„Kultūros trajektorijos“. Pažinimo link

Palangos tiltas, 2012-11-15
Peržiūrėta
1661
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kūrybiniuose užsiėmimuose dalyvavę S.Vainiūno meno mokyklos dailės skyriaus mokiniai kūrė eksperimentinį tekstilinį video filmuką.
Kūrybiniuose užsiėmimuose dalyvavę S.Vainiūno meno mokyklos dailės skyriaus mokiniai kūrė eksperimentinį tekstilinį video filmuką.

Vaikai, paaugliai, jaunimas – tai publika, kuri kaip niekas kitas jaučia šiuolaikinės kultūros pulsą bei patys jam turi įtakos. Jų, naujos kartos politikos lyderių, menininkų, išradėjų mąstymo vaisiai subręs tik kitame dešimtmetyje, bet įtraukti juos į aktyvią kūrybinę veiklą būtina jau dabar. „Ramybės galerijos” menotyrininkės R.Jakštonienės inicijuotas edukacinis mobilių kūrybinių dirbtuvių/seminarų projektas „Kultūros trajektorijos” – vienas gražių ir naudingų neformalaus ugdymo įstaigos – meno galerijos ir mokyklų bendravimo pavyzdžių. Šio projekto tikslas – Vakarų Lietuvos miestų bei regionų vaikų, paauglių ir jaunimo šiuolaikiško kūrybinio mąstymo bei kūrybinių praktinių įgūdžių ugdymas, siekiant stiprinti kultūrinę ir meninę edukaciją bendrojo lavinimo mokyklose, ikimokyklinio ugdymo įstaigose, vaikų globos namuose. Projekto metu vykstantys teoriniai bei praktiniai užsiėmimai vienaip ar kitaip susiję su profesionalaus šiuolaikinio meno sklaida jaunimui.
„Kultūros trajektorijų” kūrybiniuose užsiėmimuose dalyvavę Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos dailės skyriaus mokiniai kūrė eksperimentinį tekstilinį video filmuką. Vadovaujami profesionalių tekstilininkių E.Sakalinskaitės ir M.Balčaitytės dvi dienas mokyklos mokiniai ir mokytojai su entuziazmu piešė, kūrė būsimojo filmo personažus, vėlė veltinį. Šių užsiėmimų metu juos vedusios menininkės demonstravo šiuolaikinių medijų ir tradicinių meno šakų junginius, moksleiviams pristatė šiandienos meno tendencijas. Mokinių pasirinktos temos filmukui – pasakos be galo „Jojo, jojo du karaliai“, vystymo procesas, o ir pats filmo kūrimas buvo smagus kūrybinis užsiėmimas, vykęs įdomiai, greitai ir, tarsi, be jokių pastangų. Rezultatais liko sužavėti visi projekte dalyvavę moksleiviai. Mokyklos mokytojai taip pat džiaugėsi galėdami susipažinti su tarpdisciplininių eksperimentų naujovėmis, kuriuos stengsis panaudoti savo pamokose.
Meno galerijų, kitų kultūros institucijų ir mokyklų bendradarbiavimas plečia vietos bendruomenės tarpusavio ryšius. Neformaliai kultūros įstaigų edukacijai keliamos užduotys yra ne tik inicijuoti parodas, atitinkančias vaikų ir jaunimo poreikius, bet ir įtraukti jaunąją kartą į muziejaus „partnerystės programą“.
Panašaus pobūdžio edukaciniai projektai rodo realią neformalaus ir formalaus ugdymo įstaigų bendradarbiavimo naudą gilinant kultūrinį visuomenės raštingumą, o gal net turint įtakos sėkmingam karjeros pasirinkimui.
Projektą „Kultūros trajektorijos” dalinai remia LR kultūros ministerija.
 


Rasa UŽPELKYTĖ

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kaišiadorių rajono savivaldybė dar 2022-aisiais už beveik 40 tūkst. eurų įsigijo elektromobilį. Praėjusių metų pabaigoje Kauno miesto taryba taip pat nusprendė įsigyti 4 elektromobilius, dar 2 – nuomoti.


Bėgant laikui mados nuolat keičiasi ir šiomis dienomis tai vyksta ypatingai greitai. Kiekvieną sezoną pristatomos naujos kolekcijos, nevengiama eksperimentuoti ir atrasti kažką nauja. Taip pat didelę įtaką daro ir kiekvienos kartos pomėgiai bei požiūris, prie kurio turi prisitaikyt ir madų kūrėjai. Tuo labiau, kad dažnai tai yra visiškai natūralus vyksmas. Tačiau džinsai jau kurį laiką yra...


Nacionalinėje krepšinio lygoje „7bet-NKL“ pirmasis ratas yra baigtas ir dalis lygos komandų kirto starto liniją ir antrojo kovose.  


Kaip įprasta, artėjant pavasariui – džiugų metą mūsų sukauptų žinių, iš kartos į kartą perduodamų įgūdžių ir tradicijų puoselėtojų bendruomenėms – skelbiami naujai į Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą įrašyti reiškiniai. Jų šį kartą, jau penktąjį, net devyni – praneša Lietuvos nacionalinis kultūros centras. Tarp nematerialaus kultūros paveldo vertybių – ir Palangos Jurginės.


Palangos kultūros ir jaunimo centro (PKJC) atvira jaunimo erdvė „Be stogo“ laimėjo Jaunimo reikalų departamento prie SADM organizuotą Atvirųjų jaunimo erdvių veiklos projektų finansavimo 2021 metais konkursą, tad jau netrukus veiklų pasiūla kurorto jaunuoliams taps gerokai platesnė.


Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė ir dar 4 centro darbuotojai sugrįžoiš Italijos, kur gruodžio 7-8 dienomis dalyvavo Europos kultūros forume 2017.


„Palanga – Lietuvos kultūros sostinė 2013 turi visas galimybes parengti Kultūros plėtros programos viziją ir, sukūrusi didžiulį bendradarbiavimo tinklą, jungiantį savivaldybės, biudžetines įstaigas, viešąjį ir verslo sektorių, nuoširdžiai ir nuosekliai dirbdama šiuos ir ateinančius metus, 2017-aisiais pateikti savo kandidatūrą tapti Europos kultūros sostine...


„Palanga – miestas kurortas, išsiskiriantis iš kitų miestų savo sezoniškumu. Tai turi įtakos ir mokesčių mokėtojų veiklai, ir biudžeto pajamų surinkimui“, – teigia Klaipėdos AVMI Mokestinių prievolių departamento Rajonų ir miestų mokesčių mokėtojų skyriaus Palangos poskyrio vedėja Elena Kuznecova.


Vaikai, paaugliai, jaunimas – tai publika, kuri kaip niekas kitas jaučia šiuolaikinės kultūros pulsą bei patys jam turi įtakos. Jų, naujos kartos politikos lyderių, menininkų, išradėjų mąstymo vaisiai subręs tik kitame dešimtmetyje, bet įtraukti juos į aktyvią kūrybinę veiklą būtina jau dabar.


Kas galėtų ginčytis, kad šiais visuotinės kompiuterizacijos ir su ja susijusio nejudraus gyvenimo būdo laikais mes – nuo mažo iki didelio – judame vis mažiau ir mažiau. Ir mūsų vaikams labai svarbios tampa kūno kultūros pamokos. Tačiau tiek tada, kai mokėsi tėvai, tiek dabar, kai mokosi jų vaikai, dažnai iš moksleivių lūpų nuskamba: „Nenoriu į kūno kultūros...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius