Savaitės pulsas (2010-12-18)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010-12-19
Peržiūrėta
1377
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.

 

Svečiai pas smulkiuosius verslininkus

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja apie pirmą kartą vykdomą projektą, kurio metu smulkiesiems verslininkams jų darbo vietose mokesčių specialistai paaiškins ir patars, kaip teisingai vykdyti verslą, primins apie jų mokestines prievoles, suteiks informacijos apie nuo kitų metų įsigaliosiančius mokesčių pasikeitimus. Klaipėdos AVMI specialistai gyventojus, kurie vykdo individualią veiklą pagal pažymą ar įsigijus verslo liudijimą, ne baus už pažeidimus, o siūlys jiems savanoriškai registruoti veiklą, patars, kaip teisingai apskaičiuoti ir sumokėti mokesčius. „Norėtume labai aiškiai pažymėti, kad šio projekto tikslas – ne nustatyti pažeidimai, surašyti administracinės teisės pažeidimų protokolai ir skirtos baudos, o mokestinė drausmė ir pagalba norintiems teisingai vykdyti mokestines prievoles“, - informuoja Klaipėdos AVMI viršininko pavaduotojas Andrej Cukanov.

 

Prasidėjo prekyba eglutėmis

Palangoje jau ketvirtadienį prasidėjo prekyba eglutėmis Palangos turguje. Eglučių kaina svyruoja nuo dešimties iki penkiasdešimties litų, priklausomai nuo eglutės dydžio ir tankumo. Eglučių prekeivis sakė, kad palangiškiai noriai perka eglutes savo namams pasipuošti. Eglutės yra atvežtos iš Kretingos rajono Mikoliškių kaimo.

 

Bus paskirtos ekspertizės

Tragiškos autoavarijos, per kurią žuvo kunigas altarista Liudas Serapinas, tyrimą kuruojanti Palangos policijos komisariato vyresnioji tyrėja Julita Razmantienė sakė, kad ikiteisminis tyrimas „stumiasi“ į priekį. „Tiriant atsirado kai kurių neaiškumų, todėl pavesime atlikti automobilio (jį vairavo žinomas Palangos verslininkas Vidas Buzas) autotechninę ekspertizę. Gali būti, kad bus atlikta ir ekspertizė, kuri padėtų nustatyti automobilio stabdymo kelią“, - sakė J. Razmantienė. Anot jos, byla teismą pasieks „tikrai ne šiais metais ir ne sausį“.

 

„Kikilis“ dovanoja šventines vakarones

Moksleivių klubo vaikų folkloro ansamblis „Kikilis“ mažųjų tarpe skleidžia ypatingą šventinę nuotaiką. Jie dovanoja mažiausiems palangiškiams adventines vakarones. Šią savaitę lankėsi lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“, kur paskleidė nekantraujančią pasibelsti į mūsų duris ir širdis šventinę dvasią.

 

Kurhauzo problemos sprendžiasi?

 Trečiadienį Palangos savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas ir Architektūros skyriaus vedėjas Svajūnas Bradūnas Vilniuje Kultūros ministerijoje dalyvavo tarpinstituciniame pasitarime  dėl kurhauzo sutvarkymo ir išsaugojimo. Pasitarimas buvo inicijuotas Palangos miesto bendruomenės, visuomeninių organizacijų ir asociacijų atstovų atviro laiško, kuriame buvo išreikštas susirūpinimas šio kultūros paveldo objekto likimu. Pasitarimui vadovavo viceministrė Nijolė Laužikienė, dalyvavo Saugomų teritorijų ir paveldo apsaugos skyriaus vedėja Irma Grigaitienė, Kultūros paveldo departamento Kontrolės skyriaus vedėjas Rimantas Kraujalis, Klaipėdos teritorinio padalinio vadovas Naglis Puteikis, kurhauzo bendrasavininkai Virginija ir Gediminas Jackos. Institucijų atstovai vieningai pasisakė, kad žemės sklypas prie kurhauzo turi būti formuojamas atskirai nuo fontano ir alėjos ir sudaryti 0,57 ha. Nuspręsta, kad fontano ir alėjos žemė turi būti paliekama kaip atskiras sklypas, kad būtų užtikrintas Vasaros estrados pasiekiamumas nuo centrinės Vytauto gatvės. Viceministrė Nijolė Laužikienė patikino, kad jei bus vilkinamas sklypo priskyrimo derinimas, objektas iš abiejų savininkų bus paimtas valstybės žinion neatlygintinai. Administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas patikino viceministrę, kad  savivaldybė tam neprieštarautų.

 

Maldos pusryčiai ir Palangos savivaldybėje?

Maldos pusryčiai nuo Naujųjų metų bus ne Prezidentūroje, o Seime. Pabandėme pasiteirauti, gal ir Palangos savivaldybei būtų gera idėja turėti maldos pusryčius, ypač drauge su opozicija. Pasiūlymą pateikėme Palangos savivaldybės administracijos direktoriui Valerijui Kuznecovui, kurio atsakymas buvo nuotaikingas: „Puiki idėja. Dar tokių svarstymų nebuvo, tačiau grįžus merui iš atostogų bandysime pasitarti. Galbūt ir mūsų savivaldybė galėtų turėti tokius pusryčius, manau, kad tai nebloga ir vienijanti mintis“. Ką apie tai mano visuomenė?

 

„Gintarėliui“ – jau 30 metų

Vakar Palangos lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ skambėjo pačios gražiausios dainos, šilčiausi sveikinimai 30-mečio sukakties proga. Susirinkęs gausus būrys turėjo progą patekti į „Laiko mozaiką“. Būtent taip buvo pavadinta šventė, palydėjusi visus 30 metų atgal ir grąžinusi į gražią dabartį. Daugiau apie lopšelio-darželio šventę skaitykite kitame „Palangos tilto“ numeryje.

 

Nijolė Vargonienė – rinkimų komisijos pirmininkė

Vyriausioji rinkimų komisija patvirtino Nijolę Vargonienę, Švietimo skyriaus vyriausiąja specialistę, Tėvynės Sąjungos – Krikščionių demokratų partijos  narę, Palangos savivaldybės rinkimų komisijos pirmininke.

 

Ne visoms įstaigos rūpi turėti higienos pasus

Klaipėdos Visuomenės sveikatos centro Palangos skyriaus vyriausioji specialistė Jolita Vaznonytė informavo, kad šiais metais patikrinimų metu Palangoje nustatytas tik vienas atvejis, kuomet įstaiga neturėjo  leidimo-higienos paso. „Tai -  Šventosios pagrindinė mokykla, tačiau dabar jie jau turi higienos pasą. O administracinė bauda jiems nebuvo taikoma, nes procesas dėl higienos paso gavimo jau vyko“, - aiškino J. Vaznonytė. 2009 metais patikrinimų metu nustatyta 16 atvejų, kada veikla buvo vykdoma neturint leidimo-higienos paso. „Trylikai įstaigų buvo taikoma administracinė bauda. Nubaustos buvo apgyvendinimo paslaugas teikiančios įmonės, baseino paslaugas teikianti įmonė ir grožio paslaugas teikiančios įmonės“,- komentavo J. Vaznonytė. Ji teigė, kad iki šiol Palangos mieste iš viso išduotas 191 leidimas-higienos pasas. Šiais metais Palangoje buvo patikrinti du soliariumai „Atlikus veiksmingosios energinės apšvietos matavimus Gečo prekybos įmonės soliariumų buvo nustatyta veiksmingoji energinė apšvieta, kuri viršijo didžiausius leistinus reglamentuojamus dydžius“, - aiškino moteris. Už leidimo-higienos paso, jo dublikato išdavimą ar leidimo-higienos paso patikslinimą imama teisės aktų nustatyta valstybės rinkliava: už leidimo-higienos paso išdavimą: objektams, kurių veikla vykdoma plote iki 35 kv. metrų - 197 litai; objektams nuo 35 iki 100 kv. metrų - 253 litai; objektams nuo 100 iki 2500 kv. metrų - 346 litai; objektams, didesniems kaip 2500 kv. metrų - 460 litų“; už leidimo-higienos paso dublikato išdavimą - 18 litų“; už  leidimo-higienos paso patikslinimą - 39 litai“.

 

Atidaryta kalėdinių atvirukų paroda

Palangos miesto pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centro salėje praėjusį ketvirtadienį atidaryta Advento kalendorių ir kalėdinių atvirukų paroda, taip pat Moksleivių klubo inicijuota kalėdinių puokščių paroda, kelsiančios šventinę nuotaiką dar visą mėnesį. Pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centrui bendradarbiaujant su Palangos miesto Vokiečių kalbos mokytojų metodiniu būreliu, Moksleivių klubu miesto bendruomenei padovanota graži šventinė paroda. Joje dalyvauti sutiko beveik visos švietimo įstaigos – „Gintarėlyje“ dirbančios pedagogės Virginija Jašinskienė ir Virginija Sendravičiūtė padovanojo savo kurtų atvirukų, iš Pradinės mokyklos atkeliavo Kristinos Jocienės atvirukai, Senosios gimnazijos mokinė Vilija Arlauskaitė pasidalino savo kūriniu, V.Jurgučio pagrindinės mokyklos mokiniai savąsias Kalėdas pavaizdavo ant sienos, lopšelio-darželio „Žilvinas“ vaikai – Justė Valančiauskaitė, Dominykas Lubys ir Arnas Kleiva su mamom atskleidė savųjų švenčių vizijas, kalėdinę puokštę sukūrė ir lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ kolektyvas.

 

Prieškalėdinis šurmulys

Jau nuo trečiadienio Palangos Vlado Jurgučio pagrindinę mokyklą užplūdo prieškalėdinė nuotaika. Vyko pradinių klasių mokinių karnavalas,  buvo daromos puokštės bei atvirukai, vyko įvairiausios parodos. Kaip teigė direktorės pavaduotoja Alma Pronckūnienė, tokiais renginiais bandoma pabrėžti prieškalėdinio laikotarpio šventiškumą.

 

Kelia  nuotaiką

Nors Šventojoje ir nevyksta  labai daug renginių, tačiau Šventosios kultūros skyrius rodo daug energijos.  Jo darbuotojai jau pradėjo lankyti ir  sveikinti  kitas miestelio įstaigas -  mokyklas, darželius,  Palangos savivaldybę.  Ateityje numatyta aplankyti ir miesto laikraščių redakcijas bei  kitas Palangos bei Šventosios įstaigas. 

 

Vaikus kviečia kalėdinė teatro programa

Šiandien, 11 valandą, Palangos viešosios bibliotekos skaitykloje vaikus pakvies šventė, pavadinta „Kažkas atsitiko“. Laukiant Kalėdų teatro grupė „Beprotiškai. Fantastiški“ sumanė padovanoti kalėdinę programą, jog neprailgtų laukimas ir šventė širdyje vyrautų visuomet.

 

Palangoje – beveik 200 užsieniečių

Gruodžio 18-oji Jungtinių Tautų sprendimu paskelbta migracijos diena. Šią dieną valstybės skatinamos aptarti migracijos problemas.

Palangos miesto savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Vida Buivydienė informavo, kad Palangoje savo išvykimą į užsienio šalis užregistravo 447 žmonės. „Daugiausiai palangiškių yra išvykusių į Didžiąją Britaniją, Airiją bei Norvegiją. Visi kiti yra išvykę į kitas užsienio šalis“,- pasakojo V. Buivydienė.

Palangos miesto  policijos komisariato migracijos poskyrio viršininkė Loreta Štarienė informavo, kad šiuo metu Palangoje savo gyvenamąją vietą užregistravo 194 užsieniečiai. “Tarp jų daugiausia yra Rusijos ir Baltarusijos piliečių. Žinoma, nemaža dalis gyventojų yra iš Europos šalių”,- kalbėjo L. Štarienė.

Jūsų komentaras:

Akshay 2012-07-17 17:40 ([email protected] / IP: 188.143.232.12)
INFORMACIJA:J.Pilsudskis – niekingiausias lteuivių kilmės lenkų politikas. Kokiu teisiniu pagrindu Jaltos konferencija atidavėparanoikui J.Stalinui visą Rytų Europą? Kokiu teisiniu pagrinduPrūsijos gyventojai,apie 1,5 milijono senių,vaikų 1944 m buvomasiškai išžudyti?Tai yra karo nusikaltimai,neturintys senatiestermino.Taip ir Vilniaus okupacija,buvo J. Pilsudskio suderinta suVokietija,mainais už Dancigo koridorių. Lenkija teisiog buvo“įspirta” į Lietuvą.J.Pilsudskis buvo Vokietijos slaptaiangažuotas.J.Pilsudskio Lenkija leido vokiečiams realizuoti Dancigokoridoriaus idėją ,todėl J.Pilsudskis yra vienas iš niekingiausiųEuropos politikų,klastingai okupavęs Rytų Lietuvą,mainais atidavęsvokiečiams Lenkijos pajūrio sritis. Arvydas Damijonaitis

Taip pat skaitykite

Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 16 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 04 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 19 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 14 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 12 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 07 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


SAVAITĖS PULSAS

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 11 30 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 23 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


SAVAITĖS PULSAS

Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 11 21 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius