Meras Šarūnas Vaitkus: "Džiaugiuosi, kad šios kadencijos savivaldybės taryba yra labai darbinga. Tuo ji ir yra išskirtinė"

Palangos tiltas, 2020-05-07
Peržiūrėta
1887
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

"Klausimas apie Tarybos sprendimų projektų skaičių man yra truputį keistas – skirtingų kadencijų Savivaldybės tarybos nerungtyniauja, kuri parengs daugiau sprendimų. Tarybos sprendimus diktuoja įstatymai, įstatymų pakeitimai, įvairios valstybės institucijų parengtos tvarkos,! - "Palangos tiltui" sakė meras Šarūnas Vaitkus. Anot jo, apie 90 proc. Tarybos sprendimų būna susiję būtent su naujais įstatymais ar įstatymų pakeitimais, naujomis tvarkomis.

"Džiaugiuosi, kad šios kadencijos savivaldybės taryba yra labai darbinga. Tuo ji ir yra išskirtinė. Palangiškių ir šventojiškių dėka miestas turi kompetentingą Tarybą, kurioje yra tiek patyrusių politikų, tiek ir entuziazmo, idėjų bei naujo požiūrio nestokojančių jaunesnių kolegų. Miestui svarbūs sprendimai priimami operatyviai, be nereikalingo (o dažnu atveju – ir žalingo) politikavimo.
Be to, Tarybos narių darbo negalima vertinti vien tik pagal priimtų Tarybos sprendimų skaičių – Tarybos nariai tai pat aktyviai dirba komitetuose, įvairiuose komisijose bei darbo grupėse. O šiandieninė situacija šalyje, kaip žinia, privertė lanksčiai ir operatyviai reaguoti į karantino sukeltas neigiamas pasekmes gyventojams bei verslui, tad vietos politikai, be kasdienių einamųjų sprendimų, turi ieškoti ir rasti būdų, kaip padėti palangiškiams ir šventojiškiams, patyrusiems nemažų finansinių nuostolių dėl karantino," - sakė Š. Vaitkus.

Pasak jį, kad šios kadencijos Taryba dirba vieningai ir gerai, patvirtina ir mieste įgyvendinami didelės apimties projektai, kurių dalis – netgi ne Savivaldybės funkcija. "Pavyzdžiui, gerokai įsibėgėjo didžiulis Europos Sąjungos finansuojamas paplūdimių papildymo smėliu projektas, kuris pareikalavo labai didelio Savivaldybės įdirbio. Jį įgyvendinant paplūdimių atkarpos Birutės kalno iki Palangos tilto bei nuo Palangos tilto iki Rąžės upės žiočių bus papildytos iš viso apie 180 tūkst. kubinių metrų smėlio, tad paplūdimiai iki vasaros gerokai praplatės," - sakė  meras.
Šiuo metu įgyvendinamas ir kitas itin svarbus Palangai projektas – medinės Kurhauzo dalies restauracija. Visi pastebi atstatytą medinę Kurhauzo dalį – pastato išorė jau atkurta, dabar intensyvūs darbai vyksta Kurhauzo viduje. Reikėjo įdėti labai daug pastangų, kad šiam projektui būtų skirtas visas reikiamas finansavimas.

"Gera žinia Savivaldybę pasiekė šią savaitę, trečiadienį – Vyriausybė skyrė visą reikiamą finansavimą (1,2 mln. eurų). Tad Kurhauzo medinės dalies restauracijos ir pritaikymo projektas bus baigtas dar šį rudenį, ir Palangos kultūros bendruomenė turės dar vieną puikią erdvę su teatro sale, meno kolektyvų repeticijų salėmis ir reprezentacine sale. Bus sutvarkyta ir Kurhauzo aplinka," - sakė Š. Vaitkus.
Šią vasarą bus baigtas dar vienas didžiulis projektas – Šventosios aikštės statyba. Taip pat šiais metasi Šventojoje duris atvers atnaujintas Socialinių paslaugų centro pastatas Žuvėdrų gatvėje – šiuo metu intensyviai vyksta gydymo paskirties ligoninės pastato pritaikymo socialinės priežiūros paslaugoms teikti darbai.  Taip pat vyksta Savivaldybės kieme esančio pastato rekonstrukcija – sutvarkytame ir pritaikytame bus teikiamos socialinės paslaugos.

"Kalbant apie Šventosios uosto atstatymo darbus reikia paminėti, kad šiuo metu vyksta žvejų infrastruktūros vystymo Šventosios uoste rangos darbų pirkimas. Uosto atstatymo darbai taip pat prasidės šiais metais," - pabrėžė meras.

Anot jo, vykdoma ir daugiau miestui svarbių darbų. Pavyzdžiui, atnaujinamos ir kurorto ugdymo įstaigos bei jų aplinka: vyksta V. Jurgučio pagrindinės mokyklos stadiono įrengimo darbai, teigiamų pokyčių dar praėjusiais metais sulaukė S. Vainiūno meno mokykla, „Baltijos“ pagrindinė mokykla, V. Jurgučio pagrindinėje mokykloje buvo įrengtas liftas. Pagaliau, po daugelio metų įdirbio teikiant paraiškas dėl Palangos kultūros židinio – istorinio Senosios gimnazijos pastato – rekonstrukcijos, šią savaitę, trečiadienį mus pasiekė džiugi žinia – Vyriausybė numatė reikiamą finansavimą, tad Senosios gimnazijos rekonstrukcijos darbai prasidės dar šiais metais. Už tai noriu padėkotu Premjerui Sauliui Skverneliui.
"Teigiami pokyčiai numatomi medicinos įstaigose – jos remontuojamos, rengiamasi miesto poliklinikos rekonstrukcijai. Reikiama techninė dokumentacija yra parengta, gautas statybą leidžiantis dokumentas, šiuo metu ieškoma finansavimo šaltinių," - sakė Š. Vaitkus.

Rengiama ir jaunimo centro pastato techninė dokumentacija, dėmesys skiriamas miesto gatvių, šaligatvių, viešųjų erdvių tvarkymui, gyvenamajai aplinkai. Sutvarkytos ar šiuo metu tvarkomos S. Dariaus ir S. Girėno, Kastyčio, Valteriškės, Ganyklų, Kalgraužių, Ramybės, Žuvėdrų ir kitos miesto gatvės, dar šiais metais bus imtasi Bangų, Gintaro, J. Simpsono ir kitų gatvių tvarkymo darbų. Pagal galimybes tvarkomi daugiabučių gyvenamųjų namų kiemai, šaligatviai, įrengtos modernios atliekų surinkimo aikštelės su požeminiais konteineriais.
"Didelis dėmesys skiriamas ir socialiniams klausimams, Savivaldybės taryba yra priėmusi nemažai sprendimų dėl socialinės paramos ir kompensacijų skyrimo, dėl mokesčių lengvatų suteikimo.
Tad mieste darbai verda," - pabrėžė meras Š. Vaitkus.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Prasiplėtusiam „Gradiali“ pernai prireikė per 10 tūkst. kubų vandens daugiau ir per 2019 metus sunaudojęs apie 24,7 tūkst. kubų šis sveikatos centras tapo vandens pirkimo lyderis, kuris gerokai atitrūko 21 tūkst. kubų vandens ribos nepasiekusios "Palangos gintaro" sanatorijos bei "Palangos" viešbučių komplekso.


"Kovidas" įsisuko tarp Seimo konservatorių. Juo šią savaitę susirgo Vytautas Juozapaitis, taip pat Andrius Kupčinskas. Pastarasis po Seimo Ekonomikos komiteto posėdžio praėjusį ketvirtadienį, lapkričio 19 d., bendrai nuotraukai pozavo su komiteto pirmininku Kaziu Starkevičiumi ir Mindaugu Skritulsku. Mindaugas Skritulskas antradienio, lapkričio 24 d., vakarą sakė...


Vyriausybė pritarė vakcinos nuo koronaviruso iš „Sanofi Pasteur & GSK“ įsigijimui, tačiau žinomam palangiškiui, Palangos Sveikatos mokyklos įkūrėjui, o dabar Seimo nariui (atstovauja Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą – L.J.) Dainiui Kepeniui „kovidas“ yra „pasaulinės vaistų gamintojų mafijos sąmokslas“, o vakcina –...


Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus antradienį, spalio 13 d., savo Facebook paskyroje paskelbė tekstą, pasakojantį apie Palangos pastangas atstatant Kurhauzo medinę dalį. "Palangos tiltas" jį skelbia visą.


Jono Pirožniko, Palangos paplūdimio gelbėtojų vado, telefonas ir racija mūsų 15 minučių pokalbio metu vis pypsėdavo, skambėdavo. "Taip dirbu visą vasarą," - šyptelėjo J. Pirožnikas. "Jūs - Palangos, Lietuvos vasaros sostinės, premjeras," - jam atsakiau. Pagyręs visus savo gelbėtojus, Jonas "Palangos tiltui" prisipažino: "Vis tik labiausiai pasitikiu...


Į žinią, kad valstybė į privačias rankas ketina atiduoti 1973 metais statytą legendomis apipintą Palangos vilą „Auska“ Palangos meras Šarūnas Vaitkus reagavo greitai. www.palangostiltas.lts kelbia jo pareiškimą.


Palangos meras Šarūnas Vaitkus kartu su "Neatpažintas meras" filmavimo komandos narių paskolinta kalyte Sniege kurorte ieškojo šunų vedžiojimo aikštelės. „Dabar turiu dar vieną bėdą – turiu dukrai nupirkti šuniuką“, – juokėsi filmavimo komandos aplankytas meras.


"Klausimas apie Tarybos sprendimų projektų skaičių man yra truputį keistas – skirtingų kadencijų Savivaldybės tarybos nerungtyniauja, kuri parengs daugiau sprendimų. Tarybos sprendimus diktuoja įstatymai, įstatymų pakeitimai, įvairios valstybės institucijų parengtos tvarkos," - "Palangos tiltui" pabrėžė meras Šarūnas Vaitkus.


Buvęs miesto Tarybos narys, buvęs Palangos turgaus direktorius ir vienas aršiausių mero Šarūno Vaitkaus kritikų, Eimutis Židanavičius, "Palangos tiltui" teigė, kad pirmuosius savo veiklos metus mininti miesto Taryba yra išskirtinė.


Ketvirtadienį, balandžio 9 d., nuotoliniu būdu įvykusiame miesto savivaldybės Tarybos posėdyje Tarybos valdančiųjų konservatorių balsais Rima Narkienė, nebuvo patvirtinta Palangos lopšelio-darželio "Gintarėlis" direktore, nors anksčiau visi Tarybos komitetai balsavo už jos kandidatūrą. R. Narkienė "Palangos tiltui" sakė, kad toks Palangos Tarybos balsavimas dėl...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius