Kelionė po Šiaurės šalių salas

Palangos tiltas, 2017-11-16
Peržiūrėta
1972
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kelionė po Šiaurės šalių salas

Šių metų lapkričio 8-17 dienomis Palangos senojoje gimnazijoje buvo vykdomas integruotas projektas „Kelionė po Šiaurės šalių salas“, skirtas Šiaurės šalių bibliotekų savaitei.Šiemet šios savaitės tema – Šiaurės salos, todėl ir projektą pavadinome „Kelionė po Šiaurės šalių salas“.
Projekto metu supažindinome mokinius bei Gimnazijos bendruomenę su Šiaurės šalių rašytojų kūryba, jų gyventojųkultūra, istorija, gamta, papročiais irtradicijomis.
Pirmojo aukšto koridorius papuošė plakatų paroda „Šiaurės šalių salos“, kurioje I-IV klasių mokiniai pristatė savo pasirinktas salas. Vieni jas pavaizdavo piešiniu, kiti naudojo koliažo techniką ar kompiuterinę grafiką. Buvo įdomu matyti, kaip mokiniai įsivaizduoja tas salas ir jas pateikia žiūrovui.Lapkričio 9 dieną I, III klasių mokiniai buvo pakviesti į mini konferenciją.Joje III D klasės mokinys Marius Mačys pristatė pranešimą apie Suomijos Alandų salyno gamtą, gyventojus, papročius. I B klasės mokinės Simona Butkutė ir Monika Raišytėperskaitė pranešimą „Šiaurės šalių rašytojai“. Mokinės priminė visiems vaikystės rašytojus, jų kūrinius. Taip pat jos pristatė ir šiemet Šiaurės bibliotekų savaitei siūlomų skaityti suomių rašytojų knygas–MauriKunnas „Lobių sala“, MariaTurtschaninoff „Maresė“, UllaLena Lundberg „Ledas“.IIIB klasės mokinės Raminta Gudaitytė ir Danielė Bistrubytėmokiniams papasakojo apie Šiaurės šalių papročius bei tradicijas,supažindino juos su Šiaurės salų religija, nacionaliniais drabužiais bei valgiais.
Lapkričio 13 d. 19 val. visa Gimnazijos ir miesto bendruomenė buvo pakviesta į baigiamąjį projekto renginį – į skaitymus „Uždekime žvakes ir drauge skaitykime šiaurietišką knygą“. Tai – Šiaurės šalių bibliotekų savaitės tradicija, nes ji visada pradedama skaitymu balsu, kada dideli ir maži knygos mylėtojai susėda klausytis istorijų, skaitomų tuo pačiu metu visose Šiaurės, Baltijos šalyse ir kitur Europoje.
Šiemet Šiaurės šalių bibliotekų savaitė išskirtinį dėmesį skyrė suomių literatūrai, nes Suomija šiais metais mini 100 nepriklausomybės metines. Iš trijų pasiūlytų suomių rašytojų knygų išsirinkome UllosLenos Lundberg romaną „Ledas“. Knyga skirta suaugusiųjų auditorijai ir skaitoma „sutemų valandą“, t.y. 19 val. Tadpirmadienio vakare, uždegę žvakes, ir skaitėme ištraukas iš šio romano. Tai buvo ne tik mėgavimasis skaitymu, bet ir graži bendrystė su Šiaurės šalių gyventojais, kurie, kaip paaiškėjo iš skaitytų ištraukų, turi panašią istorinę, geografinę ir emocinę patirtį.Vėliau visi susirinkusieji buvo pavaišinti arbata ir nacionaliniu Suomijos pyragu Pulla.Taip pat šią savaitę Gimnazijos bibliotekoje surengėmeŠiaurės šalių rašytojų knygų parodą bei stendinę parodą, skirtą Suomijos rašytojams.
Tikimės, kad mokiniai, susipažinę su Šiaurės šalių salų gamta, tradicijomis, papročiais ir literatūra, paims iš bibliotekos ir paskaitys Šiaurės šalių rašytojų knygą, kad daugiau sužinotų apie šio krašto žmones ir kultūrą bei pajustų skaitymo malonumą. Keliauti Gimnazijos bendruomenei po Šiaurės šalių salas padėjo bibliotekos vedėja Aurelija Jazbutienė, skaityklos vedėja Jūratė Vaišvilė, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Aušra Šeštokienė ir geografijos mokytojas metodininkas Nerijus Vaišvilas.

Aurelija JAZBUTIENĖ
Palangos senosios gimnazijos bibliotekos vedėja

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

O kas ta piligriminė kelionė? Nesistebėkite, nes to nežinojo net kai kurie kelionės bendrakeleiviai, išdrįsę leistis į avantiūrą. Nuotykį, kuris pakeitė gyvenimą iš esmės. 


Europos Komisijai (EK) svarstant mažinti šprotų ir strimelių kvotas 2024 metams Baltijos šalių žvejai penktadienį Palangoje rengia piketą.


Ansamblis „Lietuva“ ir „Prabudimo orkestras“ pristato premjerą – šokio ir muzikos spektaklį „Šokio simfonija iš Šiaurės Jeruzalės“. 


Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje skelbia naujų narių  atranką į Jaunųjų patarėjų tarybą !


Bet kuris karas yra baisus. Bet vienoks įspūdis, kai vos už tūkstančio kilometrų sugriautą ar karo žaizdas pradėjusią laižytis šalį matai per televizijos ekraną ir visai kitoks, kai tai regi savo akimis. „Man kelionė į Ukrainą birželio pradžioje ilgai įsimins. Ne tik dėl to, kad ten, ypač Kijeve ar jo priemiesčiuose, pavyzdžiui, Bučoje, kuri yra Palangos miestas partneris, ypatingai suvoki...


Sekmadienį, birželio  27 d., „Gytarių“ stadione vyko Lietuvos jaunučių čempionato U-13 diviziono Šiaurės-Vakarų regiono rungtynės, kuriose susitiko FA „Šiauliai" ir Palangos SC - FK „Gintaras“ klubai.


Šių metų lapkričio 8-17 dienomis Palangos senojoje gimnazijoje buvo vykdomas integruotas projektas „Kelionė po Šiaurės šalių salas“, skirtas Šiaurės šalių bibliotekų savaitei.Šiemet šios savaitės tema – Šiaurės salos, todėl ir projektą pavadinome „Kelionė po Šiaurės šalių salas“.


Mano kelionė iš Anglijos, Bristolio, į Lietuvą, o man ir į Palangą, buvo įdomi ir stebint, ir pašnekinant bendrakeleivius, kurie Anglijoje tikisi geresnio gyvenimo.


Palangoje lankėsi Šiaurės ir Baltijos šalių kariuomenių vadai

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 02 04 | Rubrika: Miestas

Ketvirtadienį, sausio 31 d., Palangoje lankėsi bei su miesto meru Šarūnu Vaitkumi susitiko Šiaurės ir Baltijos šalių kariuomenių vadai. Susitikime dalyvavo Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius, Danijos kariuomenės vadas generolas Peteris Bartramas (Peter Bartram), Estijos kariuomenės vadas brigados generolas Riho Terrasas (Riho Terras), Latvijos...


Baltijos jūros regiono šalių šventinių ambasadų veiklos pratęsimas

„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 08 | Rubrika: Kultūra

Visą mėnesį Palangoje vyko Baltijos jūros regiono šalių Kalėdų alėjos šventė, veikė dešimties Baltijos jūros regiono šalių šventinės ambasados.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius