Kūrybinė iniciatyva „Palangės atspindžiai miesto istorijoje“

Palangos tiltas, 2023-03-16
Peržiūrėta
1319
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kūrybinė iniciatyva „Palangės atspindžiai miesto istorijoje“

2023 metais Palangos miestas švenčia 770 metų jubiliejų. Šiai sukakčiai paminėti Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ pedagogai organizavo kūrybinę iniciatyvą „Palangės atspindžiai miesto istorijoje“. Iniciatyvos rezultatas – sukurtas filmukas apie Palangos vardo kilmę. Sakoma, kad Palangos vietovardis kilęs nuo žodžio „langas“, kad čia „kadaise bangos skalavusios namų palanges“, todėl iniciatyvos simboliais pasirinkome langą ir palangę.

Kūrybinė iniciatyva vyko nuo 2023 m. sausio 15 d. iki kovo 17 d.  Jos tikslas – ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų bei bendrojo lavinimo mokyklų mokinių pasididžiavimo savo gimtuoju miestu, patriotiškumo ir pilietiškumo jausmo ugdymas bei pažintinių gebėjimų ir kūrybinės savivokos tobulinimas. 

Kūrybinės iniciatyvos vykdymo laikotarpiu, mokytojai savo grupėje/klasėje ar viešose įstaigos vidaus, ar lauko erdvėse ant palangės arba ant imituojamos palangės turėjo padaryti kompleksinį erdvinį kūrinį, sukurtą konkrečiai erdvei arba paruošti eilėraštį, dainelę, legendą apie Palangą. Instaliacijose turėjo atsispindėti Palangos miesto istorinės epochos momentas, peizažas, įžymios vietos, architektūra, ateities miestas ir kt.

Kūrybinėje iniciatyvoje „Palangės atspindžiai miesto istorijoje“ dalyvavo - Palangos lopšelis-darželis „Gintarėlis“, Palangos lopšelis-darželis „Žilvinas“, Palangos lopšelis-darželis „Pasaka“, Palangos lopšelis-darželis „Nykštukas“, Palangos lopšelis darželis „Ąžuoliukas“, Šventosios lopšelis-darželis „Sigutė“, Palangos senoji gimnazija, Palangos Vlado Jurgučio progimnazija, Palangos pradinė mokykla, Šventosios pagrindinė mokykla.

Kviečiame į kūrybinės iniciatyvos „Palangės atspindžiai miesto istorijoje“ pristatymą, kuris vyks š. m. balandžio 6 d., 11 val. Kurhauzo teatro salėje.

 

Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui 

Aurelija Jazbutienė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

2023 metais Palangos miestas švenčia 770 metų jubiliejų. Šiai sukakčiai paminėti Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ pedagogai organizavo kūrybinę iniciatyvą „Palangės atspindžiai miesto istorijoje“.


Nacionalinės jaunimo reikalų asociacijos bei Lietuvos savivaldybių asociacijos „Jaunimo parko“ iniciatyva visose Lietos savivaldybėse žaliuos po vieną iš Stelmužės ąžuolo.


2022 m. rugpjūčio 2‒4 dienomis Palangoje vyks nacionalinių instrumentų pedagogų ir kolektyvų vadovų kūrybinė laboratorija. 


Nekantraudami norime Jus pakviesti į Palangos viešosios bibliotekos parodų salėje atidarytą fotografo A. Gurkšnio parodą „Kuršių genties atspindžiai: IX–XXI a.“


Spalio 28 d. Rietave Palangos miesto savivaldybės projekto „Lyderių laikas 3“ kūrybinė komanda dalyvavo Nacionalinės švietimo agentūros ir VšĮ Mokyklų tobulinimo centro ir ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto organizuotame savivaldybių kūrybinių komandų mokymosi bendradarbiaujant renginyje „LL3 projekto įtakoti ugdymo praktikos pokyčiai savivaldybėse“....


Palangiškį dailininką Vytautą Kusą kurorto bendruomenė pažįsta kaip nuluptą. Jis – žinomas dailininkas, šunų muziejaus įkūrėjas, miniatiūrų galerijos autorius, poetas, išgarsėjęs ne tik savo kūrybos originalumu, bet ir rekordais, o jų dailininkas yra pasiekęs ne vieną. Menas, kūryba – šio žmogaus gyvenimo būdas. Tad septyniasdešimtąjį savo...


Šeimų gerovei stiprinti Palangos miesto savivaldybės administracija kartu su partneriu – asociacija „Ateities specialistų klubas“ vykdo iš ES struktūrinių fondų lėšų finansuojamą projektą „Kompleksinių paslaugų organizavimas ir teikimas Palangos miesto savivaldybėje“. Šiuo projektu siekiama įgalinti Palangos miesto šeimas spręsti...


Birželio 26 – liepos 3 dienomis jau septynioliktąjį kartą Palangoje vyks ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje populiari kūrybinė stovykla-meistriškumo kursai „Tradicija“. Joje dalyvaus didelis būrys Lietuvos tautinių mažumų vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų folkloro kolektyvų, muzikos, choreografijos, dailės mokytojų, ikimokyklinio ugdymo specialistų iš visos Lietuvos...


„Gamantos“ galerijoje – „7 atspindžiai“

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 05 05 | Rubrika: Kultūra

Paskutiniąją balandžio savaitę Palangoje, viešbutyje „Gamanta“ susibūrę į tapybos simpoziumą kūrė septyni Lietuvos dailininkai, plenere sukurtuosius darbus pristatę antradienį, balandžio 29 dieną, „Gamantos“ galerijoje atidarytoje parodoje „7 atspindžiai“.


Klebonas, įspaudęs gilų pėdsaką miesto istorijoje

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto gyventojas, 2010 08 15 | Rubrika: Miestas

Šį sekmadienį Palanga išlydi Palangos bendruomenės Pilietį. Rytoj per Žolines Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios klebonas ir dekanas dr. Algis Genutis atsisveikins su parapijiečiais. Po pajūryje praleistų septynerių metų dr. A.Genutis perkeliamas dirbti į Šilalės parapiją. Tačiau per tuos septynerius metus bažnyčios klebonas savo parapijos tikintiesiems ir pačiam...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius