Kurhauzas vėl skambės nuo vaikų juoko – atkeliauja menų festivalis „Kurhauzo nykštukas“

Palangos tiltas, 2021-09-07
Peržiūrėta
841
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kurhauzas vėl skambės nuo vaikų juoko – atkeliauja menų festivalis „Kurhauzo nykštukas“

Seniai seniai (o tiksliau - prieš ketverius metus) Palangos kurhauzo palėpėje apsigyveno mažytis visada žalią kepurę užsimaukšlinęs nykštukas. Nepaprastas tai buvo nykštukas – didis teatro ir kitų menų gerbėjas. Kiekvieną pavasarį jis pradėdavo palėpėje garsiai garsiai bildėti ir taip į kurhauzą prikviesdavo įdomiausių aktorių ir šauniausių šokėjų iš tolimiausių Lietuvos kampelių. 

Šį pavasarį nykštukas nusprendė, kad neužtenka jam palėpės ar vienos salės – nori visame kurhauze bildėti, dainuoti, šokti ir šėlti su vaikais. Ilgai derėjosi su kitais kurhauzo gyventojais dėl tokių mandrysčių. Galiausiai pastarieji nusileido ir dar pusmetį ruošė visą kurhauzą menų festivaliui „Kurhauzo nykštukas“...

Jau kitos savaitės pabaigoje, rugsėjo 16 – 19 dienomis, vaikai, su visa šeima atvykę į kurhauzą, galės stebėti ir patys dalyvauti net šešiuose pasirodymuose. Pasirodymai vyks teatro salėje, kurhauzo koncertų salėje ir kurhauzo terasoje. Čia vaikai kūrybiškai tyrinės pasaulį ir patys jį kurs kartu su Stalo teatru, Šeiko šokio teatru, rankų šešėlių teatru „Budrugana Lietuva“ ir šokių mokykla „Coda“. Laukia įspūdingi šiuolaikinio šokio, muzikos, teatro ir baleto spektakliai. 

Rugsėjo 16 d. ketvirtadienis

12.00 val. „Sekretai iš būtųjų laikų“ 
Stalo teatras
Kurhauzo koncertų salė

Rugsėjo 17 d. penktadienis

10.00 val. „Gandro dovana“ (BILIETAI IŠPARDUOTI)
Stalo teatras
Kurhauzo teatro salė

12.00 val. „Baltoji lopšinė“
Šeiko šokio teatras
Kurhauzo koncertų salė

Rugsėjo 18 d. šeštadienis

15.00 val. „Mikė Pūkuotukas ir KITI“
Rankų šešėlių teatras „Budrugana Lietuva“
Kurhauzo teatro salė

Rugsėjo 19 d. sekmadienis

12.30 val. Performansas „Sniegenos“
Kurhauzo terasa (pasirodymas nemokamas)

13.15 val. Šokio koncertas „Metų laikai“
Šokių mokykla „Coda“
Kurhauzo teatro salė

Bilietus galite įsigyti TicketMarket (https://bit.ly/3DLkk0h), Palangos turizmo informacijos centre arba kurhauze likus valandai iki spektaklio (jei dar bus likę bilietų). 

Spektakliai skirti visai šeimai, rekomenduojama vaikams nuo 4 metų

Vaikams iki 14 metų nereikia turėti Galimybių paso. Jiems reikalingas tik asmens dokumentas. Vyresni nei 14 metų įleidžiami tik su Galimybių pasu.

Festivalis vyks: Grafų Tiškevičių al. 1, Palanga

Organizatoriai pasilieka teisę keisti festivalio programą. 
Festivalio metu bus filmuojama ir fotografuojama, o nuotraukos viešinamos žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose. 
Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos Kultūros taryba. 

  

 

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Spalio 16 dieną Plungės Žirgyno sporto salėje įvyko Plungės miesto vaikų dziudo varžybos „Auksinis ruduo“. Į Plungės sporto ir rekreacijos centro bei Plungės dziudo klubo organizuojamas varžybas susirinko apie 200 jaunųjų sportininkų, tarp jų – ir Palangos kovos menų klubo „Ardonas“ auklėtiniai.


Spalio 15 dieną, penktadienį, Kretingos muziejuje prasideda iki pat gruodžio mėnesio truksiantis menų festivalis “Mėnuo su žvaigžde čia būti norėjo”. Jau septintasis festivalis muziejaus lankytojams padovanos ne vieną puikų rudens vakarą su profesionaliais atlikėjais. Renginių kokybė suteiks pasitenkinimą ir išrankiausiems meno mylėtojams. 


Seniai seniai (o tiksliau - prieš ketverius metus) Palangos kurhauzo palėpėje apsigyveno mažytis visada žalią kepurę užsimaukšlinęs nykštukas. Nepaprastas tai buvo nykštukas – didis teatro ir kitų menų gerbėjas. Kiekvieną pavasarį jis pradėdavo palėpėje garsiai garsiai bildėti ir taip į kurhauzą prikviesdavo įdomiausių aktorių ir šauniausių šokėjų iš tolimiausių Lietuvos kampelių. 


„Kurhauzo nykštukas“ į Palangą sugrįžta jau ketvirtą kartą. Per 3 metus šis profesionalių teatrų festivalis vaikams suformavo savo tikslinę auditoriją, prasiplėtė žanrų įvairovė, atsirado poreikis šeimų spektakliams ir edukacijai. 


Jau šeštasis, tarptautinis, tikrai didžiausias Baltijos šalyse nemokamas paplūdimio baikerių festivalis „Beach Bike Fest 2021“  po atviru dangumi Šventojoje jau užveda variklius, bei, kaip ir kiekvienais metais, žada sudrebinti visą moto bendruomenę.


Liepos 2 d. (penktadienis) 20 val. į Šventosios centrinę aikštę atkeliauja gatvės teatrų festivalis „Šermukšnis". Čia pasirodys iš Krokuvos pakviesti svečiai „Teatr KTO“, kurie pristatys kaukių spektaklį „Peregrinus“ (režisierius Jerzy Zoń), rodytą Niujorke, Monrealyje, Londone, Seule, Sankt Peterburge.


„Man brangūs visi mano projektuoti objektai. Tačiau Palangos kurhauzas – ypatingas: prie jo restauracijos nuo projekto parengimo iki jo realizavimo su pertraukomis dirbau trisdešimt metų“, – "Pajūrio naujienų" žurnalistei Livijai Grajauskienei sakė 2013 metais atstatytos Palangos kurorto simboliu vadinamo kurhauzo mūrinės dalies restauracijos ir...Praėjusį penktadienį įvyko Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdis. Jame dėl pateisinamų priežasčių nedalyvavo meras Šarūnas Vaitkus, Elena Kuznecova, Saulius Simė, Vaidas Šimaitis, Danas Paluckas. Bet išretėjusioje Taryboje „virė“ diskusijos, neišvengta ir apsižodžiavimo.


Lygiai prieš dešimt metų sudegęs Palangos kurhauzas netrukus pakils naujam gyvenimui.  Dar pavasarį šis brūzgynais apaugęs kampas su apgriuvusiu ir degėsiais nusidriekusiu pastatu J.Basanavičiaus ir Vytauto gatvių sankirtoje atrodė lyg iš siaubo filmo. Per tris mėnesius ši vieta gerokai pasikeitė. Nors teritorija apjuosta aukšta medine tvora...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius