Kandidato į Palangos miesto Tarybą biografijoje akis bado net keturi teistumai

Linas JEGELEVIČIUS, 2023-02-07
Peržiūrėta
2331
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Edgaras Puleikis
Edgaras Puleikis

Partijos „Laisvė ir teisingumas“ Palangos rinkimų sąrašo paskutinysis, 22-asis numeris, Edgaras Puleikis, kandidatas į Palangos miesto Tarybos narius, ko gero, vienoje srityje – pagal teistumus – galėtų būti lyderiu tarp visų šalies kandidatų į savivaldybių tarybas. Jų savo anketoje Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) vyras nurodo net keturis. 

Pirmasis – pagal Baudžiamojo kodekso (BK) 271 str. 2 dalį. (271 straipsnis. Saugomų teritorijų ar gamtos paveldo objektų sunaikinimas ar suniokojimas – ir tais atvejais, kai šios nusikalstamos veiklos padarytos dėl neatsargumo). Nuosprendį buvo priėmęs Palangos miesto apylinkės teismas. 

Antrasis teistumas – pagal BK 259 str. 2 dalį (Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti). Kaltės forma – tyčinis. Nuosprendį 2012 metais priėmė Kretingos rajono apylinkės teismas. 

2014 metais buvo teistas trečiąkart – už vagystę pagal  BK 178 str. 2 dalį (Nusikaltimai ir baudžiamieji nusižengimai nuosavybe, turtinėms teisėms ir turtiniams interesams). 

Paskutinis E. Puleikio teistumas – pagal BK 189 str. 2 dalį (Nusikaltimai ir baudžiamieji nusižengimai nuosavybei – nusikalstamu būdu gauto turto įgijimas arba realizavimas). 

Visi teistumai jau yra išnykę.

Su E. Puleikiu „Palangos tiltui“ nepavyko susisiekti. Savo anketoje VRK  deklaruotą gyvenamąją vietą jis nurodo Palangą ir skelbia, kad šiuo metu neinąs jokių pareigų, nepriklauso jokiai partijai.

Palangiškis nurodo, kad jam yra 41 metai, o gimęs yra Kretingoje.

Kandidatas į Palangos miesto tarybą nurodo, kad yra baigęs Kretingos aukštesniąją žemės ūkio mokyklą, įgijęs ūkininko su augalininko specializaciją.

Anketoje VRK jis taip pat nurodo, kad nėra vedęs, o piniginių lėšų eilutėje įrašė skaičių nulis.

Partijos „Laisvė ir teisingumas“ Palangos rinkimų sąrašo lyderė ir kandidatė į Palangos merus Genoveita Krasauskienė sakė „Palangos tiltui“, kad tokie jos sąrašo nario teistumai jai – naujiena.

„Tikrai naujiena. Atvirai pasakius, apie tai sužinojau tik prieš gerą dieną, kai VRK atsiuntė visų kandidatų duomenis,“ – sakė G. Krasauskienė.

Paklausta, ar žinanti E. Puleikio teistumų skaičių, atsakė: „Tiksliai nežinau. Gal pora.“

„Palangos tiltui“ informavus, kad jų vyro gyvenime būta keturi, buvusi Darbo partijos švietimo ir mokslo viceministrė sakė: „Jeigu būčiau tai žinojusi, būčiau labai pagalvojusi, ar jam derėtų būti mūsų sąraše.“

„Tačiau jo teistumai – išnykę, tai, matyt, žmogus galvojo, kad jie jau nebesiskaito,“ – aiškino kandidatė į merus.

„Jis tikrai nėra blogas žmogus – man jį rekomendavo kaip tvarkingą žmogų. Mano žiniomis, jis vienas vaiką augina. Būtų labai gerai, kad visus duomenis apie galimų kandidatų teistumus būtų galima gerokai anksčiau. Manau, kad kiekvienas žmogus gyvenime turi turėti antrą šansą,“ – sakė G. Krasauskienė.

Anot jos, E. Puleikio išbraukti iš kandidatų į miesto Tarybą jau neįmanoma.

„Bet man jis yra sakęs, kad, jeigu ir laimėtų mandatą miesto Taryboje, jis joje nedirbtų,“ – sakė G. Krasauskienė.

Jos vyras, Edmundas Krasauskas, taip pat partijos „Laisvė ir teisingumas“ Palangos rinkimų sąrašo narys, o daliai palangiškių žinomas kaip buvęs Palangos policijos viršininkas, „Palangos tiltui“ sakė: „Atvirai kalbant, net nežinau, kad yra tame sąraše.“

Jis teigė, kad Puleikio pavardė jam girdėta: „Ne dėl nusižengimų, o kaip meistro ar santechniko.“

„Paklausykite: jo visi teistumai jau yra išnykę. Mano kaimynas yra teistas už turto prievartavimą, o kandidatuoja į merus,“ – sakė buvęs kurorto policijos vadas.

Jis prisipažino net nežinąs kelintu numeriu yra įrašytas rinkimų sąraše: „Man Genoveita (žmona  - PT) pasakė: „Padalyvauk...“

Su E. Krasausku „Palangos tiltas“ kalbėjosi prieš skambutį jo žmonai, sąrašo lyderei.

Abu Krasauskai anksčiau miesto Taryboje atstovavo Naujajai Sąjungai, vėliau – Darbo partijai.

„Palangos tiltas“ primena, kad būtent Darbo partijos Druskininkų skyriaus narys Edvinas Garackevičius sausio pabaigoje buvo sulaikytas – jo automobilyje buvo rasta pusė kilogramo hašišo.

Jūsų komentaras:

Jura 2023-02-02 19:18 (IP: 162.158.222.227)
Tai, kad šioje šalyje jau kas antras teistas... Teistumas teistumui nelygus... Nereikia čia jau taip, teistas tai jau kažkas baisaus, aišku jei konservatorius teistas tai nieko, galima. Reikia pažiūrėti už ką, kada... Gal jaunystės, pauglystės kokios išdaigos... Na jei finansinės aferos, pedofilija tada jo...

Jura 2023-02-02 19:17 (IP: 162.158.222.227)
Tai, kad šioje šalyje jau kas antras teistas... Teistumas teistumui nelygus... Nereikia čia jau taip, teistas tai jau kažkas baisaus, aišku jei koncertas teistas tai nieko, galima. Reikia pažiūrėti už ką, kada... Gal jaunystės, pauglystės kokios išdaigos... Na jei finansinės aferos, pedofilija tada jo...

Taip pat skaitykite

Lietuvos regionų partijos tarybos narys Eimutis Židanavičius paskelbė, jog partija prezidento rinkimuose neberems Kazlų Rūdos mero Manto Varaškos kandidatūros. Kodėl PALANGOS JAUNIMUI reikia jaunimo atstovų savivaldybėje?


 Partijos „Laisvė ir teisingumas“ Palangos rinkimų sąrašo paskutinysis, 22-asis numeris, Edgaras Puleikis, kandidatas į Palangos miesto Tarybos narius, ko gero, vienoje srityje – pagal teistumus – galėtų būti lyderiu tarp visų šalies kandidatų į savivaldybių tarybas. Jų savo anketoje Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) vyras nurodo net keturis. 


Vasario 3 d., likus 30 dienų iki savivaldybių tarybų ir merų rinkimų, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) visuomenei paskelbė oficialiai registruotų kandidatais į savivaldybių tarybų narius ir merus asmenų sąrašus.


Krepšininko karjerą baigęs Renaldas Seibutis suka į politiką – su konservatorių partija kandidatuos į Palangos miesto tarybą.


Jau po dviejų savaičių, vasario 22 d., paaiškės jaunimo atstovas Palangos miesto savivaldybės jaunimo reikalų taryboje. Kandidatuoti ar deleguoti savo organizacijos atstovus galima iki vasario 14 d. imtinai.


Jau šį šeštadienį Palangoje įvyks naujos politinės jėgos – Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ – steigiamasis suvažiavimas. Tapti būsimos partijos pirmininku(–e) pretenduos keturi jos steigėjai – Seimo nariai Saulius Skvernelis ir Vytautas Bakas, Lazdijų rajono merė Ausma Miškinienė bei Marijampolės moksleivių kūrybos centro vadovė Beata Valungevičienė.


Šių metų rugsėjo 25 dieną Klaipėdoje įvyko Klaipėdos miesto atviras dziudo čempionatas. Tai buvo pirmos varžybos po karantino. Palangos „Ardono“ klubo sportininkai iškovojo net 4 medalius. 


Palangos miesto savivaldybė kviečia aktyvius, jaunus ir veiklius žmones įsilieti į Savivaldybės jaunimo reikalų tarybos (SJRT) gretas. Jaunimo atstovų rinkimai į jaunimo reikalų tarybą vyks spalio 24 dieną 17 val. 30 min. Jei esate 14-29 metų, domitės jaunimo politika, jums svarbu, kaip jaunas žmogus jaučiasi Palangoje, turite idėjų, pasiūlymų ir norite jas įgyvendinti, kandidatuokite į...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius