Konstantinas Skierus rūpinsis bitėmis ir lepins dėmesiu žmoną

Linas JEGELEVIČIUS, 2018-06-15
Peržiūrėta
546
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Konstantinas Skierus rūpinsis bitėmis ir lepins dėmesiu žmoną

11 metų ir du mėnesius UAB „Palangos komunalinis ūkis“ vadovavęs Konstantinas Skierus trečiadienį Palangos miesto savivaldybėje, mero posėdžių salėje, kur su juo atsisveikino meras Šarūnas Vaitkus, administracijos vadovai, sulaukė ypatingos dovanos – bičių avilio, beje, nudažyto mėlyna –Palangos– spalva. „Jūs čia su dovana pataikėte – bus 11 avilys mano sodyboje, kuri yra Plungės rajone prie Platelių ežero“, – džiaugėsi K. Skierus. Iki šiol Palangą labiausiai mylėjęs Konstantinas savo meilę nuo šiol skirs žmonai Almai ir pomėgiams –anot jo, krapštinėjimuisi sodyboje. K. Skierus davė išskirtinį interviu „Palangos tiltui“.
– Ar jau spėjote apžiūrėti bičių avilį? Tinkamas jums?
– Esu labai sujaudintas tokio palydėjimo savivaldybėje. Juk Palangos komunaliniamūkiui atidaviau gan ženklią savo gyvenimo dalį – dirbau jame 11 metų ir 2 mėnesius. Avilį jau apžiūrėjau, tik išorę pačiupinėjau, atrodo labai geras. Nusivežiau į savo sodybą. Labai tiks jis ten, primins Palangą.
– Kai kalbėjome prieš kelias savaites, išreiškėte apmaudą, kad jus pakvietė į UAB „Palangos komunalinis ūkis“ Stebėtojų tarybos posėdį, kuriame buvo patvirtintas naujas įmonės direktorius, Gediminas Valinevičius, vos likus kelioms minutėms iki jo pradžios. Suprantama, dalyvauti negalėjote...
– Buvo taip, bet aš vis tiek nebūčiau galėjęs jame dalyvauti, nes turėjau nedarbingumo pažymą. Būčiau nedalyvavęs jame, jeigu man būtų pranešę apie jį ir prieš dieną. Šiandien (kalbėjomės trečiadienį) naujasis direktorius (Gediminas Valinevičius) labai gražiai su manimi atsisveikino. Mes abu ir toliau bendrausime – pažadėjau jam teikti konsultacijų, jeigu jų jam prireiks. Jokių nuoskaudų nejaučiu – džiaugiuosi, kad buvau vertinamas ir įvertintas Palangoje.
– Kai matėmės prieš kelias savaites, atrodėte gerokai prasčiau, o šiandien buvote žvalus. Tokį jus buvo pratę matyti palangiškiai. Ar tiesa, kad turite sveikatos bėdų? Ar dėl jų palikote „Palangos komunalinį ūkį“?
– Tiesa: palikau įmonę dėl sveikatos. Labai pavargau...Juk man jau – 65 metai. O čia energijos reikėjo, oho, kiek daug. Man komunalinio darbuotojai nekart yra pasakę, kad aš darbe atrodydavau labai žvalus ryte, bet labiau apatiškas popiet. Geras vadovas turi „ištempti“ visą darbo dieną vienodai. Jaučiau, kad man trūksta energijos, sveikata ėmė šlubuoti...
– Mieste pasklido gandai, kad jums neva buvo nustatyta onkologinė liga ir jums atliko spinduliavimą.
– Ne, tai netiesa. Tų dalykų jau nėra, nors tokių įtarimų daktarams buvo. Neslepiu to. Išties lankiausi vienoje Klaipėdos ligoninėje, kur man atliko tyrimus. Buvau tikrai išsigandęs. Tyrimai parodė, kad nuogąstavimai nepasitvirtino – onkologinių židinių nerasta. Ačiū Dievui.
– Net kai kurie aukšti Palangos savivaldybės vadovai svarsto, kad galbūt turite kitų tikslų, palikęs „Palangos komunalinį ūkį“. Ar neturite rimtų politinių tikslų Kretingoje? Ar nedalyvausite tiesioginiuose mero rinkimuose kitąmet?
– (Juokiasi) Oi, ne. Tai – didžiausia nesąmonė, kokią kas nors galėjo sugalvoti. Niekados nenorėjau, nenoriu ir nenorėsiu eiti į merus, nes tai – ne mano būdui ir charakteriui. Man vidinis balsas tiesiog pasakė: „Konstantinai, tau jau visko užtenka“. Mane tokios kalbos apie merų rinkimus tikjuokina.
– Kodėl nepalaukėte daktarų išvados dėl sveikatos, kad priimtumėte sprendimą dėl savo tolesnio darbo komunaliniame ūkyje?
– Kaip minėjau, jaučiausi labai pavargęs. Kai esi pervargęs, sprendimus priimi spontaniškai. Jau mano toks amžius, kad stresas gali ir pražudyti. Apie tai turime visi galvoti.
– Kokiais darbais ir pasiekimais, kaip jau buvęs komunalinio ūkio vadovas, labiausiai didžiuojatės?
– Didžiuojuosi, kad praktiškai iš nieko kartu su kitais žmonėmis sukūrėme tokį gražų vaikų žaidimų parką. Būčiau nepatikėjęs, kad jį tokį galima taip greitai ir tokį gražų pastatyti. Antra, savivaldybės Tarybai nusprendus susigrąžinti Palangos laidojimo namus, ten įdėjau daug darbo. Perimant juos jie atrodė kaip griuvena. Tokia bloga jų būklė buvo. Neturėjome jokių paveiksliukų, kaip juos atremontuoti, kad jie būtų šilti ir jaukūs. Prisimenu, kad susėdę kartu su vadybininkais Gražina Kuleševičiene, Aleksu Mineikiu apie tai ilgai kalbėjomės. Džiaugiuosi, kad mūsų kūryba buvo prasminga ir patinka dabar visiems.
Trečias dalykas, kurį norėčiau išskirti, yra autobusų stoties statyba. Ją statėme nežinodami, kad mums teks ją eksploatuoti. Daug laiko, pastangų ir sielos yra į ją įdėta. Kaip visi mato, gavosi labai neblogas statinys.
– O kas jums nepavyko?
– Ne viskas pavyko su daugiabučių namų administravimu ir, žinoma, jų renovacija. Neslėpsiu, gyventojų priekaištų buvo, nors kažin ar buvo galima jų visiškai išvengti, ypač atliekant tokį darbą. Palangiškiai, beje, yra itin reiklūs.
– Prieš mūsų pokalbį kelias valandas kalbėjotės su naujuoju UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriumi Gediminu Valinevičiumi. Apie ką krypo kalba? Ko jis jūsų galbūt prašė? Ką jam patarėte?
– Jis (Valinevičius) – geras vadovas. Kaip jau buvusį UAB „Kretingos vandenys“ direktorių jį gerai visi vertino ir savivaldybėje, ir eiliniai kretingiškiai. Aš jam daviau vieną patarimą: mylėk savo darbuotojus kaip savo artimą. Tai – svarbiausia. Kai žmonės tave palaiko, nesunku dažniausiai yra suvaldyti bet kokią situaciją. Kad jis myli žmones, tai jau pademonstravo Kretingoje. Antras mano patarimas jam buvo – išlikti ramiam, kai reikia priimti sprendimus. Be jos – nė iš vietos, kolektyvas iškart sustresuos.
– Kokie bus jūsų pirmiausi darbai pensijoje?
– Mano žmona Alma jau dvejus metus – užtarnautame poilsyje (ponia Alma 16 metų dirbo Kretingos rajono savivaldybėje kalbos tvarkytoja – aut.), tai ji kartais man sako, kad viskam laiko jai ir neužtenka (juokiasi). Krapštinėsiuosi savo sodyboje, prie bičių. Neskubėsiu, nežiūrėsiu į laikrodį kiekvieną minutę. Tai bus nuostabus jausmas. Įsitikinęs tuo.
– Žinau, kad esate didelis kruizų mėgėjas. Ar išsirinkote kruizą šiems metams?
–Ne. Šiemet kruiziniu laivu neplauksime. Plauksime juo kitąmet. Šiemet noriu apsitvarkyti namus ir, žinoma, pagaliau galėsiu skirti daug laiko savo žmonai. Esu labai dėkingas jai už viską. Ypač už jos kantrybę ir supratingumą. Pamatysite mus abu ir Palangoje, bet tik kaip laimingus pensininkus (juokiasi).

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto meras:
– Ne tik savivaldybės vadovai, bet kiekvienas Palangos gyventojas pastebėjo, kaip gražiai yra tvarkoma Palanga, kiek jai skiriama dėmesio. Kiekviena nereikalinga žolelė buvo nugnybta, su kiekvienu palangiškiu buvo pabendrauta, buvo reaguota nerealiai greitai į palangiškių ir miesto svečių pastabas. Viskas, žinia, priklauso nuo vadovo. Prašiau keturis ar penkis kartus gerbiamo Konstantino (Skieraus) pasilikti, bet gyvenime yra dalykų – vienas jų sveikata – kurių negali planuoti. Jeigu norėsite sugrįžti į Palangą, komunalinio ūkį, jūs esate čia visada laukiamas. Truputį pajuokausiu: siūlau jums, Konstantinai, Palangoje įsigyti žemės sklypą, kad taptumėte tikru palangiškiu.

Mindaugas Skritulskas, Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ Stebėtojų tarybos pirmininkas:
– Gerbiamas Konstantinas buvo neeilinis vadovas. Jis miesto komunalinio ūkio įmonę modernizavo, įvykdė joje daug teigiamų pokyčių. Jums esant direktoriumi, „Palangos komunalinis ūkis“ ėmėsi daugiabučių namų priežiūros, renovavo miesto laidojimo namus, sėkmingai administravote naująją autobusų stotį.

Jūsų komentaras:

patiko 2018-06-16 10:50 (IP: 78.56.26.209)
"Man vidinis balsas tiesiog pasakė: „Konstantinai, tau jau visko užtenka“"

Ar taip 2018-06-15 17:21 (IP: 88.223.27.28)
viskas ir buvo idealu? Kam idealu?

Hm 2018-06-15 15:50 ([email protected] gmail.com / IP: 90.143.93.109)
Kaip galima tokius klausimus apie liga uždavinėti? Gatvėj nuogirdas susirankiojot?

Taip pat skaitykite

Gruodžio 20 d. Seimas didžiule balsų persvara priėmė įstatymą, suteikiantį galimybę Savivaldybėms pačioms spręsti, kam patikėti viešųjų paslaugų teikimą vandentvarkos, miesto tvarkymo, šildymo, atliekų išvežimo ir kt., savivaldybės teritorijoje. Kartu pritarta Lietuvos savivaldybių asociacijos siūlymui, kad Savivaldybės galėtų pačios spręsti, kas valdys jų turtą...


Jonas Brazdžionis – poetas, ilgametis Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos (anuomet antroji vidurinė mokykla) direktorius, kreipiasi į palangiškius savo eilėmis. Jis neseniai išleido šeštąją savo poezijos knygą: „Tarytum vėstančios žarijos“. Tai yra kūrėjas, mokytojas ir žmogus, prieš dvejus metus atšventęs savo deimantines...


Šarūnas Vaitkus dėl vieno dalyko klydo - žmoną myli vis labiau

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 22 | Rubrika: Miestas

Vakar, spalio 21-ąją, savo 19-ųjų santuokos metinių progą, meras Šarūnas Vaitkus socialinio tinklo Facebook savo paskyroje paliko jautrią žinutę žmonai Vilmai,


Kęstutis Jurkštas, 31 metų „airBaltic“ aviakompanijos kapitonas, prieš pusantrų metų su žmona Gertrūda atsikėlė gyventi iš Vilniaus į Palangą ir abu ja neatsidžiaugia. Kęstutis gruodį net 10 kartų iš Rygos skrido į Palangą. „Gruodį Rygoje nakvojau tik tris ar keturis kartus. Visas kitas naktis praleidau savo namuose netoli Šventosios“...


11 metų ir du mėnesius UAB „Palangos komunalinis ūkis“ vadovavęs Konstantinas Skierus trečiadienį Palangos miesto savivaldybėje, mero posėdžių salėje, kur su juo atsisveikino meras Šarūnas Vaitkus, administracijos vadovai, sulaukė ypatingos dovanos – bičių avilio, beje, nudažyto mėlyna –Palangos– spalva. „Jūs čia su dovana pataikėte – bus 11...


Antradienį prie tradicinio puodelio kavos susirinkę „Palangos tilto“ skaitytojai turėjo progą pabendrauti su Palangos miesto savivaldybės administracijos Juridinio ir personalo skyriaus vedėjo pavaduotuoju Vytautu Korsaku. Kalbėta ir apie bylas, kuriose tenka dalyvauti pačiai Savivaldybei, ir apie teisinę pagalbą gyventojams, ir apie tai, su kokiais kurioziniais prašymais palangiškiai...


81 metų palangiškis Petras Piktuižis neprisipažįsta savo tėvų sodyboje nužudęs jaunesniojo brolio žmoną. Esą jis tą dieną, kai įvyko nelaimė, skynė obuolius, o vėliau išvažiavo namo ir nežino, kas atsitiko.


Ketvirtadienį į Tarybos posėdį susirinkę politikai priėmė sprendimą, kuriuo Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamento panaudos pagrindais valdytos patalpos penkeriems metams perduodamos VšĮ Klaipėdos greitosios medicininės pagalbos stočiai (GMPS). Tiek Palangos departamento vadovas Remigijus Kirstukas, tiek Klaipėdos GMPS vyriausiasis gydytojas Rimvydas Juodviršis...


Penktadienį Palangos miesto Tarybos posėdžių salėje įvyko susitikimas su svečiais iš Vokietijos, Riugeno salos Bergeno miesto. Susitikimo tikslas buvo supažindinti svečius su Palangos miestu, savivaldybės administracijos darbu ir įteikti jiems bendradarbiavimo sutarties projektą.


Palangoje, netoli prekybos centro „IKI“, po praūžusios audros buvo išvartyti dideli reklamos stendai, kurie tikrai nepuošia miesto aplinkos ir jau ilgą laiką liko niekieno nepastebėti bei neatstatomi. Šie reklamos stendai priklauso UAB „Grampus“, tačiau ši įmonė savo veiklos nebevykdo, nes bankrutavo, todėl už išvartytų stendų sutvarkymą pinigų mokėti  nežada, nes neturi iš ko.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius