Keturioliktą žiemą Palangoje pasitinkanti Ieva: čia radau tai, ko neiškeisčiau į nieką

Palangos tiltas, 2022-12-20
Peržiūrėta
1621
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Keturioliktą žiemą Palangoje pasitinkanti Ieva: čia radau tai, ko neiškeisčiau į nieką

Vilnietė Ieva apmaišiusi kone pusę pasaulio – su vyru ir trimis vaikais šeima kelionėms skiria ypatingą dėmesį. Visgi jau keturioliktus metus iš eilės Ieva sako gruodį nebeplanuojanti jokių išvykų, mat pirmąjį žiemos mėnesį įprasto leisti Palangoje. „Keista? Tuoj paaiškinsiu kodėl“, – pokalbį pradeda moteris.

Planus pakeitė pirmagimė: nebeįsivaizduoja, kad galėtų būti kitaip

Prieš keturiolika metų gimusi Ievos ir vyro Martyno pirmagimė Saulė tapo paskatina keisti kai kurias poros tradicijas „Visada su vyru per šventes kur nors skrisdavome, tačiau tais metais su kūdikėliu jau nutarėme pabūti ramiai. Labai ramiai mums, aišku, vis tiek nepavyksta, – juokiasi Ieva – tai nutarėme visam gruodžiui išvažiuot prie jūros. Aš motinystės atostogose, vyro darbas jau tada buvo įmanomas nuotoliu. Išsinuomavom butą mėnesiui ir išvažiavom. Galvojau, tik tiems metams, o dabar jau neįsivaizduoju kitokio gruodžio."

Moters teigimu, pajūrio kurortas šeimą prikaustė savo žiemiška magija: „Jūs neįsivaizduojate, kokia Palanga žiemos metu stebuklinga. Vasarą man ji irgi patinka, bet žiemą čia ypatinga, žodžiais sunkiai nupasakojama aura: jūra, ramybė, tyla, bet kartu visada žinai, kad užsimanęs rasi ir kur nuostabiai pavakarieniauti, ir kur su vaikais nueiti, ir kur parelaksuoti. Galų gale, apsipirkti. Supratę, kad nebeįsivaizduojame savo žiemų be jūros, įsigijome čia butuką, o dabar – dar viena nauja tradicija: Kalėdas su mano ir vyro tėvais sutinkame čia, pas mus."

Palangą Ievos šeima pasirinko dėl ramybės ir saikingo veiksmo derinio: žmonių žiemą nedaug, tačiau veiklos visuomet atsiras: „Mes esame iš Vilniaus, tai mėnesį gyventi visiškai be žmonių, be kavinių, parduotuvių, vietų vaikams būtų gal kiek slogu. O čia, žinau, ir ilsėsimės, ir vakarais galėsime kažką nuveikti. Gruodis Palangoje visada pilnas jaukių kalėdinių veiklų, be to norisi kuo ilgiau kvėpuoti tuo tyru oru, mėgautis ramybe, vaikščioti apsnigtame skulptūrų parke, gėrėtis sniegu padengtais pušynais kopose. Grįžtu pasikrovusi tokios energijos, kokios neparsiveždavau iš jokio pasaulio kampelio. Mano darbas – labai įtemptas, pilnas skaičių ir su menu nieko bendro. O žinot, ką ėmiau daryti Palangoje? Tapyti! Pati savimi netikiu", – juokiasi Ieva.

Moteris sako šiemet Palangoje užsibrėžusi tikslą būtinai aplankyti dovanų meistarnę, kino vakarą žymiajame Kurhauze ir kalėdinį šokių vakarėlį. Tuo tarpu Ievos ir Martyno atžalos su nekantrumu laukia apsilankymo Kalėdų senelio rezidencijoje.

Gruodis Palangoje: žymiausių atlikėjų koncertai, šokių ir kino vakarai, dirbtuvės bei parodos

Pašnekovė įsitikinusi, kad šiame lietuvių vasaromis pamėgtame kurorte žiemą kiekvienas ras ką nuveikti: šaltuoju periodu, ypač gruodį, Palangoje apstu renginių, parodų, koncertų. Šiemet pajūris šventes pasitinka su visa puokšte veiklų, o likus porai savaičių iki didžiųjų švenčių visko vyks tiek, kad belieka tik suspėti apeiti: gruodžio 16 d. Palangos Kurhauze lauks muzikinis vakaras, skirtas visai šeimai, o Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje – Senieji Advento laikotarpio, Šv. Kūčių ir Šv. Kalėdų burtai ir žaidimai. Tą pačią dieną Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyks parodos ,,Dryžuota paletė" atidarymas.

Gruodžio 17-osios pavakarę klausytojus vėl suburs muzikinis vakaras „Žiemos susitikimai", o gruodžio 19-ą – operos solisto Eugenijaus Chrebtovo koncertas „Kalėdinė klasika".

Išsiilgusiems jaukumo – Kalėdininis kino vakaras gruodžio 20 d. Palangos kurhauzo teatro salėje, o mažųjų su tėveliais gruodžio 18 d. laukia kone būtina kalėdinė pramoga – Kalėdų senelio rezidencija.

Kalėdų vakaras Palangoje suskambės Donato Montvydo dainomis. Antrąją Šv. Kalėdų dieną šventiškai nusiteikusių lankytojų lauks „Palangos orkestro" koncertas „Kalėdinės muzikos valanda", o vakare savo koncerte pasitiks Mantas Jankavičius.

Jau artėjant Naujiesiems metams, gruodžio 28-ąją Palangos kurhauzo koncertų salėje laukiami šokius dievinantys poilsiautojai – vyks kalėdinis tradicinių šokių vakarėlis „Linksmiau be batų".

Naujųjų išvakarėse Palangoje tikrai nebus nuobodu: gruodžio 31 d. vyks naujametinis Piazzollos džiazas (Kurhauzo koncertų salėje), o 24.00 val. dangų nudažys naujametinis fejerverkas.

Muzikos tądien pajūryje irgi netruks: koncertuoti laukiant 2023-ųjų atvyks Saulius Prūsaitis su Igle (Palangos koncertų salė) ir Specialias programas siūlys Justinas Jarutis, Violeta ir Vilius Tarasovai bei kiti atlikėjai.

Gruodžio 17–18 dienomis Palangos kurhauzo III a. palėpėje vis dar vyks dovanų meistarnė, o šventinė paroda „Nuotaikos" Kavinėje-galerijoje „Liepa" džiugins iki pat sausio 31 d.

Odilės ir Gedimino Bytautų kūrybos paroda „Žiemos grafika" Miniatiūrų mini galerijoje lankytojų lauks net iki vasario 5 d.

Daugiau informacijos apie Spindinčias Kalėdas Palangoje rasite ČIA

Palangos turizmo informacijos centras

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Bendradarbystės erdvė „Out of Office“ Palangoje veiks ir žiemą, naujoje vietoje. Unikali pajūrio bendruomenės iniciatyva įgauna pagreitį – atidaro antras, didesnes nei 220 kv. m. patalpas darbui, kūrybai ir poilsiui Gabijos viešbutyje, šalia Birutės parko.


Lietuves į tolimas saulėtas šalis neretai atvilioja meilė, o teisininkę Jūratę Patriciją Liaudanskaitę, kuriai gyvenime teko ir didelei parduotuvei „,Maxima“ Klaipėdoje  vadovauti, į daugelio lietuvių pamėgtą Turkiją, Antaliją, atvedė... gražios šypsenos paieškos.


Palangiškės Elenos Vaitkienės, kuri balandžio pradžioje švęs 70-etį, sunku nepastebėti – stilinga, pasitempusi, pasidažiusi, mėgsta vilkėti įdomesnius ryškesnius drabužius, o pokalbiui į „Palangos tiltą“ atskubėjo pasipuošusi gausiais skoningais papuošalais. „Tikrai nejaučiu, kad man – jau septyniasdešimt. Aš vis dar tokia jauna sau – kad tik sėsti ant dviračio, lėkt kur nors, eiti, valgyti...


Vilnietė Ieva apmaišiusi kone pusę pasaulio – su vyru ir trimis vaikais šeima kelionėms skiria ypatingą dėmesį.


Nuotolinis mokymas – nemenkas galvos skausmas visiems ugdymo proceso dalyviams: mokytojams, mokiniams ir pastarųjų tėvams. Tačiau, ko gero, labiausiai nagus dabar kramto abiturientai: kaip vyksa abitūros egzaminai? Ar bus jiems deramai pasirengta? „Nėra abejonės, kad nesant (abitūros) egzaminų, aukšti vertinimai pasipiltų už nieką. Mūsų abiturientams tai būtų labai nedėkinga...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangiškiai žiemą apsnūdusiame mieste pasigenda pramogų. Šaltuoju metų laiku jau bene šeštus metus iš eilės vis žadama išpilti čiuožyklą, tačiau pažadai taip ir liko pažadais. Norima mažinti sezoniškumą, tačiau galimybių kurorto svečius ir gyventojus sukviesti ant ledo niekaip niekas neranda? Miesto politikai žada, jog čiuožykla greičiausiai...


Šėtoniškai klampoki, meteorologiškai absoliučiai neprognozuojami 2013-ieji metai man ir artimųjų ratui Saulėtekio take baigėsi nemeluotai šauniai. Eilinį kartą galiu ram iai tarti: „Blogai gyventi nepavyko (nors tai kai kam gal nepatiko)“.


Praėjusį penktadienį Stasio Vainiūno meno mokyklos salėje jaunieji kūrėjai ir kiti mėgstantys poeziją susirinko į kasmetinį, jau keturioliktus metus vykstantį, Palangos senosios gimnazijos ir Palangos miesto savivaldybės organizuojamą renginį „Moksleivių poezijos ruduo Palangoje“. Šiemet poezijos šventė skirta paminėti Jono Mačiulio – Maironio gimimo metinėms.


Šią žiemą, ko gero, kiekvienam tenka būti ir sniego kasėju. Nors pagal sutartis UAB „Palangos komunalinis ūkis bei „Palangos butų ūkis“ darbuotojai valo ir kasa apie šimto namų kiemus, tačiau likusieji be gyventojų savanoriškų talkų nukasant sniego kalnus šią žiemą sunkiai verčiasi. „Mes patys organizuojamės talkas ir kasame savo kiemą kastuvais, tačiau sniego valymo traktoriaus papildomai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius