Palanga linksminasi - prasidėjo liaudiškų šokių festivalis "Palangos miestely"

Palangos tiltas, 2023-09-15
Peržiūrėta
923
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga linksminasi - prasidėjo liaudiškų šokių festivalis "Palangos miestely"

Palangoje prasidėjo visą savaitgalį šurmuliuosiantis 7-tasis Tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely“, skirtas Palangos 770 metų minėjimui.

Visas tris festivalio dienas Vytauto gatvėje tradiciškai šurmuliuos kermošius, kuriame bus galima paskanauti įvairiausių patiekalų, šiltų bei šaltų gėrimų, tikros naminės duonos, įsigyti tik Lietuvoje gaminamos produkcijos bei kitokių dovanų sau ir artimiesiems.

Pirmąjį festivalio vakarą rugsėjo 15 d. 18 val. festivalio šeimininkai Palangos kultūros ir jaunimo centro liaudiškų šokių kolektyvai „Banguolis“ ir „Bočiai“ (vad. Janina Serapinienė) kartu su kolektyvais iš kitų Lietuvos ir Latvijos miestų kvies į spalvingą etninės kultūros akciją „Visa Lietuva šoka“. Dalyvaujant būtina atsinešti šypseną ir skaniausių sodo obuolių savo ir draugų šokių poroms.

Rugsėjo 16 d. nuo 12.30 val. palangiškiai ir miesto svečiai kviečiami pasigrožėti daugiau nei 400 dalyvių šventine eisena nuo Grafų Tiškevičių alėjos iki Palangos tilto. Eiseną lydės jau visų pamiltas Mažeikių muzikos mokyklos Sedos filialo pučiamųjų instrumentų orkestras „Griaustinis“ (vadovas – Kęstutis Dvaržeckis), o kelią šventės dalyviams rodys Mažeikių moksleivių namų šokių studija „Saulė“ (vadovė – Ramutė Plonienė).

13 val. prie Palangos tilto vyks iškilminga festivalio atidarymo ceremonija. Visų žiūrovų lauks šokėjų dovana, apie kurią galima pasakyti tik tiek – mieli žiūrovai, pasiruoškite savo fotoaparatus, nes visos Lietuvos, Rygos ir Seinų šokėjai jūsų tikrai nenuvils!

Nuo 13.30 val. bus galima iš arčiau susipažinti su visais dalyviais ir jų paruoštais šokiais įvairiose Palangos vietose – Jūratės ir Kastyčio skvere, Kurhauzo terasoje, J. Basanavičiaus gatvės ir Birutės alėjos sankirtoje. Šiose scenose kolektyvai ne tik rodys savo meistriškumą, tačiau ir kvies visus šokti kartu. O pagrindinėje scenoje prie Palangos Kurhauzo 18 valandą suskambės pačios gražiausios Edmundo Kučinsko festivaliui dovanojamos dainos.

Paskutinę festivalio dieną, rugsėjo 17 dieną, 11 val. festivalio organizatoriai ir dalyviai kviečia visas Palangos bendruomenes į sueigą – pikniką „Palangai 770”. Besidžiaugiant paskutinėmis jubiliejinių metų šiltomis dienomis, miesto bendruomenės ir svečiai yra kviečiami prisijungti prie pikniko pusryčiaujant kartu ant jūros kranto, paplūdimyje prie gelbėjimo stoties.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje prasidėjo visą savaitgalį šurmuliuosiantis 7-tasis Tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely“, skirtas Palangos 770 metų minėjimui.


Šį savaitgalį Palangoje skambės šokti kviečianti muzika, o miesto skveruose suksis tautiniais kostiumais pasipuošusios šokėjų poros. Nuo rugsėjo 15 dienos kurorte prasideda septintą kartą rengiamas tradicinis tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely“.


Palangai švenčiant 770 metų jubiliejų, čia rugsėjo 15–17 d. sugrįžta 7-ąjį kartą organizuojamas tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely”. Net 17 kolektyvų iš Lietuvos, Lenkijos ir Latvijos su gražiausiais tautiniais kostiumais, šokiais ir dainomis kvies į bendruomenišką šventę.


Prasiplėtusiam „Gradiali“ pernai prireikė per 10 tūkst. kubų vandens daugiau ir per 2019 metus sunaudojęs apie 24,7 tūkst. kubų šis sveikatos centras tapo vandens pirkimo lyderis, kuris gerokai atitrūko 21 tūkst. kubų vandens ribos nepasiekusios "Palangos gintaro" sanatorijos bei "Palangos" viešbučių komplekso.


Palangoje savaitgalį nestigs atrakcijų – kurorte vyks tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely.“ Tris dienas – rugsėjo 18-20 dienomis ¬– šurmuliuosiantis festivalis šventinę nuotaiką paskleis visame mieste. Vaikai, jaunimas, senjorai – labai įvairaus amžiaus šokėjai šventine nuotaika bei savo...


Rugsėjo 18-20 dienomis Palangoje vyks 4-asis Tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely“. Kaip koronaviruso pandemija pakoregavo renginį ir jo organizatoriaus, Palangos kultūros ir jaunimo centro, planus?


Palangos galerijoje "Ramybė" atidarytos dvi parodos: Šiuolaikinės autorinės juvelyrikos paroda "Simbiozė" ir tapybos paroda "Multivitaminai".


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Laiškanešiai karantino metu turi labiau suktis: siuntų padaugėjo, be to, laiškanešiai į namus atneša ne tik mėgstamą leidinį, tačiau ir socialines išmokas, kai kam - ir pensijas. "Palangos tiltas" kalbėjosi su "Lietuvos pašto" Palangos skyriaus vadove Modesta Mėliūniene.


Visą šį savaitgalį Palangoje skambės liaudiška muzika, o kurorto viešosiose erdvėse šurmuliuos tautiniais drabužiais pasidabinę šokėjai bei dainininkai – penktadienį, rugsėjo 20 d., kurorte prasidėjo tris dienas truksiantis tarptautinis folkloro festivalis „Palangos miestely“. Festivalio kermošius jau kviečia nuo penktadienio ryto.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius