Svečiai iš Riugeno salos žavėjosi Palangos dėmesiu turizmui

Ugnė RAUDYTĖ, 2010-09-27
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Penktadienį Palangos miesto Tarybos posėdžių salėje įvyko susitikimas su svečiais iš Vokietijos, Riugeno salos Bergeno miesto. Susitikimo tikslas buvo supažindinti svečius su Palangos miestu, savivaldybės administracijos darbu ir įteikti jiems bendradarbiavimo sutarties projektą.

Papasakojo, kuo gali didžiuotis Palanga

Konferenciją pradėjo Palangos miesto meras Vytautas Stalmokas. Jis svečiams pasakojo, kad Palangoje gyvena 17,5 tūkstančių gyventojų, jog miestas yra nedidelis. Meras papasakojo svečiams apie valdžios žingsnius, kad miestas gautų kuo daugiau investicijų. „Kadangi mūsų valstybė investicijoms skiria nedaug lėšų, mes daug dirbame su Europos Sąjungos fondais. Jau įvykdėme ir toliau tęsiame daug ES projektų. Todėl visuomet ieškome naujų partnerių, įgyvendinant projektus. Tikimės, kad ir su Bergeno miestu galėsime bendradarbiauti“,- kalbėjo meras.

Palangos miesto savivaldybės mero pavaduotoja Marytė Vačerskienė svečiams iš Riugeno salos pasakojo apie Palangos švietimo sistemą, pateikė statistikos duomenis apie mokinių bei mokytojų skaičių.

Palangos miesto turizmo informacijos centro direktorė Ala Valužienė svečiams papasakojo apie gerus turizmo rezultatus Palangoje, apsilankančius turistus.

Sužavėjo, kad skiriama daug dėmesio turizmui

Riugeno salos Bergeno miesto merė Andrea Köster sakė, jog juos labai sužavėjo tai, kad Palanga tiek daug dėmesio skiria turizmui. „Mūsų mieste nėra taip rūpinamasi turizmu ir jo plėtojimu. Tuo ir skiriasi Bergeno miestas nuo Palangos, tačiau mes seksime jūsų geru pavyzdžiu“,- kalbėjo  A. Köster.

Svečiams buvo parodytas trumpametražis filmukas apie Palangą, kuriame vokiečiai galėjo pamatyti visas lankytinas miesto vietas, vasaros šurmulį Palangoje.

Po filmo svečiai pasakojo apie savo miestą, kuriam 2013-aisiais metais sukaks 400 metų. Bergeno miestas yra pačiame Riugeno salos viduryje, todėl žmonės, norėdami nuvykti į kitą salos pusę, visuomet turi pravažiuoti pro Bergeno miestą. Jame gyvena apie 15 tūkstančių gyventojų. Bergeno miesto merė pasakojo, kad šis miestas yra gana turtingas, nes surenka daug pinigų iš mokesčių mokėtojų.

Kvies vokiečius atvažiuoti į Palangą

Bergeno tarybos pirmininkas Eike Bunge sakė, jog jų taryba daug dėmesio skiria eismo problemų sprendimams bei pensininkams. Mieste nėra labai rūpinamasi turizmu ir jo plėtojimu. Tuo ir skiriasi Bergeno miestas nuo Palangos. Kai grįšime į Vokietiją, taryboje tikrai kalbėsime ir apie Palangą. „Dabar mes stengsimės kuo daugiau turistų iš Vokietijos nukreipti į Palangą, rekomenduosime aplankyti jūsų kurortą. Tikimės, kad ir jūs pareklamuosite mūsų salą“, - šypsodamasis kalbėjo Bergeno tarybos pirmininkas E. Bunge.

Bergeno Tarybos atstovė Monika Quade pasakojo apie jų miesto švietimo sistemą. Ji teigė, kad jų mieste labai sumažėjo gimstamumas, todėl pradinių mokyklų klasių susidarė mažiau nei įprasta.

Konferencijos pabaigoje Palangos miesto meras įteikė svečiams bendradarbiavimo sutarties projektą. Jei svečiams iš Bergeno ji tiks, tuomet sutartis bus pasirašyta 2011 metų pavasarį.

Po konferencijos atvykėliams buvo aprodytos Palangos miesto mokyklos, darželiai bei visos lankytinos kurorto vietos.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Palangos miesto seniūnaičiams įteikti pažymėjimai

"Palangos tilto" redakcija, 2019 10 31 | Rubrika: Miestas

Trečiadienį, spalio 30 d.,  Palangos miesto savivaldybėje naujai išrinktiems seniūnaičiams įteikti pažymėjimai. Juos įteikęs mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas seniūnaičiams linkėjo būti aktyviems bei sėkmingai atstovauti vietos gyventojų interesams.  


Trečiadienį, balandžio 24 d., vykusio Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžio metu paskirta savivaldybės administracijos direktorė. Ja tapo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovė Akvilė Kilijonienė. Slapto balsavimo metu A. Kilijonienės kandidatūra palaikyta vienbalsiai.Mes, Kunigiškių rinkėjai bei gyventojai, sausį apklausos būdu dalyvavome Kunigiškių seniūnaičio rinkimuose. Rinkimai buvo laikomi įvykę, teisėti, nusižengimų nenustatyta.


Kreipimasis į Palangos miesto savivaldybės tarybos narius  9

Rimantas Germanas UAB „Litesko“ komercijos direktorius, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Situacija Palangos šilumos ūkyje, o taip pat miesto savivaldybės ir „Litesko“ santykiai pasiekė ribą, kuomet nebeužtenka pasisiuntinėti raštais vieni kitiems. Turime labai rimtą situaciją, didžiulę problemą, kuri kaupėsi ne vieną mėnesį ir pasiekė kulminaciją. Apie tai ir noriu pasisakyti.


2013 m. kovo 14 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje pasirašyta šios didžiausios Lietuvos koncertinės įstaigos ir Palangos miesto savivaldybės bendradarbiavimo sutarti


Metų pradžioje paskelbtos Palangos savivaldybės Kontrolės ir Audito tarnybos ataskaitos dėl vietinės rinkliavos už automobilių stovėjimą apmokestintose vietose, biudžeto vykdymo finansinio teisėtumo ir rinkliavos už išorinę reklamą rinkimo atskleidė daug įvairių pažeidimų. „Palangos tiltas“ paprašė juos pakomentuoti savivaldybės kontrolierę Eleną Kuznecovą.


Penktadienį Palangos miesto Tarybos posėdžių salėje įvyko susitikimas su svečiais iš Vokietijos, Riugeno salos Bergeno miesto. Susitikimo tikslas buvo supažindinti svečius su Palangos miestu, savivaldybės administracijos darbu ir įteikti jiems bendradarbiavimo sutarties projektą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas