Klaipėdos policijos pareigūnai primena – išvykstant švęsti būtina pasirūpinti savo turto saugumu

Palangos tiltas, 2022-12-20
Peržiūrėta
1570
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Klaipėdos policijos pareigūnai primena – išvykstant švęsti būtina pasirūpinti savo turto saugumu

Per didžiąsias metų šventes daug žmonių vyksta aplankyti artimųjų ar atostogauti, todėl Klaipėdos policijos pareigūnai ragina pasirūpinti savo turto saugumu – kartais vagys tiesiog pasinaudoja žmonių nerūpestingumu ar neapdairumu.

Pareigūnai primena, kad, išvažiuojant iš namų, būtina sandariai uždaryti langus, terasų, balkonų ir garažų duris, užrakinti įėjimo duris. Patariama susitarti su patikimais kaimynais, kad kol jūsų nėra, pasaugotų namus, iš pašto dėžutės išimtų spaudą, o namų raktų nepalikti „saugiose“ vietose – po gėlės vazonu, laiškų dėžutėje ar po durų kilimėliu. Jei yra įrengta signalizacija, vaizdo kameros – patariama nepamiršti jų įjungti. Taip pat nereikėtų socialiniuose tinkluose viešinti informacijos apie brangius pirkinius ar planuojamas atostogas – nuotraukomis iš kelionių geriau pasidalyti jau grįžus iš jų.

Pasak pareigūnų, taip pat būtina pasirūpinti ir automobilio saugumu. Net pastačius trumpam, jo salone nepalikite vertingų daiktų, Nakčiai automobilį patariama statyti rakinamame garaže, saugomoje aikštelėje arba gerai apšviestame kiemo plote, arčiau buto langų. Visada patikrinti ar tikrai jį užrakinote, ar uždaryti visi automobilio langai, tarp jų ir stoglangis. Pastačius automobilį, net ir savo garaže, negalima spynoje ar daiktadėžėje palikti užvedimo raktelių. Signalizaciją būtina įjungti, esant galimybei rekomenduojama įsigyti ir naudoti papildomas apsaugos priemones.

Klaipėdos apskrities VPK KP Informacijos analizės skyriaus pareigūnų duomenimis, dėl įvairaus pobūdžio vagysčių (pagal LR BK 178 str.) 2021 m. gruodžio 24 – 31 d. visoje Klaipėdos apskrityje buvo pradėta 12 ikiteisminių tyrimų, Klaipėdos mieste – 10 iš jų. 2020 m. tuo pačiu laikotarpiu, galiojant karantinui dėl COVID-19 pandemijos, visoje apskrityje pradėti tik 8, uostamiestyje – 6 ikiteisminiai tyrimai, o 2019 m. šventiniu laikotarpiu Klaipėdos apskrityje buvo pradėti 28, uostamiestyje – 22 tokio pobūdžio ikiteisminiai tyrimai.

Jei sugrįžę pastebėjote, kad namuose ar automobilyje jau lankėsi vagys, pareigūnai pataria nieko neliesti, kad nebūtų panaikinti įkalčiai, o apie įvykį nedelsiant pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112 arba per www.epolicija.lt.

Būkite atidūs – saugokite savo ir kitų turtą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Prasidėjus grybavimo sezonui policija jau gauna apie grybauti išėjusius ir miške pasiklydusius asmenis. 2023-08-16 pareigūnams buvo pranešta, kad tądien Kretingos r., Rubulių k., į mišką išėjo ir negrįžo apie 80 metų moteris. 


Per praėjusią parą  į pareigūnus kreipėsi dvi moterys, praradusios mokėjimo korteles ir nuo jų nuskaičiuotas pinigų sumas. 


Vien šią savaitę Klaipėdos apskrities policijos pareigūnai fiksavo keletą eismo nelaimių, per kurias nukentėjo paspirtukais važiavę asmenys ar jų kliudyti pėstieji, vienas dviratininkas žuvo.


Tarptautinė saugesnio interneto diena įsteigta Europos komisijos iniciatyva. Pirmą kartą Europoje ji paminėta 2004 m., Lietuvoje – 2006 m.


Šventės, atostogos – tai puiki proga visai šeimai pabūti kartu, pabendrauti, kurti šeimos tradicijas, dalintis pakilia nuotaika. Tačiau labai svarbu šventiniame šurmulyje nepamiršti saugumo ir dėmesio vaikui. 


Per didžiąsias metų šventes daug žmonių vyksta aplankyti artimųjų ar atostogauti, todėl Klaipėdos policijos pareigūnai ragina pasirūpinti savo turto saugumu – kartais vagys tiesiog pasinaudoja žmonių nerūpestingumu ar neapdairumu.


Šią savaitę meteorologai prognozuoja gausų sniegą. Kilus gaisrui ugniagesiams gelbėtojams gali būti sudėtinga privažiuoti, todėl prašome gyventojų pasirūpinti saugumu.


Klaipėdos apskr. VPK pareigūnai prasidedant naujiems mokslo metams, kaip ir kasmet, vaikų saugumui skirs ypatingą dėmesį.


Palangos policijos pareigūnai trečiadienį, sausio 25 dieną, visuomenei pristatė praėjusių metų rezultatus. Jie susirinkusiųjų nenuvylė, pareigūnai išgirdo daug gražių žodžių už kasdien atliekamą sunkų darbą. O tai, kad jų darbas būtų atliekamas tinkamai, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkas...


Įsibėgėjus rudeniui ir pasikeitus eismo sąlygoms, kurioms įtakos turi tamsusis paros metas, blogas matomumas, Klaipėdos AVPK Palangos miesto policijos komisariato pareigūnai ragina gyventojus pasirūpinti savo, savo vaikų, kitų artimųjų saugumu – naudoti atšvaitus, dėvėti ryškiaspalves liemenes ar kitus rūbus su šviesą atspindinčiais elementais einant gatve...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius