VSD raštas atskleidžia siekį sukompromituoti Gintautą Palucką. Danas Paluckas: „Man baisu, kaip tai buvo daroma“

Linas JEGELEVIČIUS, 2018-05-10
Peržiūrėta
1515
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

VSD raštas atskleidžia siekį sukompromituoti Gintautą Palucką. Danas Paluckas: „Man baisu, kaip tai buvo daroma“

Valstybės saugumo departamentas (VSD) driokstelėjo: „MG Baltic“ verslo grupė įkūrė Liberalų partiją kaip priemonę daryti įtaką šalies teisėkūrai ir visam politiniam gyvenimui, o Socialdemokratų partijos pirmininko kovoje aktyviai rėmusi tuometinį Ekonomikos ministrą Mindaugą Sinkevičių, o ne Gintautą Palucką, „MG Baltic“ siekė pastarąjį sukompromituoti. Kaip? Ieškodama kompromato, ir jį rado. Neva jo brolis, Danas Paluckas, yra nuslėpęs teistumą Italijoje. „...aš ten to nepamiršau klausimo (sukompromituoti Gintautą Palucką ir Daną Palucką,– aut.), ten mano kolegos Italijoj man renka informaciją ir turėsim objektyvią informaciją“, – VSD cituoja Tomą Dapkų, kuris, kaip televizijos, priklausančios „MG Baltic“, žurnalistas aktyviai dirbo vykdydamas koncerno bosų užduotis „pasidomėti“.
Ketvirtadienį, gegužės 10 d., D. Paluckas „Palangos tiltui“ sakė, kad jis yra „šokiruotas“.
– Man tikrai yra baisu. Labai baisu. Maniau, kad mano bylos sufabrikavimas – vietos, labiau tariamų bendražygių reikalas, o pasirodo ten viskas buvo diriguojama iš aukščiau, daug aukščiau...Man šokas, kad tokios ir kitokios verslo grupės naudoja tokias priemones. Nors žinant brolio pareigas, visko galima – ir dabar – tikėtis.
– Jūsų gynybinės pozicijos po tokio atskleidimo VSD rašte gerokai sustiprėjo.
– Esu kreipęsis į Lietuvos ir Italijos teisėsaugos institucijas, laukiu atsakymų, kai juos turėsiu, save ginsiu privataus kaltinimo tvarka. Kitos išeities neturiu.
– Ar ketinate kreiptis į VSD, kad leistų jums susipažinti su informacija apie jus, turiu omenyje tą tariamą nusižengimą teisei Italijoje?
– Pasitarsiu su broliu ir priimsime sprendimus.
– Ar bandote dabar, VSD paviešinus šį skandalingą faktą, iš naujo aiškintis, kas sufabrikavo jūsų Italijos istoriją? Ar ją užsakė jūsų brolio varžovas Socialdemokratų partijos pirmininko rinkimuose Mindaugas Sinkevičius ar....?
– Manau, kad mano brolio varžovas – jaunas, perspektyvus ir, įsitikinęs, garbingas žmogus, su kuriuo man teko daug bendrauti – to nepadarė. Manau, kad tą istoriją užsakė vyresnieji socialdemokratai, kurie jau paliko partiją ir, vedini asmeninių interesų, įkūrė politinį naujadarą.
– Ar jums aiški šios nešvarios istorijos jungtis tarp jūsų oponentų Palangoje ir Vilniuje, net, pasirodo, dideliame verslo koncerne?
– Man ji aiški. Nežinau, ar reikia ją įvardinti. Tiesiog dalis žmonių, su kuriais man teko susidurti, niekada nebuvo bendražygiais ar partijos bičiuliais – gaila, kad laiku to negalėjau įvardinti.
– Ar tokio VSD rašto paviešinimas yra gerai Lietuvos gyvenimui? Ar tai reiškia apsivalymo pradžią? Ir, svarbiausia, kodėl buvę premjerai – konservatorius Andrius Kubilius ir socialdemokratas Algirdas Butkevičius – nesiėmė veiksmų išaiškinti ir sustabdyti tokius „įtakotojus“ kaip „MG Baltic“?
– Tai ir baisiausia, kad iki šiol ta linkme nebuvo nieko daryta. Dabar – unikali proga apsivalyti. Manau, kad išviešinus viską, kas yra žinoma, padės visiems atskirti pelus nuo grūdų. Tikiu, kad taip ir atsitiks.
– Neabejoju, įvykiai Vilniuje svarbūs ir mažoms savivaldybėms, tokioms kaip Palangą. Įtakingų lobistų yra ir pajūryje, sutikite su manimi.
– Taip, neabejoju tuo. Tik kadangi nesu ir nebuvau tarp miesto vadovų, man asmeniškai niekas nebandė daryti įtakos, tačiau apie kitus kalbėti negaliu. Man asmeniškai klausimų kelia Palangos šilumos ūkio perdavimas senais laikais. Lobistų ausys man aiškiai kyšo šioje istorijoje.

Jūsų komentaras:

BAISU "KAIP" AR BAISU "KAS"? 2018-05-16 13:51 (IP: 88.119.119.241)
Baisimės, KAIP Italijoje buvo ieškoma kompromato?.. Savotiškai... Bet jei ten NIEKO nebuvo (nei vagysčių, nei ginklo, nei teistumo), tai tegu ieško kaip tik nori. BET KAIP. Jei ten NIEKO nebuvo, tai NIEKO ir nebūtų radę. Kalčiausias ieškojimo būdas?..

Anglija 2018-05-13 11:58 (IP: 195.1.147.78)
tikrai baisu.

Taip pat skaitykite

Prasidėjo Seimo rudens sesija – parlamentarams teks pasukti galvas ne dėl vieno iššūkio. Regis, bene didžiausias – energetinė krizė, kalbant gatvės terminais – kosminės elektros ir dujų kainos. „Palangos tiltui“ palangiškis Seimo narys Mindaugas Skritulskas sakė tiesiai šviesiai: „Dabar šios krizės suvaldymas yra svarbiausias iššūkis visoms Europos valstybėms.“ Interviu pabaigoje jis neslėpė...


Sausio 15-ąją, minimos Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 99-osios metinės. Žuvusieji 1923-iųjų sausio 15-ąją Didžiosios Lietuvos organizuotoje karinėje operacijoje, pavadintoje Klaipėdos sukilimu, buvo palaidoti senosiose miesto kapinėse. 1925 metų rugsėjo 27 dieną Šaulių sąjungos iniciatyva jiems buvo pastatytas paminklas, kuris išliko iki šių dienų. Prie paminklo pradėtos rengti...


Iš „Palangos tilto“ sužinojęs, kad palangiškis TS-LKD Seimo narys Mindaugas Skritulskas balsavo už lyčiai neutralų partnerystės įstatymo projektą palangiškis Adolfas Sendrauskas, žinomas kurorto aktyvistas, šaulys ir ilgametis TS-LKD narys, sakė: „Na, ir teisingai padarė – tų žmonių visada buvo, yra ir bus. Man teko jų nemažai pažinti ir sovietmečiu – kai kurių jų istorijos yra žiaurios.“


Ko gero, pirmąkart per ilgą savo žurnalistinę karjerą savo pašnekovui sunkiau nei įprastai formulavau interviu klausimus. Ko dabar, karantino suvaržymų metu, klausti žmogaus, kuris iki koronaviruso pandemijos sukosi visų Palangos kultūros renginių centre? Kokia gali būti kultūra kurorte karo, kaip šių eilučių autoriui pasakė viena „Palangos tilto“ skaitytoja –...


Valstybės saugumo departamentas (VSD) driokstelėjo: „MG Baltic“ verslo grupė įkūrė Liberalų partiją kaip priemonę daryti įtaką šalies teisėkūrai ir visam politiniam gyvenimui, o Socialdemokratų partijos pirmininko kovoje aktyviai rėmusi tuometinį Ekonomikos ministrą Mindaugą Sinkevičių, o ne Gintautą Palucką, „MG Baltic“ siekė pastarąjį sukompromituoti. Kaip?...


Sausio pabaigoje Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) teisėjų kolegija bei Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija priėmė dvi nutartis, kuriomis atmetė Jackų šeimos pretenzijas dėl sklypo prie Kurhauzo suderinimo bei dėl bendrosios dalinės nuosavybės objekto naudojimosi tvarkos nustatymo. Dėl sklypo padalijimo LVAT priimtoji nutartis...


Šeštadienį Palangos oro uoste įvyko incidentas. Pasieniečiai sulaikė neblaivų Danijos pilietį. Chuliganiškai besielgęs užsienietis nebuvo įleistas į lėktuvą, skridusį į Kopenhagą, pranešė VSAT Pakrančių apsaugos rinktinė.


Kas kaltas, kad Druskininkai iki pastarųjų metų susilaukė daugiau dėmesio nei Palanga? Kas, anot premjero Algirdo Butkevičiaus, iki šiol labiausiai rūpėjo buvusiems Palangos merams? Kodėl Palanga, palyginti su Birštonu ir Druskininkais, trypčioja vietoje vystydama sveikatingumo turizmą? Išskirtiniame interviu „Palangos tiltui“ premjeras A. Butkevičius...


Tikrus politikų santykius atskleidžia internetas  8

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2013 01 17 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Viešumoje - draugiški rankų paspaudimai ir tikinimai, kad bendrai miesto labui dirba vieninga konservatorių ir liberalų komanda. Tuo pačiu metu internete abi politinės jėgos viena kitą anonimiškai drabsto purvais.


Į Europos Sąjungos (ES) Regionų Komiteto surengtą konferenciją „EuroKom“, kitaip tariant Europos Komunikacija, šio didžiausio ES komiteto kvietimu, atvažiavo daugiau kaip 700 žurnalistų ir redaktorių iš visos Europos Sąjungos. Konferencijoje lankėsi ir šių eilučių autorius.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius