Kurorto muziejuje – naujos spalvos

Palangos tiltas, 2022-01-12
Peržiūrėta
504
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

 Palangos kurorto muziejuje – palangiškio dailininko Romo Pauliko tapybos darbų parodos „Laiko tėkmėje“ atidarymas.
Palangos kurorto muziejuje – palangiškio dailininko Romo Pauliko tapybos darbų parodos „Laiko tėkmėje“ atidarymas.

Sausio 14 d. 16 val. Palangos kurorto muziejuje – palangiškio dailininko Romo Pauliko tapybos darbų parodos „Laiko tėkmėje“ atidarymas. Paroda veiks iki 2022 m. vasario 5 d.

Dailininkė Reda Ščerbakovienė yra pasakiusi, kad „Romas Paulikas – tapytojas, kalbantis spalvomis“.

Apie dailininko kūrybą rašęs žurnalistas Gediminas Griškevičius (1948–2020) yra pažymėjęs, kad „Kiekvieną paveikslą Romas tapo labai atsakingai, saikingai, nuotaikingai ir tai garantuoja dalies gerbėjų simpatijas. Jis jaučia jūros nuotaikas. Visa čia gyva“.

Pasak G. Griškevičiaus, dailininkas yra prasitaręs, jog „pasigavo jūros paukštę“. Na o jos nepasigauti būtų buvę sudėtinga, nes P. Paulikas gimė jūros alsavimu persmelktoje Klaipėdoje, joje gyveno, kūrė 20 metų, o vėliau, jau subrendęs,  įsikūrė, kaip dailininkas tobulėjo Palangoje ir, nors pats savęs nelaikė marinistu, jūra, laivai, tos pačios jūros paukštės – neatsiejama jo kūrybos dalis, kaip ir sielą pakylėjantys peizažai, vitališki natiurmortai, „padžiazavimas“ abstrakcijomis (pastarųjų kiek mažiau, kaip ir portretų).  

G. Griškevičius yra palikęs ir parašytą dailininko autobiografiją:

Romas Paulikas gimė 1954 m. birželio 19 d. Klaipėdoje. Būtų asfalto ir senamiesčio prieigų bei senojo turgaus grindinio vaikas, jei ne vasaros, praleistos gamtos apsupty Žemaitijoje, vaizdingose Impilties bei Tauragės apylinkėse, kur basom kojom lakstyta per žolę, ražienas, paupiais ir pamiškiais. Jūra, jos toliai, kopos ir laivai atėjo vėliau, kai nuo Jono kalnelio persikelta arčiau uosto. „Pirmieji mano bandymai piešti – piešiniai pagaliuku smėlyje ir kreidelėmis ant asfalto bei mergaičių sijonų, kai man buvo penkeri-šešeri, –  sako dailininkas. – Žodžiu, pradėjau kaip ir visi vaikai – juk jie iš prigimties menininkai, tik augdami ne visi jais išlieka“. Gabų berniuką pakvietė į Pionierių namų piešimo būrelį. Nuo 10-ies metų Romas jau dalyvavo konkursuose, kur jo piešiniai skynė laurus. Būdamas 15-kos metų amžiaus užėmė antrąją vietą respublikiniame dailės konkurse priešgaisrine tematika (tada jam apdovanojimas buvo įteiktas Vilniuje, televizijos studijoje). Tik įsikūrus Klaipėdoje dailės mokyklai, nepasisakęs tėvams įstojo į ją ir šią mokyklą baigė 1972 metais. Po tarnybos kariuomenėje grįžęs į Klaipėdą, pradėjo dirbti Dailės kombinate, kūrė reklamas ant fasadų. Tada neakivaizdiniu būdu įstojo į Maskvos liaudies dailės universitetą, molbertinės tapybos ir grafikos fakultetą, kurį baigė 1979 metais. Įgijęs žinių ir kūrybinės patirties, pradėjo dalyvauti Klaipėdos miesto bei apskrities tapybos parodose. Tais pačias metais sukūrė šeimą, kartu su žmona Zita užaugino tris sūnus.

Nuo 1983 m. R. Paulikas gyvena ir kuria Palangoje. Čia jį likimas suvedė su dailininkais Juozu Meškiu ir Juozu Griušiu. Ši trijulė, pasak Romo, ir buvusi tuo pamatu, ant kurio iškilo Palangos dailininkų kūrybinė grupė „Mostas“.

***

Nuo to laiko kartu su kitais „Mosto“ nariais R. Paulikas įgyvendino daugybę įvairiausių projektų. Jų metu dalyvaudamas išvykose po gražiausius Lietuvos kampelius bei dirbdamas savo kūrybinėje studijoje jis sukūrė daug tapybos darbų, kurie buvo eksponuojami grupės „Mostas“ kasmetinėse bei dailininko autorinėse parodose.

R. Paulikas Lietuvoje bei Latvijoje, Vokietijoje ir Lenkijoje iš viso jau yra surengęs 14 autorinių parodų.  Daug šio menininko kūrinių yra iškeliavę į privačias kolekcijas. Jie papuošė meną mylinčių žmonių namus bei įstaigas Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Rusijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje, Izraelyje, Suomijoje, Australijoje, JAV, Baltarusijoje, Kazachstane ir kai kuriose kitose pasaulio šalyse.

 

(Teksto redakcija – Danutės Mukienės)

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Sausio 14 d. 16 val. Palangos kurorto muziejuje – palangiškio dailininko Romo Pauliko tapybos darbų parodos „Laiko tėkmėje“ atidarymas. Paroda veiks iki 2022 m. vasario 5 d.


Rugsėjo 18 d. Palangos kurorto muziejuje organizuojama konferencija „Palanga grįžta Lietuvai“, skirta Palangos ir Šventosios įtraukimo į Lietuvos sudėtį šimtmečiui paminėti.


Liepos 28 d. 17 val. Palangos kurorto muziejuje įvyks fotografo Algimanto Kunčiaus fotoalbumo „Prie jūros: Palanga 1965-2015“ pristatymas ir susitikimas su autoriumi bei albumo sudarytojais fotografu, parodų kuratoriumi Gintaru Česoniu ir menotyrininke, parodų kuratore Ieva Meilute-Svinkūniene.  


Liepos 28 d. 17 val. Palangos kurorto muziejuje įvyks fotografo Algimanto Kunčiaus fotoalbumo „Prie jūros: Palanga 1965-2015“ pristatymas ir susitikimas su autoriumi bei albumo sudarytojais fotografu, parodų kuratoriumi Gintaru Česoniu ir menotyrininke, parodų kuratore Ieva Meilute Svinkūniene.  


Gruodžio 6 d. 16 val. Palangos kurorto muziejaus salėje vyks "Adventinis kanklių muzikos koncertas". Koncertas, kuriame dalyvaus nemažai garbių svečių, turėtų nuteikti ramiam švenčių laukimui bei eglutės įžiebimui Palangoje.  


Muziejų naktis kurorto muziejuje

"Palangos tilto" redakcija, 2019 05 11 | Rubrika: Kultūra

Palangos kurorto muziejus prisijungdamas prie Europos Muziejų nakties gegužės 18 d. kviečia pavakaroti. Lankytojai laukiami nuo 17 val. Muziejuje eksponuojama 25 autorių tarptautinė paroda „Balta drobulė“.


Vasario 2 d. (šiandien) 17 val. atidaroma Reginos Šulskytės paroda „Mano laikas“, kurią autorė skiria savo mamos atminimui.


A. Mončio muziejuje atsiveria naujos meno erdvės

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 05 22 | Rubrika: Kultūra

Prasidedantį vasaros sezoną ir Muziejų naktį turtingai, turiningai ir išmoningai pasitiko A. Mončio namai-muziejus: penktadienį čia atidaryta Šiaulių universiteto Menų fakulteto Dailės katedros profesoriaus Vaidoto Janulio darbų paroda, kurioje eksponuojami kūriniai iš projektų „Sausas mūrijimas“ bei „Minčių kvapas“, o šeštadienį...


„Palangos vasara“ organizatoriams pristatytos naujos kurorto kultūrinės erdvės

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 10 | Rubrika: Miestas

Lietuvos kultūros sostinė Palanga jau netrukus pristatys naujas erdves, skirtas kultūriniams renginiams. Kokios jos ir kokio žanro renginiams tinkamos, kurorto mero Šarūno Vaitkaus kabinete su miesto bei Kultūros centro vadovais aptarė tarptautinio festivalio „Palangos vasara“ organizatorė Audra Keniausytė.  


„Nuoširdžiai džiaugiuosi galėdamas pakviesti jus įvertinti, kiek mes įsibėgėjome reanimuodami Gintaro rūmus“, – vakar į gausiai susirinkusius svečius, atėjusius susipažinti su naujomis Palangos gintaro muziejaus erdvėmis, apžiūrėti atnaujintas grafų Tiškevičių rūmų I aukšto interjerų ekspozicijas bei edukacinę parodą „Pasakos „Eglė...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius