„Palangos miestely 2024“ vienija tautas – folkloro kolektyvai atvyksta ir iš užsienio

Palangos tiltas, 2024-09-05
Peržiūrėta
799
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pasibaigus vasarai, Palanga pradėjo alsuoti kitu ritmu, tačiau kitą savaitgalį, rugsėjo 13–15 dienomis, kurorte vyksiantis 8-asis tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely“ pakvies švęsti bei ragins trepsėti su šokėjais iš daugiau kaip tuzino šalių pagal muzikos ritmą.

Kolektyvai – ir iš užsienio

„Šiemet festivalyje kaip niekad daug svečių iš užsienio – ketvirtadalis iš visų kolektyvų. Atvyksta šokėjai iš Latvijos (trys kolektyvai), Estijos ir Lenkijos. Tiesa, kai kurie iš jų savo šalyse aktyviai dalyvauja lietuvių bendruomenėse. Tad ir šių metų šūkis – „Šokis vienija tautas“, – sako Palangos kultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkė Ringailė Juozapavičiūtė.

Be iš kitų mūsų šalies miestų atvyksiančių folkloro entuziastų, šventėje dalyvaus ir trys Palangos kolektyvai: „Banguolis“, „Bočiai“ ir „Jūrė.“

Iš viso Palangoje šoks beveik pusė tūkstančio šokėjų. Dalyvių amžius varijuoja nuo pirmokėlių iki garbaus amžiaus bočių.

Simbolinis „aštuoni“

Palangos kultūros centro direktorė Vita Petrauskienė džiaugiasi, kad festivalis vyksta jau aštuntą kartą: „Pats skaičius „aštuoni – begalybės simbolis – pasako, kad festivalis išaugo į tarptautinį Palangą reprezentuojantį renginį. Šį puikios nuotaikos ir itin spalvingą tautiniu rūbu festivalį jau pamėgo ne tik Palangos svečiai, bet ir po vasaros darbų į aktyvų kultūros gyvenimą grįžę palangiškiai“.

Festivalio pavadinimas pasiskolintas iš literatūrinės liaudies dainos „Biruta“, pagal Silvestro Valiūno tekstą „Ant marių kranto, Palangos miestely,/Kur gyven mūsų broliai žemaitėliai“. Šokių grupė „Bočiai“ turi ir šokį pagal tokį pavadinimą.

Šventinė nuotaika – visame mieste

Visas tris festivalio dienas Vytauto gatvėje tradiciškai šurmuliuos kermošius, kuriame bus galima paskanauti įvairiausių gardumynų, šiltų bei šaltų gėrimų, tikros naminės duonos, įsigyti Lietuvoje gaminamos produkcijos bei kitokių dovanų sau ir artimiesiems. Tai – paskutinė šiais metais Palangos miesto mugė, tad nemaža dalis pirkėjų joje įsigyja ir dovanėlių, kurias kalėdiniu laikotarpiu deda po eglute.

Festivalis startuos rugsėjo 13-ąją, 19 val., Palangos kurhauzo aikštėje – festivalio dalyviai, žiūrovai ar praeiviai įsisuks į šokių linksmybes ir kartu mėgausis liaudišku šokiu ir muzika.

Šeštadienio, rugsėjo 14-osios, vidurdienį Grafų Tiškevičių alėjoje pasveikinę Palangos kurorto įkūrėjus Feliksą ir Antaniną Sofiją Tiškevičius, šventine eisena šokėjai pakvies žiūrovus ant kurorto simbolio – Palangos tilto. Iškilminga ceremonija ir bendru šokiu atidarę festivalį, dalyviai išsiskirstys po įvairias Palangos vietas (Jūratės ir Kastyčio skvere, prie Palangos kurhauzo, J. Basanavičiaus ir Birutės al. sankirtoje). Šiose erdvėse šokėjai ne tik rodys savo meistriškumą, bet ir kvies visus šokti kartu.

Festivalį vainikuos šventinis Deivio Norvilo koncertas, kuriame skambės geriausios ir populiariausios dainininko dainos. Sekmadienio (rugsėjo 15-osios) rytą festivalio dalyviai kartu su palangiškiais ir miesto svečiais pusryčiaus ant jūros kranto prie gelbėjimo stoties. Šventiniai festivalio pusryčiai neapsieis be šokių ir dainų, galbūt ir maudynių.

Renginių gausa

Visą rudenį Palanga banguos kultūriniais renginiais. Rugsėjo pabaigoje bendruomenišką Baltų vienybės dieną švęs Šventoji. Mažuosius teatro mylėtojus į spektaklius kvies jau 7-asis menų festivalis „Kurhauzo nykštukas“. Senjorų savaitė – didžiausias muzikos, edukacijos ir sporto festivalis Lietuvoje vyresnio amžiaus žmonėms šiemet vyks Palangoje. Spalį kultūros darbuotojai ir kultūrinių renginių lankytojai savo patirtimi dalinsis forume „Kultūros jūra“.

O vakarams ilgėjant, kurhauzo koncertų salė muzikos gurmanus vėl kvies į „Muzikos vakarus kurhauze“ – koncertai tęs dedikaciją grafams Tiškevičiams, prieš 200 metų įsigijusiems Palangos valdą ir pradėjusiems čia kurti kurortą.

 

Palangos miesto sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kalėdų laukimas neįsivaizduojamas be gerumo darbų, kaip Advento pradžia – be tradicinės Carito žvakelių „Gerumas mus vienija“ iniciatyvos.


Pasibaigus vasarai, Palanga pradėjo alsuoti kitu ritmu, tačiau kitą savaitgalį, rugsėjo 13–15 dienomis, kurorte vyksiantis 8-asis tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely“ pakvies švęsti bei ragins trepsėti su šokėjais iš daugiau kaip tuzino šalių pagal muzikos ritmą.


Kalendoriuje pasirodžius rugsėjo mėnesiui Palangos turistinės vietos pradeda po truputį rimti, žmonių gausa mažėja ir pasimato išskirtinis miesto architektūros ir kraštovaizdžio grožis. 


Palangoje savaitgalį skambės liaudiška muzika – kurorte vyks tarptautinis folkloro festivalis „Palangos miestely“.


Šventinę sekmadienio, gegužės 2 d., popietę Palangos kultūros ir jaunimo centro kolektyvai sveikino mamas daugiabučių kiemuose.


Praėjusį penktadienį Seimo narys Antanas Vinkus, pakviestas Palangos kultūros ir jaunimo centro bei Pasaulio lietuvių bendruomenės vadovų, atvyko į Palangą ir dalyvavo visą savaitgalį joje vykusiame, jau tradicija tapusiame liaudies šokių ir folkloro festivalyje „Palangos miestely.“ Vėliau Seimo nario priėmime gyventojus konsultavo įvairiais, taipogi ir sveikatos...


Visą šį savaitgalį Palangoje skambės liaudiška muzika, o kurorto viešosiose erdvėse šurmuliuos tautiniais drabužiais pasidabinę šokėjai bei dainininkai – penktadienį, rugsėjo 20 d., kurorte prasidėjo tris dienas truksiantis tarptautinis folkloro festivalis „Palangos miestely“. Festivalio kermošius jau kviečia nuo penktadienio ryto.


Visą savaitgalį Palangoje skambės liaudiška muzika, o kurorto viešosiose erdvėse šurmuliuos tautiniais drabužiais pasidabinę šokėjai bei dainininkai – penktadienį, rugsėjo 20 d., kurorte prasidės tris dienas truksiantis tarptautinis folkloro festivalis „Palangos miestely“.  


Birželio 26 – liepos 3 dienomis jau septynioliktąjį kartą Palangoje vyks ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje populiari kūrybinė stovykla-meistriškumo kursai „Tradicija“. Joje dalyvaus didelis būrys Lietuvos tautinių mažumų vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų folkloro kolektyvų, muzikos, choreografijos, dailės mokytojų, ikimokyklinio ugdymo specialistų iš visos Lietuvos...


Maždaug pusė tūkstančio etnokultūros propaguotojų – folkloro kolektyvų narių sugužėjo į Lietuvos kultūros sostinę Palangą, kad rytoj, penktadienį, savo dalyvavimu praturtintų tarptautinį Jurginių papročių festivalį „Jurgi, paimk raktus“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius