Karantinas sukėlė karštligišką domėjimąsi būstu Palangoje

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-06-05
Peržiūrėta
44
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kai kitur šalyje nekilnojamo turto (NT) pardavėjai grąžo rankas, nes per karantiną susidomėjimas juo krito baisiai žemyn, Palangos NT brokeriai džiūgauja – tautiečiai karštligiškai domisi nekilnojamu turtu Palangoje. Ir ne tik – gegužę jau užderėjo daug sandorių.
Mantas Mikočiūnas, NT ekspertas, Lietuvos nekilnojamojo turto agentūrų asociacijos valdybos narys, sakė „Palangos tiltui“, kad kalbant apie nekilnojamojo turto „madų“ tendencijas per karantiną, jos šiuo laikotarpiu keičia kryptį.
„Jei iki šiol viskas krypo link miesto centro ir patogios infrastruktūros, šiandien kryptis apsisuko link 50-ies kilometrų spinduliu įsikūrusių sodybų ar pajūrio kurortų, ypač Palangos. Karantinas keičia žmonių poreikius – vietoje ranka pasiekiamos kavinės, šiandien labiau norisi laisvės įkvėpti gryno oro be kaukės. Tai taip pat susiję ir su išmoktu darbu iš namų bei kelionių ribojimais – jei galiu dirbti namuose ar Balyje, juk galiu ir, pavyzdžiui, Karklėje. Tad sodybų ir pajūrio kurortų rinkos dalis, panašu, kurį laiką bus stabiliausia ar net kylanti,“ – sakė NT ekspertas.
„Jau tris savaites dirbu be jokių išeiginių dienų. Yra labai daug klientų, norinčių apžiūrėti naujas kurorto statybas. Būtent naujo nekilnojamo turto pardavimais mes pirmiausia specializuojamės. O realių sandorių – kaip prieš karantiną,“ – sakė Romas Perminas, nekilnojamo turto agentūros 011 brokeris Lietuvos pajūriui.
Akivaizdi tendencija, kad Palangoje auga pirmojo būsto rinka – tautiečiai mūsų kurorte būstą įsigyja ne tik poilsiui, bet ir nuolatiniam gyvenimui.
„Ypač tai dabar akivaizdu tarp žmonių, dirbančių nuotoliniu būdu, IT specialistų,“ – pabrėžė R. Perminas.
Anot brokerio, per karantiną ypač išaugo ir susidomėjimas ilgalaike nuoma Palangoje – daug lietuvių atsisakė kelionių užsienyje ir norėtų menesį, du ar net visą vasarą praleisti pajūryje.
Kad Palangos nekilnojamo turto sektoriuje karšta, sutinka ir „Palangos NT“ brokerė Regina Lingė.
Anot jos, net galima kalbėti apie tam tikrą „ažiotažą“ – tiek daug skambučių sulaukia kurorto NT brokeriai iš tautiečių, pasiryžusių įsigyti būstą Palangoje.
Karantino pradžioje brokerė nedirbo – pirmąjį menesį kurorte dirbo vienintelė notarė. Tačiau ir jai teko ant durų užkabinti spyną pirmąją karantino savaitę.
„Žmonėms Palanga atrodo saugi, net ir koronaviruso pandemijos metu. Kita vertus, išaugęs domėjimąsis kurorto nekilnojamu turtu stebimas jau ne pirmus metus,“ – sakė vien „Palangos NT“ steigėjų.
Pasak R. Lingę, Palanga yra populiari ir tarp pirmojo, ir antrojo būsto pirkėjų.
Ramūnas Stonkus, „Capital Klaipėda“ brokeris dirbantis daugiausiai Palangoje, taip pat sakė matąs Palangos nekilnojamam turtui „didelę perspektyvą“ šią vasarą.
„Tas akivaizdu, nes, net karantino metu, tenka kalbėti apie klientų antplūdį. Pardavimai yra išaugę, o labiausiai – ilgalaikė būsto nuoma Palangoje,“- sakė brokeris.
Anot Manto Mikočiūno, žvelgiant į pasaulines NT tendencijas, panašu, kad būti mažesne rinka kartais apsimoka.
„Pandemijos metu gyventojų tankis tapo rimčiausiu trūkumu, tad didžiausius iššūkius patyrė didieji megapoliai. Pirmiausiai dėl to, kad ten, priešingai nei pas mus, dėl didesnių karantino apribojimų NT procesai buvo visiškai sustoję. Tuo tarpu mes (nors apie konkrečius pandemijos padarinius Lietuvos NT rinkai bus galima kalbėti tik trečiojo ketvirčio pabaigoje), pamažu, bet užtikrintai iriamės į priekį. Ir negalima šios krizės lyginti su 2008-aisiais, šįkart laukia ženkliai šviesesnė ateitis – šiandien strategiškai skatinamas ne taupymas, o vartojimas, tad pinigų rinkoje neturėtų pritrūkti,“ – sakė M. Mikočiūnas.
Kaip informavo Mindaugas Samkus, Registrų centro atstovas spaudai, šių metų kovą Palangoje įregistruota 11 butų pardavimų ir 38 individualių namų pardavimai. Pernai per kovą įregistruota taip pat 11 butų ir 60 gyvenamųjų namų pardavimų (71 būsto sandoris).
Šiemet per balandį Palangoje įregistruoti 6 butų ir 36 gyvenamųjų namų pardavimai (42 būsto sandoriai). Pernai tuo pačiu metu – 10 butų ir 57 gyvenamųjų namų pardavimai (67 sandoriai).
„Gegužės duomenų dar neturime,“ – sakė jis.

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kai kitur šalyje nekilnojamo turto (NT) pardavėjai grąžo rankas, nes per karantiną susidomėjimas juo krito baisiai žemyn, Palangos NT brokeriai džiūgauja – tautiečiai karštligiškai domisi nekilnojamu turtu Palangoje. Ir ne tik – gegužę jau užderėjo daug sandorių.


Kai kitur šalyje nekilnojamo turto (NT) pardavėjai grąžo rankas, nes per karantiną susidomėjimas juo krito baisiai žemyn, Palangos NT brokeriai džiūgauja – tautiečiai karštligiškai domisi nekilnojamu turtu Palangoje. Ir ne tik – gegužę jau užderėjo daug sandorių.


Besitęsiantis karantinas pakoregavo ir Palangos kultūros ir jaunimo centro veiklos planus, suteikdamas ne tik naujas komunikavimo, pažinimo, kūrybos ir bendradarbiavimo galimybes, bet ir keldamas naujus iššūkius. Dabarties situacija pakeitė kultūros centro darbuotojų darbo aplinką, meno kolektyvų repeticijų procesus, renginių koncepcijas, bet tuo pačiu suteikė galimybes kurti ir...


Palangos savivaldybės paskelbta žinia, kad mieste karantino metu uždrausta teikti apgyvendinimo paslaugas, tarp nuomotojų sukėlė tikrą sumaištį, rašo Jonas Valaitis iš laikraščio "Vakarų ekspresas."


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Nuvirtęs medis sukėlė avariją

"Palangos tilto" informacija, 2019 12 09 | Rubrika: Miestas

Gruodžio 8 dieną, 19,00 val., Palangos m. Liepojos plente užfiksuotas eismo įvykis. Atvykus ugniagesiams, išsiaiškinta, kad ant važiuojamosios kelio dalies yra nuvirtęs medis. Greta jo į mišką buvo nuvažiavęs ir tarp medžių įstrigęs automobilis „VW Golf“. Medis supjaustytas į dalis ir patrauktas į šalikelę. Automobilis ištrauktas iš...


Nuvirtęs gandralizdis palangiškiams sukėlė širdgėlą

"Palangos tilto" informacija, 2019 06 11 | Rubrika: Skundų dėžutė

Gegužės 26 dieną nuvirtęs gandralizdis Kretingos gatvėje sukėlė didžiulį nerimą šalia gyvenantiems palangiškiams. Ir ne tik dėl to, jog su stulpu griuvęs gandralizdis sugadino palangiškės namo stogą, bet ir dėl to, jog dėl nesuteiktos skubios pagalbos žuvo neseniai išsiritę gandriukai. Gandrai, kurie kasmet sugrįždavę į tuos pačius namus bei džiugindavę...


Mokslo metų pradžia – puikus metas įvertinti, ar nekilo nesklandumų priimant naujus mokinukus į mokyklas, ar esama problemų, su kuriomis susiduria mokyklų vadovai, mokytojai ir mokinių tėveliai. Ypač tai tampa aktualu, kai pasikeičia tvarka. Apie tai kalbėjomės su Palangos senosios gimnazijos direktoriumi Leonu Šidlausku.


Penktadienio naktį padėti kolegoms sulaikyti J. Basanavičiaus g. prie naktinio klubo „Laukinių vakarų salūnas“ muštynes sukėlusių viešosios tvarkos pažeidėjų skubėjęs Viešosios saugumo tarnybos pareigūnas sukėlė eismo įvykį.


Šiemet žiema kaip niekuomet krečia šunybes ir gąsdina savo permainomis ne tik vairuojančius, bet ir pėsčiuosius. Tai sniego kalnai, kokių jau nebuvo regėta daugelį metų, tai dabartiniai lietūs. Šis gamtos reiškinys dar nekeltų tiek bėdos, išskyrus balas, tačiau sekmadienį visus išgąsdino kur kas sudėtingesnės oro sąlygos – po lijundros keliai tapo tikromis čiuožyklomis. Kurorte taip pat...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas