Kas gaus leidimą prekiauti lėmė nebe laimė, o dideli pinigai

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015-04-02
Peržiūrėta
3576
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Verslininkas Artūras Timukas konkurse laimėjo strateginius prekybos Palangos paplūdymyje taškus
Verslininkas Artūras Timukas konkurse laimėjo strateginius prekybos Palangos paplūdymyje taškus

Kaip žinia, nuo praėjusių metų dėl teisės prekiauti ar teikti paslaugas Savivaldybės nustatytose viešose vietose besivaržantys pretendentai nebebando laimės ir nebetraukia iš dėžės kamuoliukų tol, kol ištrauks geidžiamą oranžinį. Porą metų galiojusi loterija pernai baigėsi: Tarybos nustatytą rinkliavą sumokėję verslininkai tarpusavyje varžosi, kas daugiau pasiūlys lėšų miesto infrastruktūrai gerinti. Kovo pabaigoje vykusiame konkurse buvo sumušti visi rekordai: teisę prekiauti paplūdimiuose išsikovojo verslininkai, pasiūlę tokias sumas, kurios trigubai viršijo pačių leidimų vertes.

Kas daugiau?
Pirmojo konkurso metu verslininkai „rungėsi“ dosnumu dėl teisės prekiauti ar teikti paslaugas 61 Savivaldybės nustatytoje viešoje vietoje. Tarp jų – Jūratės g. viena vieta dviračių nuomai, Gedimino g. dvi vietos – apžvalgos ratui bei laikinam prekybos įrenginiui, Vytauto g. iš viso 10 vietų prekiauti gintaro dirbiniais, paveikslais bei ledais, Naglio alėjoje viena vieta vaikų kavinei bei viena laikinoms tatuiruotėms piešti, viena vieta centrinėje aikštėje judančių vaikiškų žaislų nuomai, Šermukšnių g. viena vieta fotografavimui, S. Dariaus ir S. Girėno g. vieta dviračių nuomai bei 43 vietos Palangos paplūdimyje: viešam maitinimui, paplūdimio reikmenų nuomai, vandens ir ne tik vandens atrakcionams (pvz., mobiliems batutams), pirčiai, prekybai ledais ir t.t. Be to, numatyta išduoti 15 leidimų išvežiojamajai prekybai bevariklėmis transporto priemonėmis.
Brangiausiai leidimas prekiauti, sutieksiantis teisę dirbti iki 2018 m. gegužės 31 d. Palangos paplūdimyje, įvertintas 15 tūkst. eurų – tokią sumą kasmet turės sumokėti tie, kas laimės konkursą trijose viešosiose vietose: dvi jų skirtos viešajam maitinimui (leidžiama statyti nesudėtingą laikiną statinį), viena – viešajam maitinimui ir aktyvaus poilsio, sporto organizavimui (be nesudėtingo laikino statinio leidžiama įkurdinti ir laikinus įrenginius paslaugai teikti). Mažiausiai – 50 eurų metams – įvertintas leidimas nuomoti paplūdimio reikmenis, įsirengus tam reikalingą laikiną įrenginį paslaugai teikti.
Pagal pernai pavasarį priimtą Tarybos sprendimą, atrankos komisija, atplėšusi konkurse dalyvaujančių verslininkų pateiktus vokus su reikiamais dokumentais ir juos patikrinusi, paskelbia siūlomų investicijų į miesto infrastruktūrą lėšų dydžius. Nugalėtoju tampa atrankos dalyvis, kurio pasiūlytos investicinės lėšos yra didžiausios. Jeigu paaiškėja, kad daugiau kaip vienas atrankos dalyvis pasiūlo tokio paties dydžio investicines lėšas, atrankos nugalėtoju tampa asmuo, kurio vokas su dokumentais įregistruotas anksčiausiai.

Pretendavo ne į visas vietas
Atrankos komisijos sekretorė, Rinkliavų skyriaus vyresnioji specialistė Aušra Dangėlaitienė, paklausta, ar keitėsi rinkliavos už teisę prekiauti ar teikti paslaugas Savivaldybės nustatytose viešose vietose dydis, palyginti su prieš trejetą metų, kai vyko konkursas-loterija, buvusiomis sumomis, sakė, jog palyginti su 2012-aisiais, vietinė rinkliava už leidimo prekiauti ar teikti paslaugas išdavimą padidėjo 26 tūkst. 857 eurais (92 tūkst. 731,85 Lt).
Kaip jau buvo ir pernai, ne į visas pasiūlytas vietas buvo gautos paraiškos.
„Kovo 20 d. vykusiai atrankai nepateiktas nė vienas prašymas dėl leidimų išdavimo teikti dviračių nuomos paslaugas Jūratės g. ir S. Dariaus ir S. Girėno g., Gedimino g. – įrengti apžvalgos ratą ir prekiauti kava bei arbata, Vytauto g. (prie pastato, esančio Vytauto g. 21) prekiauti dirbiniais iš gintaro, odos ir paveikslais, centrinėje miesto aikštėje – teikti judančių vaikiškų žaislų nuomos paslaugą, Šermukšnių g. – fotografavimo paslaugą. O Palangos paplūdimyje verslininkų nesudomino galimybė teikti vandens atrakcionų, mobiliojo batuto, vandens atrakcionų vaikams, vandens dviračių, valčių nuomos paslaugas“, – išvardijo A. Dangėlaitienė.
Pasak jos, po vieną prašymą buvo pateikta dėl trijų Palangos miesto savivaldybės tarybos nustatytų viešųjų vietų Palangos paplūdimyje, o dėl dviejų vietų nebuvo pasiūlyta lėšų viešųjų vietų verslo aplinkai ir infrastruktūrai gerinti.

Rekordinės sumos
„Daugiausia prašymų pateikta dėl Tarybos nustatytų viešųjų vietų Palangos paplūdimyje, kuriose galima teikti viešojo maitinimo paslaugas. Didžiausios pasiūlytos lėšos viešųjų vietų verslo aplinkai ir infrastruktūrai gerinti – 50 tūkst. 700, 33 tūkst. 9 ir 29 tūkst. 509 eurai. Siūlytos lėšos viešųjų vietų verslo aplinkai ir infrastruktūrai gerinti buvo labai įvairios – nuo 1 tūkst. 500 iki minėtų 50 tūkst. 700 eurų“, – sakė A. Dangėlaitienė, pridūrusi, jog palyginti su 2012-aisias metais sumų nėra kaip, nes tada lėšos infrastruktūrai siūlomos nebuvo.
Tiesa, šiokius tokius palyginimus galima atlikti žiūrint į pernai vykusį konkursą.
Praėjusį pavasarį mažiausia suma, kurią pasiūlęs verslininkas gavo teisę įsigyti leidimą prekiauti ir teikti paslaugas Vytauto g. – čia rinkliava už leidimą prekiauti gintaru ir dirbiniais iš odos siekė 1 tūkst. 500 Lt metams, leidimas, kaip minėta, galioja tris metus. Pasiūlyta suma miesto infrastruktūrai gerinti – 30 Lt.
Didžiausias sumas pasiūlė verslininkai už leidimą prekiauti maisto produktais ir spaudos leidiniais Naglio alėjoje prie moterų paplūdimio: rinkliava metams čia siekė 3 tūkst. 400 Lt, miesto infrastruktūrai pasiūlyta 8 tūkst. Lt suma.
7 tūkst. 100 Lt sumą miesto infrastruktūrai gerinti pasiūlęs verslininkas nurungė kitus, siūliusius nuo 3 tūkst. 111 iki 6 tūkst. 107 Lt, ir, pasistatęs nesudėtingą iki 20 kv. m ploto laikinąjį statinį, galės teikti viešojo maitinimo paslaugas. Rinkliavos dydis šioje Meilės al. esančioje viešojoje vietoje buvo 8 tūkst. Lt metams.

Pernai surinktos lėšos – muzikiniam fontanui
Paklausta, kiek lėšų buvo surinkta pernai, kur jos buvo panaudotos bei kiek tikimasi lėšų surinkti šiemet ir kokiems infrastruktūros objektams jos nukeliaus, A. Dangėlaitienė sakė, jog 2014-aisiais vykdant asmenų, kuriems išduodami leidimai prekiauti ar teikti paslaugas Palangos miesto savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose, atrankas gauta 202 tūkst. 800,92 euro (700 tūkst. 231 Lt) Palangos miesto prekybos ar paslaugų teikimo viešųjų vietų verslo aplinkai ir infrastruktūrai gerinti.
Šios lėšos panaudotos Jūratės gatvės aikštės grojantiems fontanams įrengti.
„Šiais metais atranka dar vyks dėl 41 Tarybos nustatytos viešosios vietos Šventosios paplūdimyje ir dėl viešųjų vietų, kuriose organizavus atrankas neatsiranda nė vieno norinčio dalyvauti asmens. Tad visa suma viešųjų vietų verslo aplinkai ir infrastruktūrai gerinti bus žinoma, kai bus įvykdytos visos atrankos dėl leidimų prekiauti ar teikti paslaugas išdavimo“, – paaiškino A. Dangėlaitienė.
Surinktų lėšų, skirtų viešųjų vietų verslo aplinkai ir infrastruktūrai gerinti panaudojimo klausimą nagrinės Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Solistui visada būna malonu, kai sulaukia publikos pripažinimo. O jeigu už sukurtą vaidmenį, už sunkų darbą nusipelnai dar ir „Auksinio scenos kryžiaus“ – tai didžiulis įvertinimas, tai – tiesiog laimė“, – prisipažino operos solistas Tadas Girininkas, šiemet Tarptautinės teatro dienos proga apdovanotas „Auksiniu scenos kryžiumi“...


„Palanga jau turi leidimą Jaunimo ir savanorystės centro pastato statybai,“ – Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus pasidžiaugė žinia ketvirtadienio, balandžio 8-osios, vakarą savo Facebook paskyroje.


Kaip informavo „Palangos tiltą“ Laima Domarkienė, Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcijos atstovė spaudai, Palangos įmonės gaus apie 478 tūkstančius eurų negrąžintinų subsidijų dėl COVID-19.


Praėjusį antradienį įvyko atranka dėl leidimų prekiauti ar teikti paslaugas išdavimo Palangos miesto savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose. Atplėšus paraiškų dėžę, ištrauktos tik penkios paraiškos, o siūlomų vietų buvo virš penkiasdešimt.


Kaip žinia, nuo praėjusių metų dėl teisės prekiauti ar teikti paslaugas Savivaldybės nustatytose viešose vietose besivaržantys pretendentai nebebando laimės ir nebetraukia iš dėžės kamuoliukų tol, kol ištrauks geidžiamą oranžinį. Porą metų galiojusi loterija pernai baigėsi: Tarybos nustatytą rinkliavą sumokėję verslininkai tarpusavyje varžosi, kas daugiau pasiūlys...


Kas gaus leidimą prekiauti lemia nebe laimė, o pinigai

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 04 24 | Rubrika: Miestas

Šiemet dėl teisės prekiauti ar teikti paslaugas Savivaldybės nustatytose viešose vietose besivaržantys pretendentai nebebando laimės ir nebetraukia iš dėžės kamuoliukų tol, kol ištrauks geidžiamą oranžinį. Porą metų galiojusi loterija baigėsi: Tarybos nustatytą rinkliavą sumokėję verslininkai tarpusavyje varžosi, kas daugiau pasiūlys lėšų miesto...


Ką daryti, jei turi tik 100 litų ir neturi kur Palangoje prisiglausti, tik kuriame nors kurorto viešbutyje? Ar 100 litų Palangos viešbučiams yra daug ar mažai? Sezono metu, ko gero, daugelis viešbučių tik niekinamai numotų ranka į tokius pinigus. Į redakciją paskambinęs laikraščio skaitytojas papasakojo, kaip Palangos turizmo informacijos centre rugsėjo pabaigoje...


Nors nemažai be darbo likę žmonių krizės metais negauna jokio atlyginimo, tačiau kitiems nusišypso laimė gauti per metus ne dvylika, o visus... trylika atlyginimų. Kartais, ypač sunkmečiu, neišgalinčios sumokėti „tryliktojo“ atlyginimo, įmonės savo darbuotojus „malonina“ vadinamaisiais priedais prieš šventes, čekiais, produktais ar visu „apčiuopiamu“ tryliktu atlyginimu. Ar tokia laimė...


Palangiškių pinigai – sergančioms mergaitėms

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 03 23 | Rubrika: Miestas

Palangos moterų „Lions“ klubas mieste, septyniose vietose, patalpino aukų dėžutes, skirtas padėti trims sunkiomis ligomis sergančioms mažametėms palangiškėms. Į jas nuo pirmadienio ėmė kristi pinigai, aukojami geraširdžių miestelėnų.


Palangos miesto savivaldybės skelbtame konkurse prekiauti ir teikti paslaugas nustatytose viešosiose vietose dalyvavo šešiasdešimt vienas smulkusis verslininkas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius