Karantinas dviem Vlado Jurgučio progimnazijos mokytojoms – ne kliūtis kelti kvalifikaciją

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-09-20
Peržiūrėta
2283
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Saulė Paulikienė - geriausia fizikos mokytoja Lietuvoje
Saulė Paulikienė - geriausia fizikos mokytoja Lietuvoje

Koronoviruso pandemija ir ją lydėjęs karantinas nebuvo kliūtis dviem Palangos Vlado Jurgučio progimnazijos mokytojoms – Saulei Paulikienei ir Raimondai Baltmiškei – siekti daugiau profesinių žinių ir kelti savo kvalifikaciją. Tačiau šįkart abi pedagogės tai padarė nuotoliniu būdu. Ponia Saulė tokiu būdu birželio 18-19 dienomis dalyvavo Italijoje tarptautinėje virtualioje konferencijoje „Edukacijos ateitis“. O ponia Raimonda – „ Fulbright TEA” programos stažuotėje Amerikoje.

Inovatyviausia fizikos mokytoja

Paklausta, kas ir kada jai pasiūlė kelti kvalifikaciją Italijoje, Saulė Paulikienė sakė ‚Palangos tiltui“, kad asociacija „Žinių ekonomikos forumas“ jau ketvirtus metus iš eilės vykdė iniciatyvą „Inovatyviausių mokytojų apdovanojimai“.
„Labai džiaugiausi laimėjusi inovatyviausios fizikos mokytojos nominaciją. Man buvo įteiktas diplomas, simbolinė statulėlė, piniginis prizas ir apmokėta kelionė į užsienyje vyksiančią tarptautinę konferenciją, kurią galima buvo išsirinkti iš pateikto sąrašo. Pasirinkau tarptautinę konferenciją Italijoje, Florencijoje, nes sudomino konferencijos tema ir žinoma viliojo noras aplankyti šią šalį. Visus planus sujaukė pandemija ir karantinas,“ – pasakojo S. Paulikienė.
O kas buvo įsimintiniausia iš kvalifikacijos kėlimo kursų nuotoliniu būdu?
„Man pirmą kartą teko dalyvauti tarptautinėje konferencijoje, todėl paliko didelį įspūdį, nes joje dalyvavo daugybė specialistų iš įvairiausių šalių (Indijos, Lietuvos, Austrijos, Didžiosios Britanijos, Baltarusijos, Graikijos, Maltos, Amerikos, Rumunijos, Italijos, Rusijos Federacijos, Prancūzijos, Nyderlandų, Tailando bei Portugalijos), kurie dalinosi savo neįprastomis patirtimis,“ – sakė mokytoja.
Anot jos, virtuali konferencija buvo organizuota labai sklandžiai, patiko nagrinėjamos temos: meno edukacija, informatincinių technologijų naudojimas edukacijoje, matematika, kultūrų skirtumai ir socialinis uždarumas, specialūs poreikiai ugdyme ir kt.
Konferencija vyko dvi dienas po aštuonias valandas. S. Paulikienei nebuvo lengva išsirinkti, kurį pranešimą klausyti, nes vienu metu buvo po du pranešėjus, be to, buvo bei dar daug vadinamųjų „stendinių pranešimų“.

Baigusi kursus, S. Paulikienė gavo pažymėjimą. Žinoma, elektroninį pirmiausia.
O kokie yra mokymosi nuotoliniu būdu privalumai ir nepalankumai?

„Vienas iš privalumų buvo tai, kad galėjau kelti kvalifikaciją būnant namuose, nereikėjo važiuoti ir stresuoti dėl viruso. Kartais konferencijose nebūna galimybės užduoti savo klausimo, o dalyvaujant virtualioje, tu gali jį tiesiog parašyti ir pranešimo pabaigoje sulaukti atsakymą. Žinoma yra ir nepalankumų, nes dalyvaujant virtualioje konferencijoje, neturi galimybės susipažinti su žmonėmis, atrasti naujų pažinčių, be to, visą laiką stresuoji, kad nieko nenutiktų internetui ar kompiuteriui ir nenutruktų ryšys,“ – sakė S. Paulikienė.

Paskatino dalyvauti direktorė

 

Vlado Jurgučio progimnazijos mokytoja Raimonda Baltmiškė sakė „Palangos tiltui“, kad JAV ambasada kvietė mokytojus dalyvauti atrankoje į “Fulbright TEA” programos stažuotę Amerikoje. Šešių savaičių tarptautinė programa buvo finansuojama JAV Valstybės departamento.
„Dalyvauti atrankoje į stažuotę nuotoliniu būdu paskatino Palangos Vlado Jurgučio progimnazijos direktorė Laimutė Benetienė. Ji pastebėjo, kad mano asmeninės savybės ir tarptautinė profesinė patirtis atitinka daugelį stažuotės atrankos reikalavimų, tad padrąsino teikti paraišką. Stažuotės Amerikoje metu buvo tobulinima medijų raštingumo kompetencija, kuri yra labai svarbi kuriant XXI mokyklą,“ – sakė R. Baltmiškė.
„Džiaugiuosi, kad pavyko sėkmingai įveikti visus “Fulbright TEA” atrankos etapus ir laimėti kvalifikacijos kėlimo programą Amerikoje. Stažuotė yra nukelta į 2021 metus, žinoma, jeigu nepablogės koronaviruso epidemiologinė situacija pasaulyje. Labiausiai netikėta buvo tai, kad tapus atrankos nominante, JAV ambasada mane pasiūlė šią vasarą sudalyvauti dar vienuose 80 valandų tarptautiniuose nuotoliniuose mokymuose ir pasidalinti patirtimi,“ – pasakojo pedagogė.
O kas jai buvo įsimintiniausia iš kvalifikacijos kėlimo kursų nuotoliniu būdu?
„Aš pasirinkau gilintis į jaunesnio amžiaus mokinių anglų kalbos ugdymą. Mano programos lyderė ir dėstytoja buvo Joan Kang Shin iš Georgo Mason universiteto, Virdžinijos valstija, JAV. Džiugino tai, kad šios programos tikslas buvo efektyviai ir smagiai organizuoti nuotolinius mokymus kartu su 24 anglų kalbos mokytojais iš įvairiausių pasaulio šalių: Čilės, Japonijos, Egipto, Pakistano, Rumunijos, Indijos, Mongolijos, Meksikos, Vietnamo, Tanzanijos ir Nikaragvos,“ – teigė R. Baltmiškė.
Kiekvieną savaitę mano atliktos užduotys buvo vertinamos net tris kartus.
„Ši tarptautinė besimokančiųjų bendruomenė ne tik praplėtė edukacinių sistemų pažinimą, bet ir atnaujino žinias apie pačius inovatyviausius ir efektyviausius anglų kalbos mokymo metodus,“ – tvirtino mokytoja.
Užbaigusi 80 valandų vasaros tarptautinius nuotolinius mokymus “Amerikos Anglų (American English) E-mokytojo programoje”, ji gavo pažymėjimą, kuris žymi įgytas kompetencijas, skirtas ankstyvajam anglų kalbos ugdymui organizuoti.
O stažuotės JAV įvertinimo dokumentai bus gauti tik užbaigus mokymus ir 40 valandų praktikumus Jungtinėse Amerikos valstijose kitą rudenį.
„Labai džiaugiuosi, kad jau šiais mokslo metais Vlado Jurgučio progimnazijos mokiniai gilins anglų kalbos žinias panaudojant Amerikos dėstytojų ir kitų užsienio šalių mokytojų ugdymo metodus. Po šių mokymų, kurie buvo užbaigti tik rugsėjo 1 dieną, ir toliau mane pasieks edukacinės naujienos iš tarptautinės anglų kalbos mokytojų bendruomenės,“ – sakė R. Baltmiškė.
Ji dėkoja savo kolegei iš progimnazijos, anglų kalbos mokytojai ekspertei Tatjanai Moždžer, kuri savo įžvalgomis ir patirtimi padėjo, skatino ir talkino rengiant metodinę priemonę stažuotei.

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Legendinė Vlado Jurgučio progimnazijos futbolo aikštelė, kurioje trenerio Marselio Balasanovo yra išugdytas ne vienas talentas, žaidžiantis įvairaus amžiaus Lietuvos vaikų ir jaunimo futbolo rinktinėse, atgimė. Padengta šiuolaikiška danga, sutvarkyta aplinka. Ji – jauki ir saugi.


Palangos mobilusis punktas ilgina darbo laiką – nuo sausio 25 d., antradienio, mobilusis punktas dirbs dviem pamainomis.


Palangos Vlado Jurgučio progimnazijos stadiono rekonstrukcija bus baigta jau šį mėnesį.


Nuo pirmadienio, liepos 26 d., įsigaliojus naujam darbų ir veiklos sričių sąrašui, kurių atstovai privalo profilaktiškai periodiškai tikrintis dėl COVID-19 ligos, Palangos mobiliajame punkte padidinamos darbo apimtys – pradėta dirbti dviem pamainomis.


Valstybės dieną – liepos 6-ąją – šiais metais laukia ypatingas reginys: Kretingos muziejus kartu su kameriniu choru „Kristale“ kviečia kelti trispalvę bangą. Visi kretingiškiai ir miesto svečiai antradienio vakarą laukiami pasipuošę Lietuvos vėliavėlėmis arba geltonais, žaliais, raudonais rūbais. Lygiai devintą vakaro istoriniame Kretingos dvare galingai skambės Lietuvos himnas, o prieš tai...


Paskutinėmis dienomis grėsmingi prie 2 tūkstančių priartėję užsikrėtusiųjų koronovirusu skaičiai ir vėl paskelbtas visuotinis karantinas Lietuvos gyventojų neišgasdino – užuot pasisaugoję ir likę namie žmonės praėjusį savaitgalį traukė į pajūrį. Vaizdas, kurį praėjusį sekmadienį po pietų buvo galima matyti pagrindinėse Palangos gatvėse, į šalyje paskelbtą karantiną nebuvo...


Koronoviruso pandemija ir ją lydėjęs karantinas nebuvo kliūtis dviem Palangos Vlado Jurgučio progimnazijos mokytojoms – Saulei Paulikienei ir Raimondai Baltmiškei – siekti daugiau profesinių žinių ir kelti savo kvalifikaciją. Tačiau šįkart abi pedagogės tai padarė nuotoliniu būdu. Ponia Saulė tokiu būdu birželio 18-19 dienomis dalyvavo Italijoje tarptautinėje...


Artėjančiam NKL sezonui besiruošianti „Palangos Kuršių“ ekipa tęsia komplektacijos darbus ir pasipildė dar dviem naujokais.  


Besitęsiantis karantinas pakoregavo ir Palangos kultūros ir jaunimo centro veiklos planus, suteikdamas ne tik naujas komunikavimo, pažinimo, kūrybos ir bendradarbiavimo galimybes, bet ir keldamas naujus iššūkius. Dabarties situacija pakeitė kultūros centro darbuotojų darbo aplinką, meno kolektyvų repeticijų procesus, renginių koncepcijas, bet tuo pačiu suteikė galimybes kurti ir...


Garsus Lietuvos boksininkas, olimpietis, 2014 metų „Lietuvos balso“ finalininkas Daugirdas Šemiotas neseniai su draugais grįžo iš Šiaurės Italijos, paties koronaviruso epicentro ir kartu su dviem savo kelionės draugais save dviem savaitėms užsidarė karantinui Palangoje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius