Kokių dar renginių reikia, kad valdžia rastų laiko ir noro būti drauge?

Palangos tiltas, 2014-09-15
Peržiūrėta
1508
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Domininkas JUREVIČIUS
Domininkas JUREVIČIUS

Du rugsėjo savaitgaliai buvo paženklinti dviem gražiom šventėm: rugsėjo šeštąją liuteronų evangelikų bendruomenė visus sukvietė į Būtingės bažnyčios 190 metų jubiliejų, o rugsėjo 13-ąją Rucavoje buvo minima Baltų vienybės diena, į kurią suvažiavo ne tik gausus būrys lietuvių bei latvių, bet atvyko ir aukšti abiejų valstybių asmenys. Gražios šventės paliko ir kartėlio prieskonį, nes nei vienoje iš jų nebuvo nė vieno Palangos miesto valdžios atstovo.

Į šventę išpuoštoje Būtingės bažnyčioje, į kurią skulptoriaus Petro Barono dėka sugrįžo prieš 50 metų vandalų suniokoti altorių puošę angelai, gausiai rinkosi ne vien liuteronų evangelikų bendruomenės nariai. Čia suvažiavo ir Šventosios bei Palangos miesto žmonės, išpažįstantys kitus tikėjimus, su mintim, kad Dievas – vienas ir norėję pagerbti bei pasidžiaugti šiuo gražiu jubiliejum. Visus nuoširdžiai pasitiko bažnyčios klebonas Saulius Varanavičius, dėkojęs už apsilankymą ir kvietęs užeiti į išpuoštą bažnyčios vidų. Pamaldas laikė S. Varanavičius, Rucavos klebonas Ainars Jaunskalže ir anksčiau šioje parapijoje dirbęs kunigas Reinholdas Moras. Daug gražių žodžių buvo pasakyta ankstesniems kunigams bei parapijiečiams, padėjusiems ir dabar padedantiems prižiūrint, tvarkant ir puoselėjant bažnyčią.

Susirinkusieji buvo supažindinti su bažnyčios istorija: ši, į kurią susirinkta, yra penktoji bažnyčia Būtingėje, sulaukusi gražaus jubiliejaus, o ankstesnes ir bangos nuplovė, ir laikas ar gaisrai naikino. Labai gražiai giedojo Rucavos bažnyčios choras. Po pamaldų visi buvo paprašyti likti bažnyčioje, čia koncertavo profesionalus vyrų vokalinis ansamblis iš Rygos.

Koncertas buvo puikus, vėliau dar buvo bendraujama šventoriuje prie kavos puodelio, arbatos ir užkandžių, paruoštų vietos moterų. Viskas buvo gražu, šilta, dvasinga. Tik kaip juodas šešėlis persekiojo mintis: nejaugi Palangos savivaldybės vadovams bei į Tarybą išrinktiems politikams visiškai tas pats, kad seniausiam Palangos sakraliniam statiniui – 190 metų, ar taip stipriai buvo visi šeštadienį užimti, kad nei vienas nerado laiko apsilankyti šioje šventėje – nei meras, nei vicemeras, nei administracijos direktorė, ar jos pavaduotojas, ar kad ir jų vadovaujamų skyrių vadovai? Nejaugi taip sudėtinga ar taip jau toli būtų reikėję važiuoti iki Būtingės? Tuo tarpu garbūs svečiai iš Latvijos rado laiko ir manė esant reikalinga atvykti ir dalyvauti šioje šventėje. Buvo išties liūdna ir nejauku matyti tokį Palangos valdžios abejingumą.

Dar kartą teko smarkiai nusivilti Palangos valdžios abejingumu praėjusį šeštadienį. Šias eilutes rašau ką tik grįžęs iš plačiai išreklamuotos tiek Palangos, tiek aplinkinių miestų bei rajonų spaudoje

Baltų vienybės dienos šventės, kuri vyko artimiausiam mums Latvijos miestelyje Rucavoje. Šventė buvo itin gražiai surengta, daug darbo įdėta, kad ji taptų tokia diena, kuri vienytų mus, baltus, ir darytų mus stipresniais, ypač matant, kaip Rusijos valdžia sugeba skaldyti ir krauju plukdyti Ukrainą. Visada deklaravome, kad mes, baltai, mes, latviai ir lietuviai, esame broliškos tautos. Į šventę atvyko Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė, kultūros ministras Šarūnas Birutis, keletas Lietuvos Seimo narių bei ministrų. Taip pat dalyvavo ir Latvijos Seimo pirmininkė bei kultūros ministrė, jų Seimo nariai bei ministrai. Ir vėl, kaip ir Būtingės bažnyčios jubiliejuje, akys ieškojo tarp susirinkusiųjų: o kur artimiausio miesto, vardu Palanga, esančio tik už 10 kilometrų nuo Lietuvos ir Latvijos sienos, kuri riboja Palangos ir Rucavos savivaldybes, atstovai? O jų, kaip bebūtų gaila, vėl nėra. Ar jie nesijaučia esą baltai, ar jie nesijaučia esą kaimynai? Žinoma, esame labai dėkingi Palangos Kultūros skyriui bei Kultūros centrui, suorganizavusiems autobusą, kuriuo į šventę galėjo atvykti palangiškiai ir šventojiškiai. Taip, jų buvo pilnas autobusas, dar nemenka dalis atvyko ir savo transportu. Bet kur jūs, mūsų išrinktieji, mus valdantieji bei mums tarnaujantieji, ir prieš rinkimus tokias gražias kalbas sakantys, KUR???

Nejau taip sunku rasti laiko ir pabūti drauge su savo miesto gyventojais ir su kaimynais, nejau tai jau nebe prestižas, gal mes kokie ne tokie, kad šalinatės mūsų ir kaimynų?

Gėda buvo mums už jus, ponai valdininkai ir politikai. Kokių dar renginių reikia, kad rastumėte laiko ir noro būti drauge? Gal tas renginys bus artėjantys savivaldos rinkimų maratonas, į kurį ves noras susėsti vėl į šiltas kėdes?

Ką gi – belieka palinkėti puikių savaitgalių ir sėkmingų artėjančių rinkimų.

 

Domininkas JUREVIČIUS

Šventosios seniūnijos bendruomenės pirmininkas

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvoje onkologiniai susirgimai kasmet paliečia nemažai šeimų ir pacientų artimųjų. Viena iš jų – Vaida, kuri sutiko pasidalinti istorija, ką reiškia rūpintis onkologine liga sergančia drauge.


Lietuvos policijos ,,Facebook" paskyroje skelbiama, kada ir kokių reidų sulauksime šį mėnesį.


Remontuoti būstą ar patalpas gali tekti gan dažnai. Tačiau kas kiek laiko remontuoti – normalu, o kas kiek – per retai ar per dažnai? Aišku, vienareikšmiško atsakymo niekur tikrai nerasime, bet galime pasvarstyti apie tai, kokios tendencijos pasaulyje ir mūsų šalyje yra dažniausios bei kaip remontuoti būtų teisingiausia. Taigi, kas kiek laiko rekomenduojama atlikti remontą?


            Jau aštunti metai vykstantis nacionalinis mokinių konkursas „Pamoka gamtoje: svajokime drauge!“ šiais metais kvietė kurti pamokas-filmukus apie draustinius. Palangos senosios gimnazijos mokiniai, kurie per patyriminę veiklą su biologijos mokytoju Edvinu Piktuižiu susipažino su  šalia esančias saugomomis teritorijomis, taip pat dalyvavo šiame...


Valstybės dieną Palanga pasitinka pasidabinusi Trispalvėmis bei su nuoširdžiu kvietimu pademonstruoti vienybę ir meilę savo šaliai, Liepos 6-ąją 21 val. visiems drauge giedant Tautišką giesmę.


Valstybės dieną Palanga pasitinka pasidabinusi Trispalvėmis bei su nuoširdžiu kvietimu pademonstruoti vienybę ir meilę savo šaliai, Liepos 6-ąją 21 val. visiems drauge giedant Tautišką giesmę.


„Duok ranką, mielas drauge“, – rugsėjo 17dieną 10 valandą tarė Palangos senosios gimnazijos mokiniai. Siekdami aktyviai praleisti laiką, dar labiau susibičiuliauti su bendraminčiais ne tik iš savo mokyklos, bet ir su svečiais iš Palangos pradinės, „Baltijos“ pagrindinės mokyklos neįgaliųjų mokinukų klasių, rinkomės prie centrinės gelbėjimo...


Kokie gyvūnai vaikšto mūsų miškuose, kokie skraido paukščiai, kaip teisingai stovyklauti ir mėgautis gamta, jai nepakenkiant, tokius ir panašius klausimus ir atradimus sprendžia Palangos moksleivių klube besibūriuojantys Girinukų klubo nariai kartu su Palangos girininkijos girininko pavaduotoju Raimundu Ereminu. Jis su gamta supažindina ne tik mažuosius...


Du rugsėjo savaitgaliai buvo paženklinti dviem gražiom šventėm: rugsėjo šeštąją liuteronų evangelikų bendruomenė visus sukvietė į Būtingės bažnyčios 190 metų jubiliejų, o rugsėjo 13-ąją Rucavoje buvo minima Baltų vienybės diena, į kurią suvažiavo ne tik gausus būrys lietuvių bei latvių, bet atvyko ir aukšti abiejų valstybių asmenys. Gražios šventės paliko...


Palanga masina renginių organizatorius

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 06 30 | Rubrika: Miestas

Tradiciškai vasarą pajūryje gausu įvairiausių renginių. Vieni plačiai reklamuojami ir sulaukia nemažo susidomėjimo, kiti taip ir prabėga nepastebėti. Ne paslaptis, kad dauguma šalies renginių organizatorių žvilgsniai krypsta į didžiausią šalies kurortą, kuris nors ir keletui mėnesių gali didžiuotis esantis šalies vasaros sostine.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius