„Klasikos balsai“ muzikos ir žodžio dialogu kvies susipažinti su E. Pliateryte

Palangos tiltas, 2013-08-22
Peržiūrėta
2063
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Po koncerto Dialogai - Taikomosios dailės galerijoje.
Po koncerto Dialogai - Taikomosios dailės galerijoje.

Rytoj, šeštadienį poezijos ir muzikos gerbėjų laukia ypatingas vakaras – į išskirtinį renginį, vyksiantį po Palangos gintaro muziejaus skliautais, ir vėl pakvies koncertų ciklas „Klasikos balsai“.

Žodis ir muzika
„Dialogai“ – taip pavadinta muzikinė-poetinė programa šįkart kvies pasimėgauti aktorių Viktorijos Kuodytės bei Sauliaus Balandžio, taip pat – smuikininkų Aido Strimaičio bei Dariaus Dikšaičio ir fortepijonininkės Eglės Kasteckaitės pasirodymu.
Publikai pristatomą poetinę-muzikinę kompoziciją galima apibūdinti kaip romantizuotą žodžio ir muzikos instrumentų pokalbį, tarsi istorinį, muzikinį montažą, parodantį pjesės herojų – Emilijos Pliaterytės ir Istoriko – asmenybes, jų požiūrį į Tėvynę, meilę, laisvę, išlikimą.
Išskirtinių spalvų vakarui suteiks ir renginyje skambėsianti romantinė ir spalvinga R. Šumano, F. Šopeno, B. Bartoko, S. Prokofjevo, S. Rachmaninovo muzika. Atlikėjai šiame projekte išmėgins savo profesines jėgas atskirai – D. Dikšaitis grieš duete kartu su smuikininku A. Strimaičiu, o E. Kasteckaitė skambins fortepijonu solo.

Nesenstančios vertybės
„Šeštadienį publikos laukia labai intelektuali romantinė muzikinė programa – lydima muzikos, skambės poetės Sigitos Vaičiūnaitės pjesė „Dialogai su Emilija“. Aktorė V. Kuodytė įkūnys E. Pliaterytę, o S. Balandžiui teks Istoriko vaidmuo“, – intrigavo viena iš koncertų ciklo „Klasikos balsai“ organizatorių Gitana Krikščiūnaitė.
Vakaro metu per S. Vaičiūnaitės eiles, aktorių dialogą bei skambant romantinei muzikai bus atskleidžiamas E. Pliaterytės patriotiškumas, požiūris į Tėvynę, meilė jai. „Tai – tikrosios, nesenstančios vertybės, labai aktualios ir šiandien. Dialogas bus lipdomas iš eilių, pokalbių bei muzikos“, – sakė G. Krikščiūnaitė.  
Pasak renginio organizatorės, „Klasikos balsų“ koncertai labiau skirti solidesnei publikai. „Bet labai džiaugiamės ir sulaukdami jaunų žmonių. „Dialogai“ bus puiki proga jaukiai praleisti laiką renginyje bei praturtinti savo gyvenimą gilesnėmis žiniomis apie istorinę asmenybę – E. Pliaterytę“, – kalbėjo G. Krikščiūnaitė.

Neabejotinai pasiteisino
Koncertų ciklas „Klasikos balsai“ – klasikinės muzikos, šiuolaikinio žodžio, meno ir poezijos sintezė. Šią vasarą jau įvyko devyni šio ciklo koncertai, kurių kiekvienas buvo išskirtinis – Palangoje skambėjo vokalinė, instrumentinė muzika, publika kviesta pasigėrėti tiek Lietuvos, tiek užsienio atlikėjų pasirodymais, monospektakliu ir kitais dvasią praturtinančiais renginiais.
„Klasikos balsai“ tikrai pasiteisino – turime nemažai žiūrovų, sulaukiame daug teigiamų atsiliepimų. Renginių metu užsimezgė labai šiltas ryšys tarp atlikėjų ir publikos“, – džiaugėsi G. Krikščiūnaitė.
Betarpiškas ryšys
Koncertai vyksta nedidelėje erdvėje, palyginti nedideliam žiūrovų skaičiui. Kamerinė aplinka leidžia užmegzti ypatingą ryšį tarp publikos ir atlikėjų – klausytojai gali pajusti tarsi ore plevenančią atlikėjų skleidžiamą meninę dvasią.
„Klasikos balsų“ vakarai būna labai šilti. Kad žiūrovai tai vertina, matyti po kiekvieno koncerto – nė vienas pasirodymas neapsieina be ovacijų bei pagyrimų „bravo“, – kalbėjo G. Krikščiūnaitė.  O juk žiūrovų padėka po koncerto už puikų vakarą bei neišdildomus įspūdžius yra didžiausias įvertinimas atlikėjams“.

Užbaigs „Rudens svajos“
Koncertų ciklą „Klasikos balsai“ rugsėjo 7-ąją užbaigs kūrybingų menininkų tandemas – styginių kvartetas „Art Vio“ ir perkusijos virtuozas Pavelas Giunteris su programa „Rudens svajos“.
Visi „Klasikos balsų“ koncertai vyksta Gintaro muziejuje. Koncertų pradžia – 20 val. Bilietus galima įsigyti likus valandai iki koncerto Palangos gintaro muziejuje. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Liepos 31 – rugpjūčio 21 dienomis jau keturioliktą vasarą iš eilės Palangos miesto gyventojus ir svečius kviečia muzikos festivalis „Pasaulio balsai“.


Palangos Birutės parkas ketvirtadienį prisipildė nuostabios pučiamųjų muzikos garsų – tęsdamas daugiametę tradiciją, „Palangos orkestras“ birželio 9 d. pradeda „Orkestro vasaros“ koncertų ciklą.


Tryliktą vasarą Palangoje - jau tradiciniu tapęs muzikos festivalis „Pasaulio balsai“. Liepos 31 – rugpjūčio 17 d. organizatoriai kvies į devynis muzikos vakarus Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčioje ir Palangos gintaro muziejuje. 


Jau vienuolikti metai festivalis „Pasaulio balsai“ plačiai atveria duris muzikai: pasitelkę gausią profesionalių atlikėjų komandą, festivalio organizatoriai liepos 21 – rugpjūčio 23 dienomis net trylika kartų klausytojų lauks Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje ir Palangos gintaro muziejuje.


Devintus metus skaičiuojantis muzikos festivalis „Ave Maria“ antrą vasarą iš eilės pasipuošė dedikacija „Pasaulio balsai“. Pasak festivalio meno vadovės dainininkės Astos Krikščiūnaitės, „Pasaulio balsai“ – neišsiamiamas kultūros klodas, čia kaskart galima rasti unikalių ir intriguojančių temų ir variacijų. Liepos 22 –...


Devintus metus skaičiuojantis muzikos festivalis „Ave Maria“ antrą vasarą iš eilės pasipuošė dedikacija „Pasaulio balsai“. Pasak festivalio meno vadovės, dainininkės Astos Krikščiūnaitės, „Pasaulio balsai“ – neišsiamiamas kultūros klodas, čia kaskart galima rasti unikalių ir intriguojančių temų ir variacijų. Liepos 22...


Pučiamųjų muzikos koncertų ciklas   „Dūdų vasara“


Rytoj, šeštadienį poezijos ir muzikos gerbėjų laukia ypatingas vakaras – į išskirtinį renginį, vyksiantį po Palangos gintaro muziejaus skliautais, ir vėl pakvies koncertų ciklas „Klasikos balsai“.


Kiekvieną vasarą Gintaro muziejų Palangoje praturtina klasikinės muzikos garsai – į grafų Tiškevičių didybę menančius rūmus sukviečia tarptautinis klasikinės muzikos festivalis „Klasikos balsai“.


Liepos 31-rugpjūčio 5 d. vyksiantis festivalis „Palangos vasara“ kurorto gyventojus ir svečius kaip ir kasmet kviečia į jaukius poezijos bei muzikos vakarus Gintaro muziejaus Židinio menėje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius