Kas skundžiasi rojuje žemėje, Palangoje?

Linas JEGELEVIČIUS, 2018-07-26
Peržiūrėta
536
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kas skundžiasi rojuje žemėje, Palangoje?

Lietuvoje, ir Palangoje, – seniai regėta kaitra. Paplūdimyje poilsiautojai vietas „rezervuoja“ nuo ankstyvo ryto, kitaip, atėjus popiet, pakliūsi į „silkių statinę“. J. Basanavičiaus gatvėje nėra vietos ir kojai einant ištiesti patogiai.
Žodžiu, svajonių vasara visiems Palangoje! Visi laimingi lekuoja, ar ne?
Netiesa. Kas skundėsi kurorte, tas ir toliau besiskundžia.
Gi įvažiavimas į Palangą – klaikus, tarsi ralyje dardant renovuojama Kretingos gatve. Teisybės dėlei, pagyrų reikia pasakyti komunalininkams, kurie laisto gatvę – ne kartą ir ne du stebėjau tai.
Kai kurie verslininkai „tradiciškai“ skundžiasi, kad miesto svečių piniginės – plonos. Net viešbutyje gyvenantys svečiai į kambarius tursena su pilnais „Maximos“ krepšiais. Ką jau kalbėti apie privatų apgyvendinimo sektorių!
Nors paplūdimyje nerasi kur obuoliui nukristi, šiemet „kamuoliukų“ varžytuvėse laimėję teisę prekiauti paplūdimio paviljonuose verslininkai džiaugsmu nešvyti: ypač lietuviai neišlaidauja.
O kai kurie nedalyvavę atrankoje prekiauti pliaže verslininkai graužiasi nagus: pernai visi paviljonai paplūdimyje dirbo nuostolingai, kas galėjo pagalvoti, kad šiemet bus toooookia puiki vasara? Ech, gi reikėjo dalyvauti konkurse...
Gelbėtojai savo ruožtu skundžiasi, irgi tradiciškai, kad poilsiautojai nedrausmingi, ne vienam jūra atrodo – iki kelių. O vaikų savaitgaliais paplūdimyje nuo tėvų pasimeta ne vienetai kaip anksčiau, o beveik 50, kaip antai praėjusį savaitgalį.
Tikras galvos skausmas su tokiu būriu „niekieno“ mažųjų!
Poilsiautojai skundžiasi, kad dviračiu negali važiuoti Botanikos parke. Kad negalima šuniukų ir driežiukų į paplūdimį atsivesti.
Ypač daug skundų dėl triukšmo. „Vakarų salūnas“ J. Basanavičiaus gatvėje dėl jo itin nukentėjo – Taryba apribojo jame prekybos alkoholiu laiką iki 1 val. nakties.
„Palangos tiltas“ taip pat „užregistravo“ ne vieną skundą, ypač iš senesnės kartos palangiškių. Gi, girdi, miesto svečiai Vytauto gatve laksto kaip patrakę, kiti kepa šašlykus iki išnaktų po pat daugiabučių ir privačių namų, kuriuos nuomojasi, langais, triukšmauja, palieka šiukšles. O parduotuvėse šiais metais – kaip niekada ilgos eilės.
Nusiraminkite, palangiškiai, atvers duris „Lidl“, gal ir „Norfa“. Net jų atidarymo nereikia laukti – dar mėnesiukas ir Palanga vėl atgaus sau įprastą ritmą.
Ar tada ateis į miestą ramybę?
Kažin. Jau rudenį vis dažniau pradės „ginklais žvangėti“ vietos politikai, partijos ir partijėlės. Žiū, ir koks nors visuomeninis komitetas – lažinuosi, kad ne vienas! – atsiras. Kitais metais laukia net trys rinkimai, o pirmieji – į miesto Tarybą – jau vasarį.
Kai kurių politikų nepasitenkinimo nė kaitra neprislopina. Kaip kitaip paaiškinti, kad praėjusiame Tarybos posėdyje, padalinus mūsų vasaros žurnalą visiems Tarybos nariams, jis greitai „dingo“ nuo stalų ir dalis jų atsidūrė šiukšliadėžėje tualete?
Nė kiek neįsižeidžiau. Niurzglių, pavyduolių ir įkyruolių buvo ir bus.
Net jeigu šiandien Jėzus nuspręstų apsireikšti Palangoje, sulauktų ne tik pozityvaus dėmesio ir kvietimų kartu nusifotografuoti.
Sutikite, kas nors būtinai pabambėtų, ką jis čia darąs ir kodėl trikdąs visų ramybę ir poilsį. Neduokdie, kas nors ir vandens į jį iš buteliuko šliūkštelėtų.
Matyt, tokia žmogaus prigimtis – pasiskųsti. Net kai, regis, dabar gyveni rojuje žemėje, Palangoje.

Jūsų komentaras:

Aleksandras Jokub 2018-08-12 19:07 (IP: 86.100.12.109)
ankstesnis komentaras ne mano.

Argi? 2018-08-12 12:57 (IP: 94.66.56.80)
ponas, redaktoriau, ar ne pats ir busite tas niurzglys ir pavyduolis?? nes gi jums , o taip pat ir jusu gildijos atstovui Ziabkui- vis kliuna smulkus verslininkai, mazos iniciatyvos ir visa tai, kas "kliudo" jusu numyletai Palangos konservatoriu valdziai.. Zodziu, nespjaudykite ten, is ko jus ir taip senai geriate. P.s. O kai ateis rinkimai- speju- jus ir jau minetas jusu kolega busite forposte viso to purvo drabstymosi.

Taip pat skaitykite

Psichiatrui Olegui Dutovui palikus Palangos miesto polikliniką, jos vadovybė suka galvą: „Kaip jį pakeisti?“ PT žiniomis, O. Dutovas paliko kurorto polikliniką dėl geriau apmokamo darbo uostamiestyje. Kalbama, kad žinomas specialistas raukėsi ir dėl vis didėjančio darbo krūvio. Palangoje, Klaipėdoje ir Kretingoje dirbantys psichiatrai neslėpė kalbėdami su „Palangos...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Spalio 13-14 dienomis, Palangos kultūros ir jaunimo centro „Jūros šaulių“ choras, kartu su Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) aktyviausiais palangiškiais lankėsi paslaptingoje jotvingių ir prūsų žemėje. Tai dabartinės Lenkijos Respublikos miestai Augustavas (Augustow) ir Punskas. Abu šie miestai tiek etniniu, tiek politiniu požiūriu tampriai susieti...


Palangos poilsio namai, jūros tiltas, eilės prie giros ir čeburekų – taip poilsį pajūryje prisimena vyresnės kartos žmonės. Sovietmečiu žmonės taip pat veržėsi pailsėti į Palangą ar Šventąją, konkuravo su bendradarbiais dėl kelialapių į poilsio namus ar sanatorijas, o likę be jų nuomodavosi kuklius kambarėlius pas bobutes kurorte. Tiesa, buvo ir tokių, kuriems niekada nereikėjo...


Lietuvoje, ir Palangoje, – seniai regėta kaitra. Paplūdimyje poilsiautojai vietas „rezervuoja“ nuo ankstyvo ryto, kitaip, atėjus popiet, pakliūsi į „silkių statinę“. J. Basanavičiaus gatvėje nėra vietos ir kojai einant ištiesti patogiai.


Liepos 6-ąją, Valstybės dieną, Palangoje nenuobodžiaus nė vienas – didžiausias šalies kurortas šią visai šaliai svarbią dieną kviečia švęsti linksmai ir originaliai bei dovanoja reginius ne tik žemėje, bet ir jūroje bei ore.


Nauji metai Lietuvai prasidėjo ne pačiais džiugiausiais įvykiais. Girdėjome apie Kėdainiuose sumestus į šulinį du mažamečius vaikus, netrukus šalį sukrėtė žinia apie Šiauliuose sudegusius tris mažamečius vaikus, ir tokios žinios pastarosiomis dienomis veja viena kitą. Ar įvykiai, sukrėtę Lietuvą, palietė Palangos valdininkų širdis, kad vaikais kurorte būtų labiau...


Ukrainos dukra, kuri Palangoje gyvena kaip rojuje

Vaidilė GEDMINAITĖ, 2015 04 13 | Rubrika: Miestas

Puikiai lietuviškai kalbanti Irina Šlimienė nustebino prisipažindama, jog yra kilusi ne iš Lietuvos. „Aš esu ukrainietė. Ukrainoje gyvenau iki šešerių metų. Vėliau atvykome į Lietuvą, o į Palangą – prieš metus“, – sakė žavi sportiška moteris. Jau keturiolika metų asmenine ir grupinių užsiėmimų aerobikos trenere...


Į kovą su nelegaliais nameliais žadantys kilti mero Šarūno Vaitkaus nurodymu ir Šventosios seniūnijos bendruomenės iniciatyva sukurtos darbo grupės mediniams poilsio nameliams Šventojoje suskaičiuoti bei aiškintis, kurie iš jų stovi neteisėtai, nariai turėtų sukrusti: prasidėjus pavasariui šiame kurortiniame miestelyje atbunda ne tik gamta. Atkuto...


Retas kuris gali pasigirti šventęs savo šimtąjį gimtadienį, o ką jau bekalbėti apie daugiau. Visgi tokių žmonių esama, atrodytų, laimingųjų. Palangiškė Elena Steponavičienė – viena iš jų, nors kaip atskleidė ją globojanti dukra Aldona Šeduikienė, kartais pasiskundžianti, jog Dievulis ją pamiršęs. Birželio mėnesio pabaigoje, galinti papasakoti viso šimtmečio giliausius prisiminimus...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius