Palangos „Olimpo“ prezidentas Jonas Vainauskas: „Palanga – mano krepšinio namai šį sezoną, o namuose noriu jaustis jaukiai ir patogiai“

Linas JEGELEVIČIUS, 2023-11-24
Peržiūrėta
1885
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Elvio Žaldario nuotraukoje: Jonas Vainauskas
Elvio Žaldario nuotraukoje: Jonas Vainauskas

Tokio Palangos aukščiausio meistriškumo krepšinio klubo starto, kokiu 7Bet-NKL lygoje, antroje pagal stiprumą šalies krepšinio lygoje, didžiuojasi Palangos „Olimpas“, Palangoje dar niekas nematė. Kai kalbėjomės su Jonu Vainausku, klubo naujuoju savininku, lapkričio 15 dieną, komanda turėjo 11 pergalių ir tik vienintelį pralaimėjimą! O Karaliaus Mindaugo turnyre komanda iki tol buvo jau įveikusi tris LKL klubus. „Palanga man visada gražiausia būdavo spalio antrą ir trečią savaitę. Dabar ji man graži kiekvieną dieną. Palanga – šio sezono mano krepšinio namai, o namuose aš noriu jaustis jaukiai ir patogiai. Palanga kol kas tokiais namais man tapo," – sakė J. Vainauskas.

–Turtingi vyrai perka jachtas ar pilis, o jūs – krepšinio klubą Palangoje?

–(Šypteli) Turtingi – ir visi žmonės apskritai – elgiasi skirtingai. Svarbiausia – turėti norą ir siekti sukurti ką nors gražaus. Į Palangą atvykau, nes, įsitikinęs, kad tokiame Palangos krepšinio projekte gali labai sėkmingai susivienyti ir palangiškiai, ir klaipėdiečiai, ir vilniečiai, ir kauniečiai. Palanga – visus vienijantis miestas. Sutikite, visi lietuviai turi kokį nors santykį su Palanga. Mano patyrimu, jis dažniausiai – teigiamas. Mane į Palangą atvedė tik krepšinis.

–Kodėl toks klubo pavadinimas, „Olimpas“? Kodėl ne „Palanga“? Būtent tokio pavadinimo daug kas tikėjosi...

–„Olimpas“ – geras ir stiprus pavadinimas, įkvepiantis, komandoje jis lengvai prigijo. O dabar matome, kad tai – ir pergalingas pavadinimas. Be to, jis visur ir visada yra ir bus minimas kartu su Palanga. Man toks dvigubas (pavadinimas), Palangos „Palanga“, neatrodė ir neatrodo itin geras.

–Buvęs klubas, Palangos „Kuršiai“ nuolat pabrėždavo bendruomeniškumą ir jo skatinimą – ir Palangos sporto arenoje, ir už jos. Jums tai svarbu?

–„Olimpas“ iš „Kuršių“ perims visas gerąsias dalis. Geriausia jų – toks klubas buvo sukurtas ir tam tikrą laiką gerai išlaikytas. Apie blogus dalykus nenoriu kalbėti. Bendruomeniškumui tereikia žaisti gerą krepšinį –  esame krepšinio klubas. Sutikite: mes kol kas žaidžiame labai gerą krepšinį. Kaip sakau, žaidžiame ties savo galimybių riba. Ir tai – nuostabu. Žaviuosi šia komanda. Galbūt ji – viena iš gražiausių mano kada nors suburtų komandų.

–Ar buvę „Kuršių“ savininkai (Renaldas Seibutis, Martynas Giga ir Dominykas Karpovičius – L. J.) jus rado ir pasiūlė perimti klubą? Ar jūs – juos?

–Mes radome vieni kitus. Kaip sakau – tam susiklostė palankios istorinės aplinkybės (šypteli)

–Ar sandorio suma - paslaptis?

–Paslaptis.

–Tikėjotės tokio sėkmingo „Olimpo“ starto?

–Mes ruošėmės sezonui, ruošėmės sunkiai ir intensyviai. Taip, kaip ruošiasi Eurolygos komandos – šešias savaites prieš čempionatą. Ruošdamiesi žaidėme tik su stipresniais varžovais. Bendruomeniškumą, apie kurį jūs kalbate, komanda subrandino jau žaidimo pradžioje. Tikiu, kad jis dabar skleidžiasi po visą Palangą.

–Jūs pats atlikote „Olimpo“ komplektaciją, nes tam turite puikią patirtį – anksčiau dirbote Mažeikių krepšinio klubo  „M Basket-DELAMODE“ sporto direktoriumi, dar anksčiau – Panevėžio „Lietkabely“ tokiose pareigose.  Kas jums buvo svarbu komandą buriant?

–Krepšiny dirbu 27 metus, tad vadovavausi profesionaliais kriterijais. Regis, pavyko.

–„Olimpe“ nėra nė vieno legionieriaus. Būtent jais anksčiau rėmėsi buvę klubo vadovai. 

–Vienos komandos verčiasi legionieriais, kitos – ne. Nevertinsiu, ar tai blogai, ar gerai. Bet tiesa – „Olimpe“ nėra nė vieno legionieriaus. Manau, kad galima sėkmingai rinktis (komplektuojant komandą) ir iš lietuvių krepšininkų. Kai kurie jų ne visada būna pastebėti ir įvertinti. Mes pradėjome komandą rinkti anksti. Tuomet, kai dar buvo iš ko rinktis. Legionieriai samdomi tuomet, kai į tam tikrą poziciją nėra lygiaverčio vietinio žaidėjo. Mes radome tinkamus žaidėjus visoms pozicijoms. 

–Ar yra „Olimpe“ palangiškių?

–Taip. Justas Vieversys. Turime ir kretingiškį, Mantą Litviną, klaipėdiečius Paulių Kazlauską, Tadą Budrį, kitus. Man labai patinka, kad visi – žaidėjai  draugiški, tarpusavy daug bendrauja, draugauja, rūpinasi vienas kitu, dalinasi savo patirtimi. Turime komandą, kurioje ir daug juokaujama. Tai – geras požymis.

 Žinia, vietinis Renaldas Seibutis asistuoja vyriausiam treneriui Sandžiui Buškevics, kuris keturis metus praleido Klaipėdos „Neptūne.“ 

Taigi, komandos branduolys – pajūrio krepšininkai. Jie – mūsų branduolys, jiems tenka pagrindinis krūvis. Man atrodo, kad „Kuršiuose“ vietinių žaidėjų reikšmė nebuvo itin didelė.

–Ar komanda dar ieško žaidėjų atskiroms pozicijoms sustiprinti?

–Ne. Visose pozicijose turime labai gerus žaidėjus. Ieškoti kitų būtų net nesąžininga prieš juos.

Koks komandos biudžetas?

–Apie 400 tūkstančių eurų. Bet jį gali koreguoti, kaip sakau, įvairios kintamosios sezono metu. Neslėpsiu: yra ir buvusio klubo skolų. Palyginus su kitomis savivaldybėmis, Palangos miesto savivaldybės indėlis į mūsų klubo biudžetą yra santykinai nedidelis. Savivaldybė tokią rėmimo sutartį pasirašė dar „Kuršių“ laikais – ji galioja iki šiol.

Kai jūs su savo tėčiu Gedvydu vadovavote krepšinio klubui „Lietuvos rytas“, iškovojote penkis auksinius LKL žiedus, net dvi europines taures.

–(Šypteli) Taip. Svarbiausia – europinės taurės. Lietuvos krepšiny jos yra keturios. Dvi iškovotos „Žalgirio“, dvi – „Lietuvos ryto.“

Neabejoju ir į Palangą atvykote tik laimėti. Kokius minimalius ir maksimalius tikslus keliate „Olimpui“?

–Susibūrėme, kad laimėtume. Laimėję 7bet-NKL lygą, iš karto gausime teisę žaisti LKL lygoje. Mes atitinkame visus LKL komandos kriterijus.

–Jau patikėjote, kad eisite toliau?

–Daug kintamųjų šioje dėlionėje. Ar Palanga gali turėti LKL lygio klubą? Taip, bet nenorėčiau, kad jis būtų bet koks. Jis turi būti aukštesniam lygiui pasiruošęs – pirmiausia finansiškai. Žinoma, ir rūpėti vietos bendruomenei. Jeigu jis jai rūpės per mažai, nėra prasmės.

–Palanga negali pasigirti didelėmis įmonėmis, galinčiomis pakankamai paremti vietos krepšinio klubą. Ankstesniems klubo savininkams dažniausiai nepavykdavo rasti generalinio rėmėjo. Kas „Olimpo“ generalinis rėmėjas?

–Jūs galite pats juos sužinoti, jeigu pažiūrėtume, kas parašyta ant žaidėjų marškinėlių ir ant reklaminių stendų arenoje. Šiuo metu klubas turi tris generalinius rėmėjus. Turėčiau atsiklausti pačių paramos skyrėjų leidimo juos viešinti. 

–Prisimenu, kad 2020-aisiais tik ką įsteigtų „Kuršių“ rungtynės namuose buvo vienos labiausiai lankomų visoje lygoje – apsilankydavo šiek tiek daugiau nei 500 žiūrovų kiekvienose rungtynėse sezono pradžioje. Sprendžiant pagal jūsų komunikaciją, „Olimpas“ kol kas tik bando pasiekti tokią kartelę?

–Žiūrovų turime šiek tiek daugiau, nei yra parduota bilietų. Dar papildomus du šimtus mes pakviesime – bendruomenės krepšinio veteranus, moksleivius. Nemokamai. Kadangi bilietai į „Olimpo“ rungtynes mokami, tad dėl to ir mūsų koncepcija šiek tiek kitokia – leisdami žiūrovus už dyką, klubo augimo niekada nesužinosi. Krepšinis yra pakankamai brangus malonumas. Manau, kad komanda jau nusipelnė palaikymo ir pagarbos.

–Ar pajutote, kad Palangos krepšinio žiūrovas yra kitoks? Kad jį sunkiau atvilioti į areną?

–Žiūrovas yra toks, koks yra. Žiūrovų niekada nebūna per daug. Ieškome būdų, kaip jų daugiau turėti. Gal atsiras daugiau lauko reklamos, skaitmeninės. Kai baigsime rungtynių maratoną – dabar per savaitę žaidžiame po tris rungtynes – galėsime daugiau pabendrauti su visais, bus daugiau renginių, jau vyko vaikų šventė. Darome viską, kad turėtume daug žiūrovų.

–Kaip „Olimpo“ vadovas, jūs – labai matomas. Ir nacionalinėje žiniasklaidoje, ir socialinėse medijose. Kokia yra klubo administracija? Kas jums padeda?

–Palangos sąlygomis daug dalykų galiu padaryti pats. Tad administracijos daug nereikia. Turime stiprų žmogų klubo komunikacijai. Netrukus visi galės pamatyti, kokį kelią „Olimpas“ jau nuėjo...

–Koks jūs vadovas?

–Reiklus sau.

–O kitiems?

–Reiklus, bet kartais – atlaidus. Gal net kartais per daug.

–Neabejoju, kad Palangoje dažnai lankydavotės ir iki klubo įsigijimo.

–Dabar gerokai dažniau nei anksčiau (šypteli). Palanga man visada gražiausia būdavo spalio antrą ir trečią savaitę. Dabar ji man graži kiekvieną dieną. Palanga – šio sezono mano krepšinio namai, o namuose aš noriu jaustis jaukiai ir patogiai. Palanga kol kas tokiais namais man tapo.

Turite galimybę per „Palangos tiltą“ kreiptis į miesto bendruomenę. Ką jai pasakytumėte? Ko pageidautumėte?

–Apsilankyti rungtynėse ir palaikyti komandą, savo miesto komandą! Turime daug ką gražaus parodyti, esame verti dėmesio. Su komandos treneriais ir žaidėjais jau sukūrėme šeimynišką aplinką. Ateikite ir tuo įsitikinsite.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Tokio Palangos aukščiausio meistriškumo krepšinio klubo starto, kokiu 7Bet-NKL lygoje, antroje pagal stiprumą šalies krepšinio lygoje, didžiuojasi Palangos „Olimpas“, Palangoje dar niekas nematė. Kai kalbėjomės su Jonu Vainausku, klubo naujuoju savininku, lapkričio 15 dieną, komanda turėjo 11 pergalių ir tik vienintelį pralaimėjimą! O Karaliaus Mindaugo turnyre komanda iki tol buvo jau...


Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, atsakydama į Seimo narių klausimus dėl Palangoje esančios sanatorijos „Pušynas“ likvidavimo, teigė, kad tarp ministrės ir Šventosios seniūnės Veronikos Skeberdytės nėra jokio asmeninio ryšio.


Pirmose naujojo „7bet-NKL“ sezono rungtynėse praėjusią savaitę Palangos „Kuršiai“ 82:86 svečiuose nusileido Joniškio „Delikatesui“, o pirmąją sezono pergalę šventė namuose šeštadienį, spalio 9 dieną, prieš Vilkaviškio „Perlą."


Palangos meras Šarūnas Vaitkus trečiadienį, liepos 7 d., sulaukė ypatingų svečių – kurortą aplankė ne tik vėl aplankė šalies prezidentas Gitanas Nausėda, kuris dalyvavo Palangos atgavimo šimtmečio minėjimo renginiuose praėjusį savaitgalį, bet ir ypatingas svečias iš Ukrainos – šios šalies prezidentas Volodomyr Zelensky.


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


„Palangos tiltas“ tęsia straipsnių ciklą-apžvalgą apie vasaros sezoną. Palangos turizmo informacijos centro darbuotojai tikriausiai susiduria su didžiausia turistų įvairove Palangoje vasaros metu. Centro vadovė Rasa Kmitienė „Palangos tiltui“, tęsiančiam apžvalgą apie praėjusios vasaros sezoną, pasakojo, jog turistų sulaukta iš įvairiausių pasaulio...


Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos (PVRA) prezidentas bei kavinės „Armėniški šašlykai“ direktorius Darius Miklovas po konflikto savivaldybėje su Viešosios tvarkos skyriaus vedėju Petru Keiniu per spaudą ieško „nukentėjusiųjų“ nuo savivaldybės tarnautojo, bet artimiausi D. Miklovo kaimynai J. Basanavičiaus gatvėje rėžia...


Sezono uždarymo renginyje praėjusį antradienį klubo vadovai padėkojo ir įteikė atminimo prizus žaidėjams bei klubo rėmėjams.


Su kokiu įkarščiu kurorto šešiamečiai-aštuonmečiai, stebimi kai kurių tėvų, praėjusį trečiadienį gainiojo futbolo kamuolį, reikėtų pamatyti savo akimis. O prieš treniruotę, lyg sekant geriausias Ispanijos ar Anglijos futbolo tradicijas, mažieji skubėjo fotografuotis su savo treneriu Marseliu Balasanovu. „Na, Mesi, ateik čia, dabar tavo, Ronaldo...


Kokie žmonės valdys Palangą ateinančius ketverius metus? „Palangos tiltas“ paprašė visų naujos Tarybos narių atsakyti į 10 pateiktų klausimų. Šiandien į klausimus atsako Tarybos narys Nerijus Stasiulis, kuris priklauso Lietuvos Centro partijai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius