„Kuo ilgiau kartu gyvename, tuo daugiau meilės žiedų prasiskleidžia“

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012-02-13
Peržiūrėta
754
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Kuo ilgiau kartu gyvename, tuo daugiau meilės žiedų prasiskleidžia“

 „Meilė – nelyginant medis: ji išauga pati, giliai suleidžia šaknis į mūsų būtybę ir neretai žaliuoja bei žydi net mūsų širdies griuvėsiuose“, – yra pasakęs vienas žymiausių XIX a. prancūzų romantikų Viktoras Hugo.

Meilė... Meilė... Meilė... Ji apsuka galvą, užaugina sparnus, veda iš proto ir priverčia į pasaulį pažvelgti kitomis akimis. Visais laikais meilė buvo ta varomoji jėga, kuri padėdavo nuveikti didžiausius žygdarbius. Kas yra meilė? Žodis, jausmas, veiksmas? Į šį klausimą žmonija bando atsakyti tūkstančius metų, tačiau rasti atsakymą – sunku. Tačiau „Palangos tilto“ kalbinti pašnekovai, kone vienbalsiai tvirtino, jog meilė gali tęstis visą gyvenimą.

 

Prisiimti atsakomybę

„Tikroji meilė – tai visų pirma atsakomybė už kitą žmogų. Kai mes mylime žmogų, mielai prisiimame atsakomybę už jį. Mes dalinamės ir sėkme, ir nesėkme. Atsakomybė, šiuo atveju, reiškia būti pasiruošusiam priimti ne tik džiaugsmą, bet ir skausmą. Jautriai reaguoti į mylimo žmogaus poreikius ir norėti bei stengtis patenkinti šiuos poreikius. Ir kuomet mes meilę duodam – atgal gaunam dvigubai, vėliau ir trigubai daugiau. Meilė grįžta su kaupu. O bėgantys metai šį jausmą tik subrandina. Žinoma, jeigu tik žinai kaip ją auginti, puoselėti, kada patręšti ir kuomet palaistyti“, – artėjančios Šv. Valentino dienos proga mintimis dalijosi Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas, Palangos sveikatos mokyklos vadovas Dainius Kepenis.

Jam pritarė ir žmona Regina: „Meilė lyg į žemę pasodintas daigas. Kuo labiau jį saugai, puoselėji bei globoji, tuo gražiau ir greičiau jis užauga. O užaugęs pražįsta nuostabiausiais žiedais. Kuo ilgiau su Dainiumi gyvename, tuo daugiau tų žiedų skleidžiasi. Kartu esame 38 metus. Mylime vienas kitą kadien, tad per Šv. Valentino dieną ilsimės“.

 

Nuo įsimylėjimo iki...

Miesto tarybos narys Albinas Stankus mano, jog meilė tikrai gali tęstis visą gyvenimą, tačiau tai nereiškia, kad visą gyvenimą ji liepsnos ta pačia ugnimi ir išliks tokia, kokia buvo dviejų žmonių santykių pradžioje.

„Įsimylėjimo laikotarpis trunka neilgai. Meilė – kintantis procesas, pereinantis ne vieną etapą. Ir ji gali tęstis iki gyvenimo pabaigos arba iki pirmos krizės ar nesėkmės. Tik perėjus visus etapus pasiekiama brandi meilė, meilės dvasia. Ar švenčiu šią dieną? Taip, nes ji – ir mano žmonos vardo diena“, – sakė A. Stankus.

Miesto kultūros centro direktorius Žilvinas Kažys laikraščiui sakė tikintis, jog bėgantys metai meilės nesumažina: „Oficiliai pora esame du metus, ne oficialiai – penkerius. Tikiu, jog meilė neblėsta, o šią dieną visuomet pažymiu“.

 

Kelias link meilės

Kelionė iki jos – kiekvienam skirtinga ir tik nuo mūsų pačių priklausanti. Į Šv. Valentiną kreipiamės kiekvienais metais vasario 14-ają. O šventės dieną primena širdelės ir gėlės, meilės balandžiai ir deivės Veneros mažasis berniukas Kupidonas/Amūras, sentimentalios trumposios žinutės mylimiesiems: sutuoktiniui, vaikui, tėvams ar kitiems mums svarbiems žmonėms. Įvairiausi prekiautojai: atvirukų leidyklos, gėlininkai, juvelyrai, konditeriai, balionų tiekėjai ir kiti mus primygtinai ragina šio mielo šventojo dieną išreikšti savo amžiną atsidavimą. Tačiau daugelis mūsų, nors ir naudojasi tuo, kartkartėmis tyliai keikiasi.

„Pas mus, Lietuvoje, viskas visuomet ne taip, kaip turi būti. Juk ne vartojimas yra svarbiausias šios dienos akcentas. Pirmenybę teikiu dvasiniams dalykams. Meilė yra daug daugiau nei jausmas. Mylėti – vadinasi gerbti, rūpintis, dalintis patirtimi“, – mintimis dalijosi miesto tarybos narė Sondra Kulikauskienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Žinomų Palangos sveikintojų šimtmečio proga gretose šiandien, kovo 30-ąją, kuomet Palanga minėjo savo šimtąsias grąžinimo Lietuvai metines, buvo ir buvęs šalies premjeras, dabar – Seimo narys, Seimo opozicijos lyderis Saulius Skvernelis. Jis paliko tokį įrašą savo Facebook paskyroje.


Jau – kovo vidurys, tad Palanga vis labiau žvalgosi į kurorto sezono pradžią. Koks jis bus, jeigu koronaviruso grėsmė lakinai trikdo mūsų visų kasdieninį gyvenimą? Tačiau Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus yra optimistiškas. "Prisiminkime, kad mūsų tėvai ir seneliai savo gyvenime įveikė dar didesnes negandas, tad, įsitikinęs, kad ir mes visi bendromis jėgomis...


Į Palangos viešąją biblioteką, nešinas rankraštiniais tarmiškais eilėraščiais, užsuko medicinos mokslų daktaras Vladas Kusas. Jo rankose – Jūratės Klovienės, žymaus kompozitoriaus, operos „Pilėnai“ autoriaus žmonos, žemaičiavimai apie gimtus namus – Palangą bei ranka rašyti atsiminimai. „Gimiau Palangoje. [...] 1944 metai...


Inga ŠVIESAITĖ Mūsų rytas prasidėjo anksti. Ir ne todėl, kad kažkur skubėjome – tiesiog labai puikiai išsimiegojome. Kai aplink tave tokia didybė ir ramybė, kitaip ir negalėtų būti. Kadangi mus supo Atlaso kalnai, o saulė nebuvo dar patekėjusi, pajutau, kad Afrikoje man ... šalta! Apsirengiau kaip įmanoma šilčiau. Pasirodo, ne mes vieni pabudome taip...


Žiemą Jonas Pirožnikas – ūkininkas ir medžiotojas, vasarą – Palangos gelbėtojų stoties vadovas, jos veidas. Ši vasara Jonui Palangoje – septintoji. Daugiau kaip 20 kilometrų nuo Šventosios iki Nemirsetos nutįsusiame paplūdimyje jis „ganys“ apie 60 gelbėtojų ir margą tūkstantinę poilsiautojų armiją. J. Pirožnikas mielai sutiko atsakyti į...


Vakar rytą Lietuvą pasiekė vieno galingiausių Saulės žybsnių „išspjautas“ elektringų dalelių srautas. Jis jau sutrikdė lietuviškų palydovų kelionę į kosmosą, tačiau vertėtų nepamiršti, kad tokių žybsnių sukeliamos geomagnetinės audros itin stipriai veikia mūsų organizmą.


Šių metų rugsėjo viduryje visų seniai pamėgtos Žvejų gatvės naujutėlaičiu šaligatviu mokyklinį dviratį mynęs gal šešerių metų vaikiukas, – aiškiai vietinis! – žaibiškai pastebėjęs ties „Pušynu“ netikėtą, gal pagiringo senyvo dėdulės atsikosėjimą ir spjūvį, taip pat drąsiai ir staigiai jį sudrausmino:...


Liepos 6 dieną Palangoje startavo interaktyvus pažintinis turas „Tiškevičių bulvaras“, pristatantis miesto svečiams ir patiems palangiškiams 20 objektų, ne tik puošiančių kurortą nuo grafų Tiškevičių laikų ir pripažintų saugotinomis kultūros vertybėmis, bet ir tokių, kurie iki mūsų dienų neišliko. Šis projektas – lyg įžanga į...


„Meilė – nelyginant medis: ji išauga pati, giliai suleidžia šaknis į mūsų būtybę ir neretai žaliuoja bei žydi net mūsų širdies griuvėsiuose“, – yra pasakęs vienas žymiausių XIX a. prancūzų romantikų Viktoras Hugo.


Lietuvos širdies asociacija tradiciškai lapkričio 21-27 dienomis mini „Miokardo infarkto savaitę“. Lietuvoje kasmet miokardo infarktą patiria daugiau nei 7000 žmonių. Kone kasdien mūsų šalyje infarktas ištinka daugiau kaip 20 žmonių. Nemaža dalis nuo šios ligos miršta. „Miokardo infarktas bei kitos širdies ligos užklumpa vis...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius