Mažuosius kitą savaitgalį pakvies „Kurhauzo nykštukas“, o šį – „Palangos miestely“ suksis per 400 šokėjų iš beveik 20 kolektyvų

Palangos tiltas, 2023-09-14
Peržiūrėta
886
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mažuosius kitą savaitgalį pakvies „Kurhauzo nykštukas“, o šį – „Palangos miestely“ suksis per 400 šokėjų iš beveik 20 kolektyvų

Nuostabiomis saulėtomis dienomis lepinantis rugsėjis palangiškiams ir kurorto svečiams netrukus padovanos du įsimintinus renginius – rugsėjo 18–24 d. Palangos kurhauze (Grafų Tiškevičių al. 1) jau šeštąjį rudenį vyks menų festivalis vaikams „Kurhauzo nykštukas“, o šį savaitgalį Palangos miesto skveruose suksis tautiniais kostiumais pasipuošusios šokėjų poros – vyks tradicinis festivalis „Palangos miestely“.

Daugiau skirtingo žanro spektaklių

„Mes įvertinome mažųjų žiūrovų, šeimų poreikius, todėl šių metų programoje matysime dar daugiau skirtingo žanro profesionalių teatrų spektaklių – lėlių, šešėlių, muzikinių bei stalo teatro. Tai paskatino šeštojo menų festivalio „Kurhauzo nykštukas“ programą išplėsti ir teatro meno pažinimo kelionę padaryti net iki 7 dienų. Šių metų festivalyje žiūrovai su šeimomis turės galimybę sudalyvauti ir kūrybinėse edukacijose“, – sakė „Kurhauzo nykštuko“ organizatoriaus, Palangos kultūros ir jaunimo centro, kultūrinės veiklos vadybininkė Ernesta Žaromskytė.

Ir mažiems, ir dideliems

Šių metų festivalio spektakliai ir edukacijos skirti vaikams nuo 4 iki 10 metų, taip pat didelis dėmesys bus skirtas vaikams, turintiems specialiųjų poreikių. Festivalio metu vyks atskiros jiems pritaikytos edukacijos. „Meną kartu pažinsime per garsus, prisilietimus, spalvas. Teatrinė veikla skatina individualią dvasinę, emocinę socialinę, kognityvinę ir kūrybinę raidą, todėl festivalio programos turinys prisidės ir prie saugios meniškos aplinkos kūrimo“, – sakė E. Žaromskytė.

Pirmąją festivalio dieną, rugsėjo 18 d., 9.30 val. teatro „Degančios žirafos“ edukacijoje „Nebylios šešėlių rankos“ susijungs rankų šešėlių teatras ir pasakų kūrimas, o 10.30 val. edukacijoje „Emocijų pažinimas per teatrą“ mokysimės ne tik prisijaukinti mums malonias ir nemalonias emocijas, bet ir labiau jas pažinti. Vakare 18 val. „Špicbuko išdaigų dirbtuvėse“ visai šeimai išgirsime pasaką apie Špicbuką – išdaigų karalių, kuris įlenda vaikui į ausį ir pašnibžda, kokią išdaigą jam iškrėsti. Dirbtuvių misija – ne tik išdykauti, bet ir stiprinti tėvų bei vaikų tarpusavio ryšį, todėl kartu su vaikais į linksmybes būtinai kviečiamas dalyvauti bent vienas iš tėvų.

O paskutinę festivalio dieną – rugsėjo 24 d. – 12.30 val. Kauno valstybinio lėlių teatro spektaklyje „Gulbė – karaliaus pati“ lietuvių liaudies pasakos motyvais su šešėlių teatro edukacija prisiminsime, kaip svarbu nepamiršti savo svajonių, jei nori būti laimingas. 15 val. Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras pristatys „Tikrąją dinozaurų istoriją“. Spektaklyje atsivers nematyti visatos kampeliai, sužinosime, kaip iš tiesų kūrėsi visata, kodėl išnyko dinozaurai ir kaip žmogus pirmąkart apsilankė Marse – tai, ko nerastum nė viename istorijos ar gamtos pažinimo vadovėlyje.

„Kurhauzo nykštuko klubas“

Antrus metus iš eilės organizuojamame nykštuko bičiulių klube vėl vyks aktyvios diskusijos ir užsiėmimai apie spektaklių personažus, vaidybą bei istorijų kūrimą. Kiekvieną mėnesį vyks klubo susitikimai, kurių metu Palangos, Šventosios ir Būtingės mažieji gyventojai praktikos metodais susipažins ar dar labiau gilins žinias apie teatrą, meną, istorijų kūrimą, pasakojimą bei atras menininko gyslelę savyje. Šis klubas – puiki terpė lavinti vaikus ir vesti juos kultūriniu keliu. Šių metų „Kurhauzo nykštuko klubo“ kuratore taps Stalo teatro vadovė Saulė Degutytė.

Palangos kultūros ir jaunimo centras mažuosius festivalio žiūrovus džiugins išliekamąją vertę turinčiomis dovanomis: popieriniais mini teatrais, pieštukinėmis, knygų skirtukais ir kt. Džiugu, kad antrus metus iš eilės prie projekto jungiasi labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, kurie padovanos po knygą trečių–ketvirtų klasių vaikams. Šių metų festivalį finansuoja Palangos miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.

Kviečia ir „Palangos miestely“

Na, o šį savaitgalį palangiškius ir kurorto svečius džiugins tradicinis tarptautinis tautinių šokių festivalis „Palangos miestely“. Į kasmetinį festivalį šiemet, kaip ir kasmet, atvyks kolektyvų iš užsienio: Seinų Lietuvių namų liaudiškų šokių grupė „Seina“ ir Latvijos lietuvių bendruomenės jaunimo bei senjorų šokių kolektyvai „Saulė“ ir „Bijūnas“ iš Rygos.

„Palangos miestely“ dalyvaus ne vien tik senjorai, bet ir jaunimo bei vaikų šokių kolektyvai, jie pademonstruos tautiniais motyvais sukurtas šokių kompozicijas.

Pirmajame festivalyje dalyvavo beveik trečdaliu mažiau šokėjų, o ir kolektyvų anksčiau sulaukdavome mažiau. „Šiemet tenka pasukti galvą, kaip visus šokėjus sutalpinti numatytose festivalio erdvėse“, – pasakojo PKJC direktorė Vita Petrauskienė.

„Palangos miestely“ renginiai prasidės jau penktadienį vakare.

Šeštadienį 13 valandą festivalio atidarymas pirmą kartą vyks ne Grafų Tiškevičių alėjoje, kaip būdavo anksčiau, o ant Palangos miesto vėliavomis papuošto jūros tilto.

Matys visus festivalio dalyvius

Tris šokius ant tilto sušokę festivalio kolektyvai pasklis po pagrindines kurorto erdves, ten nuo 14 valandos iki pavakarės vyks visa festivalio programa: Jūratės ir Kastyčio skvere, J. Basanavičiaus gatvės atkarpoje ties sankirta su Birutės gatve ir Kurhauzo aikštėje.

Pasiskirstę grupėmis kolektyvai keliaus iš vienos vietos į kitą ir jose pakartos visą savo šokių programą. Taigi žiūrovams nebūtina blaškytis po miestą – įsitaisę vienoje vietoje jie išvys visų festivalio kolektyvų pasirodymus.

Festivalis tęsis ir sekmadienį. Nuo 11 valandos paplūdimyje prie gelbėjimo stoties vyks Palangos bendruomenės piknikas – bendri pusryčiai ant jūros kranto. Festivalio organizatoriai kviečia visus atsinešti savo patiesalus, užkandžių ir linksmai praleisti laiką paplūdimyje.

Ir čia nebus apsieita be šokių. Paplūdimyje ant smėlio kartu su daugiau nei 200 festivalio dalyvių bendrame šokyje galės suktis visi norintieji.

Nebus nuskriausti ir tie, kurie iš festivalio užsimanys išsivežti kokį nors suvenyrą ar skanėstą. Nuo penktadienio visą savaitgalį Vytauto gatvėje šurmuliuos tautodailininkų mugė, bus siūloma gardžių valgių bei gėrimų.

 

Palangos miesto savivaldybės inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuostabiomis saulėtomis dienomis lepinantis rugsėjis palangiškiams ir kurorto svečiams netrukus padovanos du įsimintinus renginius – rugsėjo 18–24 d. Palangos kurhauze (Grafų Tiškevičių al. 1) jau šeštąjį rudenį vyks menų festivalis vaikams „Kurhauzo nykštukas“.


Rugsėjo 18–24 d. Palangos kurhauze (Grafų Tiškevičių al. 1) jau šeštąjį rudenį vyks menų festivalis vaikams „Kurhauzo nykštukas“.


Palangai švenčiant 770 metų jubiliejų, čia rugsėjo 15–17 d. sugrįžta 7-ąjį kartą organizuojamas tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely”. Net 17 kolektyvų iš Lietuvos, Lenkijos ir Latvijos su gražiausiais tautiniais kostiumais, šokiais ir dainomis kvies į bendruomenišką šventę.


Jau kitą savaitgalį, birželio 2–4 d., Palangoje šurmuliuos kurorto festivalis „Myliu Palangą“. Šiemet šis tradicinis festivalis bus kaip niekada gausus renginių, tinkančių bet kurio amžiaus ir pomėgių pramogautojui. 


Palangoje savaitgalį skambės liaudiška muzika – kurorte vyks tarptautinis folkloro festivalis „Palangos miestely“.


Seniai seniai (o tiksliau - prieš ketverius metus) Palangos kurhauzo palėpėje apsigyveno mažytis visada žalią kepurę užsimaukšlinęs nykštukas. Nepaprastas tai buvo nykštukas – didis teatro ir kitų menų gerbėjas. Kiekvieną pavasarį jis pradėdavo palėpėje garsiai garsiai bildėti ir taip į kurhauzą prikviesdavo įdomiausių aktorių ir šauniausių šokėjų iš tolimiausių Lietuvos kampelių. 


Rugsėjo 18-20 dienomis Palangoje vyks 4-asis Tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely“. Kaip koronaviruso pandemija pakoregavo renginį ir jo organizatoriaus, Palangos kultūros ir jaunimo centro, planus?


Artėjant naujiems mokslo metams, dar pasidžiaugti besibaigiančia vasara šį savaitgalį Šventojoje kviečia Šeimų šventė. O rugsėjo 5-ąją, pažymint jau prasidėjusius mokslo metus, palangiškius ir šventojiškius moksleivius, jų tėvus, pedagogus ir visą kurorto švietimo bendruomenę sukvies tradicinis renginys – Mokslo metų pradžios...


Jau kitą savaitgalį verta skubėti į Šventąją – pasisemti gerų emocijų galėsite čia vyksiančioje tradicinėje Jūros ir žvejų šventėje. Ji sėkmingai apjungs daug įvairių veiklų – ir sporto, ir pramogų, bus pagerbiami žvejai, vyks ir gatvės prekyba.


Visą savaitgalį Palangoje skambės liaudiška muzika, o kurorto viešosiose erdvėse šurmuliuos tautiniais drabužiais pasidabinę šokėjai bei dainininkai – penktadienį, rugsėjo 20 d., kurorte prasidės tris dienas truksiantis tarptautinis folkloro festivalis „Palangos miestely“.  


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius