Kaip užkirsti kelią afrikiniui kiaulių marui Palangoje?

Palangos tiltas, 2014-02-24
Peržiūrėta
1080
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kaip užkirsti kelią afrikiniui kiaulių marui Palangoje?

VMVT Palangos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (toliau – Palangos VMVT) 2014 m. vasario 18 d. organizavo pasitarimą – stalo pratybas su Savivaldybės administracijos, komunalinio ūkio specialistais, policijos, aplinkos apsaugos, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, medžiotojų būrelių, Pajūrio regioninio parko atstovais, tema „Neatidėliotinų priemonių vykdymas dėl gyvūnų užkrečiamųjų ligų prevencijos“.

Palangos VMVT viršininkas Arūnas Elijošius supažindino su Vyriausybės nutarimu „Dėl valstybės lygio ekstremalios situacijos paskelbimo“, vykdomomis Lietuvos Respublikoje prevencinėmis apsaugos priemonės prieš afrikinį kiaulių marą, šios ligos sukėlėjo atsparumą aplinkos faktoriams, ligos klinika kiaulėms ir šernams bei patologiniais anatominiais pakitimais, taip pat, kad paskelbus afrikinio kiaulių maro pavojų Lietuvoje iki balandžio 1 d. turi būti sunaikinta iki 90 procentų visų šernų populiacijos. Už sumedžiotus šernus medžiotojams valstybė ketina mokėti ir kompensacijas – 150 litų už sveiką šerną, 250 litų – už afrikiniu kiaulių maru užsikrėtusį gyvūną. Pažymėtina, kad afrikinis kiaulių maras – nepavojingas žmonėms.

Pasitarimo metu su atsakingų institucijų pareigūnais aptarti jų veiksmai autoįvykyje žuvus šernui arba radus nugaišusį šerną paplūdimyje, miške ar vandens telkinyje – kokias funkcijas atlieka Palangos VMVT, policijos, priešgaisrinės gelbėjimo specialistai, medžiotojai, UAB „Nuaras“.

Apsvarstytas Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2014 m. sausio 31 d. sprendimas Nr. B1-77 „Dėl neatidėliotinų priemonių vykdymo“, kad savivaldybių administracijos pagal kompetenciją užtikrintų savo teritorijų pakelėse, automobilių stovėjimo ir poilsio aikštelėse šalia magistralinių kelių išmėtytų komunalinių atliekų tinkamą tvarkymą. Atkreiptas dėmesys, kad komunalinių atliekų tvarkytojas užtikrintų tinkamą konteinerių priežiūrą. Minėtu klausimu įvyko susitikimas ir su VĮ „Klaipėdos regiono keliai“ vadovais, kurio metu aptarta magistralinių kelių pakelių, aikštelių priežiūros užtikrinimas.

Antroje pasitarimo dalyje diskutuota su medžiotojais apie šernų populiacijos reguliavimą Palangos miesto savivaldybės teritorijoje esančiuose miškuose, ir žinant, kad tai nėra medžioklės plotai. Todėl savivaldybės administracija, nustatyta tvarka, turės gauti leidimą ir informuoti per žiniasklaidą gyventojus apie vykdomas šernų medžioklės datas.

Palangoje yra trys medžiotojų būreliai, kuriems buvo priminta, kad sumedžioti laukiniai šernai turi būti saugiai gabenami ar transportuojami (polietileniniuose maišuose, dėžėse ar kitose skysčiams nepralaidžiose talpose) nuo sumedžiojimo vietos iki pirminės jų apdorojimo vietos. Be to, medžiotojai privalo iš kiekvieno sumedžioto šerno tinkamai paimti kraujo mėginį, 2 inkstus, blužnį, uodegą. Mėginius pristatyti į Palangos VMVT. Taip pat medžiotojams išaiškintas dėl išmokų už sumedžiotus šernus skaičiavimo ir mokėjimo tvarkos aprašas.

Pasitarime dėmesingai buvo diskutuota apie sprendimą, kad uždrausta maisto atliekas – atliekas, apimančias visą išmetamą maistą viešojo maitinimo įmonėse ar namų ūkio virtuvėse, atiduoti, dovanoti ar kitaip perduoti fiziniams ar juridiniams asmenims ūkinių ir laukinių gyvūnų šėrimui.

Palangos VMVT viršininkas A. Elijošius apibendrino, kad valstybės, savivaldybės ir kitų institucijų specialistai turi padaryti viską, kad sėkmingai būtų įgyvendintos visos prevencinės priemonės, apsaugojant gyvūnus nuo užkrečiamųjų ligų. Visą sukauptą turimą patirtį, žinias pateikti visuomenei per asmeninius pokalbius, žiniasklaidą, mokyklas ir kitas švietimo priemones.

 

Arūnas ELIJOŠIUS

Palangos VMVT viršininkas

Jūsų komentaras:

Tas pats per tą patį... 2014-02-27 14:46 (. / IP: 86.100.63.40)
- Palangos VetMaisto VT viršininkas Arūnas Elijošius-bent kada užsuktų ir įvertintų p/c "Maxima" ką prekiauja žmonėms...

Taip pat skaitykite

Mobingas darbe – grubus žmogaus teisių pažeidimas. Deja šis reiškinys mūsų visuomenėje nėra retas.


Kas bendro yra tarp onkologinių ligų, Europos žaliojo kurso ir žemės ūkio? Kokie sprendimai šiose srityse būtini jau dabar ir kokią Lietuvą bei Europą matysime artimoje ateityje? Žurnalas „Lietuvos pajūris“, laikraščio „Palangos tiltas“ turinio partneris, kalbėjosi su Europos Parlamento nariu Broniu Rope.


Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas galutine ir neskundžiama nutartimi paliko galioti Klaipėdos apygardos administracinio teismo sprendimą, kuriuo buvo tenkintas Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorės Lauros Paulikienės, ginančios viešąjį interesą, pareiškimas užkertant kelią neteisėto statinio statybai pajūrio juostoje Palangoje.


Palangos meras Šarūnas Vaitkus savo feisbuko paskyroje antradienio, vasario 23 d., vakarą pasidžiaugė, kad pavyko laimėti pirmąjį teismą ir išsaugoti visuomenės interesą.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Prasidėjus naujiems mokslo metams, su jais ima kartotis ir tie patys įsisenėję įpročiai – beje, ne visada geri. Nepilnamečiai, nors ir draudžiama jiems rūkyti tabako gaminius ar jų turėti, draudimų linkę nepaisyti. Draudimo nerūkyti mokyklų teritorijose, panašu, jaunuoliai laikosi, tačiau tai tikrai nesustabdo nuo noro užtraukti dūmą – vaikai atranda atokesnes vietas. O ką...


Gegužės 10 dieną Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Palangos valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (toliau Palangos VMVT) (Vasario 16-osios g. 35a, Palanga) įvyko pasitarimas su Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau Klaipėdos AVMI) ir Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto vyriausiojo policijos komisariato (toliau...


VMVT Palangos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (toliau – Palangos VMVT) 2014 m. vasario 18 d. organizavo pasitarimą – stalo pratybas su Savivaldybės administracijos, komunalinio ūkio specialistais, policijos, aplinkos apsaugos, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, medžiotojų būrelių, Pajūrio regioninio parko atstovais, tema „Neatidėliotinų...


Paauglys tėvams niekuomet nesiskundė, kad mokykloje kenčia patyčias. To nematė ir mokytojai, tačiau po mėnesį trukusios ligos jis labai nenorėjo grįžti į mokyklą. Tėvai vis ramino ir guodė, kad perkels į kitą mokyklą. Nesuspėjo. Tylomis, nieko niekam nesakęs, berniukas išėjo... Po vienuolikos nežinios ir viltingo laukimo dienų paauglys rastas netoli namų esančiame miškelyje. Tik...


Kiekvienam besidominčiam savo sveikata, sveiku gyvenimo būdu, natūraliais organizmo valymo ir gydymosi būdais, kasdien iškyla aibė klausimų: „Ar viską darau tinkamai?“, „Ar nekenkiu sau?“, „Kokius maisto produktus rinktis?“ Į šiuos ir panašius klausimus jums padės atsakyti sveikatos klubas „Gintarinė valtis“. Jos įkūrėjos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius