Kitą savaitgalį šurmuliuos tradicinis šokių festivalis „Palangos miestely“

Palangos tiltas, 2023-09-07
Peržiūrėta
877
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kitą savaitgalį šurmuliuos tradicinis šokių festivalis „Palangos miestely“

Palangai švenčiant 770 metų jubiliejų, čia rugsėjo 15–17 d. sugrįžta 7-ąjį kartą organizuojamas tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely”. Net 17 kolektyvų iš Lietuvos, Lenkijos ir Latvijos su gražiausiais tautiniais kostiumais, šokiais ir dainomis kvies į bendruomenišką šventę.

Šventė vyks tris dienas

Kaip pasakojo viena iš šventės kuratorių, Palangos kultūros ir jaunimo centro liaudiškų šokių kolektyvų „Banguolis“ ir „Bočiai“ vadovė Janina Serapinienė, tai jau tradicinis renginys, visada vykstantis rugsėjo vidury, kai dar oras lepina ir galima po aktyviojo kurortinio sezono sukviesti palangiškius, nenutrūkęs net ir tada, kai pandemija visus buvo sustabdžiusi, nes tai – renginys, vykęs kurorto atvirose erdvėse.

„Idėja organizuoti tokį festivalį atsirado spontaniškai. Mus vis kviesdavo į tokius renginius, o mes patys savo bičiulių – ne. Tad ėmėm ir padarėm. Pradžioje kilo abejonių, kaip čia bus, ar tiks, patiks, bet visiems labai patiko, tad pareiškė norą grįžti ir kitąmet. Tad kasmet nori dalyvauti ir tie, kurie jau žino šį festivalį, bet dar norisi pakviesti ir naujų kolektyvų“, – pasakojo apie pradžią pašnekovė.

Visas tris festivalio dienas Vytauto gatvėje tradiciškai šurmuliuos kermošius, kuriame bus galima paskanauti įvairiausių patiekalų, šiltų bei šaltų gėrimų, tikros naminės duonos, įsigyti tik Lietuvoje gaminamos produkcijos bei kitokių dovanų sau ir artimiesiems. „Kai kurie tiesiog mėgsta pasivaikščioti po mugę ir išgirsti muziką. Tikimės, kad atvykusieji į mugę, paieškos ir mūsų kolektyvų, kurie išsibarstys po Palangą, taip puikiai praleis laiką“, – įsitraukti į šventę atvykstančius žmones pakvietė J. Serapinienė.

Šokti kvies visą Lietuvą

Pirmąjį festivalio vakarą, rugsėjo 15 d., 18 val. renginio šeimininkai – Palangos kultūros ir jaunimo centro liaudiškų šokių kolektyvai „Banguolis“ ir „Bočiai“ – kartu su kolektyvais iš kitų Lietuvos ir Latvijos miestų kvies į spalvingą etninės kultūros akciją „Visa Lietuva šoka“. Dalyvaujant būtina atsinešti šypseną ir skaniausių sodo obuolių savo ir draugų šokių poroms.

Šokėjai rinksis Kurhauzo kiemelyje. „Jeigu ir atrodo, kad šokis – ne jums, kad jūs nemokate šokti, tiesiog prisijunkite, nepabijokite, tikrai pašoksime visi kartu, bus smagu. Šis projektas vyksta visoje Lietuvoje, mes jungiamės taip pat“, – sakė J. Serapinienė.

400 šokėjų dovanos unikalų reginį

Rugsėjo 16 d. nuo 12.30 val. palangiškiai ir miesto svečiai kviečiami pasigrožėti daugiau nei 400 dalyvių šventine eisena nuo Grafų Tiškevičių alėjos iki Palangos tilto. Eiseną lydės jau visų pamiltas Mažeikių muzikos mokyklos Sedos filialo pučiamųjų instrumentų orkestras „Griaustinis“ (vadovas – Kęstutis Dvaržeckis), o kelią šventės dalyviams rodys Mažeikių moksleivių namų šokių studija „Saulė“ (vadovė – Ramutė Plonienė).

13 val. prie Palangos tilto vyks iškilminga festivalio atidarymo ceremonija. Visų žiūrovų lauks šokėjų dovana, apie kurią galima pasakyti tik tiek – mieli žiūrovai, pasiruoškite savo fotoaparatus, nes visos Lietuvos, Rygos ir Seinų šokėjai jūsų tikrai nenuvils!

Nuo 13.30 val. bus galima iš arčiau susipažinti su visais dalyviais ir jų paruoštais šokiais įvairiose Palangos vietose – Jūratės ir Kastyčio skvere, Kurhauzo terasoje, J. Basanavičiaus gatvės ir Birutės alėjos sankirtoje. Šiose scenose kolektyvai ne tik rodys savo meistriškumą, tačiau ir kvies visus šokti kartu. O pagrindinėje scenoje prie Palangos Kurhauzo 18 valandą suskambės pačios gražiausios Edmundo Kučinsko festivaliui dovanojamos dainos.

Bendruomenių piknikas ant jūros kranto

Paskutinę festivalio dieną, rugsėjo 17 dieną, 11 val. festivalio organizatoriai ir dalyviai kviečia visas Palangos bendruomenes į sueigą – pikniką „Palangai 770”. Besidžiaugiant paskutinėmis jubiliejinių metų šiltomis dienomis, miesto bendruomenės ir svečiai yra kviečiami prisijungti prie pikniko pusryčiaujant kartu ant jūros kranto, paplūdimyje prie gelbėjimo stoties.

„Bendruomenių sueigai visi kviečiami atsinešti kuo daugiau spalvų turintį pledą, ant kurio galėtumėte prisėsti ir pabendrauti su festivalio dalyviais, Palangos bendruomenėmis, draugais ir naujais bičiuliais. O kad pusryčiauti būtų dar smagiau – išsikepkime naminės duonos, atsineškime sodo obuolių ir kitų gėrybių, sugalvokime kitą būdą, kaip pavaišinti šalia sėdinčius sueigos kaimynus! Pusryčių piknike tikrai netrūks veiklos – visų dalyvių lauks Jonas Kavaliauskas su šmaikščiais ir unikaliais etnožaidimais bei estafetėmis, o kad rungtis būtų dar lengviau, visų pikniko dalyvių lauks rytinė mankšta, dainos, šokiai. Lauksime visų, o šventę susikurkime kartu“, – kviečia organizatoriai.

Kaip paminėjo liaudiškų šokių kolektyvų vadovė J. Serapinienė, tereikia tik gero oro ir puiki šventė – garantuota. „Džiaugiamės, jog į Palangą atvyksta tiek įvairaus amžiaus kolektyvų – ir jaunų, ir vyresnio amžiaus, ir senjorų bei vaikų. Tai tikrai yra visus buriantis festivalis. O ir pramogų niekam netrūks. Vaikams atrakcijų ir naudingų pamokų pažadėjo ir prie šventės prisijungsiantys skautai. Gerų emocijų patirs kiekvienas atėjęs į šventę“, – pažadėjo pašnekovė.

Palangos miesto savivaldybės info

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jau tapo tradicija,  kad balandžio pabaigą Palangoje vainikuoja smagi, pavasariu dvelkianti Jurginių šventė.


Palangoje prasidėjo visą savaitgalį šurmuliuosiantis 7-tasis Tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely“, skirtas Palangos 770 metų minėjimui.


Rugsėjo 18–24 d. Palangos kurhauze (Grafų Tiškevičių al. 1) jau šeštąjį rudenį vyks menų festivalis vaikams „Kurhauzo nykštukas“.


Palangai švenčiant 770 metų jubiliejų, čia rugsėjo 15–17 d. sugrįžta 7-ąjį kartą organizuojamas tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely”. Net 17 kolektyvų iš Lietuvos, Lenkijos ir Latvijos su gražiausiais tautiniais kostiumais, šokiais ir dainomis kvies į bendruomenišką šventę.


Jau kitą savaitgalį, birželio 2–4 d., Palangoje šurmuliuos kurorto festivalis „Myliu Palangą“. Šiemet šis tradicinis festivalis bus kaip niekada gausus renginių, tinkančių bet kurio amžiaus ir pomėgių pramogautojui. 


Palangoje savaitgalį skambės liaudiška muzika – kurorte vyks tarptautinis folkloro festivalis „Palangos miestely“.


Birželio 3-5 dienomis visi keliai ves į Palangą, kadangi didžiausiame šalies kurorte šurmuliuos gerą nuotaiką skleidžiantis, gausybę renginių, atrakcijų, naujų potyrių bei malonių netikėtumų dovanojantis festivalis „Myliu Palangą“.


Palangoje savaitgalį nestigs atrakcijų – kurorte vyks tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely.“ Tris dienas – rugsėjo 18-20 dienomis ¬– šurmuliuosiantis festivalis šventinę nuotaiką paskleis visame mieste. Vaikai, jaunimas, senjorai – labai įvairaus amžiaus šokėjai šventine nuotaika bei savo...


Rugsėjo 18-20 dienomis Palangoje vyks 4-asis Tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely“. Kaip koronaviruso pandemija pakoregavo renginį ir jo organizatoriaus, Palangos kultūros ir jaunimo centro, planus?


Visą savaitgalį Palangoje skambės liaudiška muzika, o kurorto viešosiose erdvėse šurmuliuos tautiniais drabužiais pasidabinę šokėjai bei dainininkai – penktadienį, rugsėjo 20 d., kurorte prasidės tris dienas truksiantis tarptautinis folkloro festivalis „Palangos miestely“.  


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius