Kurorto politikos veteranas R. Garolis: „Kurhauzą derėtų parduoti už 1 litą“

Linas JEGELEVIČIUS, 2013-07-29
Peržiūrėta
1444
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Kai kiti kurortai vysto ar brandina grandiozinius projektus, ši Taryba dar nepatvirtino nė vieno, kuris mažintų Palangos sezoniškumą ar atsilikimą nuo Druskininkų“, – „Palangos tiltui“ sakė R. Garolis.
„Kai kiti kurortai vysto ar brandina grandiozinius projektus, ši Taryba dar nepatvirtino nė vieno, kuris mažintų Palangos sezoniškumą ar atsilikimą nuo Druskininkų“, – „Palangos tiltui“ sakė R. Garolis.

Daugiau kaip dešimt metų aktyvioje kurorto politikoje praleidęs praėjusios Tarybos kadencijos vicemeras Rimantas Garolis šiandien džiaugiasi ramybe, o karštymečiu sukasi kaip poilsio namų savininkas – priima ir išlydi poilsiautojus. Bet prakalbus apie politiką – dabartinę Tarybos kadenciją ir jos vadovus bei jų sprendimus – Palangos politikos veteranas žėrė pastabas ir priekaištus. Kliuvo ir saviems – liberalcentristų vedliams. „Aš nežinau, ar reikėtų spausdinti mūsų pokalbį..., – net išsprūdo pašnekovui. – Vardan visų ramybės...“

Š. Vaitkus – viešųjų ryšių meistras?
Merą Š. Vaitkų R. Garolis vadina viešųjų ryšių meistru ir vieninteliu po savivaldos rinkimų „norėjusiu ir galėjusiu“ imtis atsakomybės dėl miesto.
„Išskirčiau Š. Vaitkaus kelis darbus: įrengė žaidimų aikštelę vaikams, išplatino Sodų gatvę, įrengdamas papildomas erdves statyti mašinoms ir, pasinaudodamas, kad valdžioje buvo konservatoriai, „prastūmė“ Kurhauzo sutvarkymą. Gerai, kad Š. Vaitkus perkels savivaldybę į buvusius poilsio namus priešais savivaldybę – mums toks sumanymas „nepašuto“, – sakė R. Garolis.
„Daugiau jo ryškių darbų nematau – daugumai kitų darbų pamatai buvo padėti dar praėjusią kadenciją. Bet kai kiti kurortai vysto ar brandina grandiozinius projektus, ši Taryba dar nepatvirtino nė vieno, kuris mažintų Palangos sezoniškumą ar atsilikimą nuo Druskininkų“, – „Palangos tiltui“ sakė R. Garolis.
Anot jo, buvusį merą Vytautą Stalmoką ir liberalcentristus per praėjusius rinkimus „paskandino“ konkrečių darbų stoka ir agresyvi, anksti pradėta konservatorių rinkiminė kampanija.
„V. Stalmoko ir buvusios kadencijos įdirbis yra tikrai nemenkas, nors kiti dabar kitaip teigia. Buvo pradėtas ir sporto salės projektas, ir detalūs planai parengti, ir paraiškos paduotos. Bet rinkimų dienai nebuvo darbų“, – sakė R. Garolis.
Jis pripažino, kad kai kuriuos projektus pavyko įgyvendinti šiai Tarybai, nors jie buvo suplanuoti „beveik prieš dešimt metų“.
„Kad ir vaikų žaidimo parkas...Liberalcentristai jį buvo sumanę beveik prieš dešimt metų, ir ne vieną, bet buvo kaišiojami pagaliai į ratus – nepavyko idėjų įgyvendinti...“ – skėstelėjo rankomis žinomas palangiškis.

Parduoti Kurhauzą už vieną litą!
Nors R. Garolis neginčija dabartinio mero nuopelno dėl Kurhauzo atstatymo, sako, kad kai kuriuos su juo susijusius klausimus būtų sprendęs kitaip.
„Būčiau Kurhauzą pardavęs už vieną litą, – pribloškia pašnekovas. – Pasinaudojęs draugyste su konservatorių vadu A. Kubiliumi, Š. Vaitkus gavo lėšų Kurhauzo pirmajam atstatymo etapui. Išorę patvarkė, pradėjo tvarkyti vidų, o pinigų tam nėra skirta. Kiek jau galima visus „maitinti“ mintimis, kad ši valdžia duos pinigų pabaigti atstatymo darbams? Gi neduoda.Vadinasi, teks miestui skolintis. Bus „sukišti“ dideli pinigai. Kam? Kad įrengtų simbolinę miesto rotušę? Nesąmonė!”
Dabartinė kurorto valdžia ketina sutvarkytame Kurhauze rengti šventinius Tarybos posėdžius, miesto iškilmingus renginius, net koncertus.
 „Žinoma, parduodant reikėtų pirkėjui nustatyti griežtas sąlygas, nes tai yra kultūros paveldo objektai. Žinau, kad mano toks pasiūlymas šokiruoja ne jus vieną“, – teigė buvęs miesto vicemeras ir  savivaldybės administracijos direktorius.
Paklaustas, kodėl Kurhauzo nepavyko restauruoti buvusioms valdžioms, o po to – ir parduoti „už vieną litą“, R. Garolis skėstelėjo rankomis: „Viskas buvo labai „suvelta“ su Kurhauzu nuo pat pradžios“.
Kurhauzo Gordijaus mazgą išraizgė ši kadencija su meru Š. Vaitkumi priekyje, ir tai – jau miesto istorijos metraštyje.

„Litesko“  bėda –
viešumas

Kliuvo dabartinei valdžiai nuo buvusio vicemero ir dėl „Litesko“.
„Žiūrėkite: konservatoriai „atjojo“ į valdžią ant „Litesko“ arkliuko – sakė, kad būtinai nutrauks sutartį, darė mitingus. O kodėl iki šiol to nepadarė?“ – stebisi buvęs politikas.
Anot jo, dabartinei valdžiai nederėtų prisiimti nuopelnų ir dėl biokuro katilinių statybos.
„Ir iki šiol vienas toks katilas veikia. O įsakymą leisti „Litesko“ panaudojant europines lėšas statyti dar vieną ar du katilus, regis, aš pats pasirašiau“, – šiek tiek suabejojo R. Garolis.
Miesto aktyvistų per visą buvusią kadenciją dėl sutarties su „Litesko“ pasirašymo dar 2000-ųjų pradžioje „tarkuotas“ buvęs vicemeras, nesigaili tai padaręs.
„Tai buvo teisingas žingsnis. Tuo metu dirbau banke ir puikiai žinojau kurorto šilumos įmonės padėtį. Dėl didelių įsiskolinimų ji negalėjo pasiskolinti nė lito. Jau nekalbu apie šilumos ūkio trasų renovaciją, ar kitas dideles investicijas“, – prisiminė pašnekovas.
Jis teigė, kad „Litesko“ bėda buvo ir yra įmonės mažas viešumas.
„Jie investavo, darė konkursus, bet visą dešimtmetį vengė pateikti visus dokumentus apie investicijas ir pirkimus“, – sakė R. Garolis.
Jis apgailestauja, kad dabartinė Taryba per daugiau kaip du metus nepatvirtino nei vieno kurorto sezoniškumą galinčio sumažinti projekto.
„Jeigu mes atgaivintumėme purvo gydyklas ir mineralinio vandens gręžinius, apie Palangą būtų girdėjęs kiekvienas pusės tūkstančio kilometrų spinduliu“, – sakė palangiškis.
Kodėl tai nebuvo padaryta per praėjusią kadenciją, kuomet R. Garolis dirbo vicemeru, nutylėjo.
Teisybės dėlei, ši Taryba jau patvirtino sklypo detalųjį planą ir sklypo bendrasavininkas – „Šiaulių bankas“ jau šiandien savivaldybei pateiks svarstymus dėl investicijų.


„Nori išvengti konkurso, pasitelk komunalinį“
Buvusio vicemero R. Garolio nežavi ir mintis iškelti autobusų stotį į miesto pakraštį.
„Idėja – ne nauja. Dar tarybiniais laikais buvo apie tai šnekama. Tais laikais į mūsų stotį važiavo dešimt ar net dvidešimt kartų daugiau autobusų. Bet atlikti tyrimai parodė, kad iškėlus stotį, transporto eismo intensyvumas nė kiek nesumažėja, o gyventojams ir miesto svečiams susisiekimas su centru gerokai pablogėja, – sakė R. Garolis. – Autobusų centre, sutinku, sumažės. Bet ar tada nevažiuos dvidešimt taksi automobilių po vieną ar du keleivius kiekviename vienas paskui kitą?“
Jis nuogąstauja, kad, kaip planuojama, pastačius stoties vietoje prekybos centrą, kurorto centre susisiekimas taps „košmariškas“.
„Jau nekalbant, kad privažiuoti prie Turizmo informacijos centro bus neįmanoma“, – teigė pašnekovas.
R. Garolis pasigedo ir konkurso dėl stoties statytojų parinkimo.
„Palangoje jau tampa įprasta, kad kai nori išvengti konkurso, patikėk projektą „Palangos komunaliniam ūkiui“, – sakė R. Garolis.

Netiki liberalų ateitimi kurorte
Politikas pripažįsta, kad „tradicijas turėjusi“ Liberalų ir centro sąjunga „išlėkė už politikos borto“.
„Pirmiausia partiją „sutvarkė“ per Seimo rinkimus, dabar, matyt, gaus „mušti“ ir per savivaldos rinkimus. Nors partijos Palangos skyrius – vis dar stiprus, „neišsilakstė“ kaip kitur. Tikiu, kad geriausiu atveju jis dar gali tikėtis dviejų mandatų“, – sakė R. Garolis.
Anot jo, „nukraujavusiai” partijai pavojų galėtų kelti gerokai stipresnis Liberalų sąjūdis, bet „dėl įvairių priežasčių“ jis neįžvelgiąs tokio pavojaus.
„Patys regite, kokios asmenybės yra jų (liberalsąjūdžio – aut.) viršuje...Visi mato, kaip E. Židanavičius nori būti meru, bet nemažas klausimas, ar jis tai gali“, – pastebėjo buvęs vicemeras.
Jis neslėpė, kad Liberalų ir centro sąjungos Palangos skyriaus viršūnėse tvyro daug nusivylimo.
„V. Stalmokas daug dirbo, bet po pralaimėjimo tapo labai pasyvus. Atėjo žmogus į politiką iš verslo ir manė, kad joje galės sėkmingai taikyti jo principus. Bet pasirodė, kad nepavyks taip... Jis – mano geras bičiulis, bet politikoje jis, ko gero, buvo atsitiktinis žmogus...“ – atvirai dalinosi pastebėjimais vienas Liberalų ir centro sąjungos Palangos skyriaus kūrėjų.
Paklaustas apie liberalcentristų skyriaus pirmininką S. Simę, R. Garolis irgi buvo tiesmukas: „Na, ar jį matote? Pagalbos iš jo – turbūt jokios: sėdi Š. Vaitkaus šešėlyje ir viskas. Bet ir Š. Vaitkui taip gerai, ir jam“.
Anot jo, jeigu kurorto liberalai nebūtų buvę tokie apatiški ir nebūtų išgyvenę lyderių krizės, galėjo dabartinėje koalicijoje groti  „pirmu smuiku“ su savo meru.
„Aišku, prieš jau daugiau kaip du metus Š. Vaitkus atrodė kaip vienintelis tinkamas kandidatas, kai tvyrojo tokia apatija liberalų stovykloje“, – pastebėjo R. Garolis.
Anot jo, Š. Vaitkus – stiprus kaip politikas: jaunas, rodo didelį dėmesį žmonėms, geriausiai iš visų supranta viešųjų ryšių svarbą.
„Bet jis silpnokas kaip ūkininkas, nors subūrė savo komandą visose grandyse ir jo balsas lemiamas“, – sakė pašnekovas.
R. Garolis prisipažino jau „daugelį metų“ nemokąs partijos nario mokesčio ir nelankąs partinių susirinkimų.
Paprašytas patikslinti, sakė, kad tai nedaro paskutinius tris ar keturis metus.

Bus konservatorių
vienvaldystė?

Paklaustas, ar partijos skyrių prieš savivaldos rinkimus 2015-aisiais galėtų galbūt „išjudinti“  naujas „vairinininkas“, R. Garolis patraukė pečiais: „Galbūt. Bet kur tokį rasti? Senieji mohikanai arba išėjo iš politikos, arba pasyvūs. V. Stalmokas – nusivylęs, R. Kirstukas turi autoritetą, bet, to nenori ir negali... Ko gero, tik konservatorių vadai ir jis pats žino, kodėl jis turėjo kažkada atsisakyti mero kėdės, – paslaptingai sakė R. Garolis. – R. Kirstukas, girdėjau, abejoja dėl savo ateities partijoje. Jis jau savo miestui padarė. Bet jam svarbu būti politikoje dėl savo darbo ligoninėje“.
Vyras prisipažino, kad jo darbiniai santykiai nebuvo geri nei su V. Stalmoku, nei su R. Kirstuku.
„Negi tai akivaizdžiai nesimatė ir nesijautė? – klausė pašnekovas. – Aš, pavyzdžiui, atvedžiau R. Kirstuką į valdžią. Daug padėjau jam dėl ligoninės, bet mūsų darbas nesusiklijavo. Dar daugiau – per vienus rinkimus jis darė viską, kad nebūčiau partinio sąrašo viršuje...“.
Anot jo, liberalcentristams praradus pozicijas, „daug šansų“, kad Palangos valdžios olimpe daug metų bus konservatorių „vienvaldystė“.
„Įsitikinęs, kad per kitus rinkimus konservatoriai tikrai gaus daugiau nei šešis mandatus, – spėjo R. Garolis. – Juolab, kad liberalai – silpni. Liberalcentristai – ant išnykimo ribos, liberalsąjūdiečiai pešasi dėl personų viršuje“.
Anot jo, socdemai turi šansą, bet ne dėl savo įdirbio Palangoje, o tuo atveju, jei seksis dirbti socialdemokratų vyriausybei.
Jis „nurašė“  ir kurorto „darbiečius“ ir „tvarkiečius“: „Neturi jie žmonių ir tikrų lyderių...“

Jūsų komentaras:

to Išlindo iš kanapių... 2013-08-02 07:58 (IP: 86.100.77.116)
Labai jau piktas ir aiskiai suinteresuotas esi, rasai lyg butu nepasidaline su paciu. O kaip butum rases jai butu pasidaline su paciu. Ir dar, lengva rasalioti ir lieti nepasitenkinama prisidengus kazkieno IP, ir sedeti prie kazkieno PC ir rasalioti. Geriau eik dirbti o nelauk kad su paciu pasidalntu kazkas!

ar cia tas pats 2013-08-01 15:16 (IP: 78.61.214.72)
kur dokumentus klastojo? Ale ziurek, ilgai laikosi.

va taip 2013-08-01 06:03 (IP: 78.61.104.50)
aciu uz svieciamuosius komentarus, bent placiau zinosim, nors ir plika akimi matosi ju storejimas.Ne vienas nenuejo i darbo birza koki darbeli gauti, prisikrove ir anukams.Juokingai skamba "atgaivinti purvo gydyklas ir mineralinius grezinius"- pamurkdyt jus pacius veidu zemyn uz suniokota ir isgraibstyta Palanga. Nebeturim ne pirties, ne odos gydytojo, o dar kazkam is valdzios skauda sirdi, kad nera pliaze sunims ploto...

Išlindo iš kanapių... 2013-07-31 15:22 (. / IP: 86.100.60.112)
Geriau būtų pasilikęs savosiose Darbėnuose, tiek minčių ir darbų būtų įgyvendinęs, kur buvai kai tam Savivaldybės UAB'e plušai? ataip taip tik sau plėšikavai ir namas tavo ant svetimos žemės ir kur troškai, kad gulbės po langais plaukiotų- ne tavo žemė,o tikrųjų savininkų ašarų primirkyta...ir Žvejų g. "Cento" parduotuve Garolis kažkaip susiveikė,už nuomą per dešimtmečius milžiniškas sumas susišlavė...ir ten žada daugiaaukščius statyt ir projektus tam UAB'e-merijoj "dirbdamas"-pasitvirtino...O ką jis nuveikė Palangai ? nors ką nors ,gero? Gal kas žinote? Juodas šleifas ir ašarom nulaistyti jo baisiai negražūs darbeliai... -Išlindo "proto bokštas" iš kanapių (Drabėnų)!?...

Zigmas 2013-07-31 07:10 (čę / IP: 195.182.88.82)
Gera komanda centristai ir konsrevatoriai. Vyrai laikykitės ir nepasiduokite Palucko, Zidanaviciaus ir Šimaicio intrigoms. Rinksime Jus ir kitais rinkimais. O daugiau ir nera ko rinki. O darbai akivaizdus ir matomi. Baigesi plepalu ir viziju laikas, prasidejo realus darbai palangiskiams ir Palangai. O politikai komentatoriai nirsta is pavydo, kad nesiseka sugriauti koalicijos, nepavyksta apjuodinti daugumos tarybos nariu, mero, vicemero, direktores. Dirbkit susiteke ir nepasiduokit trijules provokacijoms.

fhj 2013-07-31 05:04 ([email protected] / IP: 62.212.200.8)
mano manymu, apie Garolio "ukiskuma" as patylesiu. Tai tas pats kaip kalbeti apie asila kaip apie lenktynini zirga. Taciau neziurint to, jauciasi, kad sis jo interviu pakankamai nuosirdus. Sutinku del Stalmoko. Tiesa pasake del Zdanaviciaus. Ir nemazai tiesos pasake del Vaitkaus- jis tikrai tik viesuju rysiu meistras, tikrai ne ukininkas.. Jis gali dalinti gelytes pensininkams, zygiuoti su veliavomis ir lakstyti reikia nereikia i vilniu.. As irgi nematau kol kas esminiu projektu, nematau kolegialaus bendradarbiavimo su verslininkais, ypac Basanaviciaus gatveje.. Matau tik nora mojuoti bizunu, kuris is esmes tokiuose reikaluose duoda atvirkstini efekta. Nematau lankstumo, nematau, kad butu mazinama biurokrtatija.. Tie patys valdininkai vienais metais suteikia leidima, kitais metais tam paciam objektui jau nebeduoda!!!!!!!!!!!!!! Ir Vaitkus tai zino ir toleruoja!!!!!! Ir kodel tie leidimai vis dar 1 metams? Apie kokias investicijas galime tuomet kalbeti???? Zodziu, nors Garolis "prienulis", taciau pasake nemazai teisybes. As ir mano kolegos balsuociau uz centristus, jei jie isiklausytu i verslo nuomone bei pabustu is letargo..

laip 2013-07-31 05:03 (IP: 86.100.77.116)
Malacius Rimas, dauk ka pasake. Bet siulau nustoti tampyti anklodes kievienas i savo puse ir pradeti dirbti. Uztenka pustis kad Palanaga tai Palanga, o sekusi kaip visada prasatai. Oras blogas, zmoniu mazai ir kad mazai uzdirbo. Reikia atkakliai ir vieningai dirbti ir galima pasiekti puikiu rezultatu. Ka dar noriu dadurti, del Vaitkaus daugiau giraisi nei dirba. Dauk pazadu ir nieko. Tegu rupinasi jaunimu ir vurinio amziaus zmonemis o ne savo rinkejais ir nustoja stumti savo siaurietiska ejima. Del Liberalo sajudzio, tai kaip tokios partijos Palangoje nera. Po sios partijos veliava yra darbo partija, nes viskas atitinka. O liberalu nebebera Palangoje.

Lina 2013-07-30 15:56 (IP: 78.61.175.229)
Visi vyrai gražūs ir stuomeningi.

hmmm 2013-07-30 12:56 (IP: 78.61.104.50)
parasykit nors apie viena vieninteli, kuris laaaabai nenorejo, bet ji isrinko meru

As 2013-07-30 12:53 (IP: 151.231.108.122)
Nemato jis matai mero ryskiu sumanymu .... Uztad Palangiskiai juos labai gerai mato !!! Mato igyvendintus darbus !!! o ne tauskalus ar stalciuose gulincius 10 metu projektus !!!

UZSKAITAU 2013-07-30 10:52 (IP: 195.182.88.82)
GAL GALIMA PLACIAU GAROLI APIE asmenybe sedincia virsuje Liberalu sajudyje, turgaus finansininka? Anot jo, „nukraujavusiai” partijai pavojų galėtų kelti gerokai stipresnis Liberalų sąjūdis, bet „dėl įvairių priežasčių“ jis neįžvelgiąs tokio pavojaus. „Patys regite, kokios asmenybės yra jų (liberalsąjūdžio – aut.) viršuje...Visi mato, kaip E. Židanavičius nori būti meru, bet nemažas klausimas, ar jis tai gali“, – pastebėjo buvęs vicemeras.

Garoli garoli 2013-07-30 10:39 (IP: 195.182.88.82)
Patys užsisako straipsnius po to patys ir komentuoja. O Garoliui reiketu pasiziureti i savo kiema. Kazin ar jis uz 1 lita parduotu savo viesbutuka? Kazin ar taip girdamas Litesko toli nuvaziuos. Nepaslaptis, kasd Garolis ir pasirase sutarti Litesko atiduyoti silumo uki iki 2016 metu. O straipsnis uzsakytas tam, kad sukirsintu liberalus ir konservatorius. Nes labai jau norisi Simaiciui, Paluckui ir Zidanaviciui buti merais. Tik gaila kad tik vienas meras mieste tera. Galetu buti 3 vietos:)

cha cha 2013-07-30 08:12 (IP: 78.61.104.50)
na nejuokinkit su ta zaidimo aikstele ! Ar cia reikejo kiekviena detale suprojektuoti ? Iskalti?Rankom isdrozineti ?Reikejo specprojektu? -eiline plastmasiniu gaminiu "stampovka", kaip ir plastmasines kedes visame pasaulyje...Antalijoje kas keliasdesimt metru tos aiksteles pastatytos ir jie netiubija apie tai, kaip apie kazkoki pasiekima, tai naturalus rupestis savo zmonemis.O pas mus to nera!Musiskiai toliau savo kisenes nemato, o jei kad duoda koki pasiulyma miestelenu naudai, tai tuoj sutrypia i juoda purva ...Jei istrinsit komentara, rasysiu vel ta pati...

keista 2013-07-30 07:39 ([email protected] / IP: 84.46.248.215)
Kad ir kaip butu keista turbut pirma karta pritariu 100proc Garolio mintim. Apie visa UAB Palangos savivaldybe tiesiai pasakyta. Ir Vaitkus silpnas ir viesuju rysiu specialistas ir Liberalai silpni , tik va kad straipsnis jau po to kai Garolis nebedirba tame UAB

Jūra 2013-07-30 06:19 ([email protected] / IP: 82.135.209.188)
Tikslesnis straipsnio pavadinimas: "Liberalai pabuskite" Saunu... Tiksliau nebuna!

Per vėlu. 2013-07-29 17:42 (IP: 78.61.175.229)
Išpažintį reikėjo atlikti nors prieš keletą metų.

Taip pat skaitykite

Lietuvos savivaldybių asociacija, vienijanti 60 šalies savivaldybių, palaiko Palangos miesto savivaldybės tarybos ir mero kreipimąsi į valstybės vadovus dėl ketinimų privatizuoti poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“ Palangoje, kuriuo kategoriškai nesutinkama, kad būtų likviduojamas mūsų kurorte veikiantis poilsio ir reabilitacijos centras, naikinama kurorto sanatorinio gydymo...


Romualdas Rima, buvęs palangiškis, buvęs radijo stoties savininkas bei redaktoriaus pavaduotojas trumpai gyvavusiame kurorto laikraštyje „Mūsų Palanga“, taip pat dirbęs direktoriaus pavaduotoju Palangos Moksleivių klube, šiandien gali lengviau atsikvėpti: „„Brexit-as“ niekaip nepakeitė jo gyvenimo.“ „Laiku susitvarkiau reikalingus...


Palangos miesto Taryba mini pirmąsias savo veiklos metines, tačiau ir valdančiosios konservatorių daugumos ir opozijos nariai pastebi, kad ši Taryba – mažiau aktyvi, joje – mažiau diskusijų ir ryškių asmenybių.


Palangos miesto Taryba mini pirmąsias savo veiklos metines, tačiau ir valdančiosios konservatorių daugumos ir opozijos nariai pastebi, kad ši Taryba – mažiau aktyvi, joje – mažiau diskusijų ir ryškių asmenybių. Miesto Tarybos veteranas, konservatorius Dainius Želvys „Palangos tiltui“ sakė, kad jam šios kadencijos Taryba nėra kuo nors ypatinga. 


Kai naujojo miesto Savivaldybės Tarybos šaukimo naujokai dar nedrąsiai čiupinėja gautus Tarybos narių ženkliukus ir žvalgosi į labiau patyrusius kolegas, Dainius Želvys, atstovaujantis Tėvynės sąjungai – Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD), daug ką joje galėtų daryti užsimerkęs – 22 darbo Taryboje metus pradedantis miesto politikas pagal darbo Taryboje patirtį...


Palangos politikos padangėje sužėrėjo nauja ryški asmenybė: Arūnas Štaras – Lietuvos Respublikos Liberalų sąjūdžio Palangos skyriaus pirmininkas, kuris prie jo vairo stojo, susijungus abiems kurorto liberalioms jėgoms – liberalsąjūdiečiams ir liberalcentristams. Vieną Liberalų sąjūdžio kūrėjų, 63-ejų metų politiką vargiai reikia pristatyti: jis 1991-1993 m. buvo...


Palangos kraštovaizdžio bičiulių klubo atstovai apsilankę pas miesto merą Šarūną Vaitkų aptarė problemas, kurios susiformavo pastaraisiais dešimtmečiais ir jų sprendimui dabar jau būtinos radikalios permainos.


Daugiau kaip dešimt metų aktyvioje kurorto politikoje praleidęs praėjusios Tarybos kadencijos vicemeras Rimantas Garolis šiandien džiaugiasi ramybe, o karštymečiu sukasi kaip poilsio namų savininkas – priima ir išlydi poilsiautojus. Bet prakalbus apie politiką – dabartinę Tarybos kadenciją ir jos vadovus bei jų sprendimus – Palangos politikos...


Palangoje, jos „auksinėje“ vietoje, paplūdimyje prie tilto, prekybos paviljonų vietų atidavimas ne pagal didžiausią konkurse pasiūlytą sumą, o pagal tai, kas prie prekyvietės pasiūlys geriausią sporto ar neįgaliųjų reikmes tenkinančią programą, jau seniai įplieskė kurorto verslininkų ir politikų (ar teisingau – politikų – verslininkų) ginčus ir svaidimusis kaltinimais korupcija. Nors abi...


Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, neseniai vadovavęs Liberalų ir centro sąjungos Palangos skyriui Remigijus Alvydas Kirstukas nesilaiko kai kurių mūsų šalyje galiojančių įstatymų. Taip gegužės 11 dieną nusprendė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija, kuriai laikinai vadovauja Vytautas Andriulis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius