Kalėdų be eglės kvapo neįsivaizduoja

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-12-22
Peržiūrėta
312
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Girininkas Stanislovas Jonaitis stebėjosi, kaip greit buvo išdalintos jų atvežtos šakos, vadinasi, žmonės išties laukia šios miškininkų dovanos.
Girininkas Stanislovas Jonaitis stebėjosi, kaip greit buvo išdalintos jų atvežtos šakos, vadinasi, žmonės išties laukia šios miškininkų dovanos.

Kaip ir kasmet tradiciškai miškininkai prieš didžiąsias metų šventes visiems dovanojo eglių šakas. Palangiškiai su nekantrumu jų laukė jau iš anksto, o atvykus miškininkams, netrukus jų atvežtos eglių šakos buvo išsinešiotos. Tetruko vos pusvalandį. Vadinasi, žmonės jau šios dovanos išties laukia, nekantrauja ir neskuba į miškus savivaliauti.

Noriai nešėsi į namus
Kasmet visoje Lietuvoje miškininkai prieš šventes organizuoja akciją „Ateik ir parsinešk Kalėdas į savo namus“. Akcijos metu kasmet išdalinama tūkstančiai eglės šakų, kurios papuošia gyventojų namus ir suteikia šventinio džiaugsmo.
Tai, kad Kalėdų neįsivaizduoja bent jau be eglės šakelės, patvirtino ir palangiškiai. Jie patikino, kad be šio kalėdinio akcento, šventės tampa nebe tokios. O aktyvesni gyventojai puošia ne tik savo namus, bet papuošia ir daugiabučių, kuriuose gyvena, laiptines.
„Visada namus puošiame tik gyva eglės šakele, niekada jokiomis dirbtinėmis eglėmis nesipuošiame. Juolab, kad mažų vaikų nebeturime, tai užtenka ir šakelės“, – patikino jau eglišakiais nešina palangiškė Leonora.
Tai, kad namus nuolat puošiasi, sakė ir Ramutė, kuri taip pat spėjo išsirinkti patikusią eglės šakelę. „Niekada nepuošiu didelių eglių, pakanka šakelės, tačiau tradicijos jau įaugusios, norisi visuomet pasipuošti. Papuošiu ir laiptinę, kaimynams bus smagiau“, – atskleidė pašnekovė.
Apie kaimynus nuolat pagalvoja ir kita sutikta palangiškė Aldona. „Laiptinėje visada šaką papuošiu, visiems kurs šventinę nuotaiką. O namie šiemet nusipirkau dirbtinę eglutę. Bet šiaip visada mūsų šeimoje yra tradicija puošti namus. Dukra gyvena nuosavame name, ji visada ir namo fasadą lemputėmis išpuošia, kieme stovi eglė, ją taip pat visada šventėms papuošia. Ir ši tradicija pas mus nedingsta. O štai šakelę atskubėjau pasiimti, išgirdusi per radiją pranešimą. Gurkšnojom su draugėm kavą ir kaip tik pamačiau, jog atvažiuoja mašina, tad neabejojau, kad suspėsiu išsirinkti ir aš kokią šakelę“, – šypsojosi palangiškė.
Šakelę vos spėjusi dar nugriebti palangiškė Birutė prisiminė, jog anksčiau, kol vaikai dar buvo maži, patys važiuodavo į girininkiją eglutės išsirinkti. „Visai kitokios žiemos būdavo. Būdavo tikros žiemos su sniegu, dabar nieko panašaus nebėra. Vaikai užaugo, namie pakanka ir eglės šakos“, – prisipažino ji.
Palangos girininkijos girininkas Stanislovas Jonaitis stebėjosi, jog šiemet pakako vos pusvalandžio, jog atvežtų eglišakių jau ir neliktų. „Kitais metais ilgiau žmonės turėdavo galimybę pasirinkti, šiemet labai greit. Bet gerai, tai parodo, kad žmonės nevažiuoja į miškus ir nesavivaliauja“, – sakė girininkas.

Padės apsaugoti nuo kirvio
Šią jau tradicija tapusią akciją „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ rengia Aplinkos ministerija, Generalinė miškų urėdija ir visos 42 miškų urėdijos.
Miškininkai tikisi, kad per akciją dovanotos šakos papuoš daugelį namų, sukurs šventinę nuotaiką ir padės nuo kirvio apsaugoti šimtus miškuose augančių eglučių. Eglišakiai atkeliauja iš paruoštų miško kirtimų valksmų ir nė viena eglutė nebus nukirsta.
Augančiomis žaliaskarėmis miškininkai ragina grožėtis gamtoje. Juk iki metro aukščio eglutė užauga tik per šešerius-septynerius metus.
Artėjant šv. Kalėdoms ir prasidėjus prekybai eglutėmis, į miško žaliaskares krypsta ir piktavalių akys. Ketinantiems savavališkai jas kirsti aplinkosaugininkai primena, kad už tai gresia administracinė atsakomybė. Administracinių nusižengimų kodeksas (272 str.) numato, kad savavališkas medžių ir krūmų kirtimas, naikinimas arba žalojimas valstybei nuosavybės teise priklausančioje miško žemėje, kai iškertama, sunaikinama ar sužalojama ne daugiau kaip 10 kietmetrių medžių ir (ar) krūmų, užtraukia baudą nuo 60 iki 300 eurų.
Už laukinės augalijos išteklių naudojimą pažeidžiant nustatytą tvarką gali būti skiriama nuo 10 iki 30 eurų bauda, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 30 iki 60 eurų. Prekyba laukiniais augalais ar jų dalimis pažeidžiant nustatytą tvarką užtraukia nuo 10 iki 30 eurų baudą, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 70 iki 140 eurų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje ir Šventojoje nušvito Kalėdų eglės (FOTO GALERIJA)

"Palangos tilto" informacija, 2020 12 05 | Rubrika: Miestas

Vakar, penktadienį, Palanga ir Šventoji nušvito kalėdinėmis spalvomis – gražutė eglutė puikuojasi miesto centre ties Kurhauzu, o Šventojoje – miestelio centrinėje. Tiesa, atėjus prie žaliaskarių pasigrožėti šventiniu renginiu nebuvo galimybės – visas nuostabaus grožio, užburiantis ir į kalėdinės pasakos pasaulį įvedantis veiksmas vyko tik...


Penktadienį, gruodžio 4 d., Palanga nušvis kalėdinėmis spalvomis – tiek miesto centre ties Kurhauzu, tiek Šventosios centrinėje aikštėje bus įžiebtos Kalėdų eglės. Tiesa, atėjus prie žaliaskarių pasigrožėti šventiniu renginiu nebus galimybės – visas nuostabaus grožio, užburiantis ir į kalėdinės pasakos pasaulį įvedantis veiksmas vyks tik virtualioje...


Gūsingas vėjas, lietaus šuorai Palangai nesutrukdė surengti įspūdingą Kalėdinės eglės įžiebimo šventę. Jos organizatoriai – Palangos kultūros ir jaunimo centro atstovai – tikrai pasistengė, kad šventė visiems ilgam įsimintų.


Didžiausios metų šventės – Kalėdos ir Naujieji – jau atidunda septynmyliais žingsniais, o kokios jos be pagrindinio atributo – Kalėdų eglės? Šiandien, penktadienį, 18 val. eglės įžiebimo renginys, kaip žada organizatoriai – Palangos kultūros ir jaunimo centro atstovai – bus išties įspūdingas. Juo labiau kad apie tai, kuo nustebinti...


Kalėdų be eglės kvapo neįsivaizduoja

Rasa GEDVILAITĖ, 2017 12 22 | Rubrika: Miestas

Kaip ir kasmet tradiciškai miškininkai prieš didžiąsias metų šventes visiems dovanojo eglių šakas. Palangiškiai su nekantrumu jų laukė jau iš anksto, o atvykus miškininkams, netrukus jų atvežtos eglių šakos buvo išsinešiotos. Tetruko vos pusvalandį. Vadinasi, žmonės jau šios dovanos išties laukia...
Šeštadienį Palangoje – miesto eglės įžiebimo šventė Šeštadienį, gruodžio 3 d., 17.30 val. centrinėje miesto aikštėje bus įžiebiama Kalėdų eglė. Pasibaigus šiam renginiui, 19 val. Palangos ir Šventosios gyventojai kviečiami į Koncertų salėje vyksiantį nemokamą grupės „Tele bim-bam“ koncertą.


Palanga jau netrukus nušvis kalėdinėmis spalvomis bei pakvies ne tik palangiškius, bet ir kurorto svečius pasimėgauti visą mėnesį truksiančio renginių ciklo „Kalėdų šviesos miestas“ renginiais, skirtais visai šeimai.


Kalėdų eglės įžiebimas Šventojoje 11 d, 18 val. Šią dieną šventojiškiai ir miestelio svečiai gali grožėtis kalėdinės eglės įžiebimo švente.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius