Kulinarinių knygų autorė Palangoje pristatė dar vieną knygą

Palangos tiltas, 2016-06-13
Peržiūrėta
2111
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Į R. Ničajienės knygos pristatymą susirinko nemenkas būrys jos gerbėjų, tarp jų – ir žinomi Lietuvoje žmonės.
Į R. Ničajienės knygos pristatymą susirinko nemenkas būrys jos gerbėjų, tarp jų – ir žinomi Lietuvoje žmonės.

Lietuvoje tik prasidėjus vietinių braškių sezonui, jų gausa ir įvairovė tapo naujos Renatos Ničajienės knygos „Gero maisto dienoraštis. Vasara“ pristatymo tema. Ją būriui svečių, tarp kurių – aktorė Eglė Jackaitė su bičiule Rasa Kulyte, „Žuvėdros“ treneriai Skaistutė ir Romaldas Idzelevičiai, šokėja Kristina Navickaitė-Tina su seserimi Agne, restoranų „Momo Grill“ ir „Monai“ įkūrėja Kristina Samavičienė, žurnalistė Sandra Žutautienė su draugėmis, atskleisti padėjo vienas geriausių Lietuvos jaunųjų šefų Bernardas Anužis, ėmęsis gaminti vaišes pagal R. Ničajienę, bei braškių ūkį sėkmingai plėtojanti ūkininkė Justina Skaisgirienė.
„Vasara, neabejotinai, – pats turtingiausias sezonas siekiantiems maitintis sveikai, pilnaverčiai, pagal „švarios mitybos“ principus. Laikytis jų – naudoti kuo daugiau vietinių, šviežių, neapdorotų ingredientų šiuo metų laiku itin paprasta. Vasarą sezoninių vietinių produktų tiek daug, jog tai net tapo man iššūkiu rengiant naujausią serijos „Gero maisto dienoraštis“ knygą – sukau galvą kaip juos visus panaudoti ir nei vieno nepamiršti“, – apie tik ką knygynų lentynas pasiekusį naujausią savo darbą pasakojo R. Ničajienė, knygos pristatymą surengusi pačiame Lietuvos vasaros sostinės – Palangos centre įsikūrusiame restorane „Onorė“.
Knygoje „Gero maisto dienoraštis. Vasara“ daugiausia salotų ir daržovių patiekalų, taip pat – šaltų sriubų, netradicinių kepsnių, naminių ledų ir gaivinančių gėrimų receptų. „Gaminti mėgstantys naujausiame leidinyje ras ir receptų iš ankstesnių mano knygų, tačiau adaptuotų laikantis „švarios mitybos“ taisyklių. Jį ruošdama nepamiršau ir tradicinių, visiems gerai žinomų patiekalų, pavyzdžiui, šaltibarščių, be kurių dažnas lietuvis neįsivaizduoja šiltojo metų laiko. Juos siūlau gaminti su šviežiais žaliais burokėliais ir raugintomis pasukomis“, – sako R. Ničajienė.
Pačios Renatos mylimiausias vasaros produktas – įvairios miško uogos: žemuogės, mėlynės. Tuo tarpu braškes savo knygoje ji išskiria dėl to, jog tai – pirmosios lietuviškuose soduose derančios uogos. Priklausomai nuo orų, vietinės braškės pradeda nokti apie antrą birželio savaitę. Knygos konsultantės – dietistės Tomos Eroglu – teigimu, braškės – geriausias vitamino C šaltinis šiuo metų laiku: 100 g braškių yra 98 proc. vienai parai reikalingo vitamino C, 19 proc. mangano ir net 90,9 g vandens. Šios uogos yra nekaloringos: 100 g braškių yra 7,7 g angliavandenių, iš jų 4,9 g cukraus.
Dietistė įvertino ir savo verdiktą pateikė visiems naujos R. Ničajienės knygos receptams. Viso jų 92 – tiek, kiek dienų yra trijuose vasaros mėnesiuose. Atitinkamas kiekis receptų sugulė ir į pirmas dvi serijos „Gero maisto dienoraštis“ knygas, skirtas žiemai ir pavasariui. Kiekviena jų ne kartą pateko į Lietuvoje perkamiausių knygų sąrašus. „Gero maisto dienoraštis. Vasara“ – penktoji kulinarinių knygų autorės R. Ničajienės knyga. Prieš tris metus išleidusi pirmąją kulinarinę knygą „Sezoninė virtuvė. 200 receptų pagal metų laikus“, jos autorė jau daugiau nei penkerius metus rašo maisto tinklaraštį tuo pačiu pavadinimu.

„Palangos tilto“ inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gegužės 15 dieną Palangos bibliotekoje įvyko literatės Anelės Emilijos Mažeivaitės antrosios poezijos knygos „Pelėdos veidas“ sutiktuvės. Tai – lyg pavyzdinė šventė, organizuota pačių pajūrio literatų. 


Vilniaus knygų mugė – didžiausias metų literatūros įvykis, kai skaičiuojami rezultatai, skelbiamos geriausios knygos, apdovanojami jų autoriai.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Penktadienio pavakare Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje šventojiškis kraštotyrininkas, Lietuvos Kuršių draugijos pirmininkas Mikelis Balčius pristatė savo knygą „Iš Šventosios praeities“, į kurią sugulė jo parašyti ir kai kurie jau publikuoti tekstai apie Šventąją, jos istoriją, senųjų kuršių...


Lietuvoje tik prasidėjus vietinių braškių sezonui, jų gausa ir įvairovė tapo naujos Renatos Ničajienės knygos „Gero maisto dienoraštis. Vasara“ pristatymo tema. Ją būriui svečių, tarp kurių – aktorė Eglė Jackaitė su bičiule Rasa Kulyte, „Žuvėdros“ treneriai Skaistutė ir Romaldas Idzelevičiai, šokėja Kristina Navickaitė-Tina su seserimi Agne...


Prieškalėdinio susikaupimo jaukus advento laikotarpis kaskart kupinas vilties, netikėtų patirčių. Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos aktų salėje įvyko gražus ir prasmingas renginys – naujos knygos sutiktuvės. Poetas Jonas Brazdžionis šiais metais išleido ketvirtąją poezijos knygą „Iš vilties verdenių“.


Kaip reta turtingos, spalvingos ir išdidžios biografijos palangiškė Stefa Večerskytė-Daukšienė, kuriai jau yra 85-eri, jau gerą dešimtį yra kviečiama į literatūrines popietes Palangos miesto vaikų lopšeliuose-darželiuose, mokyklose. Jos širdies šiluma ir aistra persunkti eilėraščiai daug kartų spausdinti ne tik 1991 metais...


Palangiškiai pagailėjo knygų

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 01 09 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto viešoji biblioteka dar lapkričio pabaigoje kvietė aktyviai dalyvauti šalies prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotoje akcijoje „Knygų Kalėdos“, tačiau norinčių padovanoti knygą bibliotekai atsirado vienetai. „Akcijos metu gavome 14 knygų. Tikėjomės daugiau“, - apmaudo neslėpė miesto viešosios bibliotekos direktorius Kęstutis...


N.Marčėnaitė palangiškiams pristatė savo knygą

„Palangos tilto“ informacija, 2010 08 17 | Rubrika: Miestas

Praėjusį pirmadienį Palangos „Ramybės menų ir maisto kiemelis“ suviliojo maisto gaminimą mėgstančius, o ir meno nevengiančius palangiškius ir vis dar poilsiaujančius vasarotojus, kurie atvyko į menininkės bei žinomos televizijos vedėjos Nomedos Marčėnaitės knygos pristatymą „Virtuvės užrašai“. Diena anksčiau buvo pristatyta N.Marčėnaitės bei jos vyro Mariaus Jonučio tapybos darbų bei...


Poetė pristatė naują knygą

„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 05 | Rubrika: Miestas

Gruodžio 18 dieną, penktadienio vakarą, Viešojoje bibliotekoje buvo pristatytas Elenos Karnauskaitės ir Gyčio Skudžinsko bendras darbas: knyga „Ahrenshoop‘o sąsiuvinis“. Susirinkusi publika klausėsi poetės deklamuojamų eilių, grožėjosi meniškomis fotografijomis ir galėjo išgirsti saksofonų muzikos.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius