Mato naują grėsmę sanatorijoms ir reabilitacijos centrams: ir kitas gali ištikti „Pušyno kelio“ likimas

Palangos tiltas, 2022-07-07
Peržiūrėta
1826
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Delfi.lt nuotr.
Delfi.lt nuotr.

Prieš daugiau nei pusmetį Palangoje nuvilnijo protestai prieš Vidaus reikalų ministerijos sprendimą likviduoti reabilitacijos centrą „Pušynas“. Tuomet suabejota, ar skaidrūs likvidatorių interesai.

„Esam dabar tarp žemės ir dangaus – yra priimti sprendimai, bet praktiškai dar jų nėra. Yra sudarytos darbo grupės, kurios pradės veiklą. Pagal numatytą tvarką bus keičiamas įstaigos dalininkas, steigėjas. Mus iš Vidaus reikalų ministerijos perduos Sveikatos apsaugos ministerijai“, – sakė Reabilitacijos centro direktorius Julius Tomas Žulkus. 

Bet naują nerimą pasėjo sveikatos priežiūros įstaigų tinklo reforma. Pagal ją planuota, kad valstybinės reabilitacijos sanatorijos ir centrai taps ligoninių padaliniais. Arba, anot Palangos mero, „skyreliais“.

„Tampant „skyreliais“, natūralu, kad žmonėms bus apribota įstaiga pasirinkti reabilitacinę įstaigą, kur jis nori gydytis. Teoriškai kalbama, kad jie galės tai padaryti, bet praktiškai neįmanoma, nes natūralu, kad didžiosios ligoninės tiek Vilniuje, tiek Kaune ar kitur, savo pacientams rekomenduos pasilikti pas juos“ – sakė Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Pasklido kalbos, kad Palangos „Pušynas“ su 100 darbuotojų, bus prijungtas prie Klaipėdos Respublikinės ligoninės.

„Prarasti savarankiškumą ir matant, kad dar neaišku, ar ta sistema pilnai veiks, kažką labai sunku pakomentuoti. Bet kas gali garantuoti, kad gyventojams nuo to bus geriau?“, – sakė J. T. Žulkus.

Pelningai dirbantis reabilitacijos centras aiškina, kad taip atsidurtų podukros vietoje. Esą jis per didelis, kad taptų dienos centru. O žmonės nerimauja, ar po procedūrų ateityje neteks namo alkanam važiuoti, o atvykus iš toliau – nakvoti autobusų stotyje.

„Aš užtat ir važiavau čia, nes žinojau, kad bus maitinimas, vaistai, procedūros vienoje vietoje“, – sakė LNK žinių kalbintas sanatorijoje besigydantis vyras. 

Palangos meras sako, kad reabilitacijų ir sanatorijų naikinimas nukirstų pagrindinę visų kurortų pragyvenimo šaką ir būtų lipama ant to paties grėblio. 

„Sanatorija „Pušyno kelias“ – ji buvo prijungta prie Vilniaus universitetinės ligoninės, kuri negalėjo jai skirti dėmesio, ji buvo kaip skyrius, o šiandien turto bankas ją pardavinėja“, – kalbėjo Š. Vaitkus.

Lygiai taip pat nutiko su Jūrininkų gydyklomis Palangoje. Jų neliko net pastato.

Seimo sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas mano kitaip.

„Jei kalbame apie „Pušyno kelią“, tai ten veikė tik vienas pastatas, o visi kiti buvo tokiam lygyje apleisti, kad reikia investuoti virš 20 mln. eurų. Tai ar pas mus mažai reabilitacijos įstaigų?“, – sakė Seimo narys.

A. Matulas ramina pacientus: „Jei žmogus nenorės gauti stacionarinės reabilitacijos tos įstaigos filiale, jie rinksis, kur nori važiuoti, ar į Palangą, ar Druskininkuose. Čia jokių papildomų paslaugų neatsiranda.“ 

Seimas vienbalsiai nutarė, kad sanatorijos ir reabilitacijos centrai liktų sveikatos priežiūros įstaigų sąrašuose. Palangos valdžia viliasi, kad kito mūšio neprireiks ir Sveikatos apsaugos ministerija pati nesiims iniciatyvos reformuoti sau pavaldžių sanatorijų. Steigėjas pagal įstatymą tai gali daryti. Palangoje šiuo metu veikia 6 sanatorijos ir reabilitacinio gydymo įstaigos. Pusės iš jų steigėja yra valstybė. Pernai čia gydėsi per 10 tūkstančių žmonių.

LNK

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pamiškėje šalia kelio tarp Klaipėdos ir Palangos norima statyti restoraną. Neįvardijamas statinio užsakovas maitinimo įstaigą planuoja statyti privačiame sklype, maždaug 300 metrų nuo kelio, Bruzdeilyno kaimo ribose, Krūmų gatvėje.


 Džiugi žinia – nuo sausio 1 dienos „Pušynas“ oficialiai tapo vienos iš didžiausių Vakarų Lietuvoje gydymo įstaigų padaliniu ir dabar vadinsis Respublikinės Klaipėdos ligoninės Palangos reabilitacijos filialas „Pušynas“.  „Poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“ atvėrė visiškai naują savo veiklos puslapį. Palangoje daugiau kaip 50 metų gyvavusi reabilitacijos gydykla, už kurios...


Legendinis virtualios realybės filmas „Angelų takais“, paremtas M. K. Čiurlionio kūrinių motyvais,  pradeda naują švietėjišką kelionę – turą po Lietuvą. 


Monciškėse planuojamos statybos kelia klausimų. Palangiškiams tvirtinama, kad už kelių šimtų metrų nuo Baltijos jūros bus statomas dvibutis gyvenamasis namas su poilsio patalpomis, bet iš tiesų objektas labiau primena kur kas daugiau butų turintį namą. 


Naujos psichoaktyviosios medžiagos (angl. new psychoactive substances, sutr. NPS) – tai sintetinės ar natūralios medžiagos, kurios dažnai gaminamos siekiant imituoti jau kontroliuojamų narkotinių ir psichotropinių medžiagų poveikį. 


Prieš daugiau nei pusmetį Palangoje nuvilnijo protestai prieš Vidaus reikalų ministerijos sprendimą likviduoti reabilitacijos centrą „Pušynas“.


„Jau šį ketvirtadienį (birželio 30 d.) Seime spręsis, ar kurortų sanatorijoms ir reabilitacijos centrams skambės laidotuvių maršas, ar pagrindinė visų kurortų pragyvenimo šaka bus nukirsta, ar vis dėlto sveikas protas paims viršų ir kurortai nebus žlugdomi,“ – savo Facebook įraše antradienį skelbia Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus. Anot jo, sveikatos priežiūros įstaigų tinklo reforma...


Palangiškiai sunerimę – netoli gelbėtojų stoties išvydę rietuves nukirstų medžių, ėmė skambinti pavojaus varpais. Kas kerta unikalioje vietoje augančius medžius? Miško ruožą tarp jūros ir gyvenamosios zonos, pasirodo, valo Valstybinių miškų urėdijos Kretingos regioninis padalinys, rašo "Klaipėda."


Ketvirtadienį, balandžio 2 d., dalis Palangos reabilitacijos centrų ir sanatorijų gavo sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymą būti pasirengusiems priimti nesunkia koronaviruso forma sergančius ligonius - pradėti ruošti jiems patalpas. Ministro sąraše nurodyti „Palangos Linas“, „Gradiali“ ir „Pušynas“.


Penktadienio popietę miesto meras Šarūnas Vaitkus oficialiai atidarė miesto reabilitacijos ligoninės kiemelyje įrengtą aktyvios reabilitacijos centro rekreacijos salą. Atidarymo šventėje taip pat dalyvavo ir sveikinimo kalbas sakė Lietuvos generalinis konsulas Kaliningrade Vaclovas Stankevičius, Rusijos Federacijos generalinis konsulas Klaipėdoje Anatolij Krotkov bei Palangos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius