Kurhauze vietoj kultūros – nekultūringas Ž. Kažio ir V. Rekašiaus konfliktas

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015-01-08
Peržiūrėta
1173
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kultūros skyriaus vedėjas Vygantas Rekašius ir Kultūros centro direktorius Žilvinas Kažys
Kultūros skyriaus vedėjas Vygantas Rekašius ir Kultūros centro direktorius Žilvinas Kažys

Paskutinę praėjusių metų dieną pagrindiniu Palangos kultūros židiniu tapusiame Kurhauze įvyko incidentas, jau spėjęs plačiai nuskambėti per visą šalį. Po dviejų miesto kultūriniam gyvenimui vadovaujančių žmonių – Kultūros skyriaus vedėjo Vyganto Rekašiaus ir Kultūros centro direktoriaus Žilvino Kažio – „santykių aiškinimosi“ pastarasis gydosi ligoninėje, kitas laukia tarnybinio patikrinimo dėl savo elgesio išvadų. Abu incidento dalyviai yra parašę policijai pareiškimus, kuriuose skundžia vienas kito veiksmus.

Du koncertai
Kodėl gi kilo vienų įvykį mačiusių bei jame dalyvavusių žmonių teigimu susistumdymas, kitų vertinimu – muštynės tarp dviejų Palangos kultūros „ambasadorių“? Kodėl vyrai santykius, švelniai tariant, ne pačia kultūringiausia forma aiškinosi matant tiek Lietuvoje, tiek Europoje ir pasaulyje garsiems atlikėjams?
Gruodžio 31-ąją Palangos kurhauze turėjo vykti du koncertai. Pirmasis klasikinės muzikos koncertas „Palydint senuosius“, turėjęs vykti 15 val., buvo suplanuotas seniai ir įtrauktas į Kalėdų bei Naujųjų metų renginių ciklą. Palangos kultūrininkai išties džiaugėsi ir didžiavosi, kad Kurhauze sutiko savo programą atlikti ne tik Lietuvoje ir Europoje, bet ir toli už jos ribų žinomas smuikininkas Martynas Švėgžda von Bekker bei pirmąkart po 20 metų Lietuvoje sutikusi koncertuoti šiuo metu Vokietijoje gyvenanti solistė Auksė Marija Petroni.
Kada buvo suplanuotas antrasis renginys, 19 val. turėjęs vykti žinomo Lietuvos atlikėjo Donato Montvydo koncertas „Noriu, kad būtum mano“, istorija nutyli. Palangoje gruodžio 31-ąją D. Montvydo ir jį lydėjusios gyvo garso grupės koncertas turėjo vykti po tą pačią dieną, 15 val. Klaipėdos pramogų salėje „Vakaris“ suplanuoto koncerto.
Visi incidento dalyviai sako, jog įvykių „katalizatoriumi“ tapo tai, kad nebuvo suderintas atlikėjų repeticijų laikas.

Repeticija buvo sutarta seniai
„Dėl repeticijos laiko mes buvome sutarę jau seniai, – paklaustas apie gruodžio 31-ąją sakė M. Švėgžda von Bekker. – Koncertas Palangoje buvo numatytas 15 val., o mums su Aukse reikėjo parepetuoti su klaipėdiete pianiste Aušra Vaitkute – beje, labai gabi jauna atlikėja, kylanti žvaigždė. Atvykę į Lietuvą turėjome tik vieną repeticiją Klaipėdoje, tad su koncertą Kurhauze organizavusia Aušra Latoniene, nuostabia kultūros puoselėtoja, buvome sutarę, jog Palangoje galėsime turėti ilgą repeticiją prieš koncertą – nuo pat vidurdienio“.
Atlikėjai į Palangą atvažiavo pusę dvyliktos, ir, kaip buvo planuota, pradėjo repeticiją.
„Stoviu aš scenoje, groju smuiku. Beje, turiu pasakyti: ši grafų Tiškevičių laikų salė – nuostabi, skamba puikiai. „Beapšilinėdamas“, besijaukindamas salę matau: atsidaro durys ir įeina visa komanda žmonių. Nepaisydami to, kad aš groju, pradėjo tampyti kažkokius kabelius, kažką kažkur jungti. Žinot, esu ir grojęs, ir pats organizavęs tikrai ne vieną festivalį, ne vieną projektą įvairiose šalyse, bet kad taip įžūliai būtų nesiskaitoma su kolega muzikantu – dar matyti neteko“.
Pasak įžymiojo lietuvių smuikininko, jis tada paklausęs – kas čia vyksta.
„Pasilabinau su Donatu Montvydu, man buvo paaiškinta situacija. Ką padarysi, kolegos yra kolegos, sutikau salę užleisti, kaip man buvo pasakyta, penkiolikai – dvidešimčiai minučių“, – toliau pasakojo M. Švėgžda von Bekker.

„Ne be reikalo apstumdė...“
Į salę smuikininkas grįžo po gerų 25 minučių, tačiau ten dar tebevyko parengiamieji darbai.
„Bandžiau kalbėtis su D. Montvydo menedžeriu. Jis su manimi į kalbas nesileido: neva jiems buvo pažadėta, kad jie galės repetuoti. Klausiu Aušros – kas su kuo tarėsi. Ji pati nustebusi – dėl repeticijų nieko kalbėta nebuvo. O tie „klapčiukai“ toliau „žarnas“ tampo. Švelniai tariant, tai – ne kolegiška. Donatui paskiau: ieškok kito menedžerio, šis tau tik imidžą gadina. Juk visada galima kalbėtis, ir reikia kalbėtis, tačiau tas žmogus to nemoka“, – piktinosi smuikininkas.
Anot jo, kas gi belikę: nebekreipdamas dėmesio į „klapčiukus“, smuikininkas kartu su pianiste užlipęs ant scenos ir pradėjęs groti.
„Begrodamas girdžiu: kilo šurmulys, girdėti vyriški ir moteriški balsai. Mačiau, kad stumdosi kokie aštuoni žmonės – bent jau taip man pasirodė. Tiesą sakant, jau ir pats buvau gan karingai nusiteikęs“, – prisipažįsta muzikantas.
Jis sakė iki šiol nesuprantąs, kaip šitaip galima. Juk seniai žinota, kad bus koncertas, afišos juk irgi ne prieš dieną padarytos buvo, galų gale, yra nerašyta taisyklė: prieš koncertą repetuoja tie atlikėjai, kurie koncerte gros.
„Aš taip supratau, kad turėta informacija nepasidalino Kultūros centro direktorius. Jis turėjo apskritai į salę kitų atlikėjų neįleisti, kai vyksta repeticija. O prieš tai viskas turėjo būti suderinta, sureglamentuota. Dabar gi prasidėjo absurdiškas kaltų ieškojimas. Ir ne be reikalo jį apstumdė“, – nevyniojo žodžių į vatą garsusis smuikininkas.
Tiesa, pats koncertas – nors, kaip prisipažino smuikininkas, savo kūrinių jis taip ir nespėjo surepetuoti, – atpirko visus blogus įspūdžius: nuostabi salės aura buvo paveikusi ir klausytojus. O kai koncerto pabaigoje buvo užgrota ir visų pagauta dainuoti „Saulelė nusileido“, tai tiesiog sielos vartai atsivėrę...

Incidentas buvo išprovokuotas
Kad prieš apsistumdymu pasibaigusį incidentą salėje tvyrojo didžiulė įtampa, patvirtino ir A. Marija Petroni. „Dvidešimt metų koncertuoju Vokietijoje, tačiau tokių dalykų dar nebuvau mačiusi. Repeticija prieš koncertą yra labai svarbi, kad tinkamai emociškai pasirengtum. Juolab, kai pirmą kartą koncertuoji nepažįstamoje salėje su pianiste, su kuria irgi dar neteko koncertuoti. Mes viską buvome suplanavę. O čia nieko nepranešę kaip nugalėtojai į salę įžengia kiti atlikėjai... Bet kadangi esame kolegos, visi, kokio žanro atlikėjai bebūtume, norime ir turime džiaugsmą žiūrovams nešti, tai sutikome užleisti salę. Bet buvo kalbėta apie 15-20 minučių, o sugadinta visa valanda. Tokios arogancijos, tokio egocentriškumo, kokį pademonstravo Martynas Tyla, dar matyti neteko: kai grįžome į salę, jis pareiškė, kad kiek jiems reikės, tiek jie čia ir bus“, – piktinosi A. M. Petroni.
Pasak atlikėjos, jai buvo nuoširdžiai gaila A. Latonienės ir Kurhauzo salės administratorės Dianos Rekašienės, kurioms buvo negražiai priekaištaujama dėl nesuderinto repeticijų grafiko. Mačiusi ji ir pačią konflikto kulminaciją.
„Taip, aš mačiau, kaip Dianos vyras Vygantas Rekašius apsistumdė su Žilvinu Kažiu, mačiau, kad jam kliuvo per veidą. To negalima taip palikti. Jeigu reikės, esu pasiryžusi atskristi iš Vokietijos ir net prieš teismą paliudyti: V. Rekašius buvo išprovokuotas“, – tvirtina A. M. Petroni.

„Kumščių „paleisti“ negalima“
„Provokuoti V. Rekašiaus niekas neprovokavo, – „Palangos tiltui“ tvirtino D. Montvydo prodiuseris Martynas Tyla. – Tiesa, pakui jis prasitarė, kad jį „davedė“. Tačiau tai juk nereiškia, kad galima rankomis mosikuotis“.
Pasak prodiuserio, Ž. Kažys buvęs tylus ir ramus, „santykius aiškintis“ pradėjęs Kultūros skyriaus vedėjas. „Visas konfliktas kilo dėl detalių. Galima buvo ginčytis, kas ko nepadarė, kas ko nesuderino, kas kam ko nepranešė. Aš dėl repeticijos telefonu tariausi su Žilvinu, apie ją žinojo ir garso technikas. Buvom sutarę, kad repeticija vyks 12 valandą. Kiti atlikėjai taip pat atėjo tuo pačiu laiku“, – sakė M. Tyla.
Kada buvo kalbėta dėl repeticijos laiko, M. Tyla sakė neprisimenantis, o dėl koncerto derintasi dar lapkričio pabaigoje.
„Jeigu kyla kažkokie klausimai, jeigu įvyksta nesusipratimai, juos reikia aiškintis žodžiu, o ne paleisti į darbą kumščius“, – įsitikinęs M. Tyla.

Užstojo žmoną
Kaip pasakoja kiti įvykius matę žmonės, į Kurhauzo salę repetuoti klasikinės muzikos atlikėjus įleido A. Latonienė. Atvažiavus D. Montvydui su komanda, ji iš pradžių net nenorėjusi jų įleisti į salę – išties informacijos apie šių atlikėjų repeticiją nebuvo gauta. Jos neturėjo ir kiek vėliau atvažiavusi D. Rekašienė, kurią į darbą atvežė jos vyras, tuo metu atostogose buvęs Palangos kultūros skyriaus vedėjas V. Rekašius.
Kartu su D. Montvydo komanda buvo ir Kultūros centro ūkvedys, Kurhauzo salės apšvietėjas bei garsintojas Egidijus Pilibaitis, ir Kultūros centro direktorius Ž. Kažys.
Pastarasis, M. Tylos padedamas, su A. Latoniene ir D. Rekašiene mėgino aiškintis, kas kaltas, kad vienu metu repeticijoje susidūrė dviejų koncertų atlikėjai. Sakoma, kad abi pusės apsikeitė ne pačiais maloniausiais žodžiais. Priekaištus, adresuotus žmonai, išgirdęs salėn įėjęs V. Rekašius, vienų teigimu, Ž. Kažį suėmęs supurtė, kitų teigimu, apstumdė, trečių aiškinimu, porą kartų sudavė.

Kreipėsi į policiją
Po incidento Kultūros centro direktorius iškvietė policiją. Iškvietimas Palangos policijos komisariate užfiksuotas 13 val. 4 min. Ž. Kažys pranešė, jog Kurhauzo salėje prieš 15 minučių jį rankomis sumušė V. Rekašius. Pareigūnams nuvykus į įvykio vietą, visi asmenys buvę ramūs, kiekvienas pateikė savo įvykių aplinkybių versijas. Beje, vėliau pareiškimą parašė ir V. Rekašius.
Kaip informavo Palangos policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Organizacinio poskyrio specialistė Jurgita Rinkevičienė, gauti abiejų nurodytų asmenų pareiškimai dėl to paties įvykio, jiedu skundžia vienas kito veiksmus. Pareiškimai tiriami, ir, vadovaujantis teisės aktais, bus priimti atitinkami sprendimai.

„Pribėgo ir pradėjo daužyti“
Kitą dieną po incidento Ž. Kažys, sako, pasijuto prastai: ėmė svaigti galva, pykino. Nuvykus į ligoninę, jam diagnozuotas smegenų sukrėtimas.
Trečiadienį „Palangos tiltui“ pavyko telefonu susisiekti su Ž. Kažiu, kuris sutiko papasakoti apie gruodžio 31-osios incidentą. „Incidentas įvyko dėl salės administratorės aplaidumo: ji nesudėliojo repeticijų grafiko. Dėl to kilo konfliktas tarp atlikėjų“, – sakė Ž. Kažys.
Jo tikinimu, sutartis su atlikėjais sudaro ir repeticijų grafiką sustato salės administratorė. Pusę metų šias pareigas užimanti D. Rekašienė to nepadariusi.
Pasiteiravus, o kas paskyrė D. Montvydui repeticijų laiką nuo 12 val., Kultūros centro direktorius tvirtino, jog jis su atlikėjo prodiuseriu M. Tyla dėl to nesitarė: prodiuseris skambinęs ir taręsis su garsintoju E. Pilibaičiu. O ar pastarasis apie tai pranešė salės administratorei, Ž. Kažys nežinąs.
Anot Kultūros centro direktoriaus, jo gruodžio 31-ąją Kurhauze apskritai neturėjo būti. Tačiau atvažiuoti į salę paprašė E. Pilibaitis, turėjęs padėti D. Montvydo komandai pasirengti vakaro koncertui – neva E. Pilibaitis nenorėjęs važiuot vienas, nes dažnai kyla konfliktai su D. Rekašiene.
„Mes paprašėme A. Latonienės, kad leistų trumpam susijungti laidus ir parepetuoti D. Montvydui. Ji pradėjo kelti skandalą. Tada atvažiavo D. Rekašienė ir taip pat pradėjo konfliktuoti, o kiek vėliau į salę įėjęs V. Rekašius vos ne iki muštynių susižodžiavo su M. Tyla. Kai V. Rekašiui nepavyko išprovokuoti M. Tylos, jis pribėgo prie manęs, nors aš nieko nesakiau ir buvau per gerą atstumą nuo jų, prie scenos. Pribėgęs prie manęs, jis sugriebė už striukės, pradėjo daužyti. Gavau kelis smūgius. Gal ir „atsijungęs“ buvau“, – pasakojo Ž. Kažys.

Kartu dirbti nebegalės
Pastarosiomis dienomis Ž. Kažiui tyrimus atliko ir Raudonojo Kryžiaus ligoninės Klaipėdoje, ir to paties miesto Universitetinės ligoninės medikai.
„Yra problemų dėl regėjimo – šiandien antrą kartą kreipiausi į okulistus, suprastėjusi klausa – kairėje pusėje galva lyg „apmirusi“. Po smūgio klibėjo du dantys“, – trečiadienį pasakojo Ž. Kažys.
Jis turėjo priekaištų Palangos policijos pareigūnams: gavę pareiškimą, šie visų pirma nenorėjo jo registruoti, o paskui neva neskubėjo pradėti ikiteisminio tyrimo. Neskubėta, pasak Ž. Kažio, todėl, kad V. Rekašių ir Palangos miesto policijos komisariato viršininką Alvydą Katkauską sieja artimi ryšiai.
Pats A. Katkauskas žiniasklaidai paneigė tokias kalbas. Jo teigimu, pareigūnai išsiaiškins, kas yra kaltas. Tiesa, daug kas priklausys nuo to, ką Ž. Kažiui konstatuos medikai: jeigu bus nedideli sveikatos sutrikdymai, ikiteisminis tyrimas greičiausiai nebus pradėtas. Policija ketina patarti konflikto šalims kreiptis į teismą privataus kaltinimo tvarka.
Tačiau bet kokiu atveju Ž. Kažys sako nebematąs galimybės dirbti kartu nei su D. Rekašiene, nei su V. Rekašiumi.
„Ne, griežtai ne. Dirbti kartu tikrai nebegalėsime. Aš V. Rekašiaus vietoje atsiprašyčiau ir pasitraukčiau iš pareigų“, – sakė Ž. Kažys.

„Situacijos autorius – ne aš“
„Konflikto „herojus“ – aš, bet situacijos autorius tikrai ne aš“, – sakė Kultūros skyriaus vedėjas V. Rekašius.
Kaip kilęs konfliktas ir kokia buvusi jo eiga V. Rekašius pasakoti nenorėjo: vyksta tyrimas, viskas būsią nustatyta – mačiusių, kas vyko salėje, buvo daug. Tačiau tvirtina, jog specialiai per veidą Ž. Kažiui nesudavęs – buvo tiesiog susistumdyta, o to susistumdymo metu Kultūros centro direktoriui galėjo ir „kliūti“.
„Aš apgailestauju, kad taip įvyko. Jeigu galėčiau atsukti laiką atgal, tikrai taip nesielgčiau. Tačiau visada labai sunku suvaldyti emocijas, kai būna paliečiama tai, kas brangiausia: šeima, vaikai, žmona“, – kalbėjo V. Rekašius, prasitaręs, jog Ž. Kažys ne pirmą kartą užgauliojęs D. Rekašienę, kuri yra jo pavaldinė. Ne vieną kartą ji, anot jo, dėl to liejusi ašaras. Ir ne vieną kartą buvo siūlyta visiems kartu – ir su kitais Kurhauzo salėje dirbančiais žmonėmis – pasikalbėti ir išsiaiškinti, dėl ko kyla konfliktinės situacijos, kad ateityje jų būtų išvengta.
„Nebėgu ir nesislapstau nuo atsakomybės. Ateitis parodys, ar galėsime toliau kartu dirbti. Šiandien dirbu, kas bus toliau – matysime. Tikrai nenoriu, kad dėl manęs nukentėtų Palangos kultūrinis gyvenimas. Reikės – pasitrauksiu“, – sakė dešimt metų Kultūros skyriui vadovaujantis „Palangos orkestro“ dirigentas V. Rekašius.

„Kultūros žmonės – labai emocionalūs“
Kitų konfliktą mačiusių žmonių „Palangos tiltui“ prakalbinti nepavyko. Visi jie vienu balsu tvirtino, jog geriausia būtų visiems įvykio dalyviams susėdus prie vieno stalo supasakoti, kaip viskas buvo iš tikrųjų, nes per laiką istorija „apauganti“ vis naujomis detalėmis. Tačiau prasitarta – ne viskas gerai esą po Kurhauzo stogu: ir salėje, ir virš jos, kur ką tik persikėlė Kultūros centras.
„Visokių aplinkybių yra, – sakė Kultūros centro direktoriaus pavaduotojas Nerijus Stasiulis. – Paties įvykio komentuoti negaliu – nemačiau. Galiu tik apgailestauti, kad grynai žmogiški dalykai – juk ne taip jau retai yra pykstamasi ir susitaikoma – perėjo į profesinę sferą ir išaugo į tokį konfliktą“.
Pasak jo, dabar svarbu priimti sprendimą – ar toliau „gilinti karą“, ar ieškoti susitaikymo variantų.
„Blogai, kai savo laiku nėra visko iki galo išsiaiškinama, kai detalės susikaupia į tokią visumą, kai žmonės neišlaiko ir pratrūksta. O mes, kultūros žmonės, esame labai emocionalūs, ir tas emocijas kartais būna suvaldyti sunku“, – pasidalijo pastebėjimais N. Stasiulis.

Pradėtas tarnybinis patikrinimas
Palangos savivaldybės administracijoje jau pradėtas tarnybinis patikrinimas dėl Kurhauze Naujųjų metų išvakarėse įvykusio incidento tarp Kultūros centro direktoriaus Ž. Kažio ir Savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjo V. Rekašiaus, kuris paskutiniąją gruodžio savaitę pareigų nėjo ir buvo iš anksto suplanuotose atostogose.
„Kol vyksta patikrinimas, nieko komentuoti nenorime ir jokių išankstinių išvadų nedarome. Kai bus išsiaiškintos visos įvykio aplinkybės, tada bus galima kalbėti ir apie išvadas, ir apie galbūt galimas nuobaudas“, – į klausimą apie Palangos miesto savivaldybės administracijos poziciją joje dirbančio V. Rekašiaus atžvilgiu lakoniškai atsakė mero patarėja Jurgita Vanagė.

Jūsų komentaras:

Kapstymąsisi kaip po vėmalus... 2015-01-10 19:57 (. / IP: 86.100.63.40)
- O kokia reakcija Stegėjo(Savivaldybės) ? Čia gi jų,- vienas rankos pirštas ! Ar neskauda , kad Kultūros sk. kumščiais Palangą papuošė!..ir apsiš... ant visos Lietuvos !? Atrodo, kad tai ne vienkartinis atvejas, o subrandintas pūlinys, vad. chuliganizmu, - pratrūko !..

Kiek tam Kultūros sk. jų priviso? 2015-01-09 11:42 (. / IP: 86.100.63.40)
Siaubinga GĖDA! ... tai kiek jų ten tam ŠILTNAMY, iš mūsų pinigų šildosi? Už ką, mes, visi juos šeriame ? Na, už snukių daužymą!.. o dar už ką? Kol tokie šeimos UAB'ai daužys snukius, tai apie Palangos kultūrą - nedaug negirdėti !Skubiai vyti lauk ,naikinti tokius bergždžius šeimyninės rangos UAB'us, prisisiurbusius prie Valstybės lovio!- Štai kas pampsta iš invalidų, našlaičių ir kt, atimtų prnsijų!.. -snukių daužytojai ir jų žmonos, giminės ir artimieji...Kaip šlykštu!

Taip pat skaitykite

Palangos kultūros ir jaunimo centro „Grubusis“ teatras artėja prie savo 30-ojo jubiliejaus 2024 metais ir stebina palangiškius bei miesto svečius unikaliais pasirodymais. Palangos „Grubųjį“ teatrą 1993 metais įkūrė režisierius Virginijus Milinis, teatre vaidina vaikai, jaunimas, senjorai. 2001 m. teatras apdovanotas „Aukso paukštės” nominacija kaip geriausias metų teatras už spektaklį...


Jau penktus metus iš eilės palangiškius ir miesto svečius istoriniame kurhauze džiugins originalios profesionalios muzikos programos – nuo solinių rečitalių iki koncertų visai šeimai. Palangos kultūros ir jaunimo centras sausio 28 d. 19 val. kviečia į pirmąjį šių metų ciklo „Muzikos vakarai kurhauze“ koncertą, kuriame skambės žymių Lietuvos muzikantų atliekami klasikos šedevrai.


Palangoje tęsiasi koncertų ciklas „Muzikos vakarai kurhauze“ ir lapkričio 27 d. laukia ypatingas koncertas. Pirmą kartą į kurhauzą koncertuoti atvyksta unikalus duetas – saksofonininkas Kęstutis Vaiginis ir suomių pianistas Joonas Haavisto. „Labai džiugu, kad užsimezga vis daugiau kūrybiškų partnerysčių su profesionaliais muzikantais ir tikimės, kad originalių koncertų sąrašas tik didės“ -...


Koncertų ciklas „Muzikos vakarai kurhauze“ šiemet vėl kviečia profesionalios muzikos mylėtojus į kurhauzo koncertų salę, į keturis originalius koncertus. Jau tradiciškai koncertų ciklas rudenį pradedamas džiazo ritmu. Lapkričio antroje pusėje profesionaliosios muzikos gurmanai rinksis į solidžius, akademinės muzikos koncertus. O prieš šventes į kurhauzą kartu su šeima pakviesime jaunuosius...


Koncertų ciklas „Muzikos vakarai Palangos kurhauze“ keliasi į virtualią erdvę. Gruodžio 11 d. 18 val. kviečiame nemokamai stebėti tiesioginę koncerto „Tapatybės jungtys“ transliaciją Palangos kultūros ir jaunimo centro Facebook paskyroje – Facebook.com/Palangoskjc


Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė ir dar 4 centro darbuotojai sugrįžoiš Italijos, kur gruodžio 7-8 dienomis dalyvavo Europos kultūros forume 2017.


Ar kavinės „Armėniški šašlykai“ savininkas ir Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas Darius Miklovas trenkė mobiliu telefonu į veidą savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjui Petrui Keiniui? O gal pastarasis, kaip teigia verslininkas, jį apstumdęs ir iškoliojęs? Tai bando išsiaiškinti policijos...


Paskutinę praėjusių metų dieną pagrindiniu Palangos kultūros židiniu tapusiame Kurhauze įvyko incidentas, jau spėjęs plačiai nuskambėti per visą šalį. Po dviejų miesto kultūriniam gyvenimui vadovaujančių žmonių – Kultūros skyriaus vedėjo Vyganto Rekašiaus ir Kultūros centro direktoriaus Žilvino Kažio – „santykių aiškinimosi“ pastarasis gydosi...


Akcija „Gėlė - vietoj cigaretės“

„Palangos tilto” informacija, 2013 06 03 | Rubrika: Sveikata

Gegužės 31-ąją pasaulis minėjo Dieną be tabako. Minint Pasaulinę dieną be tabako Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras prisijungė prie Kauno jaunimo narkologijos pagalbos centro organizuojamos akcijos „Gėlė vietoj cigaretės“. Visuomenės sveikatos specialistai kartu su mokiniais dalino praeiviams gėles, kurios skatino rūkalius bent vieną dieną nerūkyti ir susimąstyti apie...


„Palanga – Lietuvos kultūros sostinė 2013 turi visas galimybes parengti Kultūros plėtros programos viziją ir, sukūrusi didžiulį bendradarbiavimo tinklą, jungiantį savivaldybės, biudžetines įstaigas, viešąjį ir verslo sektorių, nuoširdžiai ir nuosekliai dirbdama šiuos ir ateinančius metus, 2017-aisiais pateikti savo kandidatūrą tapti Europos kultūros sostine...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius