Klubo „Palanga“ prezidentas: „Viskas pasiekiama tik darbu, o ne kalbomis“

Vaidilė GEDMINAITĖ, 2015-11-26
Peržiūrėta
2458
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Klubo „Palanga“ prezidentas Viktoras Jasinskas
Klubo „Palanga“ prezidentas Viktoras Jasinskas

Statybų bendrovė „Statpala“ yra viena iš pagrindinių Palangos krepšinio klubo „Palanga“ rėmėjų. Šios bendrovės direktorius bei klubo „Palanga“ prezidentas Viktoras Jasinskas įsitikinęs, jog sėkmingesni visuomenės nariai yra morališkai įpareigoti padėti kitiems. „Remdamas sportą, ypač krepšinį, pirmiausia galvoju apie mažuosius talentus, nuo kurių priklausys mūsų sporto ateitis“, – sako V. Jasinskas. Jo ateities planuose – Vaikų krepšinio akademija Palangoje, pritrauksianti jaunuosius talentus iš visos Žemaitijos. „Išsiugdžius savus talentus, nereikėtų kviesti legionierių, tuomet krepšinio lygis Palangoje dar labiau pakiltų“, – įsitikinęs sporto mecenatas.

Remia sportą
V. Jasinskas pasakojo, jog sporto rėmimo idėja jam artima jau seniai. „Visą laiką, kiek dirbu ir kiek leidžia galimybės, visada remiu sportą – ir pats šiek tiek su sportu susijęs. Anksčiau remdavau ir kitas sporto šakas, pastaruoju metu – tik krepšinį“, – pasakojo klubo „Palanga“ prezidentas.
Prieš nuspręsdamas, kokią sporto šaką remti, verslininkas tikina pirmiausia įsigilinąs į miesto ypatumus. „Pavyzdžiui, Plungėje ir futbolą remdavau, ir regbį“, – kalbėjo V. Jasinskas.
Pasiteiravus, kas skatina užsiimti tokia veikla, verslininkas teigė, jog vakariečiams seniai suprantama mintis, jog sėkmingesni visuomenės nariai morališkai yra įpareigoti padėti tiems, kuriems to reikia. „Tokia mintis ir man priimtina, ir tokios nuostatos, be abejo, laikausi. Ir kitiems verslininkams siūlyčiau pagal galimybes paremti, nes tokia pagalba sprendžiame daug dalykų, tai ne tik lietuvių kultūros dalis, bet ir vaikų užimtumo klausimas, – sako statytojas. – Remdamas bet kurią sporto šaką, ją populiarini, ir jei toje sporto šakoje pasiekiama rezultatų, vaikai ja susidomi“.
Į klausimą, kodėl pasirinko remti būtent krepšinį, V. Jasinskas pakartojo seną tiesą: krepšinis – antroji Lietuvos religija. „Kai „Palangos“ komanda pakliuvo į Lietuvos krepšinio lygą (LKL), pastebėjau, kad krepšinio būreliai pasipildė naujais vaikais. O jei mažieji pasirenka kokią nors sporto šaką, – nebūtinai krepšinį – jie daugiau laiko praleidžia treniruotėse, o ne gatvėje. Būtent tai yra svarbiausia ir kalbant su kitais rėmėjais“, – pasakojo pašnekovas.

Planuose – Palangos krepšinio akademija
Kalbėdamas apie krepšinio ateitį kurorte, verslininkas pasidalino ir ateities planais. O šie tikrai nemaži.
„Mano rėmimas prasideda nuo siekio, kad į sportą įsitrauktų daugiau vaikų. Mintyse ir planuose – jei parems kurorto savivaldybė, įsteigti Palangoje Vaikų krepšinio akademiją, kur būtų galima pasikviesti talentingiausius vaikus iš visos Žemaitijos. Žinoma, reikia kažkokios pradinės bazės, tačiau tokių minčių yra. Apie tai kalbamės ir su savivaldybe“, – planais pasidalino verslininkas.
Krepšinio entuziastas tikino, jog atsiradus tokiai akademijai, turėtų pakilti ir krepšinio lygis kurorte. „Išsiugdžius savus talentus, nereikėtų kviesti legionierių, tuomet krepšinio lygis Palangoje dar labiau pakiltų. Tokioms mano mintims pritaria ir „Palangos“ klubo savininkas bei administratorius Arūnas (Vaitulionis – aut.). Manau, kad savivaldybėje taip pat supranta, kad tai naudinga Palangai, ir tikiuosi, kad per keletą metų turėtų pavykti įgyvendinti šią mintį“, – sakė V. Jasinskas.

Klubo prezidento pareigos įpareigoja
„Palangos“ klubo prezidentas teigė, jog tokios jo pareigos įpareigoja. „Šiuo metu daugiausia skiriu dėmesio naujiems klubo rėmėjams, kaip juos pritraukti – ne tik pats remiu klubą. Labai gerai, kad atsiradus komandai, atsirado ir arena. Čia kaip ir su bet kuria kita sritimi – atidarys koncertų salę, atsiras ir didesnė Palangos trauka. Atsiradus arenai, koncertų salei, jei atsirastų kitų tokių infrastruktūrinių objektų, traukiančių turistus į Palangą, pačiam kurortui tai būtų naudinga, nes juk Palanga neturi jokios pramonės“, – dėstė klubo „Palanga“ prezidentas. Jis pridūrė, kad kurorte suaktyvėjimas – dabartinio mero indėlis.
Pasiteiravus, kokie tikslai keliami klubui šiuo metu, pašnekovas sakė: „Klubas siekia būti finaliniame ketverte. Rodos, ir pernai buvome netoli medalių, bet, jei ir būtume iškovoję vietą, į LKL nebūtume ėję, nes ten kiti biudžetai, ir bent šiuo momentu būtų sudėtinga. Palangoje surasti rėmėjų sunku. Žiūrime į Klaipėdą, bet jie turi savo komandas. Komanda turi stabiliai būti tarp prizininkų – tada tikriausiai atsiras rėmėjų. LKL-ui reikia mažiausiai trigubai didesnio biudžeto“.

Tikisi gausesnio sirgalių būrio
Kiekvienoje sportininkų pergalėje yra ir juos palaikančių gerbėjų dalis. Krepšinyje jie neretai pavadinami netgi šeštuoju žaidėju, todėl natūralu, kad klubas neatsiejamas nuo savo palaikymo komandos. Kalbėdamas apie Palangos krepšinio aistruolius, klubo prezidentas džiaugėsi, jog komanda jau turi ištikimų gerbėjų. „Palangoje nėra tie aršiausi sirgaliai, bet yra susidaręs toks nuolatinių sirgalių ratas. Atsiradus arenai, norėtųsi, kad per varžybas ji būtų visiškai užpildyta. To dar nesame pasiekę, bet, manau, su laiku gretos pasipildys – ne kiekvienas miestas turi tokią areną“, – sakė pašnekovas.
V. Jasinskas įsitikinęs, jog Palanga turi puikias galimybes plėtoti ne tik krepšinį – nenuskriaustos ir kitos sporto šakos. „Stadioną turi – ant vienos rankos pirštų suskaičiuotum, kiek miestų tokį turi“, – kalbėjo verslininkas.

Sportuoja ir pats
Aktyvus krepšinio rėmėjas sakė mėgstantis stebėti šios sporto šakos rungtynes. Pašnekovas prisipažino nepraleidžiantis nė vienų „Palangos“ rungtynių. „Jei kalbėčiau Lietuvos mastu, sergu už „Lietuvos rytą“, kadangi tai – buvusi „Statybos“ komanda, o mano profesija – statybininkas“, – pusiau juokais, pusiau rimtai kalbėjo V. Jasinskas.
Krepšinio gerbėjas neapsiriboja vien pasyviu stebėjimu. „Aš pats po šiai dienai mėgstu pasportuoti, žaidžiu krepšinį, tik senjorų lygyje“, – nustebino pašnekovas.
Šiuo metu Palangoje gyvenantis V. Jasinskas kilęs ne iš kurorto. „Pagal gimimo vietą esu kretingiškis, o dabar jau dešimt metų gyvenu Palangoje. Prieš tai gyvenau Klaipėdoje, bet paskui pasistatėme savo būstą Palangoje – čia grynas oras, ramu, išskyrus du mėnesius, nors per tą laiką retai kada būnu J. Basanavičiaus gatvėje. Tačiau kuo didesnis judėjimas, tuo geriau pačiai Palangai“, – kalbėjo pašnekovas.
Gyvendamas Klaipėdoje, V. Jasinskas žaidė krepšinį Klaipėdos „Rangos“ komandoje – su ja nesiskiria iki šiol. „Aš dalyvauju respublikinėje ir Europos senjorų lygoje – nuo tada, kai gyvenau Klaipėdoje iki dabar priklausau komandai. Praėjusiais metais savo grupėje tapome Lietuvos vicečempionais, pernai buvome ir Europos čempionai savo grupėje“, – įspūdingus pasiekimus vardijo pašnekovas.
Pasmalsavus, kur semiasi tiek energijos, V. Jasinskas tikino, jog jėgų suteikia sportas. „Jei nebūtų sporto, gal ir sveikatos tiek nebūtų. Treniruodamasis palaikai sportinę formą, o tai suteikia energijos. Jei susižeidi, mėnesį ar daugiau iškrenti iš sporto, krenta ir darbingumas“, – neslėpė „Palangos“ prezidentas.

Palanga – puikiai pritaikyta
Nuolat savo fizinę formą palaikantis pašnekovas linkėjo sporto naudą pajusti ir kitiems – entuziastas tikino, jog ryte pasportavus visą dieną lydės darbingesnė nuotaika. Tačiau, pasak pašnekovo, iki šiol nesportavusiems žmonėms nereikėtų į šią veiklą pulti stačia galva. „Reikia sportuoti pagal savo galimybes, neforsuojant, pradedant nuo mankštos. Pabandykite padaryti mankštą ir pajusite, kad visai kita dienos savijauta“, – kalbėjo V. Jasinskas.
Tiems, kurie nuolat pasiryžta pradėti sportuoti nuo rytojaus, tačiau vis atsiranda priežasčių šiai veiklai atidėti, pašnekovas patarė sportuoti ne vieniems. „Svarbu susirasti partnerį, tada gerokai lengviau „užsikabinti“, tačiau tik pasportavęs ir realiai pajutęs, kaip pasikeičia savijauta, gali tikrai „užsikabinti“ už paties judesio“, – kalbėjo entuziastas.
Užsiimti sportine veikla palangiškius skatina ir pati aplinka – ne vienas pastebi puikiai tam pritaikytą kurorto aplinką. „Bent šiuo metu Palanga – vienas iš geriausiai sportavimui pritaikytų miestų: tiek atsiradę aikštelių – ir krepšinio, ir teniso, ir „Labryčio“ takas. Galima sportuoti gryname ore, – didesnio malonumo ir nėra“, – sakė pašnekovas.

Kelionės praturtina
„Mano gyvenimą sudaro trys dalykai: darbas, sportas ir kelionės“, – pasakojo pašnekovas ir pridūrė, jog įpratus keliauti, be kelionių jau nebegali gyventi. Verslininkas aplankė jau nemažai pasaulio kampelių – kai vyko šis pokalbis, pašnekovas buvo neseniai grįžęs iš Salvadoro. „Kelionės – tai visų šalių kultūrų, papročių pažinimas, pasimokymas – surandi kažką gero, naujo. Kiekvienoje šalyje tai randu“, – pasakojo V. Jasinskas.
Į klausimą, kuri kelionė buvusi įsimintiniausia, pašnekovas atsakė: „Man nėra nė vienos nepatinkančios kelionės, – yra tik šalių, į kurias norisi sugrįžti dar kartą. Labai patiko Tailandas, Kreta, iš kitų šalių – Kinija, kur ne tik gamta graži, bet ir įdomu pažinti pačių žmonių kultūrą. Tose šalyse matau žmonių darbštumą“.

Kelias nebuvo vien rožėmis klotas
Šiandien kitus galintis paremti verslininkas teigė, jog jo kelias nebuvo vien rožėmis klotas – būta ir pakilimų, ir nuosmukių. Paklausus, kas padėjo gyvenime pasiekti to, ką šiandien turi, pašnekovas sakė: „Viskas pasiekiama tik darbu, o ne kalbomis“.
Svarstydamas, kodėl tiek daug lietuvių nesiryžta kurti savo verslo, pašnekovas teigė čia įžvelgiantis gilią problemą. „Daug lietuvių yra verslių, bet, pažiūrėkite, koks požiūris į verslą: kažkodėl dar gaji nuomonė, kad verslininkas – kažkoks engėjas, o ne žmogus, sukuriantis darbo vietas. Antra didžiulė problema – jei palygintume, pavyzdžiui, 1995–1998 metus ir šiuos metus – kiek tada Seime buvo narių, dabar – tiek pat, bet jų išlaidos auga: kiek dabar kiekvienas Seimo narys turi padėjėjų, patarėjų – visa tai apmokama. Administracija visur išaugo. Visuomenėje vieni yra gamybininkai, kurie gamina produktą, o kita dalis – biudžetininkai, kurie yra pirmųjų išlaikomi. Ir tas santykis Lietuvoje pakrypęs ne į gerąją pusę“, – pastebėjo pašnekovas.

Trumpai:
Gimė Kretingoje.
Zodiako ženklas – Liūtas.
Laisvalaikio pomėgiai: „Sportas, kelionės, ir dar kartą kelionės. Pastaruoju metu ne tik su draugais, bet ir su bendradarbiais suradome, kiek daug pažintinų vietų yra Lietuvoje“.
Šūkis, kuriuo gyvenime vadovaujasi: „Nedaryk niekada to, ko nenorėtum, kad tau būtų padaryta“.
Apie Palangą: „Palanga – ramybės uostas“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Tokio Palangos aukščiausio meistriškumo krepšinio klubo starto, kokiu 7Bet-NKL lygoje, antroje pagal stiprumą šalies krepšinio lygoje, didžiuojasi Palangos „Olimpas“, Palangoje dar niekas nematė. Kai kalbėjomės su Jonu Vainausku, klubo naujuoju savininku, lapkričio 15 dieną, komanda turėjo 11 pergalių ir tik vienintelį pralaimėjimą! O Karaliaus Mindaugo turnyre komanda iki tol buvo jau...


Savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius teigia, kad šiuo metu, jei būtų poreikis, Lietuvoje būtų galima apgyvendinti virš 8 tūkst. iš Ukrainos nuo karo bėgančių asmenų. M. Sinkevičius akcentuoja, kad taip pat yra tariamasi dėl galimybės į šalį atvykusiems ukrainiečiams nedelsiant įsidarbinti.


Palangos meras Šarūnas Vaitkus trečiadienį, liepos 7 d., sulaukė ypatingų svečių – kurortą aplankė ne tik vėl aplankė šalies prezidentas Gitanas Nausėda, kuris dalyvavo Palangos atgavimo šimtmečio minėjimo renginiuose praėjusį savaitgalį, bet ir ypatingas svečias iš Ukrainos – šios šalies prezidentas Volodomyr Zelensky.


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Palangos Rotary klubo prezidentas Vytautas Staugaitis bei šio klubo narys Bronius Martinkus penktadienį, gegužės 8 d., apsilankė Palangos miesto savivaldybėje bei Savivaldybės administracijos direktorei Akvilei Kilijonienei klubo vardu perdavė kurorto medikams skirtą dovaną – keletą dėžių įvairių apsaugos priemonių.


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Išrinktas naujas Lietuvos kurortų asociacijos prezidentas

"Palangos tilto" informacija, 2019 05 19 | Rubrika: Miestas

Neringoje vykusio Lietuvos kurortų asociacijos (LKA) visuotiniame suvažiavime rotacijos būdu išrinktas naujas asociacijos prezidentas – juo dvejų metų kadencijai tapo Druskininkų meras Ričardas Malinauskas, pakeitęs kadenciją baigusį Neringos miesto merą Darių Jasaitį.


Tik savaitė ir kelios valandos beliko iki tarptautinių, didžiausių Baltijos šalyse „ENEOS 1006 km lenktynių“ Palangoje. Septynioliktasis paeiliui renginio metraštyje automobilių maratonas didžiausiame vasaros kurorte taps savotiška meka ne tik pajėgiausiems mūsų bei užsienio šalių žiedinių lenktynių meistrams, bet ir būriui estrados ir pramogų pasaulio...


Statybų bendrovė „Statpala“ yra viena iš pagrindinių Palangos krepšinio klubo „Palanga“ rėmėjų. Šios bendrovės direktorius bei klubo „Palanga“ prezidentas Viktoras Jasinskas įsitikinęs, jog sėkmingesni visuomenės nariai yra morališkai įpareigoti padėti kitiems. „Remdamas sportą, ypač krepšinį, pirmiausia galvoju...


Tomas Delininkaitis - vienas iš Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės narių, kovojantis dėl pagrindinės vietos rinktinėje, kuri leistų žaisti pasaulio krepšinio čempionate Turkijoje. Rinktinės treneris dar nėra nusprendęs dėl pagrindinės sudėties, todėl kiekvienas iš krepšininkų stengiasi įrodyti, jog yra vertas žaisti už Lietuvą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius