Klaipėdos rajonas sieks pritraukti medikus: kompensuos įsikūrimą rajone, rezidentūros paskolą, atvykimą į darbą

Palangos tiltas, 2022-07-18
Peržiūrėta
820
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Klaipėdos rajonas sieks pritraukti medikus: kompensuos įsikūrimą rajone, rezidentūros paskolą, atvykimą į darbą

Kvalifikuotų, jaunų medikų pritraukimas į rajonus tampa vis aktualesniu klausimu daugeliui savivaldybių. Klaipėdos rajonas šį klausimą ėmėsi spręsti iš esmės. Jau patvirtintas medikų, rezidentų ir kitų sveikatos priežiūros specialistų skatinimo dirbti Klaipėdos rajone priemonių paketas, kuriam Savivaldybės biudžete šiemet numatyta 50 tūkst. eurų.  

Darbuotojams pritraukti – daug lengvatų ir paramos

„Išties tenka pripažinti, kad nutinka taip, jog medikui, slaugytojui ar kitam sveikatos priežiūros specialistui išėjus į pensiją, pakeitus darbo vietą, prisikviesti jaunus kvalifikuotus specialistus nėra lengva. Turime įdėti kur kas daugiau pastangų, kad būtų užtikrintas nenutrūkstamas asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros paslaugų teikimas, didėtų teikiamų konsultacijų skaičius, sutrumpėtų patekimo pas specialistą laukimo laikas, būtų užtikrinta visa žmogui reikalinga pagalba“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Todėl Taryboje mėnesio pradžioje vienbalsiai pritarta ir patvirtintas medikų skatinimo priemonių paketas. Jame numatytas įsikūrimo rajone išlaidų kompensacijos skyrimas: būsto pirkimui rajone, paskolos būstui statyti ar pirkti kompensavimui, būsto remontui arba rekonstrukcijai, taip pat  nuomos mokesčiui padengti.

Trūkstamų specialistų sąrašą gydymo įstaigos Savivaldybei turės pateikti kasmet iki spalio 15 d.

Dėmesys rezidentams

„Norint išlaikyti tolygų medikų pasiskirstymą tarp didmiesčių ir rajonų, aiškiai matome būtinybę atsigręžti ir į gydytojus rezidentus. Galėsime apmokėti rezidentūros studijas ar kompensuoti studijoms paimtą paskolą. 70 procentų studijų kainos dengtų Savivaldybė, 30 procentų – gydymo įstaiga, kurioje rezidentas turės įsipareigoti dirbti tam tikrą laiką“, – sako vicemerė Ligita Liutikienė.

Taip pat bus galimas studijų ar joms apmokėti paimtos paskolos kompensavimas Lietuvos universitetuose pagal studijų išlaidų sąmatą.

Svarbi motyvacija, renkantis darbą rajone, pasak vicemerės L. Liutikienės, bus ir kitos siūlomos socialinės garantijos – finansinė išmoka darbuotojo poreikiams tenkinti ir net papildomas specialisto sveikatos draudimas.

Kelionės išlaidų kompensacija

Klaipėdos rajone veikia dešimt asmens ir visuomenės bei socialinių paslaugų įstaigų. Jose dirba beveik 800 darbuotojų. Beveik trečdalis jų kasdien važinėja į darbą ir atgal didesniu nei 10 km atstumu. Įstaigų surinktais duomenimis, vidutiniškai kasdien darbuotojas važiuoja 43 km iš namų į darbą ir iš darbo į namus.

„Matėme būtinybę svarstyti ir šios srities darbuotojų kelionės išlaidų kompensavimą, juolab kad Savivaldybė tokį mechanizmą jau taiko pedagogams. Taryba pritarė, kad kompensacija bus skiriama visiems asmens ir visuomenės bei socialinių paslaugų įstaigų darbuotojams, kurių kelionė į darbą ir atgal siekia nuo 10 iki 50 kilometrų“, – sako vicemerė L. Liutikienė.

Pagerbimo forma – metų darbuotojo premijos

Patvirtinti ir metų medicinos darbuotojo premijos skyrimo nuostatai. Kasmet bus galima apdovanoti du medikus, jiems skiriant po 1500 Eur dydžio premiją. Premijos bus teikiamos Lietuvos medicinos darbuotojų dieną, kuri yra minima balandžio 27 d.

„Džiaugiuosi, kad galėsime skirti tokias premijas, nes tai ne tik viena iš sveikatos įstaigose dirbančių medikų pagerbimo formų, bet kartu ir motyvavimo priemonė, kuriant palankų darbo mikroklimatą“, – sako vicemerė Ligita Liutikienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Sekmadienį Kretingos rajone tėvas pagrobė savo mažametę dukrą ir bėgdamas kirto Rusijos sieną.


Šiaulių rajone pasieniečiai sulaikė Kretingos rajone gyvenančią sutuoktinių porą, kuri mikroautobusu vežė daugiau kaip pusę tonos skysčio, skleidžiančio naminės degtinės kvapą.


Vyskupo Motiejaus Valančiaus gimtinės muziejus Nasrėnuose, Kretingos rajone, pavasarį ir artėjantį turistinį sezoną pasitinka su naujomis, smagiomis ir autentiškomis naujovėmis. 


Kvalifikuotų, jaunų medikų pritraukimas į rajonus tampa vis aktualesniu klausimu daugeliui savivaldybių. 


Birželio pradžioje Palangoje ir Šventojoje atidarytos sezoninės „Rimi“ parduotuvės pirmąją rugsėjo savaitę baigia darbą ir užveria duris iki kitų metų. Keičiantis sezonui į įprastą darbo ritmą grįžta ir „Rimi“  Express  tipo parduotuvės, veikiančios Druskininkuose bei Vilniaus senamiestyje, Paupio rajone. Druskininkuose  žiemos sezonu „Rimi“ dirbs iki 21 valandos...


Palangos policija informavo "Palangos tiltą", kad policijos pareigūnai griežtai kontroliuoja automobilių atvykimą į Palangą, pirmąją patikros dieną, trečiadienį, buvo patikrinta apie 2000 automobilių, neįleista apie 100.


Didžiausias nedarbo augimas buvo Klaipėdoje, Utenos rajone, Alytaus mieste, Palangoje, Vilkaviškio rajone ir Visagine.


Praėjusią savaitę palangiškiai tėveliai sukėlė diskusiją apie tai, kad Palangoje nėra vaikų gydytojo, o sergančiam vaikui iškvietus medikus, jie neva, atvykę iš Klaipėdos, to ir nežinojo. Medikai patikino, kad tikrai visi viską žino, tačiau vaikas, jeigu jo būklė yra prasta, vis tiek vežamas į artimiausią gydymo įstaigą.


Lietuvos marketingo asociacijos (LiMA) Klaipėdos skyriaus ir Klaipėdos regiono savivaldybių asociacijos „Klaipėdos regionas“ iniciatyva, parengtas 14-os priemonių rinkodaros idėjų planas, padėsiantis pritraukti turistų srautus į pajūrio regioną. Plane siūlomos rinkodaros priemonės vasario 11 d. pristatytos Klaipėdos regiono savivaldybių merams.


Turbūt ne vienas jaunas žmogus susimąsto: „Kaip gerai būtų gauti paskolą ir įsigyti nedidelį, tačiau savo nuosavą būstą“. Tačiau šią mintį daugelis greitai nuveja manydami, jog jų uždarbis menkas, todėl šansai gauti paskolą yra menki. Kadangi pati labai norėčiau turėti nuosavą būstą, pabandžiau pasidomėti galimybėmis gauti paskolą Palangos bankuose. Savo patirtimi norėčiau pasidalinti su...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius