai, ar jie gina miestiečių interesus?


Valdantieji planavo, kad dar ši Tarybos kadencija patvirtins paplūdimio tvarkymo ir viešųjų vietų išdėstymo schemą, bet, regis, išeis šnipštas. Vieša paslaptis, kad valdantieji norėtų dar iki savivaldos rinkimų surengti konkursus „restoraninėms“ vietoms paplūdimyje užimti. Bet valdančiųjų siekius žlugdo pernelyg didelė kritika pateiktai schemai, net iš savųjų tarpo – praėjusiame Tarybos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius