Prie Rimos Narkienės, kandidatės į "Gintarėlio" direktorės pareigas, klausimo Taryba dar grįš gegužės 12 dieną

Palangos tiltas, 2020-04-30
Peržiūrėta
1813
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Aistros dėl kandidatės į lopšelio-darželio direktorės pareigas toliau verda: šiandien, balandžio 30-ąją, miesto Taryba nuotoliniu būdu išklausė Rimą Narkienę, kuri praėjusiame Tarybos posėdyje valdančiųjų konservatorių balsais nebuvo patvirtinta lopšelio-darželio "Gintarėlis" direktore, nors visi Tarybos komitetai prieš tai balsavo už jos kandidatūrą. Švietimo, Kultūros ir Sporto komiteto pirmininko pavaduotojas Arvydas Dočkus "Palangos tiltui" aiškino, kad, balsuojant komitetuose, komitetų nariai "nebuvo įsigilinę" į Kretingos rajono laikraštyje "Pajūrio naujienos" prieš daugiau kaip tris metus paskelbtą informaciją apie kandidatę, kuri iki šiol yra Kretingos rajono Rūdaičių mokyklos direktorė.

2017 metais  Rūdaičių mokyklą lankančių vaikų tėvai bei seneliai kreipėsi ir į „Pajūrio naujienų“ redakciją, prašydami išsiaiškinti, ar R. Narkienė tinkamai sprendė 2016 metų gruodžio 9 dieną tarp mokinių kilusį konfliktą, kuriame dalyvavo ir R. Narkienės anūkas.

„Tėvai pasakojo tik atsitiktinai sužinoję, kad konflikte dalyvavusius IV klasės mokinius direktorė gruodžio 12 dieną pasikvietė po vieną į savo kabinetą ir paprašė parašyti paaiškinimus apie įvykį. Anot tėvų, iš direktorės kabineto vaikai išėjo ašarodami. Viena mama pasakojo, kad kai tą pačią dieną ji nuėjo pas direktorę išsiaiškinti, kas vyksta, jai direktorė esą nenoriai parodė vaikų parašytus paaiškinimus ir čia pat juos suplėšė. Visgi mama spėjo juos nufotografuoti mobiliuoju telefonu. Tėvai tikino, kad mokyklos administracija jų neinformavo nei apie įvykusį konfliktą, nei apie dešimtmečių vaikų rašomus paaiškinimus....Be to, tėvai kėlė klausimą, ar tie paaiškinimai tikrai yra objektyvūs, jei juos vaikai rašė direktorės kabinete ir nedalyvaujant kitiems liudininkams...“ - rašė "Pajūrio naujienos."

 

Kretingos rajono Švietimo skyriaus vedėjas A. Sungaila tuomet buvo cituojamas, kad jam pakalbėjus su Rūdaičių mokyklą lankančių vaikų tėvais, jam susidarė įspūdis, kad mokykloje esama ir daugiau problemų. Kretingos rajono savivaldybės Švietimo skyrius R. Narkienės elgesyje nerado nusižengimų, tačiau atkreipė dėmesį į mikroklimatą mokykloje.

Tačiau būtent ši publikacija balandžio 8 d. posėdyje buvo minima Palangos miesto Tarybos narių. Dauguma konservatorių balsuodami susilaikė dėl jos paskyrimo „Gintarėlio“ direktore, kai kurie balsavo prieš.

.R. Narkienė „Palangos tiltui“ sakė, kad toks Palangos Tarybos balsavimas dėl jos kandidatūros jai – „labai netikėtas."

„Nenoriu nieko komentuoti. Pirmiausia noriu išsiaiškinti tokius balsavimo motyvus. Aš konkursą (užimti "Gintarėlio" direktorės pareigas - L.J.) laimėjau sąžiningai, surinkusi pakankamai balų, be to, ir STT pažyma man buvo teigiama. Paskutinius du metus mano darbo ataskaita Kretingos rajono Taryboje buvo įvertinta "gerai" ir "labai gerai", ta jūsų minima publikacija - jau praeities dalykai, viskas seniai su ja pasibaigę. Po to aš apsigyniau antrą kvalifikacinę kategoriją. Keista, kad kažkam dabar sena istorija tapo vėl aktuali," -  po Tarybos posėdžio balandžio 8 d.sakė R. Narkienė.

Priminsime, kad praėjusių metų rugsėjo pabaigoje Palangos miesto savivaldybės Taryba atleido „Gintarėlio“ direktorę Iloną Milkontę iš direktorės pareigų. Klaipėdos prokurorai atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl I. Milkontės atleidimo, nors ji sulaukė teigiamo Darbo ginčų komisijos sprendimo. Šiuo metu vyksta jos bylinėjimasis su miesto savivaldybe.

Šiandien po Tarybos posėdžio sociademokratė Svetlana Grigorian "Palangos tiltui" sakė:  "Situacija yra neeilinė. Viena vertus, konkursui įvykus, yra faktiškai patvirtintas konkursą laimėjęs asmuo, tai yra p. RIma Narkienė. Kita vertus, yra pateikti rašytiniai tėvų kreipimaisi netvirtinti p. R. Narkienės kandidatūros dėl 2017 metais spaudoje pasirodžiusiame straipsnyje aprašytų aplinkybių. Šiandien mes visi turėjome galimybę išgirsti ponią Rimą Narkienę. Manau, kad analogiška galimybė turėtų būti sudaryta ir "Gintarėlio" bendruomenei - tėveliams, pedagogams, administracijai. Negalime teisti žmonių už akių ir atimti jiems galimybę išsakyti savo pozicijos. Demokratijos šiame veiksme nebūtų visai."

S. Grigorian siūlė atidėti šio klausimo svarstymą dar kitam Tarybos posėdžiui, įpareigojant Švietimo skyrių surengti bendrą "Gintarėlio" personalo, tėvų ir kandidatės Rimos Narkienės posėdį. Jos pasiūlymui pritarta nebuvo. Taryba prie kandidatės į "Gintarėlis" direktorės pareigas klausimas sugrįš kito Tarybos posėdžio metu. "Toks kandidatės pasiklausymas šiandien buvo formalumas. Man aišku, kad ji "nepraeis," - Eugenijus Simutis, Tarybos narys sakė "Palangos tiltui."

Jūsų komentaras:

Nuomonė 2020-05-01 07:22 ([email protected] / IP: 88.119.35.60)
Perskaičiau ir nustebau, kaip savivaldybė apskritai gali organizuoti konkursą dėl direktorės pareigų, jeigu vyksta teisminiai procesai dėl buvusios direktorės atleidimo? Kartais atrodo, kad pati miesto taryba save įsivarė į kampą - kur dės patvirtinę naują vadovą, jeigu su trenksmu grįš senasis. Todėl ir vyksta tąsymasis.

Taip pat skaitykite

UAB "Palangos vandenys" informuoja, kad gegužės 5 d. nuo 9 val. iki 14 val. bus laikinai nutrauktas vandens tiekimas keletui gyvenamųjų namų. Vandens tiekimas laikinai bus nurauktas šiems namas: Užkanavės g. 88, 89, 91, 90, 92, 93, 93a, 96, 95, 98, 97, 100, 97a, 104, 102, 99, 99a, 99b, 101, 103, 105, 105a, 105b, 107; Vingio g. 2, 3, 5, 4, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 15, 21...


Prasiplėtusiam „Gradiali“ pernai prireikė per 10 tūkst. kubų vandens daugiau ir per 2019 metus sunaudojęs apie 24,7 tūkst. kubų šis sveikatos centras tapo vandens pirkimo lyderis, kuris gerokai atitrūko 21 tūkst. kubų vandens ribos nepasiekusios "Palangos gintaro" sanatorijos bei "Palangos" viešbučių komplekso.


Vila "Anapilis", Kurhauzo "brolis", vilioja ir dieną, ir naktį

"Palangos tilto" informacija, 2020 07 26 | Rubrika: Miestas

Dar vienas prieš kelis metus naujai atgimęs - restauruotas Tiškevičių giminės pastatytas istorinis kultūros paveldo pastatas Palangoje yra vila "Sofija", labiau žinoma kaip vila "Anapilis".


Palangos galerijoje "Ramybė" atidarytos dvi parodos: Šiuolaikinės autorinės juvelyrikos paroda "Simbiozė" ir tapybos paroda "Multivitaminai".


Palangos socialdemokratų lyderės ir kandidatės į Seimą Svetlanos Grigorian išsisukinėjimai nuo klausimo apie jos dabartinę darbovietę verčia suklusti - ką nori nuslėpti kandidatė? "Palangos tiltas" išsiaiškino kur dirba S. Grigorian. Praėjusią savaitę, sulaukusi "Palangos tilto" klausimo, kaip pelnosi duonai, S. Grigorian slapukavo: "Aš...


"Klausimas apie Tarybos sprendimų projektų skaičių man yra truputį keistas – skirtingų kadencijų Savivaldybės tarybos nerungtyniauja, kuri parengs daugiau sprendimų. Tarybos sprendimus diktuoja įstatymai, įstatymų pakeitimai, įvairios valstybės institucijų parengtos tvarkos," - "Palangos tiltui" pabrėžė meras Šarūnas Vaitkus.


Aistros dėl kandidatės į lopšelio-darželio direktorės pareigas toliau verda: šiandien, balandžio 30-ąją, miesto Taryba nuotoliniu būdu išklausė Rimą Narkienę, kuri praėjusiame Tarybos posėdyje valdančiųjų konservatorių balsais nebuvo patvirtinta lopšelio-darželio "Gintarėlis" direktore, nors visi Tarybos komitetai prieš tai balsavo už jos kandidatūrą.


Ar ne anekdotas? Šiandien, balandžio 30-ąją, miesto Taryba patvirtino praėjusių metų pabaigoje iš lopšelio-darželio "Gintarėlis" direktorės pareigų atleistos Ilonos Milkontės veiklos ataskaitą už 2019 metus.


Ketvirtadienį, balandžio 9 d., nuotoliniu būdu įvykusiame miesto savivaldybės Tarybos posėdyje Tarybos valdančiųjų konservatorių balsais Rima Narkienė, nebuvo patvirtinta Palangos lopšelio-darželio "Gintarėlis" direktore, nors anksčiau visi Tarybos komitetai balsavo už jos kandidatūrą. R. Narkienė "Palangos tiltui" sakė, kad toks Palangos Tarybos balsavimas dėl...


Laiškanešiai karantino metu turi labiau suktis: siuntų padaugėjo, be to, laiškanešiai į namus atneša ne tik mėgstamą leidinį, tačiau ir socialines išmokas, kai kam - ir pensijas. "Palangos tiltas" kalbėjosi su "Lietuvos pašto" Palangos skyriaus vadove Modesta Mėliūniene.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius