Kurorto festivalis „Myliu Palangą 770“ – jau kitą savaitgalį ir toks, kokio dar niekas neregėjo

Palangos tiltas, 2023-05-25
Peržiūrėta
1475
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kurorto festivalis „Myliu Palangą 770“ – jau kitą savaitgalį ir toks, kokio dar niekas neregėjo

Jau kitą savaitgalį, birželio 2–4 d., Palangoje šurmuliuos kurorto festivalis „Myliu Palangą“. Šiemet šis tradicinis festivalis bus kaip niekada gausus renginių, tinkančių bet kurio amžiaus ir pomėgių pramogautojui. O ir proga neeilinė – juk šiemet Palanga mini 770 metų jubiliejų, todėl pasistengta vasarą pradėti su trenksmu. 

Jubiliejaus proga – įspūdinga programa

Palanga savo 770-ąjį gimtadienį švenčia ir švęs visus metus, tačiau pagrindinis jubiliejinis renginys – gala koncertas – numatytas būtent kurorto šventės metu. Tad pirmąjį birželio savaitgalį festivalis „Myliu Palangą“ dovanos įspūdingą pramoginę programą. 

Visą savaitgalį šventinė nuotaika sklis visame mieste: Jūratės ir Kastyčio skvere, prie Gintaro muziejaus, J. Basanavičiaus ir Vytauto gatvėse, Kurorto muziejaus prieigose ir kitur.

Festivalio organizatoriai Palangai paruošė ypatingas programas, įskaitant ryškiausių Lietuvos atlikėjų koncertus – pramogautojai išgirs Gabrielę Vilkickytę, Solo ansamblį, Naujų idėjų kamerinį orkestrą NIKO, Monika Mariją su Palangos orkestru bei Vaidą Baumilą. Vyks ir šokio teatro pasirodymai, Palangos meno kolektyvų pasirodymai, šventės organizatoriai pramogautojus kvies į fiziškai aktyvias pramogas, įtraukiančias svečius, ir gausybę sporto varžybų. Mažieji šventės dalyviai galės dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose ir renginiuose vaikams. Džiugins netikėti ir spalvingi gatvės teatro artistų bei kojūkininkų „Dulce Compania“ iš Vokietijos pasirodymai.

Visos šventės metu tradiciškai vyks kermošius Vytauto gatvėje, kuris pavadintas (ne)tradiciniu – tarsi ir toks, kokį įpratę visi matyti, bet tuo pačiu – ir itin spalvingas, daug pasiūlymų teikiantis. Kermošius veiks nuo penktadienio iki sekmadienio. Jo metu pasirodymus rengs pantomimos teatras „A“.

Pirmąją dieną – penktadienį – daugiausiai veiklų bus pasiūlyta Jūratės ir Kastyčio skvere, kur 20.30 val. ir įvyks šventės oficialus atidarymas. Atidarymo metu tradiciškai bus įteikiama Mėlynoji vėliava, kadangi jau daug metų paplūdimio atkarpa ties Birutės kalnu išlaiko aukščiausius kokybės reikalavimus atitinkančio paplūdimio statusą. Taip pat šioje erdvėje bus įkurdinta maisto vagonėlių erdvė, tad tokio maisto mėgėjai galės trinti rankomis.

Šventės „vinis“

Kaip pasakojo festivalio organizatoriaus – įmonės „Palangos investicijų valdymas“ – atstovas Albertas Martinaitis, šventės „vinių vinis“ bus šeštadienį, birželio 3 d., Birutės parke. Iškilmingo gala koncerto metu valstybinis choras „Vilnius“ ir Kauno miesto simfoninis orkestras, diriguojamas Ričardo Šumilos, bei solistė Ona Kolobovaitė pristatys įspūdingą muzikinę programą „Deep field“. Koncertas vyks 18 val.

Koncerto vieta pasirinkta ne atsitiktinai – būtent Birutės kalnas yra toji vieta, kur žymima pirmoji palangiškių gyvenvietė. Tad tai itin simboliška, minint kurorto jubiliejų.

„Žiūrovų laukia išties novatoriška patirtis skambant „Grammy“ laureato, eksperimentatoriaus, muzikos pasaulį sudrebinusio ir chorinės muzikos įvaizdį pakeitusio kompozitoriaus E. Whitacre kūriniams. Pagrindinis vakaro akcentas – kosminė kompozicija, kūrinys „Deep Field“, kurį E. Whitacre parašė įkvėptas NASA kosminio teleskopo „Hubble“ nuotraukų, užfiksavusių iki šiol giliausią visatos vaizdą. Kino filmų muzikos stiliumi parašytoje kompozicijoje autorius sujungia neribotas orkestro ir choro galimybes, elektroninę muziką bei naujausias technologijas“, – pasakojo A. Martinaitis.

Pirmą kartą chorinės ir klasikinės muzikos istorijoje kūrinyje naudojami ir publikos išmanieji telefonai, kuriuose instaliuota speciali mobilioji programėlė tampa muzikos instrumentu. Žiūrovų telefonuose instaliuotos aplikacijos skleidžiamas garsas susilies su orkestro ir choro atliekama muzika ir taps kūrinio atlikimo dalimi.

„Žmonės išgirs žinomiausius kūrinius, kurie skambėjo garsiųjų filmo garso takeliuose. Šis koncertas tikrai nepaliks abejingų. Tokio masto koncerto ir tokioje išskirtinėje vietoje Palangoje dar nėra buvę“, – koncerto sėkme neabejojo vienas iš šventės organizatorių.

Veiklos atras visi

Festivalio metu įvairiose scenose koncertuos visoje Lietuvoje žinomi atlikėjai. Penktadienį Jūratės ir Kastyčio skvere koncertuos Gabrielė Vilkickytė ir grupė „Solo ansamblis“. Po šių atlikėjų prieš vidurnaktį pajudėti pakvies „Zumba Night Party“, kurį organizuoja „EnerGym dance“ studija ir „ZumbaByTimeless“ komanda. Šeštadienį toje pačioje erdvėje 20.30 val. pasirodys naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO kartu su oro akrobatais „Insomnis“, Monika Marija ir Palangos orkestras, Kauno šokio teatras „Aura“ bei Vaidas Baumila. Sekmadienį bus organizuojamas Palangos miesto vaikų koncertas, specialiųjų tarnybų pasirodymai.

Savo pasirodymą šeštadienį 22.30 val. prie jūros tilto rengs Lietuvos akrobatinių skrydžių grupė „ANBO“. Nepaprastas pasirodymas, kurį geriausiai bus stebėti paplūdimyje prie jūros tilto, truks 20 minučių. Grupės ANBO pasirodymai papuoš festivalį įspūdingais grupiniais skrydžiais, lydimais dūmų juostų, galingo variklių gausmo ir žiūrovus kerinčiu reginiu. Grupinis pilotažas yra vienas sudėtingiausių skraidymo elementų. Tokio skrydžio metu skirtingose rikiuotėse aukštojo pilotažo figūras kartu atlieka keli lėktuvai, skrisdami visai šalia vienas kito, tai reikalauja didelio pilotų meistriškumo, susiskraidymo ir begalinio tarpusavio pasitikėjimo.

Sau įdomių erdvių atras ir jaunimas, ir vyresnio amžiaus žmonės, aktyviai norintys pramogauti ir tie, kurie mėgsta pasyvesnį šventimą. Penktadienį nuo 16 iki 18 val. vyks kartingų lenktynės „Race Time 2023“, adresu Švarioji g. 5. Lenktynes organizuoja „EnerGym dance“ studija ir Palangos senoji gimnazija. Nuo 19.30 iki 20.30 val. J. Basanavičiaus g. Lietuvos linijinių šokių federacija pakvies pasidžiaugti linijinių solo šokių pasirodymu „Šokanti gatvė“. Šoks jie ir šeštadienio ryte paplūdimyje prie jūros tilto – nuo 9 iki 10 val. Tą patį rytą nuo 10 val. „Tennis Park“ kvies į Šeimų teniso turnyrą (Gedimino g. 7). Tuo pačiu laiku badmintono varžybas organizuos Palangos sporto centras ir badmintono klubas „Smešas“ (Ganyklų g. 18), 11 val. prasidės vaikų teniso varžybos (Gėlių a. 1A). Daugiau aktyvių veiklų bus Sporto erdvėje, kuri bus įsikūrusi Birutės al. 34, Palangos kurorto muziejaus prieigose šeštadienį ir sekmadienį.

Nuošaly neliks ir šeimos, bus ką veikti ir mažiesiems – Šeimų slėnyje, kuris bus įsikūręs J. Basanavičiaus g. 43, priešais Vasaros parką, šeštadienį ir sekmadienį bus siūloma gausybė renginių. Erdvėje jau šeštadienio ryte – 11 val. mažuosius suburs spektaklis „Knygų personažai atgyja“. Po jo aktyvių veiklų vaikams pasiūlys Palangos miesto socialinių paslaugų centras, šeimų jogą su Renata Rachmanovaite, Palangos kurorto muziejus rengs edukaciją „Palanga legendose ir padavimuose“, Palangos gintaro muziejus – edukaciją „Miško mozaika“, Palangos moksleivių klubas – skautų ir šokių edukacijas vaikams bei šachmatų simultaną, J. Šliūpo muziejus – edukaciją „Mano pagamintas tarpukario žaislas“, Palangos visuomenės sveikatos biuras – edukaciją apie meno terapiją pojūčių taką, Palangos miesto viešoji biblioteka – ženkliukų gamybos edukaciją. Taip pat linksmins animatoriai, pantomimos teatras „A“, pasirodys Palangos moksleivių klubo DJ ir garso studija. Sekmadienį Palangos vasaros parke 14 val. visus sukvies putų šou.

Šeštadienio ryte tradiciškai Palangos orkestras žadins palangiškius.

„Dar niekada kurorto šventės programa nebuvo tokia pilna ir nesiūlė tiek daug įvairiausių veiklų, pramogų. Labai lauksime visų atvykstančių, garantuojame, kad bus daug puikių įspūdžių, ir vasara prasidės nuostabiai“, – į šventę kvietė A. Martinaitis. 

Išsamią šventės programą galima rasti www.piv.lt/MP770.png

Visi Palangos renginiai, skirti minėti 770-ąjį gimtadienį, yra nemokami ir atviri visuomenei.

Palangos miesto savivaldybės inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Rugsėjo 18–24 d. Palangos kurhauze (Grafų Tiškevičių al. 1) jau šeštąjį rudenį vyks menų festivalis vaikams „Kurhauzo nykštukas“.


Jau šį savaitgalį, birželio 2 – 4 d., Palanga kviečia į vieną iš žinomiausių, itin laukiamų ir labiausiai lankomų šiltojo sezono renginių pajūryje – į kurorto festivalį „Myliu Palangą“.


Jau kitą savaitgalį, birželio 2–4 d., Palangoje šurmuliuos kurorto festivalis „Myliu Palangą“. Šiemet šis tradicinis festivalis bus kaip niekada gausus renginių, tinkančių bet kurio amžiaus ir pomėgių pramogautojui. 


Ilgąjį savaitgalį pajūryje vykusiame „Palangos parko festivalyje“ skambėjo M. Levickio, Monikos Liu ir A. Mamontovo koncertai. 


Žolinių savaitgalį „Palangos parko festivalis“ kviečia į ypatingose Palangos kurorto vietose įvyksiančius Martyno Levickio, Monikos Liu ir Andriaus Mamontovo koncertus.


Palangoje savaitgalį nestigs atrakcijų – kurorte vyks tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely.“ Tris dienas – rugsėjo 18-20 dienomis ¬– šurmuliuosiantis festivalis šventinę nuotaiką paskleis visame mieste. Vaikai, jaunimas, senjorai – labai įvairaus amžiaus šokėjai šventine nuotaika bei savo...


Artėjant naujiems mokslo metams, dar pasidžiaugti besibaigiančia vasara šį savaitgalį Šventojoje kviečia Šeimų šventė. O rugsėjo 5-ąją, pažymint jau prasidėjusius mokslo metus, palangiškius ir šventojiškius moksleivius, jų tėvus, pedagogus ir visą kurorto švietimo bendruomenę sukvies tradicinis renginys – Mokslo metų pradžios...


Jau kitą savaitgalį verta skubėti į Šventąją – pasisemti gerų emocijų galėsite čia vyksiančioje tradicinėje Jūros ir žvejų šventėje. Ji sėkmingai apjungs daug įvairių veiklų – ir sporto, ir pramogų, bus pagerbiami žvejai, vyks ir gatvės prekyba.


Visą savaitgalį Palangoje skambės liaudiška muzika, o kurorto viešosiose erdvėse šurmuliuos tautiniais drabužiais pasidabinę šokėjai bei dainininkai – penktadienį, rugsėjo 20 d., kurorte prasidės tris dienas truksiantis tarptautinis folkloro festivalis „Palangos miestely“.  


Savaitgalį Palanga šurmuliuos sportiniu ritmu – kurorte vyks masinis, ne vieną tūkstantį sporto entuziastų kasmet priviliojantis festivalis „Sportas visiems“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius