Liepos 6-ąją pajuskime vienybę visi drauge giedodami Tautišką giesmę

"Palangos tilto" informacija, 2020-07-02
Peržiūrėta
855
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Liepos 6-ąją pajuskime vienybę visi drauge giedodami Tautišką giesmę

Valstybės dieną Palanga pasitinka pasidabinusi Trispalvėmis bei su nuoširdžiu kvietimu pademonstruoti vienybę ir meilę savo šaliai, Liepos 6-ąją 21 val. visiems drauge giedant Tautišką giesmę.

Keliose viešosiose erdvėse

Palangiškiai ir kurorto svečiai, kaip ir kasmet, Liepos 6-ąją kviečiami vieningai giedoti Tautišką giesmę. Visi norintieji pajusti bendrystę 21 val. laukiami vienoje iš pasirinktų viešųjų erdvių: ant Birutės kalno, Grafų Tiškevičių alėjoje, Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje bei Šventojoje, Šventosios g. 1.
„Bendrystės jausmas visame pasaulyje tą pačią valandą giedant Tautišką giesmę turi būti juntamas visur, apimti kiekvieną iš mūsų. Todėl raginame visus miesto gyventojus, kurorto svečius – neškime šviesą, giedokime himną visi drauge, pajauskime bendrumą“, – kalbėjo Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė. – Atsižvelgiant į karantino sąlygas ir numatomus žmonių susibūrimo ribojimus bei atliepiant šių metų „Tautiškos giesmės aplink pasaulį“ žinutę („... vienybės tiltai globaliame pasaulyje...“), kviečiame visus Tautišką giesmę giedoti įvairiose atvirose erdvėse Lietuvoje ir visame pasaulyje, kur galima laikytis saugaus atstumo ir tuo pačiu jausti bendrystę bei būti drauge“, – ragino PKJC direktorė V. Petrauskienė.

Skatina pasirūpinti tautine atributika

„Palangos kultūros ir jaunimo centro meno kolektyvai liepos 6 d. 21 val. įvairiose kurorto vietose jungsis prie visų susirinkusių ir savo skambiais balsais pradės ir padės giedoti Tautinę giesmę. „Mėguva“ jai startą duos ant Birutės kalno, Jūros šaulių vyrų choras – Grafų Tiškevičių alėjoje, bažnyčioje – Palangos kamerinis choras, Šventojoje tą padarys vokalinis moterų ansamblis „Guboja“, – sakė V. Petrauskienė. – Mes labai skatiname visus Valstybės šventės dalyvius į renginius atsinešti tautinės atributikos – vėliavų ir vėliavėlių, kad pasidabintų tautiniais kostiumais, jeigu juos žmonės turi“.

Atrask Palangą pozityviai

Didelis akcentas šiais metas dėl neseniai iš šalies atsitraukusios koronaviruso pandemijos bus sutelktas šventės minėjimui atvirose kurorto erdvėse: mieste, miške, paplūdimyje.
„Vietos žmonėms ir atvykusiems kurorto svečiams norime pasiūlyti tokius interaktyvius dalykus, kurie ne įpareigotų, o nustebintų ir pradžiugintų. Ar keliaudami pėsčiomis, ar dviračiu kiekvienas įvairiose kurorto vietose galės atrasti spalvotą lentelę ir perskaityti ten užrašytą tekstą. Tikimės, kad tai dovanos netikėtumo pojūtį ir nuteiks pozityviai. Ne veltui šią interaktyvią instaliaciją minčių takais pavadinome „Atrask Palangą pozityviai“, – kalbėjo Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė.
Jau nuo liepos 4 d. Palangoje ir Šventojoje atsiras 60 mėlynos, geltonos ir žalios spalvos lentelių, kurios išskirs tris pagrindines lokacijų vietas: miestą, paplūdimį ir mišką. „Jose bus daug netikėtumų, įdomios informacijos, žadinančios dėmesį ir smalsumą, kviečiančios naujai pažvelgti ir atrasti Palangą“, – sakė V. Petrauskienė.

Šventės partneriai

Prie šio sumanymo mielai sutiko prisijungti Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka, pasiūliusi keletą žymių rašytojų ir kūrėjų citatų. Palangos kurorto muziejus parinko gražiausių poezijos konkurso „Haiku Palangai 2020“ eilių, kurias kūrė palangiškiai ir šventojiškiai ir kurios sudaro didžiąją lentelių turinio dalį. Jono Šliūpo muziejus parinko kelias aušrininko ir Palangos burmistro Dr. Jonas Šliūpo citatas.
„Labai dėkojame partneriams už bendradarbiavimą ir prisidėjimą originaliai paminėti Liepos 6-ąją, Valstybės dieną Palangoje ir Šventojoje. Tokio bendradarbiavimo tarp įvairių kurorto kultūros įstaigų siekiame ištisus metus, rengdami įvairius projektus ar valstybines šventes. Tokia bendrystė suartina, suteikia naujų patirčių ir kultūros centro komanda tuo labai džiaugiasi“, – sakė V. Petrauskienė.

Palangos miesto Savivaldybės info

Jūsų komentaras:

apie meilę savo šaliai 2020-07-04 13:11 ([email protected] / IP: 172.69.190.9)
Gerb. meilės šaukliai, kviečiate jungtis..., pirma pakvieskite poliklinikas, šeimos centrą panaikinti užraktus ir su meile, atjauta priimti ligonius.

Taip pat skaitykite

Jau žinoma kitais metais vyksiančių didžiausių Baltijos šalyse ilgų nuotolių „Aurum 1006 km lenktynių“ data. 23-asis renginio istorijoje, nuo 2000-ųjų VšĮ „Promo Events“ be pertraukų organizuojamas prestižinis lenktynių festivalis 2022 m į Palangą pakvies liepos 13-16 dienomis. 


            Jau aštunti metai vykstantis nacionalinis mokinių konkursas „Pamoka gamtoje: svajokime drauge!“ šiais metais kvietė kurti pamokas-filmukus apie draustinius. Palangos senosios gimnazijos mokiniai, kurie per patyriminę veiklą su biologijos mokytoju Edvinu Piktuižiu susipažino su  šalia esančias saugomomis teritorijomis, taip pat dalyvavo šiame...


Kviečiame sporto entuziastus, įstaigų, kolektyvų atstovus dalyvauti kasmetinėse „Vikingų“ laivų lenktynėse Šventosios upe, kurios vyks Jūros ir žvejų dienos metu Palangos miesto savivaldybės Šventosios seniūnijoje liepos 31 d. 13.00 val . Nugalėtojams bus įteikta Mero taurė.


Nacionalinio kraujo centro vakcinacijos turas per Lietuvą, kurio metu visi norintys be išankstinės registracijos gali gauti vakciną nuo COVID-19, jau liepos 2 d., pasiekė Palangą bei čia planuoja pasilikti visą vasarą. Jūratės ir Kastyčio skvere, jūros tilto prieigose, bus įrengta palapinė, kurioje atvykusieji gyvos eilės principu bus skiepijami „COVID-19 Vaccine Janssen“ (gamintojas –...


Valstybės dieną Palanga pasitinka pasidabinusi Trispalvėmis bei su nuoširdžiu kvietimu pademonstruoti vienybę ir meilę savo šaliai, Liepos 6-ąją 21 val. visiems drauge giedant Tautišką giesmę.


Valstybės dieną Palanga pasitinka pasidabinusi Trispalvėmis bei su nuoširdžiu kvietimu pademonstruoti vienybę ir meilę savo šaliai, Liepos 6-ąją 21 val. visiems drauge giedant Tautišką giesmę.


Jau du dešimtmečiai, kai Palangoje vidurvasarį vyksta didžiausiu automobilių sporto renginiu Baltijos šalyse tituluojamos „Aurum 1006 km lenktynės“. Lenktynes rengianti VšĮ „Promo Events“ ir šiemet nelinkusi laužyti nusistovėjusių ilgamečių tradicijų ir kupina ryžto į daugelio pamėgtą greičio festivalį pakviesti kaip ir numatyta, liepos 15-18...


Gegužės 12 d. kartu su šalies Prezidento rinkimais visi pilnamečiai Lietuvos Respublikos piliečiai bus kviečiami referendume išsakyti savo nuomonę pilietybės išsaugojimo klausimu. Šio referendumo rezultatai lems mūsų visų (ne tik užsienyje gyvenančių, tačiau ryšių su Lietuva nenutraukusių mūsų tautiečių) rytdieną, todėl labai svarbu, kad gyventojai atsakingai...


„Duok ranką, mielas drauge“, – rugsėjo 17dieną 10 valandą tarė Palangos senosios gimnazijos mokiniai. Siekdami aktyviai praleisti laiką, dar labiau susibičiuliauti su bendraminčiais ne tik iš savo mokyklos, bet ir su svečiais iš Palangos pradinės, „Baltijos“ pagrindinės mokyklos neįgaliųjų mokinukų klasių, rinkomės prie centrinės gelbėjimo...


Ar jums teko ne tik girdėti bei patiems giedoti Tautišką giesmę, bet ir pamatyti, kokiomis spalvomis ji švyti ir į kokį raštą susiaudžia jos žodžiai ir melodija? O štai šventojiškiai, kovo 11-osios pavakare susirinkę švęsti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šventės, tokią progą turėjo.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius