Kontrolės komiteto pirmininkas D. Paluckas: „Gaila, kad Tarybos valdančioji dauguma ignoruoja bet kokius komiteto pasiūlymus“

Danas PALUCKAS Tarybos narys, 2013-02-21
Peržiūrėta
1943
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

D. Paluckas: „Tarybos valdančioji dauguma nusprendė apskritai nevertinti komiteto pateiktų pasiūlymų”.
D. Paluckas: „Tarybos valdančioji dauguma nusprendė apskritai nevertinti komiteto pateiktų pasiūlymų”.

Aš, Danas Paluckas, Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys, noriu visuomenei pateikti glaustą savo darbo Taryboje ir jos Kontrolės komitete ataskaitą ir atkreipti dėmesį į pagrindinius mano, kaip Tarybos Kontrolės komiteto pirmininko, veiklos momentus.
Per 2012 m. įvyko 11 Tarybos posėdžių. Visuose juose dalyvavau ir pateikiau 3 projektų sprendimus.
Prieš kiekvieną posėdį stengiuosi išsamiai susipažinti su svarstomais klausimais, pateikti savo pasiūlymus ir pastebėjimus, nors dažniausiai opozicijos balsas ištirpsta lyg tirštame rūke. Ir ne todėl, kad pasiūlymai būtų blogi ar nesutaptų su miestiečių interesais, bet todėl, kad Tarybos daugumai opozicijos pasiūlymų nereikia.
Turiu atvirai pasakyti, kad per dvejus metus, dirbdamas mūsų miesto Taryboje, jau beveik pripratau, kad nuolat stengiamasi kitų darbus ir nuomonę sumenkinti, o savą nepelnytai išaukštinti.
Be tarybos posėdžių dalyvauju ir dar dviejų, Kontrolės ir Švietimo, sporto ir kultūros komitetų, susirinkimuose.
Per ataskaitinius metus įvykusiuose Švietimo, sporto ir kultūros komiteto posėdžiuose nedalyvavau tik viename jų.
Kalbant apie Kontrolės komitetą, per praėjusius metus įvyko 5 Kontrolės komiteto posėdžiai. Juose svarstyta 20 klausimų. Priimta 30 nutarimų. Komitete sprendėme įvairius miestui svarbius klausimus, domėjomės savivaldybės ir kelių jos biudžetinių įstaigų veikla.
Kaip Kontrolės komiteto pirmininkas, parašiau 4 paklausimus miesto merui ir administracijos direktorei.
Deja, ne visada sulaukdavau atsakymo, o ir sulaukti atsakymai ne visada tenkindavo savo išsamumu, o kartais, būdavo ir tokių, kurie nustebindavo snobizmu.
Kalbant apie mano, kaip Kontrolės komiteto pirmininko, darbo aspektus, išskirčiau šiuos: dar praėjusiais metais siūlėme Palangos miesto savivaldybės Komisijai kovai su korupcija išnagrinėti infrastruktūros plėtojimo sutartis ir įvertinti jų naudą; išvadas pateikti Kontrolės komitetui. Deja, kol kas dar nesulaukėme. Kyla natūralus klausimas, ką dirba komisijos pirmininkas S. Simė?
Siūlėme Rinkliavų centro direktoriui perduoti visas patikėjimo teise valdomas, naudojamas ir disponuojamas automobilių stovėjimo aikšteles Savivaldybės administracijai, o pastarajai – jas perimti viešiesiems poreikiams tenkinti. Prieš du metus gaudavome pajamų (apie 20 tūkst. litų), išnuomoję vieną jų privačiam asmeniui, dabar jos nenaudojamos. Tad nei pinigų, nei socialinės naudos. Gaila, kad nebuvome išgirsti.
Prašėme Moksleivių klubo direktorės Rūtos Gecienės atsakyti į 14 paklausimų dėl Moksleivių klubo veiklos. Kai kurie atsakymai buvo tiesiog absurdiški. Pavyzdžiui, žodiniu vicemero liepimu, direktorė atidavė patalpas panaudai, bet vicemeras sako, kad neliepė. Tai kuriuo tikėti? Kas viršijo savo įgaliojimus?
Pritarėme E. Kuznecovos pasiūlymui trumpinti leidimų įrengti išorinę reklamą derinimo ir išdavimo terminus. Gaila, vėl neišgirsti buvome.
Pritarėme E. Kuznecovos pasiūlymui kreiptis į savivaldybės Administracijos direktorę, kad per 3 darbo dienas būtų atsakyta, kodėl vilkinamas „Blyniaus“ reklamos derinimas. Atsakymo nesulaukėme.
Pritarėme Tarybos nario A. Jokūbausko pasiūlymui įpareigoti Administracijos direktorę pašalinti nelegalią, nesuderintą reklamą „Blyniuke“. Laukti reikėjo „tik“ porą ar trejetą savaičių ir reklama dingo, jau vasaros pabaigoje.
Siūlėme savivaldybės administracijai 2013-2015 m. strateginiame veiklos plane numatyti lėšų papildomų gelbėjimo postų gelbėjimo stotyje įkūrimui. Į mūsų pasiūlymą nebuvo atsižvelgta.
Siūlėme Vandens motociklų klubui kreiptis į Tarybą dėl leidimo verstis garsine komercine veikla. Tuo rūpinosi ir mūsų komiteto narys T. Žulkus, todėl manau, dar atsiras sprendimas.
Siūlėme savivaldybės administracijai nurašyti nusidėvėjusį ir netinkamą naudoti turtą gelbėjimo stotyje. Nesulaukėme jokio atsakymo.
Siūlėme savivaldybės administracijai skelbti konkursą mobiliajai prieplaukai įrengti ir eksploatuoti Ošupio take. Reakcijos nesulaukėme.
Kreipėmės į Komunalinio ūkio stebėtojų tarybą bei į Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorę A. Kilijonienę dėl informacijos apie vaikų žaidimų parko įrenginių viešąjį pirkimą pateikimo.
Man, Kontrolės komiteto pirmininkui, prašomą informaciją pateikė tik po šešių mėnesių.
Kontrolės komiteto funkcija – kontroliuoti ir prižiūrėti institucijų veiklą, kad ji būtų skaidri ir efektyvi, teikti pasiūlymus, kad tokia būtų.
Gaila, kad Tarybos valdančioji dauguma nusprendė apskritai nevertinti pasiūlymų, kuriuos pateikia komiteto pirmininkas D. Paluckas.
Priežastis? Nes jis yra opozicijos atstovas. Bet jei esi opozicijoje, tai nereiškia, kad mažiau rūpiniesi Palanga. Tiesiog reikia kiekvienam dirbti savo darbą ir mažiau linkti į asmeniškumus.
Viename miesto laikraščių Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdybos vadovas A. Juršėnas ir vieno skyriaus vadovų L. Keserauskas aiškiai pasakė, jog savivaldybės Antikorupcijos komisijai turėtų vadovauti opozicijos atstovas.
Labai sveikintinas pasiūlymas, kovojant prieš korupciją.
Tik ar valdančiosios daugumos atstovai pritars tokiam dalykui? Ar jiems reikalingas prievaizdas, kuris stebėtų jų veiklą mieste?
Dar iki šiol girdimi praėjusių metų Seimo rinkimų atgarsiai.
Iki šiol laukiame mero Š. Vaitkaus atsakymų dėl Seimo nario P. Žeimio nuveiktų darbų Seime. Mero prašėme atsakyti, kokius pasiūlymus mūsų miesto naudai P. Žeimys pateikė, svarstant 2013 metų biudžetą?
Š. Vaitkus, pasirašinėdamas Seimo rinkimų agitaciniuose pranešimuose kaip miesto meras, turi prisiimti dalį atsakomybės dėl savo bendrapartiečio P. Žeimio veiklos Seime.

 

 

LSDP pirmininkas, ministras pirmininkas A. Butkevičius interviu „Palangos tiltui” – apie LSDP Palangos skyrių ir jo pirmininką D. Palucką

Socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas, ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius: „Šiuo metu LSDP Palangos skyriaus veikla tikrai esu patenkintas. Turėjau į Palangą atvykti kelis kartus, kad pasikeistų skyriaus pirmininkas. Juo išrinktas Danas Paluckas yra labai darbštus, energingas, kompetentingas, suprantantis vietos žmonių problemas ir siekiantis, kad jos būtų sprendžiamos. Danas labai gerai bendrauja su visais, palieka paprasto žmogaus įspūdį, o politikoje tai svarbu. Linkiu D. Paluckui auginti vietos žmonių pasitikėjimą, kad jis taptų ne tik vietos lyderiu, bet ir šalies masto politiku. Manau, kad, jeigu jis daug ir kryptingai dirbs, jau kitą Palangos miesto savivaldybės Tarybos kadenciją turės reikalingų žinių ir savybių vadovauti miestui. Matau, kad Palangos gyventojai juo ir partijos Palangos skyriumi vis labiau pasitiki, o tai žada gerą ateitį tiek skyriui, tiek jos pirmininkui D. Paluckui”.

Jūsų komentaras:

Orinta 2013-02-26 09:26 ([email protected] / IP: 82.135.210.125)
P. D.Paluckai visa mūsų šeima labai džiaugiasi , kad išdrįsote netylėti ir prabilote aiškia tiesa. Šaunuolis. Ir nekreipkite dėmesio į čia rašančius iš pavydo rašo , o dar kai užlipote ant skaudžios temos. Dar pastebėjimas nuo savęs : Ponas mere , o kur mažesnės šildymo kainos? Kur sutarties nutraukimas su Litesko? Kur fizioterapijos paslaugos poliklinikoje? Ar taip ir baigsite kadensija vien tik Kurhauza atstatę?

zilvis 2013-02-26 06:45 (IP: 86.100.100.231)
Danai, sveikinu tave ir matau kad sudrumsti vandeni tame gyvatyne tvarkykis toliau matai kad nieko blogo negali pasakyti ir kazkoki seseli is praeities traukia matau nepirma karta taip kad laikykis ju sutve pasivadine kontrolieriais,palangiskiais tik is pasalu kaip paskutiniai py----- elgiasi tai tokie jie ir palangiskiai.

teisybe 2013-02-25 14:45 (taip / IP: 81.7.90.216)
siaip tikra teisybe, sakykit ka norit, palangos savivaldybeje, niekas i nieka neatsakineja. kiek zinau, kiek girdejau is skirtingu zmoniu- beveik visi yra pasake, kad Palangoje arba atsakymo negausi arba ji gausi uz keliu menesiu, arba gausi atsakyma "nei tvora, nei i mieta". Ir kai as dabar skaitau, kad net i savivaldybes deputatui yra piktybiskai neatsakinejama i uzklausimus, galiu daryti tik viena isvada- PALANGOS VALDZIAI ANT VISU "NUSISVILPT". O dabar visi padlaizunai, galit bandyti tai paneigti. Tokie faktai yra nepaneigiami. As zinau zmones, kurie atvaziavo specialiai i Palanga pagal is anksto paskirta laika is kitos valstybes simtus kilometru, o vietiniai karaliukai nerado laiko juos priimti. Tie, kurie pateisina tokius dalykus, labai linkeciau, kad ir Jus kada taip pavazinetumet (o taip anksciau ar veliau bus), tuomet galesite dziaugtis savo karaliukais ir ju svita.

klausimelis 2013-02-25 14:33 (KL / IP: 81.7.90.216)
cia su Palucku tikrai sutinku,geras klausimelis, ka veikia ponas Sime? Su tam tikru nejaukumo jausmu, galiu tik bandyti nuspeti, ka jis veikia.

Skaitytoja 2013-02-24 16:02 (IP: 78.61.239.66)
Rinkimai artėja. Prasideda pažadų ir pagyrų lavina. Gal per šiuos rinkimus Žmonės bus protingesni ir galvos ką išrinkti į miesto tarybą.

kaziukas 2013-02-23 19:46 (IP: 78.61.112.111)
Drasiau drambly. o jei rimtai leiskit jauniems žmonėms įsibeget.

rg 2013-02-23 18:05 (IP: 84.46.226.109)
Paluckai nebeliaupsink pats saves. Nes jau koktu nuo tavo plakatu

Palangiskis 2013-02-23 18:04 (IP: 84.46.226.109)
BAISUSIS PALUCKAS. NBEJUOKINK. NIEKAS TAVo GASDINIMU NEBIJO. ISISEK ROZE I KAIRE IR KEPURE UZSIDEJES VAZIUOK PANEVEZIN PAS TULPINIUS>

KONTROLIERIUI 2013-02-23 18:01 (IP: 84.46.226.109)
Na perskaiciau ir taip slykstu pasidare. Paluckas dorasis zmogus nors prie zaizdos dek. Nebejuokink Paluckai visas Panevezys zino tave ir tavo broli. Ir brolis ir Paluckas yra teisti. Paluckas uz vagyste, o brolis uz afera savivaldybeje. Ir dar Paluckai visi tavo darbelius puikiai zino ir jau greitai viskas paaiskes viesai kaip tu jau vaikstineji po valdiskas imones ir atleidineji jos vadovus nes mat taip reikia politiskai. Ziurek kad nepasibelstu kauketi vyrukai i namus KONTROLIERIAU :)

Arvydas 2013-02-23 11:51 ([email protected] / IP: 78.61.215.100)
gerb. D.Paluckui linkėčiau pirmiausia išmokti rašyti be gramatinių klaidų, o jei nepavyks - tada grįžti prie seno amato - kabelius nuo kranų vogti...

Tomas 2013-02-23 11:09 ([email protected] / IP: 78.61.215.100)
Kalusimas laikrasčio redaktoriui? Ar įtraukiate į įmonės apskaitą pajamas už užsakomuosius straipsnius?

Š I Š š š.. 2013-02-22 13:51 (. / IP: 86.100.60.112)
Tuščias liaupsių kabinimas...Atrodo, kad esi neįgalus,- visi tik giria, liaupsina, grąžina,dailina, popina, užjaučia.... -O ką pats nuveikei tikro, matomo , įgyvendinai Palangai ir palangiškiams??? Lauksime ATASKAITOS !

klausimas 2013-02-22 13:47 (IP: 85.206.31.82)
kur savivaldybes rasytojai? ko tyli?

graziai 2013-02-22 13:34 (IP: 82.135.197.57)
LSDP pirmininkas, ministras pirmininkas A. Butkevičius interviu „Palangos tiltui” – apie LSDP Palangos skyrių ir jo pirmininką D. Palucką Socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas, ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius: „Šiuo metu LSDP Palangos skyriaus veikla tikrai esu patenkintas. Turėjau į Palangą atvykti kelis kartus, kad pasikeistų skyriaus pirmininkas. Juo išrinktas Danas Paluckas yra labai darbštus, energingas, kompetentingas, suprantantis vietos žmonių problemas ir siekiantis, kad jos būtų sprendžiamos. Danas labai gerai bendrauja su visais, palieka paprasto žmogaus įspūdį, o politikoje tai svarbu. Linkiu D. Paluckui auginti vietos žmonių pasitikėjimą, kad jis taptų ne tik vietos lyderiu, bet ir šalies masto politiku. Manau, kad, jeigu jis daug ir kryptingai dirbs, jau kitą Palangos miesto savivaldybės Tarybos kadenciją turės reikalingų žinių ir savybių vadovauti miestui. Matau, kad Palangos gyventojai juo ir partijos Palangos skyriumi vis labiau pasitiki, o tai žada gerą ateitį tiek skyriui, tiek jos pirmininkui D. Paluckui”.

Arte 2013-02-22 10:24 ([email protected] / IP: 86.38.180.67)
Saunu, kad kaskas netyli , siulymas dar garsiau pasakyt kaip kas ir kur yra, galetu dar keletas tarybos nariu netyleti

Du kart NE konservatoriams 2013-02-22 08:05 (klmn / IP: 88.119.253.63)
Tai tik skambiais žodžiais spaudoje dabartinė valdžia skelbiasi, kad jai rūpime mes, palangiškiai. Nė velnio mes jiems nerūpime nei mes, nei Palanga. Rūpi, tik kur kaip ir ką prasukti, kokiam draugeliui palankų tarybos sprendimą priimti.O kas jiems nepalanku - apsimeta kad nemato ir negirdi

Konservams NE 2013-02-22 07:22 (IP: 194.176.60.225)
Šauni ataskaita, objektyvi ir suprantama kritika, valdantiesiems. Visi tokie straipsniai galėtų būti PT...

mukas 2013-02-21 20:25 (IP: 86.100.75.88)
Danai, saunuolis, lasas po laso ir akmeni prataso.

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės kontrolės ir audito tarnyboje sukurta audito kokybės kontrolės sistema yra veiksmingai ir užtikrina, kad auditai būtų atliekami kokybiškai ir pagal auditą reglamentuojančius teisės aktus.


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnio 6 dalimi, 20 straipsnio 2 dalies 1 punktu, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2020 m. lapkričio 4 d. sprendimo Nr. T2-217 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento tvirtinimo“ 1 punktu (su vėlesniais pakeitimais), 34 ir...


Savivaldybė antradienį, spalio 26 d., pranešė, kad mirė buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys Vincas Nesteckis. „Savivaldybė reiškia nuoširdžią užuojautą jo šeimai ir artimiesiems. Sunkią netekties valandą telydi jus paguoda ir dvasios stiprybė,"  sako Palangos miesto savivaldybė.


Šiandien, vasario 4-ąją, įvyko Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdis. Tarybos pirmininkas ir miesto meras Šarūnas Vaitkus jo pradžioje perskaitė Tarybos narės Renatos Surblytės, kuri posėdyje nedalyvavo, pareiškimą, kuriuo ji Tarybai pranešė apie pasitraukimą iš Socialdemokratų partijos, taip pat iš miesto Tarybos jungtinės...


Palangos miesto savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba atliko Palangos miesto savivaldybės 2019 metų konsoliduotųjų ataskaitų rinkinio, Savivaldybės biudžeto ir turto naudojimo auditą ir nustatė reikšmingų duomenų iškraipymų, turėjusių įtakos 2019 metų savivaldybės konsoliduotųjų finansinių ataskaitų rinkinio duomenų teisingumui. Nustatyti trūkumai apskaitant savivaldybės...


Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Tomas Julius Žulkus – Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys, Statybos ir miesto ūkio komiteto pirmininkas bei Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Palangos skyriaus narys įsitikinęs, jog šie metai bus labai darbingi. „Šiuos metus drąsiai galima vadinti iššūkių Palangai metais – pradėta įgyvendinti daug ambicingų projektų...


Kad Tarybos narys ir Kontrolės komiteto pirmininkas D. Paluckas pats jau trečius metus iš eilės grubiai pažeidžia Savivaldos įstatymą, kuris numato, kad Kontrolės komiteto pirmininkas kiekvienų metų pabaigoje už savo veiklą atsiskaito savivaldybės Tarybai, neliko nepastebėta ir vakar įvykusiame savivaldybės Kontrolės komiteto posėdyje. Komiteto narys Tomas Julius Žulkus , pastebėjęs...


Tarybos narys Danas Paluckas, kuris yra ir Kontrolės komiteto pirmininkas, mėgsta viešai paverkšlenti, kad valdžia ignoruoja komitetą ir jo veiklą, bet, pasirodo, D. Paluckas pats jau trečius metus iš eilės grubiai pažeidžia Savivaldos įstatymą, kuris numato, kad Kontrolės komiteto pirmininkas kiekvienų metų pabaigoje už savo veiklą atsiskaito savivaldybės Tarybai.


Aš, Danas Paluckas, Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys, noriu visuomenei pateikti glaustą savo darbo Taryboje ir jos Kontrolės komitete ataskaitą ir atkreipti dėmesį į pagrindinius mano, kaip Tarybos Kontrolės komiteto pirmininko, veiklos momentus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius