SAVAITĖS PULSAS

Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010-11-21
Peržiūrėta
1190
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.

 

Neteisingai užpildė draudimo dokumentus?

Centralizuotos savivaldybės vidaus audito tarnybos vedėja Inga Aksamitauskaitė –Bružienė ketvirtadienį turėjo reikalų su policija. Savivaldybėje buvo kalbama, kad vedėja pabėgo iš įvykio vietos. „Kodėl jūs domitės?“ –stėbėjosi vedėja. „Nieko panašaus nebuvo. Mašinų stovėjimo aikštelėje prie turgaus padariau mažą avariją. Su kitu eismo dalyviu užpildėme eismo įvykio deklaraciją, pateikėme draudimui. Bet, pasirodo, kad ne viską taisyklingai užpildėme, todėl į savivaldybę atvykę policijos pareigūnai paprašė ją papildyti“, - pasakojo I. Aksamitauskaitė  - Bružienė.

 

Visi su gyvūnais elgiasi deramai?

Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Palangos agentūros vyresnysis specialistas Vaclovas Kazragis pranešė, kad šiais metais Palangoje nebuvo nei vieno atvejo, kuomet būtų netinkamai elgtasi su gyvūnais. „Praėjusiais metais buvo vienas atvejis, kuomet Palangos kolektyviniuose soduose buvo šaudoma iš orinio šautuvo į šunis, tačiau šį įvykį aiškinosi Palangos policijos komisariatas. Daugiau nebuvo nei vieno panašaus įvykio Palangoje“,- informavo V. Kazragis.

 

Psichologijos magistrė skaitė paskaitą

Praėjusį ketvirtadienį Palangos miesto pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centre vyko iš Šiaulių atvykusios psichologijos magistrės, ekspertės Virginijos Servutienės paskaita miesto pedagogams, psichologams ir socialiniams pedagogams.

Programa buvo siekta suteikti žinių ir gebėjimų kurti norimos veiklos ir elgesio motyvacijos pagrindus, supažindinti su vidinio motyvavimo strategijomis. Taip pat buvo mokoma įveikti psichologines kliūtis, trukdančias siekti sėkmės, kaip ugdyti gebėjimą sukelti ugdytinio norą veikti siekiant konkretaus tikslo. Nuotaikingai praėjusi paskaita paliko ne tik naudingų žinių, bet ir puikiai praliesto laiko akimirkų.

 

Pamažu palangiškiai ruošiasi papuošimo konkursui

Artėjant didžiosioms metų šventėms Architektūros ir urbanistikos skyrius organizuoja „Gražiausio šv.Kalėdų ir Naujųjų metų vitrinos, gyvenamojo namo ir viešosios erdvės/objekto papuošimo“ konkursą. Gražiausius papuošimus pademonstravusiems palangiškiams Kalėdinės alėjos įžiebimo metu bus įteikti apdovanojimai ir nors kol kas nedrąsiai imami puošti objektai, tačiau tikimasi, jog palangiškiai susizgribs. „Galbūt puoštis Kalėdoms trukdo ir visiškai nežiemiški orai“, - kalbėjo Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo pavaduotoja Indrė Mikulėnaitė. Kaip paminėjo pavaduotoja, buvo mintis konkursą pratęsti, jei bus labai mažai papuošimų, tačiau pamažu besipuošiantys palangiškiai, įstaigos žadina viltį.

 

Vilimiškėse atsivėrė smegduobė

Vilimiškėse, ant keliuko, kuris, numatyta, atidalijus žemės sklypus savininkams, turėtų virsti į kelią, atsivėrė maždaug pusantro metro gylio ir dviejų metrų pločio smegduobė. „Vilimiškėse yra mano žmonos žemė, kurią ji atgavo atstačius nuosavybės teises. Kai tik smegduobę pastebėjome, apie ją pranešėme savivaldybės Komunalinio ūkio skyriui. Jo specialistai buvo atvažiavę ir stebėjosi, nes niekas dabar negali būti įsitikinęs, kad panašios ar didesnės smegduobės neatsivers, kai bus pastatytas didelis kelias, jungiantis Vilimiškes su Klaipėdos plentu. Anksčiau nesu kaime stebėjęs tokių duobių“, - sakė Kazimieras Žukauskas.

Savivaldybės Komunalinio ūkio skyriaus vyresnysis specialistas Vytautas Vizgirdas spėjo, kad smegduobė atsirado dėl žemės sluoksnio pažeidimų klojant nuotekų komunikacijas. Duobė užvakar dar buvo neužlyginta – pažymėta tik styrančiais strypais ir polietileninio maišelio nuoplėšomis neatidiems vairuotojams.

 

„Nykštukas“ švenčia gimtadienį

Kitą savaitę Palangos miesto lopšelis-darželis „Nykštukas“ ims minėti 38-ąją savo sukaktį. Visą savaitę truksianti šventė suteiks daug malonių akimirkų ir vaikams, ir jų tėveliams bei pedagogams.

„Nykštuko savaitė“ – tokiu šūkiu, kuriuo bus pavadinta paroda, pirmadienį prasidės šventė. Ji bus dosni ne tik pramogomis, skirtomis mažiesiems ugdytiniams, bet ir pedagogams, kuriems bus skirtos naudingos paskaitos, o tėveliai galės atskleisti ir savus meninius gebėjimus, tad pramogų netrūks nei vienam. Paskutiniąją savaitės dieną visus pakvies lopšelio-darželio teatro grupė „Tukas“, sukurta auklėtojos O. Šleiniuvienės ir parodys spektaklį-pasaką „Nykštukas Taupukas ir jo draugai“.

 

Keverzonės ant namo

Kuri komanda šaunesnė: Kauno „Žalgiris“ ar Palangos „Naglis-Adakris“? Ko gero, iki palangiškių laimėjimų krepšinio gerbėjų širdys Palangoje linko į „Žalgirį“ (užrašas ant daugiabučio namo Jūratės gatvėje, prie Senosios gimnazijos, žiūrėkite, skelbia „Žalgiris Kaunas boys (berniukai  -aut.), bet po „Naglio“ pergalių išdykėliai – miesto darkytojai? – nubraukė šį užrašą ir sukeverzojo naujus žodžius: „Naglis blue fist“ („Naglis“ – mėlynasis kumštis). Vilniaus valdžia pasiryžusi visus sienų tepliotojus bausti visu įstatymų griežtumu. Ar Palangos vadai, pabrėžiantys kurorto tvarkos dalykus, nesiims tramdyti viešų erdvių tepliotojų? O gal imtis iniciatyvos ir valdžiai numatyti erdves, kur trykštantis adrenalinu „įsiamžinti“ viešoje vietoje jaunimas galėtų piešti grafiti, marginti sienas?

 

Viešbutyje – vyno aukcionas

Praėjusį ketvirtadienį viešbutyje „Vanagupė“ įvyko jauno vyno sutikimo šventė. Kiekvieną trečiąjį lapkričio ketvirtadienį milijonai žmonių pasaulyje vienu metu susidaužia vyno taurėmis. Oficiali šios vyno rūšies istorija prasidėjo 1951 metais, kai buvo įteisintas vynas, kurio brandinimo laikotarpis yra daug trumpesnis nei įprasta. Viešbutyje  skambėjo gyva muzika, buvo vaišinama vynu, užkandžiais. Somelje papasakojo apie tokios šventės atsiradimo istoriją. Baigiamuoju vakaro akcentu tapo aukcionas, kurio metu viešbučio svečiams buvo pasiūlyta įsigyti įspūdingo dydžio „Beaujolais Nouveau“ vyno butelį, kurio į Lietuvą atvežta tik 6 buteliai.

 

„Lions“ klubas ruošia grandiozinį labdaros vakarą

Gruodžio 3 dieną Palangos moterų „Lions“ klubas organizuoja, kaip pati klubo prezidentė Adelė Karteškina paminėjo, grandiozinį renginį. Kalėdinis labdaros vakaras bus skirtas klubo globojamiems vaikučiams. „Renginyje sutiko dalyvauti ypatingai daug artistų – dainininkų, šokėjų, vaikus džiugins teatro grupė, o ir cirko elementų bus“, - apie didžiulį renginį pasakojo A.Karteškina. Pasak jos, „Laukinių vakarų salūne“, kurio duris mielai atvėrė jo savininkai, viskas pasidengs balta spalva. Tad siūloma nepamiršti ir atvykusiems svečiams simboliškai pasipuošti šios spalvos elementais. „Vakaro metu surinktą auką skirsim sunkiai sergančiam penkiamečiui“, - atskleidė klubo prezidentė. Tad, kaip skelbiama šventiškame klubo pranešime, prašoma būti dosniems.

 

Užgrobė šaligatvį?

Šaligatvis, besidriekiantis Tylos taku iki Jūratės gatvės 22-ojo namo, staiga išnyksta – vietoje jo jau septynerius metus stovi gražaus namo tvora. „Stebiuosi, kad aplinkiniai žmonės yra abejingi. Juk tai – akivaizdus miesto žemės užgrobimas! Buvau nuėjusi į Palangos žemėtvarkos skyrių, apie tai papasakojau specialistei R. Černickienei. Pasižiūrėjome žemės sklypo planus, bet juose nieko negalima suprasti. Ji sakė, kad apie tai informuos skyriaus vedėją Nijolę Jonikienę, bet žinių, kas buvo išsiaiškinta, nesulaukiau“, - užėjusi į redakciją pasakojo palangiškė Rusna Vaineikytė. „Palangos tilto“ redakcija prašo N. Jonikienę redakcijai pranešti, ar minėtoje vietoje tvora yra pastatyta teisėtai. Apie tai informuosime skaitytojus „Savaitės pulse“.

 

Rūkaliai

Lapkričio 18 diena -  Tarptautinė nerūkymo diena. Remiantis Statistikos departamento duomenimis, daugiau nei ketvirtadalis (25,8 proc.) 15 metų ir vyresnių Klaipėdos apskrities gyventojų kasdien rūko (atitinkamai Lietuvoje – 24,5 proc.). Kasdien rūko beveik 41 procentas visų Klaipėdos apskrities vyrų (atitinkamai Lietuvoje – 42 proc.) ir beveik 13 procentų visų apskrities moterų (atitinkamai Lietuvoje – 10 proc.).

 

Kompensacijos palangiškiams

Palangos miesto socialinės rūpybos skyriaus vedėja Genutė Kavarzienė informavo, kad spalio mėnesį priskaičiuotos kompensacijos: už šildymą – 620 butams, už šaltą vandenį – 292 butams, už karštą vandenį – 632 butams. Piniginė socialinė parama skiriama vadovaujantis Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturinčioms šeimoms ir vieniems gyvenantiems asmenims įstatymu.

 

Žuvusiųjų keliuose atminimo diena

Kasmet trečiąjį lapkričio sekmadienį minima Pasaulinė žuvusių eismo įvykiuose atminimo diena.

Kasmet Lietuvoje vidutiniškai užregistruojama beveik 7 tūkst. eismo įvykių, kuriuose nukenčia žmonės (žūsta apie 700 žmonių, apie 8 tūkst. sužeidžiama). Pagal žuvusių žmonių skaičių, tenkantį vienam milijonui gyventojų, Lietuva užima vieną iš pirmaujančių vietų tarp Europos šalių.

Palangos policijos komisariato organizacinio poskyrio specialistė Jurgita Rinkevičienė informavo, kad Palangos keliuose  2008 metais eismo įvykių metu žuvo 1 asmuo, 2009 metais taip pat žuvo 1 asmuo ir 2010 metais iki lapkričio 18 dienos avarijos metu yra žuvęs 1 eismo dalyvis.

 

Vyko viktorina

Penktadienį Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos aktų salėje vyko 4-5 klasių viktorina „Aš gyvenu Žemaitijoje“. Mokinių komandos  buvo paruošusios  trumpą prisistatymą žemaitiškai, pristatė tautišką komandos skiriamąjį ženklą ir  komandos pavadinimą. Viktorinoje dalyvavo mokiniai iš mokyklos-darželio „Pasaka“, Palangos pradinės, „Baltijos“ pagrindinės  ir V. Jurgučio mokyklų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 16 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 04 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 19 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 14 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 12 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 07 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


SAVAITĖS PULSAS

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 11 30 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 23 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


SAVAITĖS PULSAS

Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 11 21 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius