Vaiko teisių gynėjai primena, kaip pasirūpinti vaikų saugumu šventiniu laikotarpiu

Palangos tiltas, 2022-12-20
Peržiūrėta
1474
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vaiko teisių gynėjai primena, kaip pasirūpinti vaikų saugumu šventiniu laikotarpiu

Šventės, atostogos – tai puiki proga visai šeimai pabūti kartu, pabendrauti, kurti šeimos tradicijas, dalintis pakilia nuotaika. Tačiau labai svarbu šventiniame šurmulyje nepamiršti saugumo ir dėmesio vaikui. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vyriausioji patarėja Agnė Balė primena, į ką tėvams, globėjams reikėtų atkreipti dėmesį, kad didžiausios metų šventės kiekvienam dovanotų džiugias emocijas ir gražiausius prisiminimus. 

„Žiema – metas, kai vaikus traukia užšalę vandens telkiniai, rogučių trasomis virtę kalneliai, sniego gniūžčių karas ir kitos šalčio dovanojamos linksmybės. Būkime atidūs prie užšalusių vandens telkinių, ant ledo vaikus leiskime tik patys įsitikinę, kad jis pakankamai storas ir stiprus. Tegul tokia pramoga vaikai mėgaujasi stebimi suaugusiųjų“, – sako vaiko teisių gynėja. 

Pasak jos, svarbu įvertinti ir kalną, nuo kurio vaikas leisis su rogutėmis ar slidėmis – ar jis ne per status, ar šalia nėra gatvės, kuria važinėja automobiliai. Pamatę į bėdą pakliuvusį vaiką ar suaugusįjį nedelsdami kvieskime pagalbą.

A.  Balė primena ir apie vaikų saugumą namuose, kur ypatingą dėmesį reikėtų atkreipti į šventinius namų puošybos elementus. Juos naudokime tik įsitikinę, kad yra saugūs ir nekelia pavojaus vaikui. 

„Jeigu namuose krykštauja ar į svečius žada užsukti smalsus mažylis, pagalvokime apie jį prieš kabindami eglutės žaisliukus. Stiklinius žaisliukus geriau kabinti ant viršutinių eglės šakų, kad mažiausieji nepasiektų ir nesudaužytų, o svarbiausia – nesusižeistų. Puošdami girliandomis dar kartą įsitikinkime, kad jos tvarkingos ir negali įvykti elektros nutekėjimas ar iškrova. Būkime tikri, kad maži vaikai nepasieks elektros lizdo, patys negalės įjungti ar išjungti girliandų“, – tėvų dėmesį į vaikų saugumą atkreipia A. Balė.

Dar viena vieta, kuri prieš šventes traukia vaikus – virtuvė. Daugelis nori padėti tėveliams ruošti šventinį stalą. Ugdykime vaiko įgūdžius, leiskime laiką kartu, tačiau pasikvietę vaikus į pagalbą, būkime atidūs ir atsargūs, kad nudegimai, apsipylimai karštais skysčiais, įsipjovimai ir kitos traumos smailiais, aštriais daiktais neaptemdytų švenčių.

„Artėja ir Naujieji metai, kurie sutinkami aidint fejerverkų šūviams. Atminkime, pirotechnikos gaminiai, petardos kelia didelį pavojų vaikams ir aplinkiniams. Būkime atidūs, laikykimės visų saugumo reikalavimų ir paaiškinkime vaikams, kodėl artintis prie petardų ir mėtyti jų į žmones negalima“, – primena vaiko teisių gynėja.

Kalbėkime su vaiku apie saugumą, priminkime apie saugų elgesį namuose ir kieme. Toks pokalbis tai prevencinė priemonė, o kartu rūpesčio ženklas – vaikui parodysime, kad juo rūpinamės, kad jis yra svarbus.

Tegul Jūsų šventės būna saugios, o kartu praleistas laikas – prasminga dovana. 

 

Vaiko teisių gynėjos mintys ir vaizdo įraše: https://youtu.be/xPSCkZzNuVw

Viešųjų ryšių ir komunikacijos skyrius     

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė nepritaria Prezidentūros raginimams, kad reaguojant į Vaiko teisių apsaugos kontrolierės išvadas tyrime dėl mažamečio paėmimo, ministerija turi imtis papildomų priemonių. 


Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, per pirmąsias tris šių metų savaites šalyje kilo per 600 gaisrų, juose žuvo 10 žmonių, o 25 gyventojai patyrė traumų.


Apsaugoti vaiką, padėti suaugusiesiems atpažinti netinkamą elgesį su juo, skatinti priimti pagalbą –  vaiko teisių gynėjai šiame lauke veikia penkti metai.


Šventės, atostogos – tai puiki proga visai šeimai pabūti kartu, pabendrauti, kurti šeimos tradicijas, dalintis pakilia nuotaika. Tačiau labai svarbu šventiniame šurmulyje nepamiršti saugumo ir dėmesio vaikui. 


Per didžiąsias metų šventes daug žmonių vyksta aplankyti artimųjų ar atostogauti, todėl Klaipėdos policijos pareigūnai ragina pasirūpinti savo turto saugumu – kartais vagys tiesiog pasinaudoja žmonių nerūpestingumu ar neapdairumu.


Klaipėdos apskr. VPK pareigūnai prasidedant naujiems mokslo metams, kaip ir kasmet, vaikų saugumui skirs ypatingą dėmesį.


„Gražias ir ramias dienas bent kuriam laikui teks pamiršti. Nors temperatūra ketvirtadienį ir penktadienį šoktels aukščiau, bet pavasariška šiluma pasimėgauti nepavyks – Lietuvoje įsivyraus vėjuoti orai, dažnai lankysis krituliai“, – prognozuoja Gismeteo.lt direktorius Kęstutis Petkevičius.


Pažįstamos mamos kurorte skundžiasi, kad jų vaikai karantino suvaržymų metu tapo irzlesnis, atžagaresni. „Palangos tiltas“ jau rašė apie mažamečius berniukus, kurie galimai apiplėšė kurorto senjorę. Tiesa, Palangos policija patvirtino tik vagystę minėtu atveju. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos...


Penkios savivaldybės iki šiol neturi nė vieno budinčio globotojo, antradienį pranešė Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba. Palanga, kaip dešimt kitų savivaldybių, turi po vieną budintį globotoją, bet tarnyba sako, kad vieno neužtenka.


Praėjusią savaitę Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu likviduota beveik du dešimtmečius gyvavusi Janinos ir Liudo Siručių šeimyna. Palangos vaiko teisių apsaugos tarnybos vadovė Emilija Lapėnienė teigė, jog taip pasielgta todėl, kad sumažėjo vaikų skaičius ir kad šeimynos globėjai sulaukę daugiau nei  65 metų. Tarybai to pakako, kad būtų likviduota šeimyna. Nors posėdžio...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius