Klaipėdos pareigūnai įspėja – plintančios naujosios psichoaktyvios medžiagos gali kelti grėsmę gyvybei

Palangos tiltas, 2022-11-10
Peržiūrėta
1389
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Klaipėdos pareigūnai įspėja – plintančios naujosios psichoaktyvios medžiagos gali kelti grėsmę gyvybei

Naujos psichoaktyviosios medžiagos (angl. new psychoactive substances, sutr. NPS) – tai sintetinės ar natūralios medžiagos, kurios dažnai gaminamos siekiant imituoti jau kontroliuojamų narkotinių ir psichotropinių medžiagų poveikį. Jos nėra įtrauktos į Jungtinių Tautų 1961 m. bendrosios narkotinių medžiagų konvencijos ir 1971 m. psichotropinių medžiagų konvencijos sąrašus, todėl platinamos „legaliai“. Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centro (ENNSC) duomenimis, vidutiniškai kone kiekvieną savaitę Europos rinkoje atsiranda po 1 tokią naują medžiagą. Jos siūlomos kaip buitinės priemonės, cheminiai reagentai moksliniams tyrimams, augalų trąšos, net maisto papildai, nosies purškalai ar skystis elektroninėms cigaretėms.

NPS vartotojais dažniausiai tampa paaugliai ir jaunimas, linkę eksperimentuoti, ieškoti nuotykių ir stiprių įspūdžių.  Jie dažnai klaidingai mano, kad NPS yra saugesni, nes – yra „legalūs“, nauji, gražiai ir patraukliai supakuoti. Tačiau pasak specialistų, didžiausias NPS keliamas pavojus yra nežinoma jų sudėtis ir poveikis – vis dažniau aptinkamos naujos tokių medžiagų formos, kurios didina perdozavimo, stipraus apsinuodijimo ar netgi mirties riziką.

Klaipėdos apskrities pareigūnai ragina atidžiau stebėti savo vaikus, giminaičius, draugus, kalbėti apie galimas grėsmes, ugdyti kritinį mąstymą, kad jaunimas apsvarstytų visas galimas pasekmes prieš eksperimentuojant su nežinomomis medžiagomis.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kiekviena žiema – rimtas išbandymas Lietuvos pajūrio krantams. Atšiaurios oro sąlygos kone kiekvieną žiemą padaro didžiulės žalos. 


Palangoje sekmadienį iš dviejų jaunuolių paimtos į narkotikus panašios medžiagos.


Gyvenimo ritmas pastaruoju metu tampa vis intensyvesnis, dažnėja bendravimas virtualioje erdvėje ir tai gali sutrukdyti laiku pastebėti pokyčius artimųjų elgesyje, kurie gali signalizuoti apie psichoaktyvių medžiagų vartojimą.


Pastaruosius kelis mėnesius vis dažniau girdime apie visame pasaulyje augantį darbuotojų atleidimų skaičių – ši tendencija ypač ryški technologijų sektoriuje.


Naujos psichoaktyviosios medžiagos (angl. new psychoactive substances, sutr. NPS) – tai sintetinės ar natūralios medžiagos, kurios dažnai gaminamos siekiant imituoti jau kontroliuojamų narkotinių ir psichotropinių medžiagų poveikį. 


Net jei iš artimo ar pažįstamo asmens paskyros elektroninėje erdvėje sulauksite žinutės, kad neva galite gauti dovanų kuponą apsipirkti žinomoje internetinėje parduotuvėje – neskubėkite džiaugtis, nes, Klaipėdos apskrities policijos pareigūnų teigimu, tai gali būti sukčių pinklės.


Prieš daugiau nei pusmetį Palangoje nuvilnijo protestai prieš Vidaus reikalų ministerijos sprendimą likviduoti reabilitacijos centrą „Pušynas“.


Nors Palangoje apstu žmonių, kurie ignoruoja Vyriausybės sprendimą dėl karantino ir privalomo kaukių dėvėjimo, Palangos policijos pareigūnai kol kas numojo ranka į kaukių viešose vietose nedėvinčius lietuvaičius. Pareigūnai patruliuodami kasdien stebi situaciją dėl kaukių – kol kas pažeidimų nenustatyta, protokolų nesurašyta.


Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, iki sausio 15 d. dėl neatsargaus elgesio vandens telkiniuose Lietuvoje jau nuskendo septyni žmonės.


Kokie žmonės valdys Palangą ateinančius ketverius metus? „Palangos tiltas“ paprašė visų naujos Tarybos narių atsakyti į 10 pateiktų klausimų. Šiandien į klausimus atsako Tarybos narys Julius Tomas Žulkus, kuris priklauso Lietuvos Respublikos Liberalų sąjūdžiui.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius