Kas paklius tarp 2100 laimingųjų į pirmąjį Koncertų salės koncertą?

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2015-11-26
Peržiūrėta
69
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kas paklius tarp 2100 laimingųjų į pirmąjį Koncertų salės koncertą?

Artėjant gruodžio 12-ajai, kuomet bus atidaryta ilgai laukta naujoji Palangos koncertų salė, miestelėnai vienas kitą tampo už skvernų, teiraudamiesi, ar pakliuvo tarp išrinktųjų – gavo savivaldybės pakvietimą į grandiozinį atidarymo renginį? Kai kurie „nepastebėtieji“ piktinasi, kad savivaldybininkai tik pagal jiems žinomus kriterijus sukvies rinktinę publiką į atidarymo šventę. Savivaldybės atstovai sako, kad kvietimai atvykti į Koncertų salės atidarymo koncertą bus „išrašomi“ ir pradėti dalinti kitą savaitę.

Lavina pasipiktinusių
Socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Mūsų Palanga“ jau vyko ne viena gyva diskusija, kaip ir kam atiteks kvietimai. Kiti stebėjosi, kodėl negalima nusipirkti bilietų į Koncertų salės atidarymą.
Gruodžio 12 dieną Koncertų salės atidarymo renginyje dalyvaus Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, diriguojamas Gintaro Rinkevičiaus. Pakviesti ir solistai Virgilijus Noreika, Asmik Grigorian, Lilijana Gubaidulina, Justina Grinytė, pasaulinio lygio trimitininkas Sergejus Nakariakovas ir kiti atlikėjai.
Naujai atidaromoje salėje – 2200 vietų, tad akivaizdu, jog visi norintys tikrai netilptų. Aktyvus socialinių tinklų lankytojas Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ramino visus, teigdamas jog tik 100 vietų bus skirta kviestiniams svečiams, o visos kitos sėdimos vietos – tik Palangos ir Šventosios gyventojams: „Salėje yra 2200 sėdimų vietų. 2100 vietų bus skirta tik Palangos ir Šventosios gyventojams. Kiti 100 – kviestiniams svečiams, kurie prisidėjo, kad šis objektas atsirastų, tai yra bus skirta architektams, rangovams Lietuvos kultūros įstaigoms, žiniasklaidos atstovams, valstybės institucijoms“.
Anot mero, 2100 pakvietimų bus padalinta darbuotojams per kurorto įstaigas, organizacijas, bendruomenes, kolektyvus.
„Aišku, kad visi norintieji patekti negalės dėl riboto vietų skaičiaus. Darome viską, kad kuo daugiau palangiškių ir šventojiškių būtų šioje šventėje, todėl jau planuojamas ir antras renginys gruodžio 13 dieną, sekmadienį. Jį galės aplankyti taip pat 2200 miesto gyventojų“, – socialinėje paskyroje į pasipiktinusių klausimus atsakė miesto meras Š. Vaitkus.
Bandant ką nors sužinoti daugiau, kaip buvo atrenkami kviestiniai svečiai, ar bus paskelbtas jų sąrašas, nė vienas savivaldybės atstovas negalėjo ką nors plačiau papasakoti – atsakomybę administracijos darbuotojai numetinėjo vienas kitam, sujungdami vis su kitu valdininku.

Pasižvalgyta į ankstesnių koncertų salių atidarymus
Kaip jau minėta, Koncertų salės atidarymo koncerte gros Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, diriguojamas G. Rinkevičiaus, dainuos solistas Virgilijus Noreika, pamatysime pasaulinio lygio trimitininką S. Nakariakovą, A. Grigorian, L. Gubaiduliną. Kas lėmė, jog sudaryta būtent tokia programa, atsakė Palangos miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjas Vygantas Rekašius. Jo duomenimis, jau nuo liepos buvo svarstomi įvairūs variantai, derinama su savivaldybės vadovybe ir buvo nuspręsta atsižvelgti į ilgametę, visame pasaulyje taikomą koncertų salių atidarymo tradiciją: „Bet kokios koncertų salės atidarymo metu pagrindinis atlikėjas yra simfoninis orkestras, nes būtent simfoninio orkestro pagalba labiausiai galima atskleisti salės subtilybes, t. y. akustiką, skambesį“.
Pats programos turinys, V. Rekašiaus duomenimis, buvo derinamas su orkestro vadovais – domėtasi, ką jie turi repertuare, ką gali pasiūlyti klausytojams. Buvo svarstoma ir galiausiai nuspręsta, kad renginio atidarymą transliuos Lietuvos televizija, tad neturintieji galimybės tądien atvykti į renginį, galės stebėti transliaciją per televizijos ekraną.
Scenarijus taip pat buvo patikėtas ne bet kam. „Buvo konsultuojamasi su didelę patirtį turinčiais režisieriais ir renginių organizatoriais, rekomenduotais Nacionalinės filharmonijos ir Lietuvos televizijos. Mano nuomone, buvo pasamdytas tikras profesionalas – režisierius Dalius Abaris, kuriam patikėta surežisuoti visą renginį“, – pasakojo V. Rekašius.
Dar visai neseniai spaudoje mirgėjo Palangos miesto valdžios svarstymai, kad Koncertų salei derėtų suteikti gerbiamo maestro Stasio Povilaičio vardą ir tokiu būdu įamžinti jo atminimą. V. Rekašius šiuo klausimu nieko džiuginančio negalėjo pasakyti: „Kiek man žinoma, dėl maestro Stasio Povilaičio vardo suteikimo Koncertų salei jokių sprendimų nepriimta. Miesto vadovai planavo suburti grupę šiam klausimui svarstyti, bet kol kas nieko daugiau apie tai neteko girdėti“.

Atidarymą sudarys dvi dalys
Kadangi salės atidarymo šventė sulaukė nepaprastai didelio palangiškių susidomėjimo, kokio, kaip teigia V. Rekašius, nebuvo tikėtasi, ir tapus akivaizdu, jog visi norintys gruodžio 12 dieną tikrai netilps salėje, nuspręsta miesto gyventojams surengti antrąjį koncertą gruodžio 13-ąją. „Nuspręsta, kad gruodžio 13 dieną įvyksiantis koncertas maksimaliai atkartotų gruodžio 12 dienos koncertinę programą. Žinoma, kad gruodžio 13-ąją koncertuos Kauno simfoninis orkestras, diriguojamas Modesto Barkausko, solistė Raminta Vaicekauskaitė. Bus atliekamos populiarios arijos iš operečių, Štrauso valsai – bus kuriama prieššventinė nuotaika“, – daugiau atlikėjų vardų V. Rekašius nepaminėjo, bet akivaizdu, kad gruodžio 12 dienos koncerto atlikėjai nustelbs kitos dienos koncerto kolegas. Apie antrosios dienos renginį detalesnė informacija dar bus viešai skelbiama.

Pakvietimų dar negavo
Nors miesto meras Š. Vaitkus buvo skelbęs, kad 100 pakvietimų kviestiniams svečiams bus išrašomi ir padalinti tik ateinančią savaitę, domėjomės, ar žinomi miestelėnai tikisi būti tarp „išrinktųjų“. Miesto Garbės pilietis Vitalius Litvaitis sakė, kad dar nėra pakviestas. „Nesitikiu ir specialiai nelaukiu, tačiau jei sulaukčiau ir turėčiau progą apsilankyti tokiame renginyje – būtinai sudalyvaučiau. Tai išskirtinis reginys Palangai. Ilgai lauktas projektas, tad, manau, šventė išties turėtų būti graži“, – vylėsi V. Litvaitis. O štai kalbintas dailininkas Juozas Griušys Koncertų salės atidarymu išvis nesidomi: „Nelabai net žinau, kas ir kada ten vyks. Pakvietimo taip pat neturiu, nežinau, ar jo nusipelniau, ir nieko apie tai negirdėjau“.
Buvęs ilgametis Tarybos narys Albinas Stankus taip pat norėtų sudalyvauti salės atidaryme ir tikisi, jog tilps su visais norinčiais. Mokslininkas pabrėžė, jog taip pat yra prisidėjęs prie šio svarbaus Palangai objekto atsiradimo: „Jei gausiu pakvietimą – eisiu, o jei ne – gal ir taip pavyks patekti. Įdėta tikrai daug pastangų, kad ši Koncertų salė Palangoje atsirastų. Ir aš, kaip buvęs Tarybos narys, esu gvildenęs ne vieną opų klausimą. Šešeri metai praleisti Taryboje, tad ir man rūpėjo visi tie reikalai“.
A. Stankus sakė dar negirdėjęs, jog atidarymas ketinamas organizuoti dvi dienas, pats tuo nesipiktina, jei ir nepavyks į renginį patekti gruodžio 12 dieną. „Tai galėtų organizuoti dvi dienas, kas čia tokio. Tokiu būdu šventėje tikrai pabuvos daugiau žmonių“, – savo nuomone išsakė pašnekovas.

Liūdina visuomenės požiūris
Atsakingas už Koncertų salės atidarymo kultūrinę dalį Palangos kultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkas Nerijus Stasiulis stebėjosi, jog mažai klausimų, kas bus šventės turinyje, o visi itin domisi, kaip ten patekti.
„Mūsų siekiamybė pateikti visuomenei salę, kad patiktų ten organizuojamas turinys, būtų demonstruojamas aukštos kokybės garsas, koncertuotų nacionalinio lygio atlikėjai, bet jei žmonės veržte veržiasi tik dėl to, kad bet kokia kaina pabūti renginyje, net neklausiant, kas ten bus per turinys – tai išties stebina. Toks požiūris – lyg tam tikras mūsų visuomenės lakmuso popierėlis, atskleidžiantis, ko iš tiesų reikia žmonėms“, – sakė N. Stasiulis.
Visuomenė, pasak N. Stasiulio, turėtų būti supratinga – salė ne guminė. Ir tikrai Koncertų salėje bus dar puikių renginių, kuriuose bus galima dalyvauti.
Paklausus apie numatytą programą, N. Stasiulis papildė Kultūros skyriaus vedėjo V. Rekašiaus mintis: „Stebint Europoje taikomą Koncertų salių atidarymų praktiką, dažniausiai organizuojamas vienas kviestinis renginys – savotiška padėkos forma tiems, kurie prisidėjo, kad Koncertų salė atsirastų, ir antras – taip pat su nacionalinio lygio atlikėjais, tačiau mokamas. Paprastai tai būna anšlagai, bilietai akimirksniu iššluojami. Tad Palangos koncertų salės situacija išties netradicinė – atidarymas abi dienas nemokamas“.
Kas lėmė atlikėjų koncertuosiančių atlikėjų pasirinkimą, anot N. Stasiulio, neabejotinai apsprendė pati Koncertų salė. „Nacionalinio lygio objektas, tad natūralu, jog norisi turėti geriausia, ką turime žanriniu požiūriu. Akivaizdu, kad tai ne populiariosios estrados salė, kad privalu, kiek įmanoma atskleisti akustines, žanrines galimybes. Jei darytume eilinį šou, tada kyla klausimas – kokiu tikslu buvo statoma ši salė? Taip pristatoma salė su ateities perspektyvomis parodant, kokio lygio renginius būtų galima organizuoti ateityje“, – įsitikinęs N. Stasiulis.
N. Stasiulis tikino, jog repertuaras orientuotas ne tik į klasikinės muzikos gerbėjus. Stengtasi, kad atliekami kūriniai būtų visiems puikiai atpažįstami, kad žmonės jaustų malonumą klausydamiesi.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos baseinas šventė pirmąjį gimtadienį

"Palangos tilto" informacija, 2020 03 02 | Rubrika: Miestas

Praėjusį sekmadienį, kovo 1 d., Palangos baseinas šventė savo pirmąjį gimtadienį.


Metų atlikėjo titulą „M.A.M.A.“ apdovanojimuose laimėjęs „Daddy Was A Milkman“ skelbia apie naują koncertą. Paskutinį 2019 m. sekmadienį populiarusis atlikėjas surengs išskirtinį koncertą Lietuvos pajūryje. Gruodžio 29 d. savo gerbėjus „Daddy Was A Milkman“ pakvies į Palangos koncertų salę, kur skambės ne tik gerai žinomi hitai, bet ir iki šiol...


Sakoma, kad trečias kartas nemeluoja, tačiau uždara akcinė bendrovė „Pajūrio infrastruktūra“, kuri Palangos koncertų salės koncesijos (valdymo) konkurse dalyvavo ir anksčiau, rankas trina tik po ketvirtojo konkurso – „Švyturio“ arenos ir baseino Klaipėdoje bei Girstučio baseino Kaune valdytojai savo portfelį papildys ir Palangos koncertų salės valdymo...


Saulėtą sekmadienį mūsų miestui nuostabų koncertą dovanojo palangiškis Maestro prof. Eduardas Kaniava (baritonas). Tai buvo antrasis ciklo „Palangiškiai – Palangai“ koncertas.


Koncertų salės ateitis priklausys nuo žiūrovų gausos  2

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2016 02 04 | Rubrika: Savaitės komentaras

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro pagalba Palangos savivaldybė triuškina naujosios kurorto koncertų salės valdyti vis neateinančių koncesininkų argumentus. Tų pačių, kurie viešai aimanuoja dėl pernelyg didelio koncesininkams pritaikyto mokesčio ir kurorto valdžią kaltina lupikavimu.


Artėjant gruodžio 12-ajai, kuomet bus atidaryta ilgai laukta naujoji Palangos koncertų salė, miestelėnai vienas kitą tampo už skvernų, teiraudamiesi, ar pakliuvo tarp išrinktųjų – gavo savivaldybės pakvietimą į grandiozinį atidarymo renginį? Kai kurie „nepastebėtieji“ piktinasi, kad savivaldybininkai tik pagal jiems žinomus kriterijus sukvies rinktinę publiką į...


Šių metų pradžioje nuardytosios Vasaros estrados vietoje jau ryškėja būsimosios ne vien vasaros sezonu, o visus metus palangiškius ir miesto svečius koncertais ir kitais kultūros renginiais džiuginsiančios naujosios Koncertų salės, kurią kultūros ministras Šarūnas Birutis įvardijo pirmąja universalia koncertų sale visoje Lietuvoje, kontūrai. Rekonstrukciją...


Palangoje intensyviai vyksta garsiosios vasaros estrados rekonstrukcija, neatpažįstamai pakeisianti esamą pastatą.


Pasirašyta rangos darbų sutartis dėl Palangos koncertų salės rekonstrukcijos

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 17 | Rubrika: Miestas

Palangos koncertų salės rekonstrukcijai uždegta žalia šviesa – ketvirtadienį Savivaldybėje pasirašyta rangos darbų sutartis. Dokumentą pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir UAB „Conresta“ direktoriaus pavaduotojas komercijai vadovas Ernestas Šeženis.


Pradėti Palangos koncertų salės projektavimo darbai

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 01 21 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybei pasirašius sutartį su UAB „Uostamiesčio projektas“, praėjusią savaitę pradėti kurorto koncertų salės projektavimo darbai. Jau po keleto metų senosios Vasaros estrados vietoje išdygs modernus daugiafunkcinis trijų, tarpusavyje sujungtų, korpusų pastatas, kuriame įsikurs net tik koncertų salė, bet ir Kultūros centras bei meno mokykla.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas