KOKIOS BATERIJOS YRA PRAKTIŠKESNĖS?

Palangos tiltas, 2024-03-28
Peržiūrėta
709
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

KOKIOS BATERIJOS YRA PRAKTIŠKESNĖS?

Mūsų kasdienybėje atsirado gausybė įvairių mobiliųjų technologijų, kurioms yra reikalingos baterijos. Jų veikimui palaikyti naudojamos vienkartinės arba įkraunamos baterijos. Tiesa, prieš pasirenkant baterijų rūšį reikėtų peržvelgti turimo prietaiso vartojimo instrukciją, ir išsiaiškinti, ar jame vietoje vienkartinių baterijų galima naudoti įkraunamas, ir atvirkščiai.

Kur dažniausiai naudojamos vienkartinės baterijos?

Pirštus primenančios AAA vienkartinės baterijos tinka daugybei elektroninių prietaisų – fotoaparatams, elektroninėms svarstyklėms, nuotolinio veikimo pulteliams, žibintuvėliams, smulkiems elektriniams žaislams, kompiuterinėms pelėms, LED lempučių girliandoms ir kt.

Jos puikiai tinka tiems prietaisams, kurių veikimui nėra reikalingos didesnės elektros energijos sąnaudos, nes tada šios baterijos gali gana ilgai tarnauti. Šios baterijos yra kelių rūšių: cinko-anglies, šarminės ir ličio.

Kuo yra ypatingos pakraunamos AAA rūšies baterijos?

AAA pakraunamos baterijos išsiskiria tuo, jog jas galima naudoti ir vietoje vienkartinių tos pačios rūšies baterijų. Be to, jos yra naudingesnės, nes jų talpa akivaizdžiai didesnė, o išsikrovimas mažesnis, todėl ilgai tveria nekraunamos. Jas vertina už tai, kad jomis galima naudotis labai ilgą laiką.

Todėl naudodami pakraunamas baterijas tikrai tausojate gamtą, nes apsaugote ją nuo elektroninių šiukšlių gausos. Didelis šių baterijų privalumas yra tas, kad jos yra kur kas praktiškesnės už vienkartines ir dėl to, kad prisideda prie pinigų taupymo, nes ilgiau tarnauja, todėl mažiau reikalauja išlaidų. Jas galima įkrauti daugybę kartų ir nepatirti papildomų nuostolių.

Kokiems prietaisams labiausiai tinka įkraunamos baterijos?

Įprastai vienkartinės baterijos netgi tada, kai naudojamos labai mažai elektros energijos reikalaujančiuose prietaisuose, pavyzdžiui, televizoriaus reguliavimo distanciniuose pulteliuose, maždaug per du-tris mėnesius išsikrauna.

Todėl jei namuose laikote daugiau energijos reikalaujančius prietaisus – elektroninių žaidimų valdiklius, belaidžius kompiuterių priedus, jiems maitinti geriausia rinktis įkraunamas baterijas, tai leis gyventi taupiau.

Ką reikėtų žinoti apie baterijų įkroviklius?

Jei namuose turite įkraunamų baterijų, tai jums būtinai yra reikalingas ir patikimas jų įkroviklis. Tada verta rinktis tokį įkroviklį, kuriame yra įdiegtas automatinis išjungimo mechanizmas, kuris apsaugo įrenginį nuo galimo perkrovimo ir po to sekančios žalos. Nors toks kroviklis ir kainuoja brangiau, tačiau veikia patikimiau, nesukeldamas rizikos.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Mūsų kasdienybėje atsirado gausybė įvairių mobiliųjų technologijų, kurioms yra reikalingos baterijos. Jų veikimui palaikyti naudojamos vienkartinės arba įkraunamos baterijos. 


Tie, kurie galvoja apie nuosavą verslą, puikiai žino, jog be kruopštaus veiksmų plano parengimo verslas gali žlugti net nespėjęs įsibėgėti.


Dar vasaros pradžioje vos 15 km nuo vasaros kurorto sostine vadinamos Palangos esantis kitas pajūrio miestelis – Šventoji – buvo ramus ir gana nykus, tačiau pastarosiomis dienomis čia jau verda veiksmas. 


Atostogų metu, priklausomai nuo šalies, esame įpratę naudotis įvairiomis transporto priemonėmis: nuomotais automobiliais, keltais, autobusais, traukiniais, tačiau neretai pamirštame kitą patogią transporto priemonę – dviratį.


Šiame straipsnyje panagrinėkime kokios automobilių dizaino mados įsiyravo 1990-aisiais metais.


Ilgąjį Joninių savaitgalį leidinio „Auto Bild Lietuva“ vyriausiasis redaktorius Vitoldas Milius įrodė, kad moderniu elektromobiliu jau galima nusigauti ne tik iš Vilniaus į Palangą, bet ir papildomai neįkrovus baterijos grįžti atgal.


Prasidedantį vasaros sezoną Palanga šeštadienį atidarė tradiciniu festivaliu „Myliu Palangą“, kuris dėl pandemijos dvejus metus nevyko. O kokių naujovių kurortas pažers šią vasarą ir netolimoje ateityje?


Paspirtukų eismas gatvėje nemenkas galvos skausmas automobilių vairuotojams ir pėstiesiems. Skaitytojai pasidalino savo pastebėjimais apie šią transporto priemonę.


Jei paklaustume, kas labiau mėgsta apsipirkti, moterys ar vyrai, tai, atsakymo tikrai nereikėtų ilgai ieškoti – daugelis sakytų kad ši veikla labiau patinka moterims ir taip atsakiusieji neabejotinai būtų teisūs. Dar daugiau, kai kalbame apie apsipirkimą internetu, čia taip pat lyderiauja dailiosios lyties atstovės. Taigi, belieka tik sužinoti, kokius pirkinius jos įsigyja...


Ieškantieji miesto valdžios klaidų vis nepataiko  2

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2018 04 14 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Vargas tokiai Palangos valdžios opozicijai, kuri prasnaudusi visą kadenciją tik retkarčiais akį pramerkia tykodama kokios nors valdančiųjų klaidos ar nelaimės.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius