Palangos pulsas

Palangos tiltas, 2015-10-26
Peržiūrėta
464
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos pulsas

Palangos koncertų salei – Stasio Povilaičio vardas?

Palangoje jau pastatytą ir baigiamą įrengti naująją koncertų salę savivaldybė ketina pavadinti kurorte ilgai gyvenusio ir čia neseniai palaidoto legendinio estrados dainininko Stasio Povilaičio vardu.
„Jo vardu pavadinta koncertų salė Palangoje tikrai būtų gražiausias paminklas Stasiui“, – taip savivaldybės iniciatyvą įvertino spalį mirusio maestro našlė Birutė Povilaitienė „Lietuvos rytui“.
Šį sumanymą įgyvendinti pasiryžęs Palangos meras Šarūnas Vaitkus įsitikinęs, kad Vasaros koncertų estradoje keletą dešimtmečių koncertavusio S. Povilaičio vardas labai tiktų naujajai koncertų salei, kuri iškilo toje pačioje vietoje: „Jis taip svajojo sudainuoti atsinaujinusioje Palangos koncertų estradoje.“
Siekiama, kad ant pastato fasado maestro vardas atsirastų dar šiemet.
Iš pradžių Palangos koncertų salės pavadinimo papildymui S. Povilaičio vardu turėtų pritarti miesto taryba.
Mero manymu, naujosios koncertų salės fojė turėtų atsirasti ir S. Povilaičio atminimo ženklų: jo koncertinį kelią atspindinčių fotografijų, vinilinių jo atliekamų dainų plokštelių, atlikėjo asmeninių daiktų, jam skirtų valstybės apdovanojimų.
B. Povilaitienė neprieštaraujanti tokiam sumanymui ir padėsianti surinkti eksponatų.
Š.Vaitkaus teigimu, mintis dėl tokio S. Povilaičio atminimo įamžinimo naujojoje koncertų salėje kilo, kai su našle aptariant būsimas laidotuves suabejota, ar reikia demonstruoti prezidentės Dalios Grybauskaitės jam įteiktą valstybinį apdovanojimą.
„Stasys buvo kuklus žmogus ir šio ordino niekam nėra rodęs“, – sakė B. Povilaitienė, todėl buvo nuspręsta į laidotuves jo nenešti.
Tačiau, kurorto mero tvirtinimu, visuomenė turėtų pamatyti, kaip valstybė yra įvertinusi S. Povilaičio nuopelnus, o į koncertus atėję žiūrovai turės galimybę išvysti maestro priminsiančius jo asmeninius daiktus, su koncertine veikla susijusius drabužius.

Seimo kontrolierius pradėjo tyrimą dėl rinkliavos mokesčio įvažiuojant į Palangą

Seimo kontrolierius Raimondas Šukys savo iniciatyva pradėjo tyrimą, kuriuo mėgins išsiaiškinti, ar savivaldybės pareigūnų veiksmuose rengiant ir teikiant savivaldybės tarybai svarstyti sprendimo dėl vietinės rinkliavos už naudojimąsi Palangos kurorto viešąja infrastruktūra, nėra biurokratizmo ir piktnaudžiavimo požymių.
Seimo kontrolieriaus įsitikinimu, Palangos miesto tarybos sprendimas apmokestinti įvažiavimą į Palangos kurortą kelia tam tikrų abejonių: „Būtina išsiaiškinti šios rinkliavos, jos konkretaus dydžio, lengvatų tam tikroms asmenų grupėms nustatymo pagrindus“.
R. Šukio nuomone, tyrimas padės atskleisti, ar nustatytos lengvatos nepažeidžia kitų asmenų grupių teisėtų interesų ir įvertinti šios rinkliavos nustatymo racionalumą, atsižvelgus į jos administravimo sąnaudų dydį.
„Šis savivaldybės tarybos sprendimas tapo staigmena ne tik aplinkinių rajonų, bet ir Palangos miesto gyventojams, sukeldamas daug diskusijų ir gyventojų nepasitenkinimą“, – pastebi Seimo kontrolierius.
Vietos savivaldos sprendimai grindžiami teisėtumo, sprendimų priėmimo skaidrumo, bendruomenės interesų paisymo principais, todėl kyla abejonių, ar šių principų buvo paisoma, ar buvo tariamasi su bendruomenės gyventojais, kai buvo priimtas šis sprendimas.
Seimo kontrolieriaus nuomone, mokestis pristatomas kaip mokestis už naudojimąsi Palangos kurorto viešąja infrastruktūra, tačiau rinkliava imama tik iš transporto priemonių savininkių, bet ne asmenų, kurie naudojasi viešąja infrastruktūra, todėl kyla abejonių dėl mokesčio už naudojimąsi viešąja infrastruktūra taikymo lygiateisiškumo: „Neaišku, kodėl apmokestinami išskirtinai tik transporto priemonių savininkai, kai prie viešosios infrastruktūros gerinimo turėtų prisidėti visi poilsiautojai“.
Seimo kontrolierius aiškinsis, kokiems tikslams savivaldybė žada panaudoti surinktas lėšas: „Rinkliavos mokestis nuo kiekvienos transporto priemonės leidžia manyti, kad lėšos turėtų būti naudojamos transporto infrastruktūrai gerinti“.
Seimo kontrolieriaus įsitikinimu, abejonių kelia ir taikomas rinkliavos dydžio atitikimas proporcingumo principus. „Nors Palangos miesto savivaldybė panaikino „pagalvės“ mokestį, kurį mokėjo visi poilsiautojai, tačiau dvigubai apmokestino transporto priemones, nustatydama galimai neproporcingus rinkliavos dydžius: parai – 5, savaitei – 25, dviem savaitėms – 50, trims savaitėms – 75, o mėnesiui – 100 eurų, ir paliko jau esamus mokesčius už transporto priemonės stovėjimą kurorte“, – pastebi jis.

Žibininkuose, prie Palangos – įspūdingas SPA kompleksas

Pirmą lapkričio savaitę duris lankytojams atvers pirmasis Vakarų Lietuvoje sveikatinimo ir SPA kompleksas „Atostogų parkas“. Netoli Palangos, Žibininkuose, įsikūrusiame komplekse vienu metu galės ilsėtis iki 400 žmonių. Iš viso į šį projektą investuota 5,56 mln. eurų, dalį jo finansavo Medicinos bankas.
Turizmo ir sveikatinimo kompleksą, tikimasi, pamėgs ne tik Lietuvos, bet ir kaimyninių šalių gyventojai iš Europos ir Rytų. Visus metus veiksiantis kompleksas užima 8 tūkst. kv. metrų plotą. Jo įkūrėjai žada, jog čia bus galima pailsėti ir pasimėgauti teikiamomis sveikatinimo, ligų prevencijos ir grožio paslaugomis.
„Atostogų parkas“ pirmasis Baltijos šalyse siūlomoms procedūroms žada naudoti natūralius žemės gelmių išteklius – geoterminį vandenį ir dumblingas nuosėdas (sapropelį).
„Gavę Europos Sąjungos finansavimą, daugiau kaip pusmetį atlikome bandymus, sudarėme metodikas, kurios leis pasiekti geriausių sveikatinimo rezultatų. Įrodyta, kad geoterminio vandens procedūrų teigiamas poveikis išlieka iki 4 mėnesių po kurso, sapropelio – mažiausiai 2 mėnesius po procedūrų“, – sako projektą vykdančios bendrovės „Atostogų parkas“ direktorius Ričardas Jovaiša.
Pramogų komplekse poilsiautojams taip pat bus siūlomas baseinas su treniruokliais po vandeniu, malkomis šildomos pirtys, adrenalino mėgėjams po atviru dangumi įrengti baseinai.
„Tokio SPA centro Vakarų Lietuvoje labai trūko – norintiems pasilepinti sveikatinimo paslaugomis iki šiol tekdavo įveikti nemažą atstumą iki Druskininkų ar Birštono. Šis kompleksas turėtų būti populiarus ir tarp svečių iš kaimyninių šalių“, – įsitikinęs Medicinos banko Klaipėdos filialo direktorius Vaidas Vyšniauskas.
Sveikatingumo ir SPA centro įkūrimui buvo gauta beveik 2,8 mln. eurų Europos Sąjungos parama, dar 1,7 mln. eurų finansavo Medicinos bankas. Pradėjus veikti kompleksui, čia bus įdarbinta apie 70 žmonių.

Medūzų daugybė paplūdimyje

Palangoje, prie vilos „Auska“ esančiame paplūdimyje, kurorto svečias pamatė didelį medūzų būrį. Moteris teigė, kad kiekvieną kartą atvykusi į Palangą užsuka į šį paplūdimį. „Ir šis šeštadienis nebuvo išimtis. Popietė prie jūros buvo nuostabi. Švietė saulė, nebuvo vėjo, bangų“, – rašė Irma. Ji teigė, jog medūzas paplūdimyje mato ne pirmą kartą. Ypač jų padaugėja rudenį. „Bet šį kartą mane nustebino jų gausybė“, – pripažino moteris. Jai pasirodė, kad medūzos buvo negyvos. „Atrodė, tarsi būtų želatinos rutuliukų primėtyta. Tie pūpsantys želė rutuliukai tikrai padarė įspūdį“, – pasakojo Irma ir parodė savo darytas nuotraukas.

Pirminė teisinė pagalba Palangoje

Palangos miesto savivaldybės administracija visiems asmenims, kurie yra deklaravę savo gyvenamąją vietą Palangos miesto savivaldybėje arba asmenims, kurie nėra deklaravę gyvenamosios vietos Palangos mieste, tačiau gyvena Palangos miesto savivaldybės teritorijoje, teikia pirminę teisinę pagalbą. Asmuo, atvykęs į Palangos miesto savivaldybės priimamąjį (Vytauto g. 112, Palangoje), kreipiasi į Bendrojo skyriaus specialistą, informuodamas, kad jam reikalinga pirminė teisinė pagalba. Bendrojo skyriaus specialistas nukreipia Pareiškėją į Juridinį ir personalo skyrių, kurio tarnautojai suteiks pareiškėjui pirminę teisinę pagalbą. Palangos miesto savivaldybės administracijos tarnautojai (specialistai), teikiantys pirminę teisinę pagalbą: Petras Kaminskas, Juridinio ir personalo skyriaus vedėjas (202 kab.), Vytautas Korsakas, Juridinio ir personalo skyriaus vedėjo pavaduotojas (208 kab.), Eglė Mockienė, Juridinio ir personalo skyriaus vedėjo pavaduotoja (203 kab.). Tel. (8~460) 48 707. El. paštas [email protected]

Negalėjo patekti į butą

Palangos ugniagesiai praėjusią savaitę gavo pranešimą, kad Bangų g. 3 reikalinga pagalba patekti į butą 4 aukšte, bute paliktas verdantis puodas. Bute įrengta elektrinė viryklė. Laiptinės elektros skydinėje atjungtas elektros tiekimas į butą, pavojaus kilti gaisrui nėra.

„Sugriaukime sienas!” atkeliauja į Palangą

Žygį po Lietuvą pradėjo keliaujanti socialinė-meninė akcija „Sugriaukime sienas!“, kurios pagrindinis siekis – skatinti glaudesnį neįgaliųjų ir sveikųjų žmonių bendravimą, bendradarbiavimą. Interaktyvūs socialinės-meninės akcijos „Sugriaukime sienas!“ renginiai 2015 m. vyks Vilniuje, Palangoje, Joniškyje, Trakuose, Kupiškyje ir kt. ir baigsis gruodžio 2 d. Spalio 28 d. akcija „Sugriaukime sienas!“ keliauja prie Baltijos jūros, į Palangą, kur vyks net trys akcijos renginiai. Akcija startuos Palangos miesto savivaldybėje (Vytauto g. 112, Palanga). 11-12 val. čia vyks vėjo malūnėlių gaminimo dirbtuvėlės, koncertuos LSKD „Guboja“ SPALVŲ ORKESTRAS, bus atidaryta Lietuvos žmonių su negalia fotografijų paroda „Socialiniai portretai“. 14-15 val. akcija persikels į Palangos socialinių paslaugų centrą (Žvejų g. Palanga). Renginio dalyviai galės pabendrauti ir kartu pasigaminti akcijos simbolį – vėjo malūnėlius. Renginyje svečiuosis neįgaliųjų ansamblis „Pajūrio spalvos“ iš Klaipėdos. 17-17.45 val. akcija persikels į Parapijos namus (Vytauto g. 51, Palanga). Čia visi norintys galės taip pat pasigaminti po akcijos simbolį – vėjo malūnėlį, pasiklausyti Klaipėdos muzikinės studijos „Guboja“ jaunųjų pianisčių atliekamų kūrinių ir kartu apžiūrėti LSKD „Guboja“ Druskininkų skyriaus neįgaliųjų piešinius. 18 val. akciją vainikuos Mišios Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje (Vytauto g. 51, Palanga), kuomet visi akcijos dalyviai, nešini vėjo malūnėliais susirinks į Mišias. Jų metu koncertuos du gerai šalyje žinomi sutrikusio intelekto žmonių muzikos kolektyvai, šiemet švenčiantys 20 metų sukaktį – LSKD „Guboja“ SPALVŲ ORKESTRAS iš Vilniaus ir Šiaulių m. savivaldybės globos namų padalinio „Goda“ „Spalvų muzikos“ orkestras. Kontaktai: Viktorija Vitaitė, LSKD „Guboja“ pirmininkė, mob. 869843850, [email protected], www.guboja.lt.

Visoje Lietuvoje sužibs tūkstančiai gyvybės liepsnelių

Šiais metais vėl organizuojama pilietinė akcija ,,Renkuosi gyvybę“, kurios metu visos Lietuvos žmonės kviečiami uždegti po žvakutę praėjusiais metais dėl abortų gyvybės netekusiems kūdikiams. Akcija visoje Lietuvoje vyks tą pačią dieną ir tą pačią valandą – spalio 29 d., ketvirtadienį, 19 val. Kviečiame visus aktyviai į ją įsitraukti. Norėdami prisijungti prie akcijos ir gauti daugiau informacijos, kreipkitės į Editą Gailiūtę, Laisvos visuomenės instituto projektų koordinatorę, tel.: +370 679 29323 arba el. paštu: [email protected]

Veiklių mamų klubas veiks ir Palangoje

VšĮ „Veiklių mamų klubas“ – globalinis, socialinis projektas, kurio organizacinį pagrindą sudarys veiklių mamų grupės, kuriamos teritoriniu principu 54 Lietuvos miestuose. Šio besikuriančio klubo tikslai: skatinti socialinės atskirties mažinimą tikslinėse grupėse, skatinti mamas kurti ekonominę vertę, didinti mamų motyvaciją, užimtumo gebėjimus ir galimybes įsidarbinti bei padėti moterims apsispręsti neatidėlioti motinystės, taip gerinant demografinę Lietuvos padėtį.
Šio klubo pristatymo renginys vyks visoje Lietuvoje tuo pačiu metu, numatoma data – gruodžio 12 diena. Palangos veiklių mamų klubo filialo vadovė/koordinatorė yra Indrė Ordavičienė. Renginio programa žada veiklos visai šeimai.
Ateityje VšĮ „Veiklių mamų klubas“ taip pat planuoja miestuose įrengti patalpas, kuriose bursis mamos įvairiems užsiėmimams, paskaitoms ar tiesiog pokalbiams, bus įdarbinta keletas žmonių, kurie galės prižiūrėti jūsų atžalas, kol mama bus užsiėmimuose ar kokiame spektaklyje. Išsamiau rasite www.veikliumamuklubas.weebly.com

Rolandas Paksas – prieš įvažiavimo mokestį Palangoje

Europarlamentaras Rolandas Paksas sako, kad Palangos miesto savivaldybės vadovai, norėdami papildyti miesto biudžetą, nuėjo lengviausiu keliu, prie įvažiavimų į kurortą pastatydami užtvarus ir surinkdami pinigus iš žmonių, kuriems lengvasis automobilis šiandien yra vienintelė susisiekimo priemonė. „Palangos kurortas turi būti atviras visiems. (...) Deja, patogia visuomeninio transporto infrastruktūra šiandien pasigirti dar negalime, – pareiškė R. Paksas. – Nėra racionalių argumentų pagrįsti, kodėl vietinė valdžia siekia papildomai apmokestinti atvykstančius poilsiautojus, kurie už kurorto paslaugas – maitinimą, apgyvendinimą, įvairias procedūras, automobilių stovėjimą bei saugojimą ir taip pakloja nemenkas sumas. Nemanau, kad miesto bendruomenė yra suinteresuota apriboti atvykstamąjį turizmą. Gali atsitikti taip, kad daliai žmonių padidindami kurorto išlaidas iš viso atimsime galimybes vasaros metu jiems atvykti pailsėti į Palangą bent kelioms dienoms“.

„Palangos tilto“ skaitytojų skundai

Palangiškė pasiskundė redakcijai, kad Druskininkų gatvėje prie „Dviejų brolių“ parduotuvės esančioje stotelėje nestoja miesto autobusai. „Pravažiuoja, net nekreipia dėmesio. O ir keleiviams, ir vairuotojui sunku pamatyti vieniems kitus, nes stotelę užstoja medžiai“, – sakė palangiškė.
Palangiškis pasiskundė, kad už „Vanagupės“ Paliepgirių kelyje gyvenantys žmonės rūšiuoja šiukšles, o geltonų konteinerių niekas neišveža. „Nors Palangos komunaliniam ūkiui priklauso išvežti pagal grafiką, bet jau dukart jo nesilaikė – komunalininkai nepasirodė. Paskambinę į komunalinį išgirdome. „Atsisakykite geltonų konteinerių ir šiukšles meskite į bendrą konteinerį, – pasakojo palangiškis, kuris stebėjosi tokiu atsakymu. – Išdalijo geltonus konteinerius, siekia, kad gyventojai šiukšles rūšiuotų, o paskui liepa biošiukšles mesti kartu su kitomis. Kaip čia gaunasi?“ „Palangos tiltas“ laukia komunalinio direktoriaus Vido Misiukonio paaiškinimų.

Palanga gavo „Auksinę krivūlę“

Švenčiant Lietuvos vietos savivaldos dieną Vilniuje jau dešimtą kartą Lietuvos savivaldybėms įteikti „Auksinių krivūlių“ apdovanojimai už ryškiausias iniciatyvas ir darbus. Iškilmingos ceremonijos metu 14 ministerijų, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje bei Lietuvos verslo konfederacija paskelbė savo „Auksinės krivūlės“ laureatą – labiausiai tam tikroje srityje pasižymėjusią savivaldybę – bei įteikė apdovanojimą.
Palangos miesto savivaldybė „Auksinę krivūlę“ gavo „Už efektyvų teritorinį bendradarbiavimą su kaimyninių valstybių regionais“ (Vidaus reikalų ministerijos nominacija). „Auksinės krivūlės riterio“ vardas už nuopelnus Lietuvos savivaldai, jos plėtrai ir stiprinimui šiemet suteiktas jau ketvirtą kadenciją LSA prezidento pareigas einančiam Druskininkų merui Ričardui Malinauskui, Seimo narei Mildai Petrauskienei ir Rietavo merui Antanui Černeckiui.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Kas Tau yra laisvė?“ - klausiame aktyvių, įdomių Palangoje gyvenančių jaunuolių bei vaikų. Parodoje – instaliacijoje „Laisvės šviesa: Palangos jaunimo pulsas“ norime prisiliesti prie šiandieninio Palangos jaunimo pulso – veiklos, minčių ir jausmų. Visi šio projekto dalyviai gimė nepriklausomoje Lietuvoje, jau po 1990 metų kovo 11...


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius