Komisarui komunalininkų pareiškimas apie vandalizmo aktus – nesuprantamas

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-05-07
Peržiūrėta
647
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Komisarui komunalininkų pareiškimas apie vandalizmo aktus – nesuprantamas

 

Naktį iš penktadienio į šeštadienį mieste siautėjo chuliganai: Saulėtekio take, netoli „Iki“, buvo sudeginti trys atliekų rūšiavimo plastikiniai konteineriai, Bangų gatvėje, prie autobusų stotelės, anot komunalininkų, buvo susprogdinta metalinė šiukšliadėžė, o dviračių take į šiaurę nuo tilto buvo išvartyti ir eismo ženklai. Komunalininkai praėjusį šeštadienį kurorto policijai įteikė pareiškimą dėl miesto turto suniokojimo. Bet komisariato viršininkas A. Katkauskas stebisi, kad miesto tvarkdariai prašo policijos ne tik nustatyti chuliganus, bet ir... atlyginti padarytą žalą, kurią komunalininkai įvertino 3 tūkstančiais litų.

 

Komunalininkų pareiškimas pasirodė keistas

„Policijos pareigūnai yra išvykę į įvykio vietą (kalbėjomės pirmadienio rytą, – aut.), atlieka reikalingus tyrimus. Kiek man teko girdėti iš pareigūnų, ko gero, joks degusis skystis nebuvo naudojamas – pakako į šiukšlių konteinerius įmesti cigarečių nuorūką“, – „Palangos tiltui“ sakė A. Katkauskas.

Jis stebisi, kad komunalininkai prašo policijos pareigūnų ne tik nustatyti miesto turto niokotojus, bet ir atlyginti padarytą žalą, kurie ją įvertino šiek tiek daugiau kaip 3 tūkstančiais litų.

„Man yra keistas toks UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus pavaduotojo (S. Šepučio, – aut.) prašymas. Pareiškimas – nevykęs, sunkiai suprantamas, todėl paprašėme komunalinio ūkio patikslinti pareiškimą“, – sakė komisaras.

Anot jo, įtariamieji kol kas nenustatyti, bet labiausiai tikėtini kaltininkai – šėliojantis jaunimas.

„Nemanau, kad kažkas specialiai nešė ir pylė degųjį skystį. Greičiausiai užteko ir nuorūkos įžiebti ugniai, juolab, kad konteinerių turinys – plastikas – viename ir popierius, yra labai degus“, – sakė Palangos miesto policijos komisariato viršininkas.

Jis turi abejonių ir dėl komunalininkų pateiktos galimos įvykių chronologijos.

A.Katkauskas patikino, kad policijos patruliai, kaip ir visada, budėjo mieste iš penktadienio į šeštadienį, bet įtartinų asmenų nepastebėjo.

 

Susėmė tik pelenus

Ugniagesiai į gaisravietę Saulėtekio take buvo iškviesti jau po vidurnakčio. Du konteineriai jau buvo visiškai sudegę. Pavyko užgesinti tik trečią. Šalia konteinerių nakčiai buvo paliktas automobilis „Volkswagen Golf“. Kad neužsiliepsnotų mašina, ugniagesiams ją teko nutempti tolėliau.

UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus pavaduotojas S. Šeputis, nuvykęs į Bangų gatvę, kur buvo, anot jo, susprogdinta šiukšliadėžė, sakė, kad sulankstyti šiukšliadėžės lakštai buvo nulakstę į šonus per keliolika metrų, o iš šiukšliadėžės buvo likę tik metaliniai rėmai.

Anot jo, sprogimas buvo toks stiprus, kad nuo stovo atplyšo ir sulinko dvejų metrų aukštyje esanti skardinė autobusų stotelės iškaba.

Beveik tuo pat metu buvo gautas pranešimas apie Saulėtekio take, netoli „Iki“, sudegintus tris atliekų rūšiavimo gaubto plastikinius konteinerius.

„Kažkas, matyt, savotiškai atšventė Šv. Florijono, kitaip tariant, ugniagesių dieną“, – pirmadienio rytą liūdnai pajuokavo kurorto komunalininkų vadovas K. Skierus.

„Aišku, kad buvo įpilta į visus konteinerius degaus skysčio ir specialiai padegta. Komunalininkai tik pelenus susėmė – tiek liko iš sudegusių konteinerių“, – sakė K. Skierus.

Tokia padegimo versija policijos vadas abejoja.

Iš trijų vienoje eilėje stovėjusių konteinerių nesudegė tik konteineris, kuriame buvo stikliniai buteliai.

Anot komunalinio direktoriaus, kiekvieno atliekų rūšiavimo gaubto formos konteinerio kaina yra 1014 litų.

 

Pradėtas ikiteisminis tyrimas

K. Skierus į A. Katkausko nusistebėjimą, kad S. Šeputis prašo policijos atlyginti padarytą žalą, atsakė: „Gal komisaras ne taip ką nors suprato“.

Bet kalbama, kad komunalininko vadai turi priekaištų kurorto policijos vadui dėl bendravimo.

K. Skierus vakar rytmetį nežinojo, kad A. Katkauskas paprašė komunalinio patikslinti pareiškimą dėl chuliganizmo atvejų.

Komunalinio direktorių neramina, kad nebus paprasta miestui gauti naujų atliekų rūšiavimo konteinerių.

„Juos mums nupirko Aplinkos apsaugos ministerija už europinius pinigus. Bus ilga procedūra, kol gausime naujus“, – įspėjo K. Skierus.

Vakar komunalininkai vietoje supleškintų konteinerių jau pastatė kitus.

„Matyt, kažkokia chuliganų „banga“ ritosi per kurortą šeštadienio naktį. Kažin ar ją verta sieti su itin dideliu mėnuliu“, – sakė direktorius.

Dviračių take, į šiaurę nuo Palangos tilto, anot jo, buvo ne tik nulaužta pakabinama šiukšliadėžė, bet ir išversti kelio ženklai.

„Buvo net mėginta išversti elektros stulpą“, – pasakojo K. Skierus.

Kurorto policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl turto sunaikinimo visuotinai pavojingu būdu.

  

E. Kazlaučiūnaitės nuotr. 

 

Jūsų komentaras:

joooo 2012-05-10 19:06 (IP: 78.61.161.126)
ko gero Palaicio statytinis

jo 2012-05-08 08:49 (IP: 86.100.60.112)
...Palicija visada "supranta" savaip, dažniausiai kaip patogu policijai...Kas darėsi su išmakaliuotomis gatvėmis žiemą; vinciūnai, simės turėtų kreiptis į psichologus jei negirdi visos tautos ...-Bet baudų prisiplėšė solidžiai...toks ir buvo tikslas!..

e 2012-05-07 23:02 (IP: 78.61.214.75)
Jei tikrai tai šis komisaras senai nesavo rogese sėdi. Pats silpniausias komisaras kokie yra vadovavęs Palangai.

Taip pat skaitykite

Kaip informavo „Palangos tiltą“ Klaipėdos apskrities policijos komisariato Komunikacijos vadovė Andromeda Grauslienė, Palangos postuose šeštadienį buvo patikrinti 1243 automobiliai, surašyti 3 protokolai pagal ANK 45 str.dėl judėjimo taisyklių tarp savivaldybių pažeidimo ir 37 protokolai už Kelių eismo taisyklių pažeidimus (KET). Sekmadienį, kovo 28 d....


Klaipėdos apygardos teismas, išnagrinėjęs apeliacinį skundą, paliko nepakeistą Plungės apylinkės teismo sprendimą, kuriuo buvusi sodininkų bendrijos valdybos pirmininkė privalės atlyginti keliolika tūkstančių eurų sodininkų bendrijai padarytą žalą. Civilinę bylą pirmąja instancija nagrinėjo šešiolikos metų teisėjo darbo patirtį turintis Plungės apylinkės teismo Plungės...


Prie vaikų žaidimų parko, kitoje dviračių tako pusėje, Palangos komunalininkai įrengė tinklinio aikštelę.


Kaip informavo "Palangos tiltą" UAB "Palangos komunalinis ūkis" direktorius Gediminas Valinevičius, komunalininkai artimiausiu metu pastatys naujas autobusų stoteles miesto centre prie pagrindinės miesto aikštės ir prie Palangos baseino.


Vasario 9 d. vakarą Šventojoje tradiciškai buvo švenčiamos Užgavėnės. Žiemos išvarymo paprotys sukvietė gausų būrį dalyvių iš vietinių apylinkių bei Šventosios pagrindinės mokyklos. Mokiniai ne tik gardžiavosi šviežiais blynais, bet ir patys juos kepė.


Septyniasdešimt ketveri metai prabėgo nuo tada, kai 1941 m. birželio 14-osios naktį prasidėjo masiniai lietuvių areštai. Gyvuliams skirtuose vagonuose žmonės su šeimomis buvo tremiami į Sibirą, kur spiginant negailestingam šalčiui buvo verčiami kęsti badą bei sunkiai fiziškai dirbti. Ne vienas lietuvis, neištvėręs tokių atšiaurių gyvenimo...


Esu jūros vaikas. Žinau, o ir visada žinojau, jog pavasariais, ar rugpjūtį, kai vanduo jūroje įšyla kaip „arbata“ – jūros pakrantės ima ir nusidažo neįprasta geltona spalva. Poilsiautojai, nė kiek nesutrikę, vienas kitam skuba paaiškinti: „Jūra žydi“. Šį sykį, atvažiavusi trumpų atostogų į namus, pasimėgavau karšta saule, dar...


Jackų šeimai gali tekti atlyginti Kurhauzui padarytą žalą

„Palangos tilto” informacija, 2013 07 22 | Rubrika: Miestas

Kultūros paveldo departamentas (KPD), pateikęs teismui ieškinį dėl G. Jackai ir jo šeimai nuosavybės teise priklausančios medinės Kurhauzo dalies likučių paėmimo valstybės nuosavybėn, pateikė ir dar vieną ieškinį. Juo siekiama iš Kurhauzo bendrasavininkų prisiteisti atlygį už kultūros paveldo objektui padarytą žalą, kurią speciali KPD komisija įvertino 103 tūkst....


Naktį iš penktadienio į šeštadienį mieste siautėjo chuliganai: Saulėtekio take, netoli „Iki“, buvo sudeginti trys atliekų rūšiavimo plastikiniai konteineriai, Bangų gatvėje, prie autobusų stotelės, anot komunalininkų, buvo susprogdinta metalinė šiukšliadėžė, o dviračių take į šiaurę nuo tilto buvo išvartyti ir eismo ženklai....


Palangos miesto policijos komisariato duomenimis, 2008-ieji daugeliu kriterijų pareigūnams buvo geresni nei 2007-ieji. Praėjusį ketvirtadienį ataskaitinio susirinkimo metu buvo paskelbti Palangos policijos komisariato darbo rezultatai už praėjusius metus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius